Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 296572 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1125 Dátum: 2018. Február 01. - 20:40:52 »

Megjelenik a Fehován Maderspach Viktor eddig még nem megjelent írásaiból (ez picit túlzás, de valóban sok általam nem ismert novella volt) egy új kötet Hazám volt a Retyezát címmel. Sikerült szereznem egy példányt és találtam egy novellát Fasciott Karácsonya címmel, mely meglepően hasonlít a Havasi vadászataim kötet Medvecsapda című novellájához. Először azt gondoltam, hogy ugyanaz más címmel, de elég jelentős különbségek vannak a sztoriban, ugyanakkor annyi az azonosság is, hogy lehetetlen, hogy két külön történet legyen. Ha valaki olvasta-olvassa mindkettőt, szívesen konzultálnék, mert nem igazán találok magyarázatot a különbségekre. Mintha más befejezést rendeltek volna, aminek esetleges teljesítése szerintem nagyon nem illik Domnule Viktor jelleméhez. Bevallom nekem a korábbi, Medvecsapda változat tűnik hitelesebbnek ...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1126 Dátum: 2018. Február 01. - 20:55:48 »

Megjelenik a Fehován Maderspach Viktor eddig még nem megjelent írásaiból (ez picit túlzás, de valóban sok általam nem ismert novella volt) egy új kötet Hazám volt a Retyezát címmel. Sikerült szereznem egy példányt és találtam egy novellát Fasciott Karácsonya címmel, mely meglepően hasonlít a Havasi vadászataim kötet Medvecsapda című novellájához. Először azt gondoltam, hogy ugyanaz más címmel, de elég jelentős különbségek vannak a sztoriban, ugyanakkor annyi az azonosság is, hogy lehetetlen, hogy két külön történet legyen. Ha valaki olvasta-olvassa mindkettőt, szívesen konzultálnék, mert nem igazán találok magyarázatot a különbségekre. Mintha más befejezést rendeltek volna, aminek esetleges teljesítése szerintem nagyon nem illik Domnule Viktor jelleméhez. Bevallom nekem a korábbi, Medvecsapda változat tűnik hitelesebbnek ...

Nem lennék meglepve, ha így történt volna, mint ahogy érzed. Gondolok konkrétan Fekete István: Magasles c. könyvére. Szerintem olvashatatlan, alig felismerhető stílussal. Mármint halála után jóval a  "megtalált eddig nem publikált" írásokra hivatkozva.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1127 Dátum: 2018. Február 01. - 21:08:23 »

Nem lennék meglepve, ha így történt volna, mint ahogy érzed. Gondolok konkrétan Fekete István: Magasles c. könyvére. Szerintem olvashatatlan, alig felismerhető stílussal. Mármint halála után jóval a  "megtalált eddig nem publikált" írásokra hivatkozva.

Az valami rettenet. Eddig talán az egyetlen vadászkönyv,amit képtelen voltam elolvasni. Ez a könyv viszont jó, szerintem érdemes lesz megvenni, bár én nagyon elfogult vagyok Maderspach Viktorral.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1128 Dátum: 2018. Február 01. - 22:12:22 »

Nem lennék meglepve, ha így történt volna, mint ahogy érzed. Gondolok konkrétan Fekete István: Magasles c. könyvére. Szerintem olvashatatlan, alig felismerhető stílussal. Mármint halála után jóval a  "megtalált eddig nem publikált" írásokra hivatkozva.

Az az egyetlen Fekete István kötet, amit csak egyszer olvastam. És érdekes, hogy még a Fekete által írt rész közepe táján biztos voltam benne, hogy már a hozzátoldást olvasom, aztán kiderült, hogy nem. Szerintem nem véletlenül maradt abba annak az írása.
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1129 Dátum: 2018. Február 02. - 12:03:45 »

Sziasztok!
 Elcserélném ezt a könyvet.
Pl: elolvasnám a Nagybikákkal Sellyén-t.



[/URL][/img]

Naplózva
t.lombi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1130 Dátum: 2018. Február 26. - 13:26:12 »

Üdv mindenkinek!

Akit érdekel Fekete István:
http://olvasskönyvet.hu/fekete.html

T. Lombi
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 26. - 15:16:29 írta Boar » Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1131 Dátum: 2018. Március 05. - 20:59:10 »

 Emelem
A múlt héten érkeztek meg a születésnapi könyveim -a Posta jóvoltából -alaposan megkésve.
Tegnap este végeztem a négy könyvből az elsőnek az elolvasásával.
Kesri Singh: Ezer tigris vadásza egy igazán jó olvasmány volt.
Valahol hallottam/olvastam már erről a könyvről korábban is.
Az eredeti angol nyelvű kiadásban a szerző megemlékezik egy olasz Siccini nevű grófról, aki parádésan lőtt golyóval.
A magyar kiadásban már helyesen szerepel Széchenyi Zsigmond neve.
A könyv egyfajta korrajz is, azóta sokat változott India.
Aki szereti az ilyen könyveket, annak érdemes elolvasni.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1343



« Új üzenet #1132 Dátum: 2018. Március 06. - 11:09:59 »

Emelem
A múlt héten érkeztek meg a születésnapi könyveim -a Posta jóvoltából -alaposan megkésve.
Tegnap este végeztem a négy könyvből az elsőnek az elolvasásával.
Kesri Singh: Ezer tigris vadásza egy igazán jó olvasmány volt.
Valahol hallottam/olvastam már erről a könyvről korábban is.
Az eredeti angol nyelvű kiadásban a szerző megemlékezik egy olasz Siccini nevű grófról, aki parádésan lőtt golyóval.
A magyar kiadásban már helyesen szerepel Széchenyi Zsigmond neve.
A könyv egyfajta korrajz is, azóta sokat változott India.
Aki szereti az ilyen könyveket, annak érdemes elolvasni.
 Emelem

 Szia J.Vadász!  Emelem

 Köszönjük szépen a véleményezést, érdekes lehet(ett) az a korszak!  Wave Utána nézek eme könyvnek!  Vigyorog
Privátban megírhatnád a többi könyv címét... Kacsint  Wave  S.Peti
 Köszönettel és Baráti Üdvözlettel!  Emelem
                Csabi
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #1133 Dátum: 2018. Március 06. - 12:28:15 »

Ezt Siccinis esetet maga Széchenyi Zsigmond is írja valamelyik könyvében.Ott a Siccini talján volt,és a szerző,Kesri Shing,akivel 1938-ban Indiában vadászott a gróf úr.Ha jól emléxem levélben pontosította a nevét,és a hovatartozását is.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1134 Dátum: 2018. Március 06. - 19:17:41 »

Ezt Siccinis esetet maga Széchenyi Zsigmond is írja valamelyik könyvében.Ott a Siccini talján volt,és a szerző,Kesri Shing,akivel 1938-ban Indiában vadászott a gróf úr.Ha jól emléxem levélben pontosította a nevét,és a hovatartozását is.

 Emelem
Az este "összeolvastam" a Naharral és így az igazi és kerek a történet. Igen
A Gróf Úr kiváló embernek és szakembernek írta le az ezredest.
Kesri Singhnek pedig meg megbocsájtható a tévedés, hiszen abban az időben a magas rangú vendégek
egymás kezébe adták a maharadzsa palotájának kilincsét...már ha volt ilyen.
Képtelenség volt annyi ember rangját és nemzetiségét megjegyezni és később pontosan emlékezni rá.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1135 Dátum: 2018. Március 06. - 19:19:35 »


Privátban megírhatnád a többi könyv címét... Kacsint  Wave  S.Peti


Keresni foglak! Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1136 Dátum: 2018. Március 07. - 16:13:00 »

És mindmáig a legkedvesebb: A SÁNTA FARKAS - Radi Carev, 1977 Bulgária, ( 1983, Móra Ferenc Könyvkiadó-Magyar fordításban ). Üdv Néktek!  Emelem
Gyerekkorom egyik kedvence volt.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1137 Dátum: 2018. Március 07. - 18:39:53 »

És mindmáig a legkedvesebb: A SÁNTA FARKAS - Radi Carev, 1977 Bulgária, ( 1983, Móra Ferenc Könyvkiadó-Magyar fordításban ). Üdv Néktek!  Emelem

Középiskolás koromban az első kollégiumi zsebpénzemből vettem meg.
Jó régen volt... Stoel
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #1138 Dátum: 2018. Március 07. - 21:03:09 »

Emelem
A múlt héten érkeztek meg a születésnapi könyveim -a Posta jóvoltából -alaposan megkésve.

Én a fehován vásároltam be - szokás szerint...

Pintér Norbert és Juhász Ferenc olvtársakéval gyorsan végeztem - nagyon jó kis könyvek.

Most a Gergely Imre-félével vagyok félben - szerintem jó.
A Nimródban már jelentek meg belőle részletek, akinek az tetszett, annak a könyvet is érdemes megvenni.

Utána a Kesri fog jönni, itt-ott már beleolvastam, jónak tűnik.

A Lipp Adrienét nem mertem első nekifutásra megvenni, egy kollégám megvette, majd kifaggatom érdemes volt-e  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1139 Dátum: 2018. Március 07. - 21:26:52 »

Én a fehován vásároltam be - szokás szerint...

Pintér Norbert és Juhász Ferenc olvtársakéval gyorsan végeztem - nagyon jó kis könyvek.

Most a Gergely Imre-félével vagyok félben - szerintem jó.
A Nimródban már jelentek meg belőle részletek, akinek az tetszett, annak a könyvet is érdemes megvenni.

Utána a Kesri fog jönni, itt-ott már beleolvastam, jónak tűnik.

A Lipp Adrienét nem mertem első nekifutásra megvenni, egy kollégám megvette, majd kifaggatom érdemes volt-e  Vigyorog


 Emelem
Az első két szerző írásai nekem nem igazán tetszenek, nincs meg egyikük egyetlen könyve sem.
A Gergely-féle könyveket később akarom megrendelni, valóban jók az írásai.
A Kesri könyvet élmény volt olvasni, kicsit talán Jim Corbett írásaira hasonlít.
Az utolsó könyvnél meg én is kíváncsi lennék a kollégád véleményére. Igen
 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: