Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297625 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #255 Dátum: 2009. November 18. - 21:46:07 »

Én is a téli estéken végigjárom a vadászősvényeket.  Taps

Helyes,helyes,valószínű néhány Feketét is sorra veszek.Öreg utakon,Barangolások és még sorolhatnám
reggelig.De lehet hogy egy Nadler vagy Maderspach is sorra kerül! gyozo
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #256 Dátum: 2009. November 19. - 11:52:21 »

Üdv!

Beszereztem, egy Jim Corbett könyvet, Emberevő tigrisek címűt, igazatok volt, tényleg nagyon jó, eddig külföldi írást nem is nagyon olvastam, inkább csak magyarokat, de ezt nem lehet lerakni Mosolyog Van még egy könyv, amit vadászok, de egyik antikváriumban sem sikerült még megszereznem, Véber Károlytól a Medvék, Őzek, Farkasok címűt. Részemről ezzel a könyvvel kezdődött minden, nyolc évesen megláttam a könyvtárban és úgy lenyűgözött a címe, hogy kivettem, elolvastam, utána már tudatosan a vadászati témájú könyveket kerestem, és ez azóta is tart  Mosolyog

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Nekem megvan az általad említett könyv, de az egy fényképekkel bőven illusztrált, ismeretterjesztő, fajleíró könyv...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #257 Dátum: 2009. November 19. - 11:53:01 »

Nekem megvan az általad említett könyv, de az egy fényképekkel bőven illusztrált, ismeretterjesztő, fajleíró könyv...

Bocs, kimaradt, hogy a címe ez, de a szerzőre nem emlékszem. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #258 Dátum: 2009. November 19. - 16:34:58 »

Nekem megvan az általad említett könyv, de az egy fényképekkel bőven illusztrált, ismeretterjesztő, fajleíró könyv...

Ezt melyikre érted?

Mert a medvék-őzek-farkasok az egy novellás jellegű vadászkönyv (hú ezért a kategóriáért majd biztos kapok, de megérdemlem  Bion).
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #259 Dátum: 2009. November 19. - 18:09:51 »

Ezt melyikre érted?

Mert a medvék-őzek-farkasok az egy novellás jellegű vadászkönyv (hú ezért a kategóriáért majd biztos kapok, de megérdemlem  Bion).
Igen azt nem rakod el amit kapsz Kalapal.Az említett kötetben nagyon jó  elbeszélések vannak.Aki nem olvasta
pótolja mihamarabb! Figyelmes olvasás
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #260 Dátum: 2009. November 20. - 03:51:50 »

Én is arra a novellásra gondoltam Mosolyog A Véber Károlyosra Mosolyog Délután könyvaukció Debrecenben  Vigyorog Első kiadású Fekete István és Molnár Gábor könyv is lesz a termékek között  Vigyorog Szerintem én nem tudok menni, főleg így nem, most telefonáltak (03:30-kor  Woest ) hogy kifeküdt az egyik kocsink... Csak benyelem a kávét, barnamackó, aztán tépek is melózni...
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #261 Dátum: 2009. November 20. - 07:54:18 »

Ezt melyikre érted?

Mert a medvék-őzek-farkasok az egy novellás jellegű vadászkönyv (hú ezért a kategóriáért majd biztos kapok, de megérdemlem  Bion).
Megnéztem és nem ugyanaz. Az enyémet egy lengyel vagy orosz fickó írta. A könyv 1986-os kiadású és mint írtam, európai fajok leírásai vannak benne, gyönyörű és rengeteg képpel illusztrálva. De a címe ugyanez.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #262 Dátum: 2009. November 23. - 09:37:39 »

Nemsoká a végére érek az Emberevő Tigriseknek Mosolyog  nagyon hibátlan a könyv... Nem hittem volna, hogy majd ennyire tetszeni fog, de ez tényleg nagyon jó, és megdöbbentő számomra! Nem gondoltam volna, hogy ennyire "durva" volt a helyzet! Rendkívül meglepődtem mikor írta, hogy egy-egy vadállat mennyi embert megölt, és mennyire lebénította a környéket  Meglepődött
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #263 Dátum: 2009. November 23. - 09:44:57 »

Nemsoká a végére érek az Emberevő Tigriseknek Mosolyog  nagyon hibátlan a könyv... Nem hittem volna, hogy majd ennyire tetszeni fog, de ez tényleg nagyon jó, és megdöbbentő számomra! Nem gondoltam volna, hogy ennyire "durva" volt a helyzet! Rendkívül meglepődtem mikor írta, hogy egy-egy vadállat mennyi embert megölt, és mennyire lebénította a környéket  Meglepődött

Olvasd el az Emberevő leopárdot is!
Nekem az is nagyon tetszett tőle.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. November 23. - 10:09:13 »

Olvasd el az Emberevő leopárdot is!
Nekem az is nagyon tetszett tőle.
Sőt, megkockáztatom, talán még jobb is, mint az Emberevő tigrisek.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #265 Dátum: 2009. November 23. - 10:11:29 »

Sőt, megkockáztatom, talán még jobb is, mint az Emberevő tigrisek.
Igen  Szerintem is, de ezt már nem mertem leírni! Kacsint Ördög
Naplózva
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #266 Dátum: 2009. November 23. - 10:15:32 »

Először azt még be kell szereznem, de a héten szabin vagyok, lesz egy olyan nap vagy délelőtt mikor antikváriumos körutat tartok a városban  Vigyorog
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #267 Dátum: 2009. November 24. - 08:54:23 »

Lenne egy kérdésem. Keresek egy könyvet, sem címet, sem írót nem tudok, de a lényeg, hogy vadorzókról volt benne szó. Elég sok történet volt benne orvvadászzokról (az orvvadász egy vagy két v ??? ), velük kapcsolatos balesetekről, hogy milyen módszerekkel és eszközökkel "vadásztak". Esetleg valakinek dereng valami?
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #268 Dátum: 2009. November 24. - 09:06:16 »

Lenne egy kérdésem. Keresek egy könyvet, sem címet, sem írót nem tudok, de a lényeg, hogy vadorzókról volt benne szó. Elég sok történet volt benne orvvadászzokról (az orvvadász egy vagy két v ??? ), velük kapcsolatos balesetekről, hogy milyen módszerekkel és eszközökkel "vadásztak". Esetleg valakinek dereng valami?

Dr.Bakóczi Antal: Vadorzók
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
meles
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #269 Dátum: 2009. November 24. - 09:15:29 »

Azazzz!!!!!   Köszönöm szépen  Emelem  Igen
Naplózva

Üdvözlettel: Tamás
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: