Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297810 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #645 Dátum: 2012. április 23. - 08:38:21 »

Évek óta, mintegy 50 %-ban, a bolhapiacról "dolgozom".
Van 5-6 könyvárus, a szépirodalom általában 500 Ft/db. Ha nem szobadísznek szánja az ember (1,5 méter, bordó kötésben, hogy menjen a fotelkárpithoz) türelemmel, viszonylag olcsón, jó kollekciót össze lehet válogatni.
Vadászkönyvet is látok időnként, bár azokat jóval drágábban adják.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #646 Dátum: 2012. április 23. - 19:41:04 »


Süldő koromban sokat olvastam Gyimesi György könyveit, talán az összes megvolt a falusi könyvtárban, én meg szedtem sorba.

Írtam már korábban,hogy a könyvtárakat is érdemes újra-felfedezni. Ezek a kis falusi könyvtárak konganak az ürességtől,olyan kevés az olvasó,viszont ha rendes a könyvtáros,mindent beszereznek. A vadászat része kell ,hogy legyen az igény a kultúrára. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #647 Dátum: 2012. Május 05. - 16:31:01 »

Sziasztok!
Most fejeztem be Szabolcs József " Megfigyeltem" című könyvét.
Aki még nem olvasta, annak bátran merem ajánlani.
Számomra olyan volt olvasni, mintha az 1995-ben kiadott "Apám és én száz éven át vadásztunk" "testvérét" lapoztam volna.
Végül pedig minden tiszteletem a szerzőé, mert annak idején, amikor felkérték arra hogy doktoráljon le, nem az önös érdekek vezették.
Nem szerzett doktori címet, inkább megajándékozta a vadásztársadalmat két-mára alapműnek számító- vadászati szakkönyvvel. Emelem   
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #648 Dátum: 2012. Május 07. - 11:41:30 »


Nekem is tetszett a "Megfigyeltem" c. könyv.
Szabolcs Józsi-bácsi sokáig dolgozott a Bikács-Németkéri területen is. A jól megírt nagy kan története is innét származik. Talán a "Fekete Péter"-nek keresztelt nagy kan volt és azóta is az
a környéken terítékre hozott vaddisznók legnagyobbika.  ( Igaz gáloscsabus ?  Te még ismerted személyesen az írót? )
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #649 Dátum: 2012. Május 07. - 11:53:14 »

Igen, nekem még megadatott, hogy Józsi bácsival beszélgethettem.
Sajnos akkorra már teljesen letette a fegyvert, sétálni is csak a parkerdőbe ment ki nagy ritkán.
Az "Apám és én.." dedikálásakor beszélgettünk utoljára, a megyei vadásznapon a mi sátrunkban kapott helyet és egész nap bírta a nagy melegben, pedig akkor már sok baja volt.
Nagyon nagy tudás szállt vele sírba, aminek csak töredékét adta át, vagy írta meg.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #650 Dátum: 2012. Május 07. - 15:10:18 »

Üdvözlet Csabi!
Szerencsés ember vagy! Bár az életkoromat tekintve akár én is találkozhattam volna Szabolcs Józseffel, de ez-sajnos- nekem nem adatott meg.
Az az írásaiból is érezhető, hogy hatalmas szaktudás birtokában volt és a leírtak csak morzsák ebből.
De legalább valamennyi így is maradt a következő nemzedékeknek.
Tudnék még néhány nevet felsorolni, akiknek ilyen formában jó lenne látni a birtokában levő tudást és tapasztalatot.
Ha csak arra gondolok, hogy Dr. Galamb Gábor "Lábod megér egy misét" című kézirata valamelyik fiókban lapul hosszú évek óta-kiadatlanul...
A mai világban egyre nehezebb rávenni valakit, hogy leírja azt, amit kiemelkedő szinten tud.
Nem idevágó téma teljesen, de leírom.
Apósom 71 éves és 12 éves kora óta postagalambászik. Minden fényezést félretéve rengetegen ismerik az országban.
Évek óta könyörgünk neki, hogy írja le a tapasztalatait. Ő meg mindig azzal hárítja el, hogy az írásra fordítandó időt inkább az unokájára és a galambjaira szánja, mert ez teszi boldoggá.
Üdvözlettel:J.vadász

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #651 Dátum: 2012. Július 18. - 23:24:44 »

Ma a székesfővárosban  jártam. Hamarabb felértem mint gondoltam és még parkolóhelyet is találtam elsőre,így volt időm egy kicsit bóklászni. A Margit-hídnál egy antikváriumban kincsekre leltem:Széchenyi Zsigmond:Szarvasok nyomában,Ahogy elkezdődött és az Ünnepnapok; illetve Páll Endre: Legjobb vadászni könyvét. Mindezekért összesen 2100 Ft-ot fizettem.Kiváló állapotú, valószínűleg egyszer olvasott könyvek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #652 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:02:22 »

Vettem pár könyvet vásárban 2000 ft- ért a csomagot. Kosárban találtam kacatok között:
Hans Schomburgk – A vadon érverése
1961
Széchenyi Zs.¬ - Szarvasok nyomában
1979
Studinka L. - Minden nap vadásznap
1977
Kittenberger K. – A Kilimandzsárótól Nagymarosig
1956 (Csergezán Pál rajzaival)
Gyimesi Gy. – Vadászesztendőm
1987
És nem csak dekorációnak kell, esténként olvasgatok. Van, amit gyerekkoromban olvastam könyvtárban, ilyenkor jól esik kézbe kapni ezeket.
Volt még „Náhar” és „Alaszkában vadásztam” 500 –ért, de már megvan gondoltam akkor. Most ráeszméltem, hogy az elsőkiadású könyvek elég drágák, jók lehettek volna csereberére. Már késő bánat.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #653 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 19:33:21 »

Vettem pár könyvet vásárban 2000 ft- ért a csomagot. Kosárban találtam kacatok között:


Jó üzlet volt!  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #654 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 20:16:53 »

Vettem pár könyvet vásárban 2000 ft- ért a csomagot. Kosárban találtam kacatok között:
Robi,  Igen  Igen  Igen

Ha valaki esetleg a savoya-parki Auchan üzletsorán jár, menjen be abba a turkálóba, amiben a kirakatból is jól látható könyvek sorakoznak. 250 forintba kerül minden könyv, nagyobb tétel esetén alkudozni is érdemes...  Ördög
Az elmúlt hetekben ilyen könyveket mazsoláztam ki:
Széchenyi: Ünnepnapok, Alaszkában vadásztam, Csui, Nahar, Denaturált Afrika
Kittenberger: Kelet-Afrika vadonjaiban,  A Kilimandzsárótól Nagymarosig
Afrikai vadászemlékek (Válogatás Kittenberger Kálmán és dr. Mészáros Kálmán írásaiból)
Molnár Gábor: Az óriáskígyók földjén

Ezeken kívül még jópár vadászíró (magyar és külhoni egyaránt) kötete várja új gazdáját. Kissé időigényes a keresés, de megéri...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #655 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 20:26:19 »

Akkor én is beszállok:
Ma bolhapiac, a szerzeményeim
Széchenyi Denaturált Afrika
Széchenyi Afrikai tábortüzek
Fekete István Kele Vuk (na, nem a vecsési maffiózó... Ördög )
Rónai István Nagyhírű vadászok nyomában
+ 3 egyéb témájú könyv:

2.000.- szeszterciusz.... Táncol Táncol Táncol


 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #656 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 20:30:01 »


(na, nem a vecsési maffiózó... Ördög )
 Emelem Effendi

Nem szeretném, ha kevernéd a dolgokat!  Tasli Őt Vecsésre be sem engedik! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #657 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 20:31:27 »

Jóvanna, csak Vukkot akartam rehabilitálni... Röhög Röhög Röhög Stoel
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #658 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 23:54:12 »

Ugye milyen jó találmány az antikvárium? Ja, a pár sorral fentebbi napon találtam még egy könyvet,amit meglehetős ritkasága miatt 1800-ismétlem:ezernyolcszáz-forintért kínált az antikvárius. Otthagytam,ma sem tudom miért. Itthon már bántam,ezért megnéztem mennyiért juthatnék hozzá neten keresztül:...pont egy nullával volt hosszabb... Rííí
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #659 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 08:37:17 »

Üdv Mindenkinek!
Jó dolog a bolhapiacon és az antikváriumokban böngészni... Vigyorog
Én ezt kiegészítettem a "világhálóval" is.
Van egy szép hosszú "kívánságlistám", azt próbálom az anyagi lehetőségeim szerint csökkenteni.
Egyébként a megyei vadásznapon Galyatetőn is voltak antikvár vadászkönyvek.
Jó volt látni, hogy azért elég sokan megfordultak a standon.
És elég szolidak voltak az árak is.
Itt vehettem a kezembe"Pák Dienes: Vadászattudomány" című könyvének eredeti, 1829-es kiadását!
A korához mérten nagyon jó állapotú könyv volt. Igaz 450000 Ft-ért lehetett volna elhozni.
Még poénkodtam is az egyik eladóval, hogy ha elenged a "végéből egy nullát", akkor valahogy összedobjuk az árát. Vigyorog
Üdv: J.vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: