Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyest  (Megtekintve 64580 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #135 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 14:40:06 »

Miért, lesz sör? Vállat von
Málna szöp szódával és jéggel! Vigyorog

 Akkor  is!
 Neked  csak  kamilla  tea  cukor  nélkül. BEE
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #136 Dátum: 2014. Március 15. - 10:14:24 »

 Nagyon, de nagyon sajnálom, hogy nem tudok fotózni, sőt mitöbb filmezni, mert a tegnap igazi hamisítatlan szibériai cobolyvadászatban volt részem, sajnos tajga és hasigérő hó nélkül. Szóval H. Pista kollegám egyszercsak hív, hogy a lajkája igencsak szorít egy nyestet valahol a Tisza partján. Én persze kilométerekre vagyok a helyszíntől, vadásztársamnak meg nincs joga fegyvert vinni a területre, noha a tavaszi tarlóégetések miatt aki csak tud kinn tartja z orrát, mert én még ennyi pirománt nem láttam. Elég utánnuk oltogatni a tüzeket. Rövid GPS-kookrdináta egyeztetést követőn (Pista druszám olvasatában ez így hangzik: tudod, ahol az öreg Szakáll pecázni szokott, na onnan vagy száz méterre a Nyócméteressel átelenben) már robogtam is a helyszínre. Nyest a fatetőn kuporog, Miki lajka lassan egy órája ugatja, mr. Hucul meg odapörköl 10-es söréttel. Sajnos a fa és köztem volt egy mély, iszapos holtág így mire gázlót értünk és elvettük a nyestet a kutyától elégé meg lett gyalázva, de én azért örülök. Egy újabb ragadozófajt pipálhatok ki a lőjegyzékemben. Szóval eddig róka, borz, nyest. Kéne még a sakál meg a nyestkutya és akkor meglesz a "magyar ragadozó ötös"
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #137 Dátum: 2014. Március 15. - 10:18:44 »

 Pardon, azt elfeledtem mondani, hogy a nyest (kamennaja kunnyica) az új törvény szerint egész évben pusztítható nállunk, csakúgy mint a róka és a borz. szóval kéretik nem megszidni, hogy tilalmi időben ejtettem el a komát. Amúgy kan ivarú volt a delikvens.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #138 Dátum: 2014. Március 15. - 11:26:30 »

Egy újabb ragadozófajt pipálhatok ki a lőjegyzékemben.

Gratulálok az elsőhöz!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #139 Dátum: 2014. Március 15. - 11:28:19 »

Gratulálok!  Emelem





 S.Peti
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #140 Dátum: 2014. Március 15. - 22:02:22 »

Nagyon, de nagyon sajnálom, hogy nem tudok fotózni, sőt mitöbb filmezni, mert a tegnap igazi hamisítatlan szibériai cobolyvadászatban volt részem, sajnos tajga és hasigérő hó nélkül. Szóval H. Pista kollegám egyszercsak hív, hogy a lajkája igencsak szorít egy nyestet valahol a Tisza partján. Én persze kilométerekre vagyok a helyszíntől, vadásztársamnak meg nincs joga fegyvert vinni a területre, noha a tavaszi tarlóégetések miatt aki csak tud kinn tartja z orrát, mert én még ennyi pirománt nem láttam. Elég utánnuk oltogatni a tüzeket. Rövid GPS-kookrdináta egyeztetést követőn (Pista druszám olvasatában ez így hangzik: tudod, ahol az öreg Szakáll pecázni szokott, na onnan vagy száz méterre a Nyócméteressel átelenben) már robogtam is a helyszínre. Nyest a fatetőn kuporog, Miki lajka lassan egy órája ugatja, mr. Hucul meg odapörköl 10-es söréttel. Sajnos a fa és köztem volt egy mély, iszapos holtág így mire gázlót értünk és elvettük a nyestet a kutyától elégé meg lett gyalázva, de én azért örülök. Egy újabb ragadozófajt pipálhatok ki a lőjegyzékemben. Szóval eddig róka, borz, nyest. Kéne még a sakál meg a nyestkutya és akkor meglesz a "magyar ragadozó ötös"
Gratulálok!
Ha a bundája nem is, de a koponyája biztosan szép ékszer lesz a trófeáid között.
 Emelem

(Nálunk is egész évben elejthető már.)
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #141 Dátum: 2014. Március 16. - 10:19:30 »

 Emelem
Hucul, nagy gratula. Piál
Naplózva

Üdv Chris
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #142 Dátum: 2014. Június 21. - 12:02:46 »

Disznót szerettem volna lőni - de azt hiszem nagyobb szerencsém volt... Mosolyog
ui.: igazi verekedős példány volt őkelme, az alsó állkapcsa csupa harapásnyom volt. Sajnos a lövés megtépte, de a koponyát megpróbáljuk kikészíteni. Talán valamelyik csibész barátja ette meg a fél motorterem egy hete   Tasli Ördög


Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
forester73
Vendég
« Új üzenet #143 Dátum: 2014. Június 21. - 13:56:02 »

Tegnap mentem ki a tanyámra és egy jó km-es erdei uton érek ki . Nyitom az első sorompót , hallom hogy valamik verekednek , hát két nyest annyira belemerült , hogy töllem 3m-re ölték egymást . Csak akkor hagyták abba amikor rájuk köszöntem "Jónapot kívánok!" és még akkor is csak pufogtak meg értetlenkedtek , én azt hittem jobban félnek az embertől.

Üdv az OGRE
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #144 Dátum: 2014. Június 21. - 15:37:27 »

Disznót szerettem volna lőni - de azt hiszem nagyobb szerencsém volt... Mosolyog
ui.: igazi verekedős példány volt őkelme, az alsó állkapcsa csupa harapásnyom volt. Sajnos a lövés megtépte, de a koponyát megpróbáljuk kikészíteni. Talán valamelyik csibész barátja ette meg a fél motorterem egy hete   Tasli Ördög




Nagy Gratula!  Igen

Idén kétszer is láttam nyestet, de egyszer sem volt sörétes nálam.  Rííí
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #145 Dátum: 2014. Június 21. - 16:09:12 »

Kő-nyest, vagy fa-nyest...? Igen Emelem







 Ördög
 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #146 Dátum: 2014. Június 21. - 17:55:03 »

Gratulálok Balázs! Igen Piál Piál Piál

Ma reggel 1/2 7 körül, egy kis akácligetben két nyuszt futott el tőlem alig 2-3 méterre. Hang- és marakodás nélkül, élénken kergetőztek.  Meglepődött
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #147 Dátum: 2014. Június 21. - 19:12:36 »

Köszönöm Mosolyog
Peti, nálunk a területen a nyuszt nagyon ritka - vagy a nyesthez képest nagyon rejtetten él, Isten igazából én még nem láttam. Egyszer-egyszer görényt látni, de nyestet egyre többször.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #148 Dátum: 2014. Június 21. - 19:33:23 »

Köszönöm Mosolyog
Peti, nálunk a területen a nyuszt nagyon ritka - vagy a nyesthez képest nagyon rejtetten él, Isten igazából én még nem láttam. Egyszer-egyszer görényt látni, de nyestet egyre többször.

Vagy a negyedik alkalom volt az elmúlt 3 évben, hogy nyusztot láttam nálunk. pedig itt aztán nincs nagy erdő! Nyest inkább a faluban van. Görényt csak egyet láttam eddig, azt is a faluhoz közel.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #149 Dátum: 2014. Június 22. - 12:21:40 »


 Gratulálok Balázs!  Emelem  Igen
 "Talán valamelyik csibész barátja ette meg a fél motorterem egy hete..."  ...akkor mondhatjuk, hogy motorteret fogért...!  Ördög  Ördög  :Mosolyog  Stoel
 Egyszer nagy szerencsém volt egy magáról megfeledkezett nyuszttal... Vigyorog



 Majdnem besétált az állványig... Fejvakarás  Vállat von  Vigyorog
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: