Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297690 alkalommal)
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #1320 Dátum: 2021. Május 01. - 03:23:33 »

Szia! Szerintem, Lükő Sándor - rá gondoltál. De hogy, Miskolci-e azt nem tudom.

Köszönöm szépen  Emelem
Elfogom olvasni a Kalandos vadászatok
Lükő Sándor  könyvét.
Véletlenül valaki olvasta már?
Naplózva
kpi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #1321 Dátum: 2021. Augusztus 18. - 09:28:15 »

Rakodtam a könyvesvitrinben: A vilagkiállítás apropójára:

 


Ennek van magyar nyelvű verziója is, elegáns, aranyozott biborszinű bőrkötésben.
Sajnos a kép feltöltése funkciót nem találtam meg, pedig meg akartam mutatni.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1322 Dátum: 2021. Augusztus 18. - 09:29:45 »

Ennek van magyar nyelvű verziója is, elegáns, aranyozott biborszinű bőrkötésben.
Sajnos a kép feltöltése funkciót nem találtam meg, pedig meg akartam mutatni.

Hogyan töltsünk fel képet?

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.0.html
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
kpi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #1323 Dátum: 2021. Augusztus 23. - 14:44:37 »


Kösz, remélem erről a tárhelyről is működik a képbeszúrás:

tartalmilag úgy nézem ugyanaz, mint a korábban bemutatott német nyelvű példány

« Utoljára szerkesztve: 2021. Augusztus 23. - 19:53:26 írta Voldi » Naplózva
kpi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #1324 Dátum: 2021. Augusztus 24. - 06:20:08 »

na még egyszer

és az utolsó lap
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1325 Dátum: 2021. Október 05. - 18:22:11 »

Üdv!

A Vadászati Világkiállítás megnyitásának idejével egyidejűleg jelent meg Gyorgyevics Tamás: Széchenyi Zsigmond élete c. könyvének 2. kiadása. Az első kiadás javított és bővített kiadása. Negyven oldal lábjegyzettel és  néhány új fényképpel lett kiegészítve a könyv. Ennyire részletes Széchenyi életrajz eddig még nem jelent meg, csak a lábjegyzetekben is sok új információ van. Ajánlott olvasmány mindazoknak, akik tisztelői Széchenyi Zsigmondnak.

 Emelem
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #1326 Dátum: 2021. Október 21. - 17:20:40 »

Üdv mindenkinek.

Keresem Tálas János könyveit,vagy a szerző elérhetőségét.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1327 Dátum: 2021. November 18. - 21:44:19 »

Szép jó estét kívánok kedves Fórumtársak!
Szeretném megkérdezni, hogy nincs-e egy fölösleges példánya valakinek az alábbi könyvből:

Dr. Náhlik András:Nyomkalauz 1.

Előre is köszönöm: Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #1328 Dátum: 2021. November 24. - 17:14:03 »

Szép jó estét kívánok kedves Fórumtársak!
Szeretném megkérdezni, hogy nincs-e egy fölösleges példánya valakinek az alábbi könyvből:

Dr. Náhlik András:Nyomkalauz 1.

Előre is köszönöm: Laci Emelem

A Vaterán van két eladó példány. De megvan beszkennelve is, ha érdekel.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1329 Dátum: 2021. December 11. - 18:50:52 »

Üdv Urak!
Egy könyvet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani.
A címe: Vadőri hétköznapok
Már jó ideje nyugdíjas idős kollégám, Várszegi József munkája.
Jóska bátyám igazi vadőr volt Baranya több területén, míg a sors végül ide vetette közénk.
2017-ben, jó 10 évet ráhúzva az aktív szolgálatra tette le hivatalosan a mundért, de szívében ma is vadőr és az is marad mindörökre.
Olyan letűnt világot idéz meg az írásaiban, amikkel én még gyerekként találkozhattam, sőt a pályám legelején is voltak még nyomai a vadászati mindennapok során,
de a '80-as évektől kikelt generációknak már ismeretlen az a letűnt világ.
Igen olvasott és művelt ember a szerző, ez visszaköszön a választékos stílusában és irodalmi eszköztárában is.
Élvezetes novellák és hűen visszaadott történetek jönnek át a lapokról, amik nem mentesek az akkori állapotok elé tartott görbe (vagy néha túl egyenes) tükrözéstől sem,
nem áll tőle távol az életben sem a finom, igényes humor, és a csak értő elme számára érthető szarkazmus.
Ami viszont harsányan ordít az összes írásáról az az, hogy imád és tudott is élni, és az is, hogy a vad, a vadászat, a természet és a szolgálat volt az élete.
Illetve a KUTYA, mert magát el sem tudta képzelni a napi szolgálatban a négylábú segédvadőrei nélkül.
Az utolsó vizslájával volt szerencsém megismerkedni, varázslatos kapcsolat volt ember és állat között az övék, habár elmondása szerint a korábbi éveiben voltak nála
még jobb kutyái is, amik szinte "gondolatvezérléssel" működtek, figyelve a gazda minden rezdülését, feltétlen odaadással és hűséggel szolgálva őt.
Szívből ajánlom mindenkinek ezt a könyvet, aki szeretne betekintést nyerni 356 oldalon keresztül egy letűnt kor, lassan eltűnő félben lévő emberének a mindennapjaiba.

Ha valakinek esetleg nem teljesen ismeretlen a Várszegi József név, az nem a véletlen műve.
Régebben ('80-as évek) több írása megjelent a Nimródban és annak karácsonyi irodalmi mellékletében.
Amikor elolvastam a könyvét, az egyik írásnál elszorult a torkom és csak néztem párás szemekkel magam elé.
Ugyan is szembe jött velem egy olyan történet, ami miatt többek között belőlem is hivatásos vadász lett.
A szomszéd bácsitól kaptam még 14 évesen kölcsön a Nimródok bekötött évfolyamait és ezt az írást olvasva teljesen beleéltem magam a dúvad vadászatot végző vadőr szerepébe.
Olyan erősen megmaradt bennem az a kép, amit akkor én a történetről magamban megalkottam, hogy még ma is fel tudom idézni, ha lecsukom a szemem.
Szóval mindenek felett, "önhibáján kívül" még Jóska az egyik olyan "bűnös" lélek, aki engem végleg eltérített a katedra fenyegető rémétől és a jó irányba terelt.

A könyv ára 3.500,- Ft. + postaköltség.
Ha valakinek igénye lenne rá, engem keressen és a postázást is én fogom intézni, mert nem szeretném idős és rogyadozó egészségű barátomat ezzel terhelni.
Természetesen akár a személyes átvétel is szóba jöhet, ha tudunk tér-időpont vonatkozásában közös metszőpontot találni.
 Emelem
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1330 Dátum: 2021. December 11. - 21:05:53 »


Szóval mindenek felett, "önhibáján kívül" még Jóska az egyik olyan "bűnös" lélek, aki engem végleg eltérített a katedra fenyegető rémétől és a jó irányba terelt.
  
Ezt nehezen bocsássuk meg Neki... Fejvakarás
 Ördög
Egy példányra beneveznék magam is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1331 Dátum: 2021. December 11. - 21:52:00 »

Vannak a  Bári  "Dunagyöngye" VT -ről is írások benne ? Estleg a korábban  a Nimródban megjelent írások kibővített változata ?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1332 Dátum: 2021. December 11. - 22:27:17 »

Ezt nehezen bocsássuk meg Neki... Fejvakarás
 Ördög
Egy példányra beneveznék magam is.
Elbaxta, hát elbaxta..... erről már felesleges lenne vitát nyitni Röhög

Postacímet kérek.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1333 Dátum: 2021. December 11. - 22:29:06 »

Vannak a  Bári  "Dunagyöngye" VT -ről is írások benne ? Estleg a korábban  a Nimródban megjelent írások kibővített változata ?
Bári vonatkozású írás több is van benne.
És még nagyon sok más is, azokból az időkből, amikor Lábod szomszédságában és Szigetvár alatt is dolgozott.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1334 Dátum: 2021. December 11. - 22:39:55 »


Természetesen akár a személyes átvétel is szóba jöhet, ha tudunk tér-időpont vonatkozásában közös metszőpontot találni.
 

Szia Csaba!
Egy kötetet írj a nevem mellé. Nekem pedig küldj egy számlaszámot!
A találkozót majd csak összehozzuk valahogy...  Kacsint
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: