Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297843 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Január 26. - 14:49:22 »

Szeretnék ajánlani én is egy könyvet,a szerző első könyve,és annak ellenére hogy sohasem foglalkozott írással nagyon izgalmasra sikeredett,szinte le sem tudtam tenni.nem tudom hogy mennyire könnyen beszerezhető de akit érdekel próbálja meg,nálam is egy kölcsön példány járt. a könyv címe: Horváth Zoltán: A majdnem elfelejtett gyalogösvény.  vadászelbeszélések.
a kiadó: http://eucegadatbazis.hu/nyomdai-elokeszites-c922/pencom-grafika-grafikai-es-szamitastechnikai--kft.-p5082.html
Itt találok valamit a könyől, vagy elég ha a kiadót találtam meg....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
fireblade13
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Január 26. - 19:28:53 »

párszáz példányban jelent meg magánkiadásban így csak korlátozva beszerezhető,a kiadón ill a Körmendi könyvesbolton(94/411-374,0630/455-9202)keresztül ezért linkeltem be,de ha Budapesten vagy egy újabb hétre kölcsön kérem és szivesen odaadom 1hétre unokatesóm példányát!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Február 13. - 07:41:52 »


Nem éppen vadászkönyv!
Olvastátok a 2009-es Vadászévkönyvet?

Szerintem a megszokottnál jobb cikkek vannak most benne.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #198 Dátum: 2009. április 22. - 13:34:37 »

Tegnap kezembe akadt Wass Albert Csodálatos őzbak c. könyve. Van benne pár sor, ami annyira megérintett mikor először olvastam, hogy tudtam, valamennyire rólam is szól ez a pár sor:

"Öreg Táti előttem bandukolt, lassú nyugodt léptekkel. Meglehetősen lármásan ment, hátán a fényescsövű fegyver minduntalan odaütődött a nehézszagú, feketére zsírozott vadásztarisnyához s koccant a fényes rézkarikán. Jól emlékszem még ma is arra a tarisnyára. Láncok csörögtek rajta és tele volt mindenféle titokzatos szent holmival, olyan volt, mint egy varázsló csodatarisnyája. Évekig, egy egész évtizedig vágytam, hogy legyen nekem is olyan szurtos fekete vadásztáskám, tele mindenféle nagyszerű és titokzatosan szép dologgal. Ma már nekem is van olyan. De nincs benne semmi szép és titokzatos holmi s ez néha nagyon szomorú. Pedig van ott is minden, ami Táti tarisnyájában volt: töltény és bicska és spárga, golyóstöltény vaddisznóra és külön goromba sörét rókának. És van kutyalánc is rajta és kis lógó szíjacskák és éppen olyan szurtos szaga van, mint annak a másiknak volt. És mégsem ugyanaz. Évekig tűnődtem, hogy mi lehet az oka. Aztán egyszer megleptem a fiamat, amikor fogason lógó tarisnyámban turkált. És akkor egyszerre ráismertem, hogy ez az a tarisnya, éppen ez az, amelyik akkor Táti vállán fityegett. Mert úgy csillogott a fiam szeme éppen s úgy nézett a sok titokzatos holmira s a tarisnyára, mint én akkor, mikor azon az emlékezetes augusztusi estén az erdőn áthaladtunk."
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2009. április 22. - 13:37:52 »

Tegnap kezembe akadt Wass Albert Csodálatos őzbak c. könyve. Van benne pár sor, ami annyira megérintett mikor először olvastam, hogy tudtam, valamennyire rólam is szól ez a pár sor:

"Öreg Táti előttem bandukolt, lassú nyugodt léptekkel. Meglehetősen lármásan ment, hátán a fényescsövű fegyver minduntalan odaütődött a nehézszagú, feketére zsírozott vadásztarisnyához s koccant a fényes rézkarikán. Jól emlékszem még ma is arra a tarisnyára. Láncok csörögtek rajta és tele volt mindenféle titokzatos szent holmival, olyan volt, mint egy varázsló csodatarisnyája. Évekig, egy egész évtizedig vágytam, hogy legyen nekem is olyan szurtos fekete vadásztáskám, tele mindenféle nagyszerű és titokzatosan szép dologgal. Ma már nekem is van olyan. De nincs benne semmi szép és titokzatos holmi s ez néha nagyon szomorú. Pedig van ott is minden, ami Táti tarisnyájában volt: töltény és bicska és spárga, golyóstöltény vaddisznóra és külön goromba sörét rókának. És van kutyalánc is rajta és kis lógó szíjacskák és éppen olyan szurtos szaga van, mint annak a másiknak volt. És mégsem ugyanaz. Évekig tűnődtem, hogy mi lehet az oka. Aztán egyszer megleptem a fiamat, amikor fogason lógó tarisnyámban turkált. És akkor egyszerre ráismertem, hogy ez az a tarisnya, éppen ez az, amelyik akkor Táti vállán fityegett. Mert úgy csillogott a fiam szeme éppen s úgy nézett a sok titokzatos holmira s a tarisnyára, mint én akkor, mikor azon az emlékezetes augusztusi estén az erdőn áthaladtunk."

 Igen
Valamikor, tán tizenegynéhány éves koromban olvastam. Nagyon jó!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #200 Dátum: 2009. április 22. - 15:06:12 »

Igen
Valamikor, tán tizenegynéhány éves koromban olvastam. Nagyon jó!
Ugyanez a fejezet, de azt hiszem, számomra jobban kifejezi a vadászatot, mint bármi, amit eddig olvastam:
"Eldörrent a lövés, a fegyver megrúgott kegyetlenül. Sajgott a vállam. Füst lepte el az erdőszélet, tarló, vakondtúrások, nyúl, minden eltűnt. A dörrenés még visszaütődött a szemközti oldalról, aztán belefulladt a semmibe. A csönd, mint híg iszap, újra összezárult.
Táti mozdult meg először.
- Jól van - mondta hangosan, rekedten s a hangja engem is felsebzett, akár a néma erdőt. - Jól van, fekszik a nyúl!
Két vakondtúrás között valóban ott feküdt a nyúl, fehér hasa belevillant puhán a szürkületbe. Odamentem hozzá. Nem futottam, pedig úgy illett volna. Csak mentem s Táti mögöttem jött. A nyúl nem élt már, mire odaértünk. Szürkén, puhán, halva feküdt ott, alig látszott. Olyan volt éppen, mintha kicsike kölyke lett volna a reánk boruló roppant szürkületnek.
A nyúl mellett álltam, de nem örvendtem. Nem is a nyulat néztem. Fölfele néztem újra, az erdősarokra, ahol az őzbak állott. Üres, borzasztóan üres volt az erdősarok. De fent az égen, éppen ott, ahol ő felszegte a fejét, két fényes csillag égett. Olyan volt, mintha agancsa két hegyével átdöfte volna az alkony peremét.
Aztán mentünk hazafele. Szó nem esett. Én nem kérdeztem Tátit, hogy látta-e ő is az őzbakot s ő nem szólott róla. Nem is beszéltem erről soha senkinek. Sötét volt az erdő és titokzatos. Táti ment elől, pipázva. Puskája csövén csillant a felkelő hold, mely a fák ágai között akkor bukkant föl éppen kövéren és sárgán.
Én hátul mentem. Balvállamat húzta a fegyver, jobb kezemet a nyúl zsibbasztotta. Nehéz vén nyúl volt. Tenyeremet bevérezte, markomat görcsbe fárasztotta. Fájt a karom tőle, olyan nehéz volt. Összeharaptam a számat és mentem. Hosszú volt az út. Ötször, tízszer, százszor olyan hosszú, mint jövet. Néha megálltam és letettem a nyulat. Ilyenkor nehány lépés után Táti is megállt és visszanézett. S dünnyögte, hamiskásan, a bajusza alatt:
- Ki mit lőtt, hozza haza. Ez a rendje a vadászatnak.
Szegény öreg Táti, ki ma már alszol békés álmokat ott túl a szentegyedi szőlőben, köszönöm Neked, hogy azt a nyulat haza vitted velem akkor. Hogy nem vetted át, hogy nem segítettél. Hogy hagytál izzadni, gyötrődni, fájó vállal, elzsibbadt karral, görcsbe ránduló ujjakkal. Hogy haza cipeltetted velem a Gyertyános túlsó végiből azt az első nyulat. Pedig magamban szidtalak akkor, de most köszönöm Neked, öreg Táti, nyugodjál békében. Te faragtál vadászt belőlem, azon az egyetlen estén, azon a fárasztó, hosszú, kegyetlen estén a Gyertyános és a konyhaajtó között, ahol a nyulat végleg letehettem s odaülhettem melléje én is a küszöbre. Elcsigázva, kifáradva, de komor büszkeséggel, igazi férfias vadászbüszkeséggel a szívemben.
Mert vallom veled együtt attól a naptól kezdve: csak akkor öröm a siker, ha megfáradtunk érte. Nem az a vadász, aki halomra lövi a vadat és tűri, hogy más cipelje azt s más bajlódjon vele. Ő azalatt egyébre gondol, talán már új vadat keres, amit megölhessen. Nem az a vadász. A vadász egy vad után jár. Egy vad után, egy bizonyos vad után, amit jól ismer, vagy nem ismer, csak tudja, hogy van, hogy kell legyen valahol. Aztán elejti. Aztán leül melléje. Pipára gyújt, vagy csak úgy elnézi az erdőt s gondol egyszerű és szép gondolatokat. Aztán elrendezi a vadat úgy, ahogy illik. Vállára veszi és hazaviszi. Mert az ember nem ragadozó állat. Az ember, ha vadász, az élményt keresi, nem a gyilkolást. Köszönöm Neked, öreg Bartha János, hogy megtanítottál erre. Sokszor megköszöntem már ezt neked. Forró nyári délelőttökön, az Andrenyásza pojánáin, vagy a Lisztes alatt, amikor nagyszerű és egészséges érzéssel dobtam le vállamról az elhozott őzbakot a kalyiba elé s véres ingemet levetve megmosdottam a patak jéghideg vizében, érezve izmaimban a fáradt erőt s valami furcsa, szép vadászbüszkeséget. Te tanítottad meg nekem ezt az érzést, amikor a sikert az izmok fáradságán keresztül érzi az ember s azt a komoly, pompás büszkeséget, amit annyiszor éreztem azóta.
Akkor még nem tudtam, mi az, amit érzek. Fáradt voltam, kegyetlenül fáradt. Ültem egy keveset a küszöbön, hallottam, hogy a konyhában dicsérnek engem és a nyulat s ez jólesett. Aztán megmostam a kezemet és bementem a házba. Éppen akkor vitték a vacsorát. Mindenki ült már a helyén, amikor beléptem. Szótlanul a helyemre mentem. Senkise nézett rám s az érdeklődés nem is hiányzott. Természetes volt, hogy a nyúl, amit haza hoztam s aminek a súlya ott égett a karomban, az én ügyem egészen. Éhes voltam. Jóízűen, boldogan ettem. Vacsora vége felé az egyik vendégnek eszébe jutottam.
- Na! Hát mi volt a lesen?
- Lőttem egy nyulat.
Ennyi volt az egész. Mindenki lelkesedett akkor és csodálkozott. Még ma is mondják, kik visszaemlékeznek arra a vacsorára, hogy úgy látszott, az egész nyúl-ügy nem volt rám semmi hatással. Lőttem egy nyulat - mondtam halkan és közömbösen, mintha már a századik lett volna legalább.
Furcsa dolog ez nagyon, hogyan is magyarázzam. A nyúl az én ügyem volt. Én hoztam haza. Nem csupán meglőttem: megdolgoztam érte, megkínlódtam érte. Izzadva cipeltem haza a dicsőségemet, nyöszörögve és összeharapott fogakkal. Azért volt az a dicsőség olyan komoly, olyan igazi férfi-dolog, hogy nem lehetett ujjongva dicsekedni vele. Talán ha kocsin hoztak volna haza, ha a nyulat nem is kellett volna a kezembe vegyem, lehet, hogy hencegésbe csúcsosodott volna ki a bennem felgyülemlett izgalom. De az izgalmat levezette derekasan a fáradság és ez így különben is más volt. Komoly vadász-dolog, férfi-ügy s házunk kényelmes léha életétől nagyon távolálló.
Így volt az, mikor az első nyulat lőttem. Fáradt voltam és jól aludtam utána. Álmomban nagy sötét erdőket láttam -azóta is gyakran álmodom ilyent -nagy súlyos csendet hallottam és föld és ég között mozdulatlanul, mint pompás kőszobor állt a fejedelmi őzbak és csillagokat bökdösött az égbe."

Ezt érdemes lenne végigolvastatni mindenkivel egy-egy tanfolyam legelején...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2009. április 22. - 15:19:05 »

Ezt érdemes lenne végigolvastatni mindenkivel egy-egy tanfolyam legelején...
Ezt is és még egy párat! Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #202 Dátum: 2009. április 22. - 16:53:13 »


Ezt érdemes lenne végigolvastatni mindenkivel egy-egy tanfolyam legelején...

Tudod Gergő!
Hiába olvastatod ezt el ezer  emberrel, ha egy sem érzi belűről, megette a fene.
Aki pedig megérti, annak kell lenni annyi igényének, hogy már elolvasta.

Ma nem lehet eladni egy vadászkönyvet kétezer példányban. Szakkönyvet, meg alig alig! Hát itt tartunk igényességben!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #203 Dátum: 2009. április 22. - 16:58:29 »

Hiába olvastatod ezt el ezer  emberrel, ha egy sem érzi belűről, megette a fene.

Itt van a kutya elásva...  Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #204 Dátum: 2009. április 22. - 17:29:40 »

Tudod Gergő!
Hiába olvastatod ezt el ezer  emberrel, ha egy sem érzi belűről, megette a fene.
Aki pedig megérti, annak kell lenni annyi igényének, hogy már elolvasta.

Ma nem lehet eladni egy vadászkönyvet kétezer példányban. Szakkönyvet, meg alig alig! Hát itt tartunk igényességben!
Tudom, sokszor írtam már, de én bízok az emberekben(na, jó nem mindben, de a legtöbbjüket értelmesnek tartom). És bízom benne, hogy ha valaki ezt, vagy egy hasonló gondolatot elolvas, az érlelődni kezd benne és ez előbb-utóbb meghozza a gyümölcsét. Sokan nem is tudják, hogy ezt olvasni kellene, mert senki nem támaszt fel bennük ilyen igényt. De ha azt látják, hogy más olvassa(pl. Te, Németh Lajos, Horrido vagy sokan mások a teljesség igénye nélkül), akkor eszükbe jut, hogy "basszus, ez jó is lehet, nekem is el kellene olvasni!" És már meg is tették az első lépést. A legtöbb embert tanítani kell és irányítani-ahogy ezt tették régen a nagyok.
Igaz, ezt jobb, ha nem én teszem, mert tőlem sokat nem tanulhatnak, de a véleményem akkor is ez Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. április 22. - 19:14:45 »

 Üdv  Wave Nekem sokkal többet jelent .Bőrharisnya .c. könyvből egy idézet " egy golyó egy madár ,többre nincs is szükségem".Lehet hogy nem szó szerint idéztem ,de a lényeg a fontos. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #206 Dátum: 2009. április 22. - 21:13:42 »

Én az egyik oldalon olvastam a Wass albert titokzatos bak című könyből és nagyon tetszett !!!!!!!!!!!!!
most rendeltem meg a könyvet (mire jó az internet)           Emelem
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #207 Dátum: 2009. április 23. - 14:07:26 »

Ha valaki szeretné, akkor megvan eletronikus formátumban Wass Albert összes kiadott írása. Legálábbi is azt állította aki feltette a netre.
Szóval rengeteg írása megvan. Ha jól emlékszem PDF-ben.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2009. április 23. - 14:11:47 »

Ha valaki szeretné, akkor megvan eletronikus formátumban Wass Albert összes kiadott írása. Legálábbi is azt állította aki feltette a netre.
Szóval rengeteg írása megvan. Ha jól emlékszem PDF-ben.
Hol lehet megnézni?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #209 Dátum: 2009. április 26. - 09:00:20 »

Jó könyv a Titokzatos őzbak, pár hónapja olvastam (az elmúlt 1-1.5 év Wass A. jegyében telt) de szerintem nem vadászirodalom és messze nem a legjobb könyve W.A.-nak.
Mondanivalójának a lényege egy általános emberi tulajdonság: mindig arra vágyunk leginkább, amit soha nem érhetünk el. Talán nem is baj ez, hiszen elégedett emberek ritkán tolták előre a haladás szekerét.
Ismételem, tetszett a könyv, de sokkal jobban tetszettek az alábbiak:
- Kard és kasza I-II. /hogy megérezd az erdélyi havasok ízét/
- A funtineli boszorkány I-II-III.  /hogy jobban megérezd az erdélyi havasok ízét/
- Mire a fák megnőnek /hogy megértsd, miért vesztettük el Erdélyt/
- A kastély árnyékában /hogy jobban megértsd, miért vesztettük el Erdélyt/
- Tizenhárom almafa /hogy jót mosolyogj a székely furfangon/
- Elvész a nyom /mert jó/.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: