Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297664 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 15:26:16 »

Szia Jani!

Nem akaroki tiszteletlen lenni Molnár Gáborral szemben, de feltehetően ezek az életmű felejthetőbb darabjai...
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 19:52:49 »

Csak akkor mondjatok véleményt könyvekről ha kiolvastátok őket.Azt sem tudjuk Janika mely 10
könyvre gondolt.A négy legritkább könyve füzete.A kutyafejű szikla.Ry-ke a Mato-grosso ősvadonában.
Kaland az ősvadonban.Magyar_portugál szótár végén néhány fejezet vadászat. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:09:55 »

Csak akkor mondjatok véleményt könyvekről ha kiolvastátok őket.

Tudtam, hogy a fejemre fogsz koppintani Jóska, de tulajdonképpen igazad van! Igen
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:11:51 »

Ha rám halgatsz nem adsz kölcsön vadászkönyvet,vagy úgy csinálod mint Erdőjáró.Kis füzet beírva,ki mit visz mikor aláiratni.A hat amit írtál szerintem elég közönségesek,már sokszor volt belőle duplum,elég gyakori könyvek. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:16:00 »

Csak akkor mondjatok véleményt könyvekről ha kiolvastátok őket.

Tudtam, hogy a fejemre fogsz koppintani Jóska, de tulajdonképpen igazad van! Igen
Remélem nem sértődtél meg Bion,de ha belegondolsz igazam van.Minden embernek más az ízlése,ez az olvasási szokásokra,témákra is igaz.Ami nekem tetszik neked nem/Bársony/,és fordítva is igaz.De olyan
is van amit fiatal korban kiolvastam és nem nagyon tetszett,felnőtt fejjel nagyon jónak találom.Ti nem voltatok még így???
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:17:45 »

Csak akkor mondjatok véleményt könyvekről ha kiolvastátok őket.

Tudtam, hogy a fejemre fogsz koppintani Jóska, de tulajdonképpen igazad van! Igen
Remélem nem sértődtél meg

Németh Lajos Barátom erre azt válaszolná: neeem olyan családból származom én... Vigyorog
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:18:22 »

Én ég nem olvastam Molnár Gábortól semmit, bár idővel biztos, hogy neki látok majd a könyveinek, érdekel Dél-Amerika, a jaguárok...
Sok emberrel találkoztam már, akiknek Molnár Gábor a legek-legje, és legalább ugyan ennyivel akiknél a másik véglet. ???
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:25:06 »

Én ég nem olvastam Molnár Gábortól semmit, bár idővel biztos, hogy neki látok majd a könyveinek, érdekel Dél-Amerika, a jaguárok...
Sok emberrel találkoztam már, akiknek Molnár Gábor a legek-legje, és legalább ugyan ennyivel akiknél a másik véglet. ???
Igen igaz a két véglet van.Hogy mért van így? A könyveit szinte mind kiolvastamaz elmúlt 30 év alatt,de konkrétan nem emlékszem hogy melyik volt a legjobb,annyira egyik sem maradt meg bennem. Fejvakarás
Lehet újra ki kellene olvasni az összeset. ???
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:26:53 »

Lehet újra ki kellene olvasni az összeset. ???

A nyakamat tettem volna rá, hogy végül levonod a helyes következtetést.. Vigyorog Igen
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:33:17 »

Lehet újra ki kellene olvasni az összeset. ???

A nyakamat tettem volna rá, hogy végül levonod a helyes következtetést.. Vigyorog Igen
Ezért még számolunk,csak ecce hozzon össze a jó isten Ördög
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:39:49 »

Engem a tárgyilagossága kicsit Kittenbergerre emlékeztet. Mindeketten le tudták úgy írni az oroszlán illetve jaguár támadást, mintha egy rendőségi jegyzőkönyv volna. Félreértést elkerülendő, ezzel nem akartam kritizálni írásaikat, de nekem a "régiek" közül Nádler Herbert, Bársony István, Fekete István és főleg Széchenyi Zsiogmond  sokkal jobban tetszik.
Janika én pont ugyanígy érzek. Táncol Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:46:01 »

Engem a tárgyilagossága kicsit Kittenbergerre emlékeztet. Mindeketten le tudták úgy írni az oroszlán illetve jaguár támadást, mintha egy rendőségi jegyzőkönyv volna. Félreértést elkerülendő, ezzel nem akartam kritizálni írásaikat, de nekem a "régiek" közül Nádler Herbert, Bársony István, Fekete István és főleg Széchenyi Zsiogmond  sokkal jobban tetszik.

Ez még mindíg jobb mint pl. a mai némely úgymond természetfilmnek ( Vadvilág vagy valami ilyesmi) nevezett filmek szenzáció hajhászós narrátori bemondásai. Ezeken úgy fel van fújva némely a természetben mindennapos dolog mintha valami világrengető történt volna.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:49:04 »

Engem a tárgyilagossága kicsit Kittenbergerre emlékeztet. Mindeketten le tudták úgy írni az oroszlán illetve jaguár támadást, mintha egy rendőségi jegyzőkönyv volna. Félreértést elkerülendő, ezzel nem akartam kritizálni írásaikat, de nekem a "régiek" közül Nádler Herbert, Bársony István, Fekete István és főleg Széchenyi Zsiogmond  sokkal jobban tetszik.

Ez még mindíg jobb mint pl. a mai némely úgymond természetfilmnek ( Vadvilág vagy valami ilyesmi) nevezett filmek szenzáció hajhászós narrátori bemondásai. Ezeken úgy fel van fújva némely a természetben mindennapos dolog mintha valami világrengető történt volna.
Ebben teljesen igazad van,de aki sose hagyja el a betondzsungelt annak az is szenzáció,ami neked mindennapi látnivaló a területen.Akkor a félre fordításokról nem is beszélek,mert csak ideges leszek. :COMPKI
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:59:37 »

Én ilyen félrefordításokon-írásokon már nem is csodálkozok. A kafferbivalyt rendszeresen le bölényezik, a leopárd jaguár, az őzbak az őzbika és még lehetne folyatni.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 21:00:54 »

 
  Wave  Engem meg az zavar ,gyerekkoromban "tarantella -most meg tarantula" melyik van helyesen irva és mondva? : Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: