Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297698 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #585 Dátum: 2011. December 25. - 18:02:43 »

Nekem is a fa állá került belőle egy példány de még nem volt időm olvasni (mert mást olvasok) de nagyon lecsigáztál és kíváncsian fogok bele lapozni ezek után.
Szervusz!
A világért sem akartam elvenni tőle a kedvet, félre ne értsétek, "annyira" nem rossz a könyv  Nyihi
Sőt nem is rossz, csak messze nem hozta azt a színvonalat, amit a szerző előző munkája és renoméja joggal ígért.

Sőt még az is lehet, hogy Erdőjáró kollégához hasonlóan tényleg hibás vagyok  Röhög

Olvasd el úgy, hogy a kritikám eszedbe se jusson.......aztán kíváncsian várom a véleményedet  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #586 Dátum: 2011. December 25. - 18:08:59 »

Múlt héten az egyik barátomnál volt alkalmam átlapozni, szemezgetni belőle és ezek alapján nekem tetszett! Meg is rendeltem, remélem a közeljövőben megkapom és lesz időm elolvasni!
Mint Sanyi, én is mást olvasok esténként. (Esti mese.  Vigyorog)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #587 Dátum: 2011. December 25. - 18:14:14 »

Szervusz Csabi.
Nem szó sincs róla.hogy el vennéd a kedvem,inkább kíváncsivá tettél.
A jó múltkor amikor jött a szerző ajánlása érkezett mellé egy  ütemterv is 2016ig minden évben 1 könyv ebben nem csak élmény beszámolok lesznek hanem trófea katalógusok is.Ill az általad is  várt Kafferbivaly történetek 2015 re van be tervezve.
Kínok a szerzőnek erőt egészséget a terv megvalósításához.
Üdv:HSanyi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #588 Dátum: 2011. December 25. - 18:42:31 »

Szervusz Csabi.
Nem szó sincs róla.hogy el vennéd a kedvem,inkább kíváncsivá tettél.
A jó múltkor amikor jött a szerző ajánlása érkezett mellé egy  ütemterv is 2016ig minden évben 1 könyv ebben nem csak élmény beszámolok lesznek hanem trófea katalógusok is.Ill az általad is  várt Kafferbivaly történetek 2015 re van be tervezve.
Kínok a szerzőnek erőt egészséget a terv megvalósításához.
Üdv:HSanyi
Annak örülök!
És természetesen kívánok Bozóki Úrnak további jó egészséget, kellő erőt és elszántságot, hogy terveit valóra válthassa!
Azt a bivalyos könyvet pedig nagyon várom!!!! Ördög
Üdv: Csaba
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #589 Dátum: 2011. December 25. - 20:27:48 »


Te Sanyi!
Én is pont ezt a két könyvet (meg még két másikat) kaptam Karácsonyra... Eddig még az átlapozásuk, a képek és a tartalomjegyzék lett átböngészve, én is kíváncsian várom az "olvasását" is.
 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #590 Dátum: 2011. December 26. - 09:47:17 »

Szia Feri.
Megoszthatnád velünk a másik két könyv címét is.
A Bornemissza Péter könyve jó tetszik ez a "kétkezi" vadász stílus .Már az első könyve könyve is megfogott a Varázslatos vadászatok.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2011. December 26. - 16:09:00 »

Én már túl vagyok a Remetekanok c. könyvön. Sajnos a szerző előző könyveit nem olvastam így összehasonlítási alapom sincs.
Nagyon sok igazság van a szerző megállapításai,tapasztalatai között néhányat én is észrevettem csak így megfogalmaznom nem sikerült . Jók a párhuzamok a remetekan vadász és a remetekan "lelki alkata" között. Még nem tudom hogy elő veszem e valaha újraolvasás céljából. Egyébként ez jó fokmérő . Jellemző hogy Studinkát legalább háromszor olvastam és egy - egy fejezetet még sokkal többször. Bozóki fegyverekről alkotott nézetei nekem szimpatikusak legalább is ami a kalibereket illeti de a típusokban már mások a nézeteim. Nagyon favorizálja a drillingeket amik nem tartoznak az olcsó de még a közepes árkategóriába se nem is beszélve korlátaikról .
Most a felénél tartok a "Varázslatos vadászatok"-nak. Jók ezek a könyvek csak az árak  OOO Tasli
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #592 Dátum: 2011. December 26. - 19:32:37 »

Szia Feri.
Megoszthatnád velünk a másik két könyv címét is.
A Bornemissza Péter könyve jó tetszik ez a "kétkezi" vadász stílus .Már az első könyve könyve is megfogott a Varázslatos vadászatok.
Üdv:HSanyi

Szia Sanyi!

A másik kettőt nem én választottam, "laikustól" kaptam, de igen kíváncsi vagyok rájuk.
Az egyik:
Magyar Írók Vadászelbeszélései - A szarvasok háreme
A másik:
Bársony István - Árnyak az éjszakában
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #593 Dátum: 2011. December 26. - 21:15:58 »

Szia Stefi.
Kíváncsian várom,hogy,hogy tetszett a könyv.
üdv:HSanyi.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #594 Dátum: 2011. December 26. - 21:18:48 »

Szia Feri.
Gondolom a Bársony reprint kiadás szerintem jó lesz.A másikat kíváncsian várom,hogy mi lesz belőle.Az teljesen ismeretlen a számomra.
Üdv:HSanyi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #595 Dátum: 2011. December 26. - 21:40:58 »

Magyar Írók Vadászelbeszélései - A szarvasok háreme
Nekem tetszett Igen Rövid, pár oldalas vadásztörténetek ismert és kevésbé ismert íróktól.
A Bársony könyv viszont nem reprint, hanem egy új kiadású válogatás kötet. (Még nálam is olvasásra vár.)
Egyébként úgy kompletten a Lazi kiadónak ez a sorozata, amiből a két könyv is van, elnyerte a tetszésemet. (Minden kötet megvan eddig.)
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Stefi
Vendég
« Új üzenet #596 Dátum: 2011. December 28. - 09:49:42 »

Szia Stefi.
Kíváncsian várom,hogy,hogy tetszett a könyv.
üdv:HSanyi.

Még nem tettszett hanem tetszik mert 2/3 nál járok. Két dolog ami nagyon megkap benne (mármint a Varázslatos vadászatokban ) a Szibériai vadászat és a tacskós vadászat . Mivel én is jártam az Altájban és pont úgy Barnauli leszállással - teljesen egybeesik a dolog az általam tapasztaltakkal . Csodás táj,változékony időjárás,az orosz vendégszeretet és annak egy gyenge pontja a vodka. A vágottszemü őslakosokat ez még jobban sújtja mert genetikailag nem képesek az alkohol bontására. Amit egy orosz meg bír inni attól egy merkit vagy kipják falu berúgna. Egyébként az altáji őslakosok rokonaiknak tartanak minket. A sámánról szóló írás nagyon elgondolkodtató. Minden hegygerincen nagyobb folyón való átjutáskor illik áldozni a hegy szellemének. Pénzt, ételt vagy italt vagy mindhármat áldoznak illetve színes szalagot kötnek a bokorra vagy sziklára. Egyszer nálunk mivel siettek az egyik hegygerinc után nem álltak meg " áldozatot bemutatni" - pár méter után defektet kaptak . Természetesen ezután minden szent helyen bőségesen áldoztak de csak vodka volt és magukról sem feledkeztek meg. Szegény merkit fővadászunk bizony tajtrészeg lett.  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #597 Dátum: 2012. Január 04. - 07:34:02 »

A Varázslatos vadászatok nagyon jó könyv,a szerző stílusa szerethető illetve megszokható. (Eredetileg idegesített az olvasóhoz szóló sok "költői" kérdés.) Nagyon tisztességes a vadászathoz, a természethez való hozzáállása sokan,sokat tanulhatnának tőle. Ha olvasnák. Egyébként sokan panaszkodtok a könyvek árai miatt:ezért használom én a könyvtári szolgáltatásokat: minden említett könyv megtalálható a könyvtárakban,ha meg nem akkor könyvtárközi kölcsönzéssel megoldják.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
yadrot
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #598 Dátum: 2012. Január 10. - 11:14:19 »

Mondta is Neki F. István, hogy más jóval több könyvet írt volna ennyi élményről tapasztalatról.
Nekem nem száraz különben K.K. stílusa, de hát ügye mindenkinek más az ízlése.

Nem tudom olvastad -e Kalandor vadászok, vadászó kalandorok c. könyvét. Ha valami, az nem száraz!
Egy érdekesség belőle. Egyik afrikai poacher (rabsic) barátja említi, hogy amikor Kanadában favágóskodott, volt egy európai ott, aki keményen dolgozott a favágók között, és az ottani technológiát kívánta megismerni. Vékonyabb, de kemény ember volt. Úgy hívták, hogy segnor Vittorio (olasz volt ez a kalandor, aki meséli az élettörténetét).

Hát bizony Maderspach Viktor lehetett az a személy minden bizonnyal, ugyanis Ő is volt Kanadában tanulmányúton, és a személyleírás igencsak ráillik.
A könyvben számos nyestnyomozás története van, ezért a szívemnek különösen kedves ez a könyv. Kittenberger különben a disznókkal nemigen törődött, inkább Szikra vizslájával vadászgatott apróvadra, és lehetőleg nyestre vadászott a nagymarosi és kismarosi bérleményekben.

Szép napot! Nem akarom "túlfényezni" magam, de van némi közöm ahhoz, hogy ez a könyv nem "száraz"... Máig is, és mindig is megtiszteltetésnek fogom érezni, hogy ott szerepelhet e könyvben a nevem, mint a "szöveg gondozója"... én tudom, milyenek voltak a Nagy Domokos Imre által összeszedett eredeti írások... mint ahogy arra is büszke vagyok, hogy az eredetiben "olvashatatlan" Damaszkin Arzén könyv is az én "kezem nyomán" vált "emészthetővé"... amikor dolgoztam rajta, először nem tudtam eldönteni, hogy ez az úriember vadásznak, vagy írónak volt rosszabb, de később felhagytam e dilemmával... mindkettőnek rossz volt... ám nagy érdeme volt, hogy ekkor volt kint először Afrikában Kittenberger...
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #599 Dátum: 2012. Január 10. - 19:54:28 »

Tisztelt T.G. Ur!  Koszonet a munkajaert!  Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: