Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 145428 alkalommal)
BKRISZ
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #1140 Dátum: 2018. Március 07. - 17:05:38 »

Gyerekkorom egyik kedvence volt.
 Emelem
...igen, én is még egész kisgyerek voltam, mikor először olvastam...de, nem tudtam belőle kinőni soha...pedig már kb. hatvanszor kiolvastam. Ugyan ,,szépirodalmi", de ehhez, ahogyan a szerző leírja, mennyire de mennyire kell ,,érezni" a Természetet, a Vadont, az összes lakójával együtt. Ehhez nem elég a legnagyobb tapasztalatszerzés sem...erre születni lehet csak...ezért a kedvencem Radi Carev...minden írók felett... Wave
Naplózva

...az igazi férfinak van puskája, kutyája, meg asszonya...
J.vadász
Vadász

« Új üzenet #1141 Dátum: 2018. Március 07. - 18:39:53 »

És mindmáig a legkedvesebb: A SÁNTA FARKAS - Radi Carev, 1977 Bulgária, ( 1983, Móra Ferenc Könyvkiadó-Magyar fordításban ). Üdv Néktek!  Emelem

Középiskolás koromban az első kollégiumi zsebpénzemből vettem meg.
Jó régen volt... Stoel
 Emelem
Naplózva

"Mégsem veszítjük el reményünket, bizalmunkat a sötétségben sem és csak egy kis bágyadt holdfényre vagy homályos derengésre, csak a virradásnak egy kis látszatára van szükségünk, hogy örömünk teljék benne."  Nadler Herbert
Kama
Vadász

« Új üzenet #1142 Dátum: 2018. Március 07. - 21:03:09 »

Emelem
A múlt héten érkeztek meg a születésnapi könyveim -a Posta jóvoltából -alaposan megkésve.

Én a fehován vásároltam be - szokás szerint...

Pintér Norbert és Juhász Ferenc olvtársakéval gyorsan végeztem - nagyon jó kis könyvek.

Most a Gergely Imre-félével vagyok félben - szerintem jó.
A Nimródban már jelentek meg belőle részletek, akinek az tetszett, annak a könyvet is érdemes megvenni.

Utána a Kesri fog jönni, itt-ott már beleolvastam, jónak tűnik.

A Lipp Adrienét nem mertem első nekifutásra megvenni, egy kollégám megvette, majd kifaggatom érdemes volt-e  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
J.vadász
Vadász

« Új üzenet #1143 Dátum: 2018. Március 07. - 21:26:52 »

Én a fehován vásároltam be - szokás szerint...

Pintér Norbert és Juhász Ferenc olvtársakéval gyorsan végeztem - nagyon jó kis könyvek.

Most a Gergely Imre-félével vagyok félben - szerintem jó.
A Nimródban már jelentek meg belőle részletek, akinek az tetszett, annak a könyvet is érdemes megvenni.

Utána a Kesri fog jönni, itt-ott már beleolvastam, jónak tűnik.

A Lipp Adrienét nem mertem első nekifutásra megvenni, egy kollégám megvette, majd kifaggatom érdemes volt-e  Vigyorog

Emelem
Az első két szerző írásai nekem nem igazán tetszenek, nincs meg egyikük egyetlen könyve sem.
A Gergely-féle könyveket később akarom megrendelni, valóban jók az írásai.
A Kesri könyvet élmény volt olvasni, kicsit talán Jim Corbett írásaira hasonlít.
Az utolsó könyvnél meg én is kíváncsi lennék a kollégád véleményére. Igen
 Emelem

Naplózva

"Mégsem veszítjük el reményünket, bizalmunkat a sötétségben sem és csak egy kis bágyadt holdfényre vagy homályos derengésre, csak a virradásnak egy kis látszatára van szükségünk, hogy örömünk teljék benne."  Nadler Herbert
Plank Csaba
Vadász

« Új üzenet #1144 Dátum: 2018. Március 19. - 15:15:23 »

Aki olvasta a szerző első kötetét...a másodikban sem fog csalódni. Aki viszont nem olvasta, ajánlom figyelmébe... Igen ...Ő sem fog csalódni!

Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Kama
Vadász

« Új üzenet #1145 Dátum: 2018. Március 25. - 22:22:25 »

A Kesri könyvet élmény volt olvasni, kicsit talán Jim Corbett írásaira hasonlít.

Jó könyv, tényleg Jim Corbettes.

Ma reggel végeztem a Sógorok könyvével.

Felemás.
De a második fele miatt érdemes megvenni.

Az első fele a "hogyanhúzzunklemégegybőrtaszécsényizsigmondról".
Abban talán pár fotó, ami ér valamit, egyébként semmi új - ráadásul tele stilisztikai és nyomdahibákkal.
A füveskönyvének nevezett szöveggyűjtemény a csúcs...  Nem

A második felében Eszterházy László írásai vannak - az nagyon jó.
Ráadásul még talán nem is jelent meg eddig sehol.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: