Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297886 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #660 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 16:29:47 »

Szervusz .
Galyatetön mi voltunk.
A Pák ára reális volt már többért is .De ez mindig kreslet és kinálat dönti el.
Sajnálom,hogy nem modtad ki vagy .
Nagyon szívesen segitek a kivánság listád teljesitésében.
Sokan voltak és vásároltak is jókat beszélgattünk,vadásztunk stb. A következő találkozó Szep 8 Balassagyarmat.
Nógrádi vadásznap.
Vagy keres magánban meg.

Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 27. - 22:41:30 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #661 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 14:23:21 »

Üdvözlet !  Emelem

Mai antikvárium-túránk zsákmányai : Jámbor János, Szarvasnász ; Kittenberger: A Kilimandzsárótól Nagymarosig és Molnár Gábor: A Bakonytól Amazóniáig. Mosolyog Jön a tél ! Gyűjteni kell. Mosolyog

Most épp Bolza Antal: Cserkelés az életem című könyvet olvasom.

A már meglévő gyűjtés. Széchenyi Zsigmond : Ahogy elkezdődött
                                                               Ünnepnapok
                                                               Nahar
                                                               Csui !
                                                               Alaszkában vadásztam
                                                               Afrikai tábortüzek
                                                               Denaturált Afrika
                                                               Hengergő homok
                                       Fekete István :   Vadászatok erdőn, mezőn
                                                               Kittenberger Kálmán élete  (olvasásra vár)
                                     Kittenberger:       Afrikai vadászkönyv             (olvasásra vár)
                                                               A Kilimandzsárótól Nagymarosig  (olvasásra vár)
                                           Bolza Antal:    Cserkelés az életem
                                         Molnár Gábor:  Pálmakunyhó az őserdőben 
                                                               Óriáskígyók földjén   (olvasásra vár)
                                                               A Bakonytól Amazóniáig  (olvasásra vár)
                                          Jámbor János: Szarvasnász         (olvasásra vár)

Azért lesz mit olvasni a télen és persze tovább gyűjteni.

Hadd tegyek ide egy linket amit már korábban is hátha valaki hasznát veszi. Ez egy online antik könyv gyüjtemény a nagyvilágból , vannak vadász-horgász, méhész, solymász kötetek, letölthető, olvasható.             http://archive.org/search.php?query=hunting%20AND%20mediatype%3Atexts   it ha az ember kiválaszt egy kötetet akkor a megjelenő felületen bal oldalt a "View the book" felületben választható hogy olvas vagy letölt, fent a keresőbe meg ugye bármit...... jó böngészést !  Emelem

Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #662 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 19:31:23 »

Sziasztok! Wave
 Csatlakoznék az előttem szólókhoz!A napokban vásároltam én is antikváriumban(amit nem hagyok ki, ha alkalmam adódik rá!),még pedig Szabolcs József:Apám és Én száz éven át... c. könyvét.Az ára pedig "kemény" 650 magyar forint volt Táncol
                                                                         
                                                                                                                      Üdv. Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #663 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 19:45:21 »

Sziasztok! Wave
 Csatlakoznék az előttem szólókhoz!A napokban vásároltam én is antikváriumban(amit nem hagyok ki, ha alkalmam adódik rá!),még pedig Szabolcs József:Apám és Én száz éven át... c. könyvét.Az ára pedig "kemény" 650 magyar forint volt Táncol
                                                                         
                                                                                                                      Üdv. Emelem

Az jó bolt volt!  Igen Igen jó könyv!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #664 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 19:54:37 »

Nem akarok ünneprontó lenni, de én azt a Szarvasnász c. könyvet kidobnám. A szerző nem is vadász, ha jól tudom, és más vadászkönyvekből kotyvasztott össze valamit...  Nem


De a többi, amit írtatok, nagyon jó vétel volt!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #665 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 00:21:00 »

Nem vagy ünneprontó ! Mosolyog Így legalább képbe kerülök kicsit, lévén hogy én sem vagyok vadász csak rajongója a vadászatnak és a vadászirodalomnak.

Én egyébként itt a fővárosban a Múzeum körúti antikváriumokat szoktam böngészni, a mai 3 kötet hibátlan állapotban 2500 forint volt. Megyek jövőhéten is mert nem volt időm sem rendesen sem mindegyik boltot átnézni.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #666 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 11:47:25 »

Szervusz Csabi.
Ez az a Szabolcs József aki a Dámvad ill Erdei szalonka című könyvet írta ?
Érdekes még nem is hallottam róla.
Kíváncsian várom a véleményed róla.
Üdv:HSanyi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #667 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 12:56:45 »

Ez az a Szabolcs József aki a Dámvad ill Erdei szalonka című könyvet írta ?
Bizony ő az! (Ha nem baj, hogy egy másik Csabi válaszol Vigyorog)
Gyűjteményem egyik féltett darabja a szerző által dedikált példány.
Feltétlen javaslom beszerezni  Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
spetra
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Új üzenet #668 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 14:19:09 »

Sziasztok!

Egy-két élményt én is megosztanék veletek. Pár éve gyűjtögetem a vadásztémájú könyveket, főleg ami magyar vidékeket ír le. Jelenleg költözés előtt állok, a könyveim már dobozokban állnak, de majd ha újra kipakolom őket én is megírom a kis listámat, melyek is vannak már meg Mosolyog

Eleinte Győrben gyűjtöttem antikváriumból, konkrétan még középiskola alatt futottam bele egy boltba, mely később beköltözött a belvárosba is. Sajnos most nyáron maga a bolt megszűnt, de online megmaradtak. http://www.konyvbarlang.hu/

Amióta Pesten vagyok, azóta pedig a Jászai Mari téren lévő antikvárium vált be. Ez a legjobb eddig, árban és felhozatalban is (vadász témában is). A Corvin negyednél fogtam ki egyszer kis bódéban egy Solymász könyvet 200ft-ért, amit azóta is csak drágábban láttam mindenhol. Ez a kis bódés-sátras könyves tavaly megijesztett, mivel kiárusított, beárazott fixre, mindent csinált, mire kiderült, csak átalakításon mennek át, és a közelben lesz boltjuk is (már van). Itt mindig csak a kutatásig jutottam, de jó kis hely. (( Corvin negyednél ha mennénk tovább a Duna felé a bal oldalon, egy kis bolt))

Én általában kisebb helyekre esek be, pár száz forintokért túrok. Szuper antikos volt a pl Wesselényi utcától nem messze a Vörösmarty utcában, de sajnos tavaly be kellett zárnia, viszont úgy tudom az idős úr otthon tárolja az el nem adott könyveket, sajnos ennek elérhetőségét nem tudom. Ebbe a kis boltba is teljesen véletlenül jutottam annó, és alig egy éven belül meg is éltem a bezárását.

Kevesebbet olvasok én is, főleg mert Pesten a sok embert meg morajlást sokszor zenével próbálom elnyomni. Pár hete viszont nincs lejátszóm mert rossz, azóta a második könyvet olvasom, más témában, de olvasok megint. Emellett persze sokat veszek is, fillérekért, mert sok ezer forintom nekem sincs a nagy könyvekre. Tavaly karácsonykor kaptam kis pluszpénzt nagynénémtől gyerekvigyázás miatt, és úgy adta oda, magamra költsem. Nem kaja, nem az élet, magamra. Ebből a pénzből ruháztam be a Jászain a Vadásziskola könyvre.

Gyűjtögetek. Túrával kapcsolatos könyveket, mivel lehet az útvonalak változtak (ezt meg úgy is mindig ellenőrzöm elinduláskor netröl) de a vidék nagy része nem, regényeket hazai íróktól, és hát a vadászattal kapcsolatos műveket is. Fekete István humora ejtett rabul, azóta keresem ezeket.
Győrben a vasárnapi piacon sok vadász tárgyat és könyvet is lelni, de elképesztő milyen árakat mondanak rá. -_-

Kicsit összevissza írás lett, de remélem adtam pár tippet hova érdemes benézni. A Stadionoknál találtam még egy könyves bódét-sátrat, de elég idegesítő az eladó csaj. 2 könyvet vettem, és az egyik könyv második kötet volt. Erre odajön és közli: szerinte ne vegyem meg, mert nincs meg neki az első és az első nélkül nem éri meg. És ezt hajtogatta mellettem. Meglepődtem, főleg mert munka után voltam fáradtan, és mikor így kutat az ember, lecsendesedik, magában van, és nem értettem a lányt miért kezdte el nekem mondani. Másrészről honnan tudja, hogy nem olvastam e már, vagy,hogy meg van e. A semmiből jött oda, hogy Ő azt nekem nem ajánlja, mert második kötet. Én meg csak azért is elhoztam, így legalább kutathatom az első kötetet Mosolyog

Egy másik szívfájdalmam, a nagy  könyvesboltokban az új kötéssel újra kiadott könyvek. Fekete István írásait látni, egy olyan külsőben....a belső wc papír minőségű, 14-16-os betűmérettel nyomtatott tartalomról nem is beszélve...

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #669 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 14:32:35 »

Egy másik szívfájdalmam, a nagy  könyvesboltokban az új kötéssel újra kiadott könyvek. Fekete István írásait látni, egy olyan külsőben....a belső wc papír minőségű, 14-16-os betűmérettel nyomtatott tartalomról nem is beszélve...
Sajnos a megfizethető árú  friss kiadásokon (tisztelet a kivételnek) jól nyomon követhető a "fogyasztói társadalom" átka, a silány minőség.
De mióta pl. újra forgatták a Tüskevár c. filmet, én már semmin sem csodálkozom Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #670 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 14:37:14 »

"De mióta pl. újra forgatták a Tüskevár c. filmet, én már semmin sem csodálkozom "

Nem is lehet. Olvastam valahol "közgazdaságilag" levezették, hogy a "művészi filmkészítők" akkor is pénzüknél vannak, ha egyetlen mozijegyet sem adnak el! ÁFA visszaigénylés, fiktív számlák, stb. Bizonyára a könyvkiadásban is vannak "okosságok". Szomorú
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #671 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 15:09:52 »

Üdv Mindenkinek!
Szabolcs József "Apám és én száz éven át vadásztunk" című könyvét a TerraPrint kiadó adta ki 1995-ben.
Nekem ugyan nincs dedikálva, de az én gyűjteményemnek is becses darabja.
Hasonlóan jó élmény volt olvasni a szerző 2011-ben kiadott "Megfigyeltem" című kötetét.
És még a család birtokában vannak Szabolcs József vadásznaplói is!
Jámbor János könyvének a megjelenése után már "plágium-visszhangja" volt.
Akit bővebben érdekel a történet a Nimród 1979. júliusi számában bővebben olvashat erről.
Üdvözlettel: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #672 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:18:17 »

"De mióta pl. újra forgatták a Tüskevár c. filmet, én már semmin sem csodálkozom "

Az eredetit véleményem szerint nehéz lesz felülmúlni. Annál is inkább, mert Matula Gergő nevének hallatán nagyon sokunknak rögtön Bánhidy László arca
jelenik meg. Mosolyog
Annak idején a Lutra filmváltozatát is elkezdték forgatni....és azóta is készül. Ördög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #673 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:25:14 »

Bocsánat!
Nem Sanyooo-t akartam plagizálni, csak elnyomtam. Mosolyog
Elnézést  kérek érte!
Üdv: J.vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #674 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:36:24 »

Bocsánat!
Nem Sanyooo-t akartam plagizálni, csak elnyomtam. Mosolyog
Elnézést  kérek érte!
Üdv: J.vadász Emelem

Legalább jó helyre nyomtad volna! Amatőr!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: