Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297805 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1230 Dátum: 2019. Március 22. - 18:25:48 »

Tisztelt Fórum Társak! Uraim!  Emelem

 Esetleges postaköltség áráért ha valakit érdekelne az alábbi kötet, a képen látható kiadásban és állapotban:

               Emelem

Szia!
Lehet még jelentkezni, vagy lemaradtam?
 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1231 Dátum: 2019. Március 23. - 17:28:55 »


Egyébként az egyik kedvenc vadászkönyvem. (Kár, hogy a szerző nem írt / vagy nem jelent meg több irománya. Vagy csak én nem ismerem. Fejvakarás Vállat von)

 Wave

Van tőle olyan könyv is, hogy: Megfordul a szél, meg még egy: Tenyérnyi tisztás. Nekem mindegyik könyve tetszik! Kíváncsi lennék, van-e a felsoroltakon kívül megjelent könyve?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #1232 Dátum: 2019. Március 24. - 06:57:58 »

Kíváncsi lennék, van-e a felsoroltakon kívül megjelent könyve?

Igen,van. Homok, Isten hozott.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1233 Dátum: 2019. Március 24. - 11:01:12 »

Igen,van. Homok, Isten hozott.
Utalás van róluk de találkoztál is valahol ezekkel a könyvekkel?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #1234 Dátum: 2019. Március 24. - 17:22:05 »

Utalás van róluk de találkoztál is valahol ezekkel a könyvekkel?

Sajnos még nem.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1235 Dátum: 2019. Március 24. - 20:49:51 »

Igen,van. Homok, Isten hozott.
Köszönöm! Ezeket még nem láttam sehol, még képen sem.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1236 Dátum: 2019. Március 27. - 14:58:59 »

Az elmúlt hétvégén tartottunk egy kis "ereszdelahajamat" Kárpátalján Gergely Imivel. Ennek okán kaptam meg tőle az Ötven vadász +1 emlékeiből című válogatás-kötetet. Ez úton is gratulálok a fórumtársaknak a novellákhoz . Ezen kívül kedves barátom megajándékozott a Pajzán vadásztörténetek nevezetű munkájával. Az igazat megvallva kissé félve olvastam át, mert némelyik esetnél én is ott sertepertéltem, de hála a Parnasszuson ücsörgő hatalmasoknak, kimaradtam belőle. Azt viszont el kell ismernem, hogy Imre egy olyan témakörhöz – pontosabban témakörökhöz – nyúlt ami nem hétköznapi. Végtére egy szalonkavarázs hangulatát, a bőgő bika kiváltotta adrenalin rohamot és társait már jól-rosszul számtalan módon megírták. A vadászkönyveknek és a zsugorodó világnak hála lassan jobban ismerjük az afrikai PH-k ügyes-bajos dolgait meg a pakisztáni regionális fő-haljakendek gyengéit, mint a saját kis pagonyainkban tevékenykedő külön bejáratú rabsicaink gumicsizma-nyomát. Megénekelni viszont (vadász)emberi gyarlóságainkat, jó és kevésbé jó szokásainkat úgy, hogy lehetőleg ne legyen belőle országos sérelem – no ez nem semmi. Imrének mindez szerintem hol többé hol kevesebbé, de sikeredett. Szóval lapozzatok bele ha némi vidámságra vágytok.
U.I.:A fentiek igazát bizonyítja, hogy a FEHOVA után egy nagyon híres magyar vadász felháborodott a tényen mi szerint klubunk standján kereken 43 liter pálinka fogyott, és ezt az Imi még büszkén közhírré is teszi, holott a "sebestyénbalázsok" korában ezzel micsoda károkat lehet okozni. Ennek okán kénytelennek érzem hát bűnbánat gyakorlását. A továbbiakban szép nőkről, jó italokról, tilosban csábító ösvényeken eltöltött boldog órákról többé nem kívánok nyilatkozni. Eme bűnbánatra felszólítom továbbá a fórumtársakat is. Érdeklődés estén pedig javaslom megalakítani a Flagelláns Trappista Barátok VT-t.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1237 Dátum: 2019. Március 27. - 15:42:33 »

... a FEHOVA után egy nagyon híres magyar vadász felháborodott a tényen mi szerint klubunk standján kereken 43 liter pálinka fogyott, és ezt az Imi még büszkén közhírré is teszi, holott a "sebestyénbalázsok" korában ezzel micsoda károkat lehet okozni.

Félre ne érts, nem vagyok absztinens, ha kell, be tudok én is törölközni akár derekasan is, de abszolút megértem azt, aki minimum fölöslegesnek tartja az italmennyiséggel való "l'art pour l'art" kérkedés bármilyen formáját, minél nagyobb nyilvánosság előtt, annál inkább. És még a Balázs féle összefüggést is értem, mert pár hónapja még ugyanitt arról itt fröcsögött a társaság fele, hogy milyen hülyeségeket beszél a Balázs, nagy nyilvánosság előtt, „mi az hogy”, meg „micsoda általánosítás”. Most meg magunkra büszkén kiáltjuk szét a világba mennyiségestül?...

Kb. a középiskola óta sose értettem, miért kell valami gyermeteg mérce szerint kimutatható macsóság(?) által vezérelve némely férfiembernek hangosan büszkének lenni külön kiemelten pusztán arra, ki mennyit ivott, vagy hogy „hú, mennyire bebasztunk!”. Nagyon nem kell hozzá különleges képesség, úgyhogy szerintem ugyanolyan felesleges dicsekedni vele bármilyen plénumon is, mint mondjuk azzal dicsekedni valakinek,  hogy felnőtt korára szobatiszta. Akkor most hova kéri a hőspecsétet?... Meg kell inni a 43 liter pálinkát, jól be kell rúgni, ha jól esik, jól kell érezni magunkat, de azért inni, hogy utána dicsekedjünk vele, az szerintem nettó óvoda... bocsi...
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1238 Dátum: 2019. Március 27. - 18:12:01 »

Boccs, de félreérted a dolgot. Nálunk a "fogyasztás" annak a mértéke, hogy a világ eleldugottabb bugyraiból hány barátunk-ismerősünk tud beugrani a rendezvényen pár szóra egy pohár italra-beharapni valóra. Másrészt meg ugye a Székely himnuszt éneklő vidám vadász még nem egyenértékű a csacsirészeg vadásszal. Mert ismerek ugyan sokféle vadászt, de egyben valamennyien egyformák: az élet apró örömeit tudják élvezni, mert a nélkül egy hajítófát nem ér az egész. Az említett apró örömök közzé meg simán befér, hogy a Kornis Lóri tagtárssal megiszom egy kupica fenyőpárlatot és megvitatjuk a vadiuj puskája vélt vagy valós hibáit-erényeit. Egy fröccs mellett eldumálgatunk esztendeje nem látott öreg kanadai barátommal, majd hasonló környezetben elrendezzük a világ dolgai mára nyugalmazott vadászlapos kollégámmal, végül koccintok frissen férjhez ment pályatársnőm karikagyűrűjére. Szóval szerintem sem az a cél, hogy ihaj de elázzunk, de azért lássuk be, hogy ezekhez a beszélgetésekhez-találkozásokhoz nem igazán passzol a Traubi Soda.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1239 Dátum: 2019. Március 27. - 19:41:36 »

Mi az a fenyőpárlat?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1240 Dátum: 2019. Március 27. - 19:42:23 »

Boccs, de félreérted a dolgot. Nálunk a "fogyasztás" annak a mértéke, hogy a világ eleldugottabb bugyraiból hány barátunk-ismerősünk tud beugrani a rendezvényen pár szóra egy pohár italra-beharapni valóra. Másrészt meg ugye a Székely himnuszt éneklő vidám vadász még nem egyenértékű a csacsirészeg vadásszal. Mert ismerek ugyan sokféle vadászt, de egyben valamennyien egyformák: az élet apró örömeit tudják élvezni, mert a nélkül egy hajítófát nem ér az egész. Az említett apró örömök közzé meg simán befér, hogy a Kornis Lóri tagtárssal megiszom egy kupica fenyőpárlatot és megvitatjuk a vadiuj puskája vélt vagy valós hibáit-erényeit. Egy fröccs mellett eldumálgatunk esztendeje nem látott öreg kanadai barátommal, majd hasonló környezetben elrendezzük a világ dolgai mára nyugalmazott vadászlapos kollégámmal, végül koccintok frissen férjhez ment pályatársnőm karikagyűrűjére. Szóval szerintem sem az a cél, hogy ihaj de elázzunk, de azért lássuk be, hogy ezekhez a beszélgetésekhez-találkozásokhoz nem igazán passzol a Traubi Soda.

Nem tudom, biztosan én értem-e félre, de ha ezt kell érteni a 43 liter pálinka alatt, és nem azt, amiért Balázst szidjuk (joggal!), akkor ezt kell leírni amott is, és akkor akarattal sem lehet félreérteni. Szerinted ezt a kiegészítő magyarázatodat hányan olvassák majd el itt mindazok közül, akiknél amott a büszke 43 liter publikus olvasása esetleg "félreértést" okoz? Más szóval miért kell büszkén feltartott fejjel házhoz menni a lóf***ér, aztán meg vérig sértődni, ha a torkunkra nyomják?  Vállat von

Mindegy, részemről OFF vége...
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1241 Dátum: 2019. Március 27. - 19:47:19 »

Nem tudom, biztosan én értem-e félre, de ha ezt kell érteni a 43 liter pálinka alatt, és nem azt, amiért Balázst szidjuk (joggal!), akkor ezt kell leírni amott is, és akkor akarattal sem lehet félreérteni. Szerinted ezt a kiegészítő magyarázatodat hányan olvassák majd el itt mindazok közül, akiknél amott a büszke 43 liter publikus olvasása esetleg "félreértést" okoz? Más szóval miért kell büszkén feltartott fejjel házhoz menni a lóf***ér, aztán meg vérig sértődni, ha a torkunkra nyomják?  Vállat von

Mindegy, részemről OFF vége...
Ezen baráti beszélgetések minden esetben privát környezetben, fegyver nélkül és nem vadászterületen történnek!!!
A vadászat nem fér össze az alkohol fogyasztással! A busz sofőr is betér a kocsmába, de műszak után! Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1242 Dátum: 2019. Március 28. - 07:14:40 »

Nem tudom, biztosan én értem-e félre, de ha ezt kell érteni a 43 liter pálinka alatt, és nem azt, amiért Balázst szidjuk (joggal!), akkor ezt kell leírni amott is, és akkor akarattal sem lehet félreérteni. Szerinted ezt a kiegészítő magyarázatodat hányan olvassák majd el itt mindazok közül, akiknél amott a büszke 43 liter publikus olvasása esetleg "félreértést" okoz? Más szóval miért kell büszkén feltartott fejjel házhoz menni a lóf***ér, aztán meg vérig sértődni, ha a torkunkra nyomják?  Vállat von

Mindegy, részemről OFF vége...

Mit hangsúlyozod azt a 43 litert ?  Szerintem van aki szerint sok(k) van aki szerint kevés !   Ördög   Nem hiszem hogy a kiállításon össze vissza dülöngélő "világvadászokat" látott valaki . Az írásban sincs szó bebaxásról .  Bírják a fiuk no !   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1243 Dátum: 2019. Március 28. - 08:23:33 »

Másrészt meg ugye a Székely himnuszt éneklő vidám vadász még nem egyenértékű a csacsirészeg vadásszal.
  Vállat von
Véletlenül sem a székely himnusszal van bajom de egy kiállításon piásan énekelni...nem kocsma az... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1244 Dátum: 2019. Március 28. - 08:24:19 »

Nem tudom, biztosan én értem-e félre, de ha ezt kell érteni a 43 liter pálinka alatt, és nem azt, amiért Balázst szidjuk (joggal!), akkor ezt kell leírni amott is, és akkor akarattal sem lehet félreérteni. Szerinted ezt a kiegészítő magyarázatodat hányan olvassák majd el itt mindazok közül, akiknél amott a büszke 43 liter publikus olvasása esetleg "félreértést" okoz? Más szóval miért kell büszkén feltartott fejjel házhoz menni a lóf***ér, aztán meg vérig sértődni, ha a torkunkra nyomják?  Vállat von

Mindegy, részemről OFF vége...
Kivételesen egyetértünk. Igen
Erre iszunk... Piál
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: