Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297651 alkalommal)
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #225 Dátum: 2009. április 28. - 20:55:07 »

Nem rég fejelztem be gróf Pálffy Pál Vadászként a nagyvilágban című könyvét.  Őt bizonyára (sajnos) kevesen ismerik, ezidáig csak német nyelven jelentek meg könyvei az '50-es években, pedig ő is ízig-vérig magyar volt, csak hát főuri gróf, innentől pedig  tudjuk már a "szokásos történetet...menekülnie kellett családostúl, minden vagyona odaveszett, gyönyörű könyvtárát megsemmisítették, csak az emlékeki maradtak. Tavaly jelent meg a könyv, mindössze 300 példányban, tudtommal már nem lehet kapni, ha a kezetek közé kerül, ne engedjétek ki amíg el nem olvassátok.
Ugyancsak elfeledett író és szaktekintély volt gr. Csekonics Endre, ő végül Portugáliában "landolt". Neki is kiadták a könyvét, a 363 vadásznap országában címmel. Kár, hogy nem írt több könyvet, nálam simán dobogos már ha lehet ilyet mondani, nagyon jó a könyv!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #226 Dátum: 2009. április 28. - 21:55:00 »

Nem rég fejelztem be gróf Pálffy Pál Vadászként a nagyvilágban című könyvét.
Ugyancsak elfeledett író és szaktekintély volt gr. Csekonics Endre. Neki is kiadták a könyvét, a 363 vadásznap országában címmel.

Minkét könyv ott van a polcomon, és minkettőt olvastam, de szerintem egyik sem vadászkönyv. Már a szónak abban az értelmében, ahogy pl. Széchenyinél.
Ez a két könyv inkább kordokumentum, vagy vázlat, ami villanásokat mutat meg abból a korból, és azokból a lehetőségekből.
Nem irodalmi stílusban, és kevésbé olvasmányosan.

Bár lehet, hogy éppen ettől nagyon jók, hogy az ember szinte féloldalanként megáll, és elgondolkodik, hogy amögött a fél oldal szöveg mögött micsoda élet, micsoda lehetőségek voltak/lehettek, ha egy ilyen szűkszavú bepillantás ennyit enged láttatni.

Szóval nekem mindkét könyv esetén az volt az érzésem, mikor a végére értem, hogy nagyon-nagyon vázlatosan írta egy nem túl jótollú ember. De ennek ellenére nagyon érdekes, hisz egy olyan korról beszél, ír, amiről jóformán semmit sem tudunk.

És szerintem meg kell említeni a Zalaerdő értékes mecénási munkáját - ha jól tudom az ő kiadásuk mindkettő - mert a magam részéről nagyon-nagyon szívesen olvasnám az összes valamiért csak németül megjelent magyar főúr, író könyvét.
Ezeket kéne minél inkább a teljesség igényével sorra venni, és lefordítani.
Én vevő lennék rájuk.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #227 Dátum: 2009. április 29. - 13:21:30 »

Abban egyetértek Erdőjáróval, hogy az olvasás nem elsősorban anyagi kérdés.
Legjobb példák erre a fiaim. Anyagi gondjuk soha nem volt, a könyvekhez is hozzáférhettek volna otthon is, könyvtárban is, tőlem sem, anyjuktól sem láthattak mást, csak a könyvek szeretetét. Mégsincs igénye egyiknek sem az olvasásra. Nem tudom miért van így, lehet, hogy én szúrtam el valamit a nevelésükkel, de ahogy visszaemlékszem engem sem kergettek könyvvel az udvaron, rátaláltam magamtól a betükre.
Kortünet talán? Nem tudom.
Személy szerint azt tartom a legnagyobb gondnak az olvasás visszaszorulásával kapcsolatban, hogy a könyv nélkül felnövő nemzedék kreativitása nem fejlődik ki megfelelően. (Saját elmélet, bizonyítani nem tudom.)
Gondoljátok csak meg: aki minden információt képi formában kap meg (mozi, TV, video) az agyának a vizuális képzeletét gyakorlatilag nem használja. A nem használt agy vagy agyrész ugyanúgy eltompul, mint a petyhüdt izom.
A másik gond, hogy szürkül, egyéniségmentessé válik a társadalom. A média irányít, manipulál, a könyvek ( valamint a színház és a minőségi zene) az utolsó mentsvárak az önazonosság megőrzéséhez.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #228 Dátum: 2009. április 29. - 15:51:20 »

Arról nem is beszélve, hogy egy olvasott, sokat olvasó ember beszéd- és írásbeli stílusán is nagyon meglátszik ez.

(szintén saját elmélet)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #229 Dátum: 2009. április 29. - 16:01:58 »

Nem tudom....nekem a lányom most kezd rákapni a könyvtárra,mikor mondom neki hogy mintha a polcokon is lenne könyv.Arra a felelet ennyi kevés....kevés?????
Csak nem randizik?  Fejvakarás Bár olvasni is szokta mit kölcsönöz.....
A fiam egy picivel más de talán nem reménytelen  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #230 Dátum: 2009. április 29. - 18:34:04 »

Szia Kama!
Igazad van, ez a két könyv nem kifejezetten csak vadászatról szól, mint például Maderspach vagy Nadler könyvei, sokkal inkább betekintést nyújt az akkor világba, a szerzők határtalan vadászati lehetőségeibe és ez az amiért nekem annyira tetszenek, főleg Csekonics Endre könyve. Pontosan úgy van, mint írtad, egy fél oldal után hosszan elmélázik az ember a leírtakon. Szerzőket egymással összehasonlítani szerintem nem lehet és nem is szabad, mindenkinek van jó és kevésbé sikerült műve. A Zalaerdő Zrt. mindenképpen elismerést érdemel, reméljük lesz a könyveknek folytatása. Üdv:zsömbi
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. április 30. - 19:52:29 »

 Üdv  Wave
Dr. Sterbetz István müveit nem nagyon emlegetjük,! Pedig érdemes olvasni, én kedvelem igaz nagyjából ismerem azt a tájegységet miről irt. Gondolom ez is közre játszik. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Május 03. - 18:55:13 »

Üdv Lacus!
Pista bácsi könyveit nem emlegetni kell hanem olvasni mert szerintem nagyon jók.Pláne amik a DM sorozatban jelentek meg.Amikor
elkezdem valamelyik könyvét olvasni nem lehet letenni,olvastassa magát:Pista bácsit személyesen ismerem,sajnos  pár éve
meghalt felesége,azóta teljesen maga alatt van.Abbahagyta az irkálást pedig néhány könyvre való van a tarsolyában az biztos. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
norbica
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


csak leendő VADÁSZ...


« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Május 05. - 22:05:32 »

Most végeztem Wass Albert Átoksori kisértetek címü művével.Most probálom felvakarni az állam a padlórol...Ugrok neki a többinek!
Naplózva

A valóság azoknak való,akik nem bírják az alkoholt!
t.miklos
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Május 21. - 09:27:15 »

Kedves Vadásztársak!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani Ugray Tamás, Kanadában élő magyar vadász 4. könyvét, Gavallérral a csúcsokon címmel.
Szeretném, ha a könyv eljutna a magyar vadászokhoz is, hogy megismerjék a kanadai, iráni, mongol, kínai, spanyol és szerbiai hegyi vadászatokon átélhető kalandokat.
Vadászüdvözlettel:
ifj. Támba Miklós



Miklós! A reklám részt a moderálási alapelvek alapján töröltem!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 03. - 21:27:53 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Július 03. - 07:42:10 »

Tegnap betértem az antikváriumba és találtam két könyvet:

Az egyik: A vadászat barátja mulatságos képes könyv az ifjuság számára Chimani Leopold után készítette Kovásznai Kováts István - reprint
Ismeri valaki?

A másik: Kittenberger - Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában - Franklin Társulat második, 1928-as kiadás
10000-ért drágán vettem?

 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Július 03. - 18:22:48 »

Nem drága, kici óccó
Naplózva
webley
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Július 03. - 19:26:04 »

Tisztelt Fórumozók!

Dr. Bencze Lajos : A vadászatról nem csak vadászoknak (Terraprint, 1996.) című könyvének keresem egy ép példányát már hosszú idő óta. A szerző művében megemlékezik Party Istvánról, a gemenci szarvasgazdálkodás szaktekintélyéről. A legendás fővadász lánya a világ legnagyszerűbb kolléganője, és a vele szemközti íróasztalnál ülök minden nap. Szeretném őt meglepni a fent említett kötettel, de képtelen vagyok beszerezni egy példányt is.

Tudna valaki ebben segíteni?

Előre is köszönöm.
F.J.  20/226 15 22.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Július 03. - 20:44:24 »

Szia Kama!

Szerintem elfogadható áron vetted!
Örömmel látom, hogy mostanában többet olvasol régi könyvet! (pl. Nemeskéri)
Vagy lehet, hogy régebben is idéztél, csak nem vettem észre.

További sok sikert a régi könyvek beszerzéséhez!

Tegnap betértem az antikváriumba és találtam két könyvet:

Az egyik: A vadászat barátja mulatságos képes könyv az ifjuság számára Chimani Leopold után készítette Kovásznai Kováts István - reprint
Ismeri valaki?

A másik: Kittenberger - Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában - Franklin Társulat második, 1928-as kiadás
10000-ért drágán vettem?

 Vállat von
[/quote]
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Július 07. - 08:19:24 »

Szia Kama!

Szerintem elfogadható áron vetted!
Örömmel látom, hogy mostanában többet olvasol régi könyvet! (pl. Nemeskéri)
Vagy lehet, hogy régebben is idéztél, csak nem vettem észre.

További sok sikert a régi könyvek beszerzéséhez!

Hát a hozzám hasonló "könyvmániások" talán megerősítenek, de a régi, világháború előtti könyveknek egész más a zamata. A kivitele, a nyelvezete, a stílusa. És nekem nagyon tetszik.
Meg egy idő után az ember eljut odáig, hogy az újabb könyvek közül amit jónak tart az már ott van a polcán és akkor óhatatlanul a régiek felé fordul.

Egyébként most a hétvégén kaptam egy dobozra való könyvet. Századfordulós selmecbányai és soproni egyetemi tankönyvek - erdőrendezéstan, erdőműveléstan, erdészeti jövedelmezőség-számítás, stb.-stb.
Még nem volt időm tüzetesen átnézni, de így első pillantásra is besz@rás  Meglepődött Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: