Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297767 alkalommal)
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #1350 Dátum: 2022. Január 04. - 11:40:39 »

Én már ki is olvastam a Vadőri Hétköznapokat pár nap alatt. Igen-igen jó könyv azokról az időkről, amikor még én is elkezdtem vadászni.
Esetleg folytatás? Jó lenne...
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #1351 Dátum: 2022. Január 04. - 13:02:08 »

Sziasztok!

Esetleg valahol belehet szerezni még az említett könyvet? Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1352 Dátum: 2022. Január 04. - 14:02:52 »

Sziasztok!

Esetleg valahol belehet szerezni még az említett könyvet? Emelem
Az első széria nagyon hamar elfogyott.👍
A visszajelzesek nagyon kedvesek és (eddig) kizárólag pozitívak.
Örömmel tolmácsolom Jóskának őket, illetve adom át neki nyomtatott formában, mert ő nem internetezik.

A napokban tárgyal egy újabb, 100 db-os szériáról a kiadójával.
Ha megvalósul a projekt, azt itt is újra közzé fogom tenni.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #1353 Dátum: 2022. Január 04. - 14:55:03 »

Az első széria nagyon hamar elfogyott.👍
A visszajelzesek nagyon kedvesek és (eddig) kizárólag pozitívak.
Örömmel tolmácsolom Jóskának őket, illetve adom át neki nyomtatott formában, mert ő nem internetezik.

A napokban tárgyal egy újabb, 100 db-os szériáról a kiadójával.
Ha megvalósul a projekt, azt itt is újra közzé fogom tenni.
 Emelem

Ha lesz új széria akkor én is vevő lennék majd 1 példányra, az előzőről sajnos lemaradtam.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1354 Dátum: 2022. Január 04. - 14:56:31 »

Köszönöm szépen az ajánlást, ill. a könyvvel kapcsolatos ügyintézést!

Már túl vagyok a felén, igen-igen jó, életszagúan megírt könyv!

Jung Jenő és Zilai János könyveinél az volt az érzésem, hogy jó-jó, de az igazán érdekes az lenne, amit nem írtak meg.
Itt ilyen érzés nincs  Vigyorog

 Stoel ha esetleg könyvírásban gondolkodsz (amire csak bíztatni tudlak), akkor szerintem írd meg azt is, amit mások nem szoktak, vagy nem lenne "szabad"  Stoel

Attól igazi egy könyv, hogy nem csak a mentünk-lőttünk-denagybikalett sikersztorik vannak benne.  Wave

Nagyon szívesen!
És mindenkinek is nagyon szívesen😁
Örülök, hogy eddig mindenki pozitívan jelzett vissza (de legalább is nem követelte vissza örjöngve a pénzét🤣)

Ami a könyvírás illeti, hogy mi kerüljön bele, minek kellene, hogy belekerüljön, és mi az, amit (bármennyire is jó lenne megírni) semmiképp sem szabad publikálni, ez egy izgalmas fejtörés szerintem mindenkinek, aki olyan történetek megírására vetemedik, amiknek valós alapja, valós szereplői (is) vannak.

Az én könyvem lassacskán készülget. Talán, ha tavalyelőtt nem b@szik be ez a tetű vírus, és nem rendezi át már két évben is a családunk életét, akkor terveim szerint már 2020. Karácsonyára polcra került volna. De erre sajnos nem került sor.
Ami egyébként nem biztos, hogy nagy baj, mert az eltelt "holt időszakban" is írogattam egy kicsit, újabb törtenetek kerültek betűrendbe, másokat kicsit átszabtam, kiegészítettem, megkurtítottam.
Ha jól mennek tovább a dolgok, talán idén megvalósulhat...

Terveim szerint ez a könyv egy kicsit más lesz... éljen a gender szemlélet🤪😁
Semmmikepp sem krónikás könyv, nem is vadásztörténetek hűen megírt másolata, és nem is pátosszal teli leborulás a nemes vad és a természet oltára előtt.... ezek mind, és igazából egyik sem. Márhogy az én gondolatvilágomban ilyennek szánom. Aztán, hogy mi sikeredik majdan belőle, azt nem én fogom megítélni.
Hanem azok, akik talan majd elolvassák.

Janit és Jenőt teljesen megértem. Utóbbiról csak feltételezem, Jánosról tudom (mert beszélgettünk pár alkalommal, és bizton állíthatom, hogy ezek nem voltak elvesztegetett órák😍) , hogy a nem publikus történeteiből további köteteket lehetett volna kiállítani.
Ahogyan én is tele tudnék írni "pár oldalt" velük.
De ez nagyon vékony jég. Együtt vadászni hivatásból bárkivel nagy felelősség, ami a diszkréciót is magába foglalja.
És sokminden történt/történik az erdőben, ami jobb, ha ott is marad😉

Amikor szűkebb körben híre ment a készülő könyvemnek, meglepő telefonhívásom volt, meglepően hamar....
Egy ex kollágám hívott, akivel sok éve egyetlen szót sem váltottunk, mióta (igen parázs hangulatban) elváltak útjaink.
Sejtettem, hogy honnan fúj a szél, de hafgtam, hogy megfussa a kínosra sikerült bemelegítő köreit és csak utána szegeztem neki a kérdést, hogy miért is hívott valójában?
Nehezen, de kinyöszörögte, hogy hallott valami készülő könyvről, és igazából csak azt szerette volna megtudni, hogy... Itt félbeszakítottam:

- Nézd! Valóban van egy majdnem kész kéziratom, ami lassan csak lektorra, tördelésre és nyomdára vár.
És mielőtt bármit kérdeznél, két dologról szeretnélek biztosítani.
Egy... az írásokban szinte alig vannak személyek megnevezve.
Kettő.. ha mégis, akkor páran sajnos már nem élnek, vagy ha igen, akkor sem negatív kontextusban. Kielégít a válaszom a fel sem tett kérdésedre?

Hallgatott egy kicsit, majd annyit mondott, hogy Köszönöm, megértettem.
Azóta már találkoztunk is (igaz véletlenül egy hivatal folyósóján) és ha nem is borultunk egymás nyakába, de nem mentünk el egymás mellett.
Nem is lett volna méltó, az együtt megélt évtizedhez...

Szóval nagyon nehéz feladat lenne úgy írni az esetleges visszásságokról, fondorlatokról, csínyekről (bűnökről?), hogy ne keverjen bajba senkit, de személytelen se maradjon, és mjndemellett ne is csapjon át bulvárba, meg oknyomozásba. Talán az egyik legnehezebb kronikási feladat.
És ugye az is közismert szállóige, hogy a vérebes, a kürtös és a kísérővadász nem lehet hírvivő.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1355 Dátum: 2022. Január 05. - 10:41:45 »

Üdv Urak! Szia Csaba!

Köszönet a könyvért és a gyors postázásért!
Az ünnepek alatt elolvastam a kötetet, csak ajánlani tudom mindenkinek. Tényleg a "vadőri hétköznapok"-ról szól, igazán realisztikusan ábrázolva ezeket a hétköznapokat. Sokan sok-sok vadászkönyvet olvastunk már, de ez kilóg a sorból: szeretjük Fekete István természetleírásait, Széchenyi kalandjait, Maderspach történelmi kitekintéseit, Csathó Kálmán humorát, de ennyire "tőmeletti", valóban terepi vadászkönyv hiányzott a könyvtárból. A vadőri munka szépségét, nehézségét, a vadásztatás buktatóit, az ellenséges légkört teljesen őszintén mutatja meg... Talán kicsit sok is az őszinteség.
Jó néhány hasonló élményt éltem meg rövid vadőri (hobby-vadőr  Ördög) munkám során, de közel sem ennyit és ilyeneket. Nem tudom, hogy a pályán maradtam volna-e, ilyen ellenszélben... Ehhez tényleg kell az elhivatottság, itt a vadőr tényleg "hivatásos"! Nehéz kenyér.

Szóval: ha lesz még, vegyétek és olvassátok!

Üdv, Péter
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1356 Dátum: 2022. Január 05. - 10:51:49 »

Talán kicsit sok is az őszinteség.

Így van.
A könyv rendkívül szórakoztató olvasmány, az íróról villámgyorsan kiderül, ízig-vérig vadászember. Nagyon tetszett az, ahogy beszúrt egy-egy idézetet a vadászirodalomból, olyanokat, amelyekre az emlékszik aki tényleg "rongyá olvasta" annakidején Fekete István vagy Széchenyi Zsigmond könyveit.
Épp ezért viszont vadászkönyvet vártunk amibe a csajozós, feleségmegcsalós, alfahímes sztoriknak nem feltétlenül van helye, akkor sem, ha jól esik rájuk emlékezni Stoel
Ezek a dolgok egy kicsit megalázóak a történetek többi érintettjére nézve.
Szerintem.
A másik bajom az volt a könyvvel, hogy rövid. Túl hamar kiolvastam.  Rííí
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1357 Dátum: 2022. Január 05. - 12:11:40 »


Épp ezért viszont vadászkönyvet vártunk amibe a csajozós, feleségmegcsalós, alfahímes sztoriknak nem feltétlenül van helye, akkor sem, ha jól esik rájuk emlékezni Stoel
Ezek a dolgok egy kicsit megalázóak a történetek többi érintettjére nézve.
Szerintem.
A másik bajom az volt a könyvvel, hogy rövid. Túl hamar kiolvastam.  Rííí
 Emelem
Érdekes vélemény. Ott tartom hasznosnak ezeket a részeket, hogy itt mutatja be milyen áldozatokat kellett hozni a vadőr életmód miatt, azaz miközben sokszor leírja, hogy gyerekkori álma teljesült, hogy puskával és kutyával járja a határt, a magánélete finoman szólva rendezetlen. Hiába van asszony meg gyerekek, inkább máshova jár jólérezni magát. Ez valahol szomorú, én ikább fájdalmas beismerésnek látom, mint alfahímes hivalkodásnak. Ezen a téren valószínűleg nem teljesült a gyerekkori álom.
Szerintem.
Nagyon érdekes, kinek mit mond ugyanaz a könyv.
 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1358 Dátum: 2022. Január 05. - 12:56:25 »

én ikább fájdalmas beismerésnek látom, mint alfahímes hivalkodásnak. Ezen a téren valószínűleg nem teljesült a gyerekkori álom.

Nekem is inkább ez az olvasata jött le.
Az alfahímes verzió föl sem merült.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1359 Dátum: 2022. Január 05. - 13:16:25 »

Nekem is inkább ez az olvasata jött le.
Az alfahímes verzió föl sem merült.
Nem tudok objektíven nyilatkozni Jóskáról, mert azt a köztünk lévő kapcsolat lehetetlenné teszi.
Azt tudom róla, hogy életének java részében beáldozta a boldogsághoz való jogát a gyerekeiért.
És évtizedekig megmaradt egy mérgező kapcsolatban.
60 felé járva találta meg az ő igazi "másik felét", akivel azóta tökéletes harmóniában élnek.
Ha ez nem így történik korábban és nem menekül az otthoni pokolból a hivatásába, most szegényebbek lennénk egy jó könyvvel😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1360 Dátum: 2022. Január 05. - 14:18:29 »

Nem tudok objektíven nyilatkozni Jóskáról, mert azt a köztünk lévő kapcsolat lehetetlenné teszi.
Azt tudom róla, hogy életének java részében beáldozta a boldogsághoz való jogát a gyerekeiért.
És évtizedekig megmaradt egy mérgező kapcsolatban.
60 felé járva találta meg az ő igazi "másik felét", akivel azóta tökéletes harmóniában élnek.
Ha ez nem így történik korábban és nem menekül az otthoni pokolból a hivatásába, most szegényebbek lennénk egy jó könyvvel😁
Ami tetszik a könyvben az az, hogy átjönnek a kompromisszumok, a megalázkodások amiket be kellett vállalni a gyerekkori álomért. Megfizette az árát a puskával-kutyával sétálásnak, de mint mindenki magáról tudja, az élet más szakmákban sem habostorta.
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1361 Dátum: 2022. Január 05. - 19:00:18 »

Így van.
A könyv rendkívül szórakoztató olvasmány, az íróról villámgyorsan kiderül, ízig-vérig vadászember. Nagyon tetszett az, ahogy beszúrt egy-egy idézetet a vadászirodalomból, olyanokat, amelyekre az emlékszik aki tényleg "rongyá olvasta" annakidején Fekete István vagy Széchenyi Zsigmond könyveit.
Épp ezért viszont vadászkönyvet vártunk amibe a csajozós, feleségmegcsalós, alfahímes sztoriknak nem feltétlenül van helye, akkor sem, ha jól esik rájuk emlékezni Stoel
Ezek a dolgok egy kicsit megalázóak a történetek többi érintettjére nézve.
Szerintem.
A másik bajom az volt a könyvvel, hogy rövid. Túl hamar kiolvastam.  Rííí
 Emelem

Nagyon utálok Boarral egyetérteni - bár gyakran teszem Mosolyog - , de szinte szóról szóra ez a véleményem. Ha a csajozós részek kimaradtak volna, az utóbbi idők legjobb vadászkönyve lett volna (szerintem), így csak az egyik legjobb
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1362 Dátum: 2022. Január 06. - 10:49:05 »

Nagyon utálok Boarral egyetérteni - bár gyakran teszem Mosolyog - ,

Gondolj bele, nekem milyen kínos... Fejvakarás
 Ördög Ördög Ördög
 Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1363 Dátum: 2022. Január 06. - 15:42:58 »

Érdekes... Mennyi mindent és mennyire mást láttunk meg a könyvben. És milyen "vélemény-cunami" -t indított el az őszinteség szó...


A vadőri munka szépségét, nehézségét, a vadásztatás buktatóit, az ellenséges légkört teljesen őszintén mutatja meg... Talán kicsit sok is az őszinteség.


Mondjuk én végképp nem a "csajozós" részekre gondoltam. Ez mindenkinek a magánügye és vagy elmondja, vagy nem - igazából csak az érintettekre tartozik. Legkésőbb az utolsó ítéletkor elszámolunk ezzel is...
Inkább a mindenkori főnök felé irányuló - talán túl - őszinte véleményalkotás volt az, ami megnehezíthette a életét. Ilyen közhelyek jutnak az eszembe: "Nem ismert megalkuvást. Ami szívén, az a száján." Szép és őszinte mentalitás, de pont ez tehette nehezebbé a szakmai életét. Egy kis rugalmassággal könnyebb lett volna, de valószínűleg így érezte jól magát. És ha neki jó volt így, kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk?
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1364 Dátum: 2022. Január 07. - 07:05:55 »

Érdekes... Mennyi mindent és mennyire mást láttunk meg a könyvben. És milyen "vélemény-cunami" -t indított el az őszinteség szó...
És milyen jó, hogy így van👍
Dögunalom lenne ez az egész egérszarnyi élet, ha egyformák lennénk😁
Annak meg nagyon örülök, hogy nem csak, hogy többen elolvasták Jóska bácsi könyvét, hanem mindenki mást lát, tart benne lényegesnek.
Ez azt jelzi számomra (és az ő számára is, mert mindent tolmácsolok neki), hogy volt értelme a munkájának.

És ha neki jó volt így, kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk?
Hát, mi vagyunk az Olvasók😁
És aki veszi a bátorságot, hogy pőrére vetkőzve önként kitegye magát a sziklához láncolva a keselyűk elé,
az felvállalja ennek a kockázatát is.

Amint az újságírók legfőbb alapszabályában már nagyon rég leírta valaki: A hír szent, a vélemény szabad.
Csak nem mindig könnyű megtalálni a határvonalat a vélemény és az ítélet között. És sokszor nem is lehet rajta végig egyensúlyozni.
De jól van ez így👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: