Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297715 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #570 Dátum: 2011. December 07. - 04:36:41 »

Kedves Sabbati üdv ! Szeretem olvasni Kittenberger Kálmán könyveit , nekem nem száraz a mondanivalója .
M. Viktor irásait nem kedvelem / két írását olvastam / nem hagyott mély nyomott az agy tekervényemben .
A többit érted ?    Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #571 Dátum: 2011. December 07. - 08:27:58 »

Maderschpach Viktor, Fekete István és Molnár Gábor.
A sorrendiség mindegy.

Aztán egy könyvtári kiárusításon vettem 20,-Ft/db!!! Mosolyog áron Jim Corbett könyveket.
No azok még igen tetszenek.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #572 Dátum: 2011. December 07. - 08:33:06 »

Nálam Széchenyi Zsigmond, Fekete István, Maderspach Viktor, Bársony István és Páll Endre, ebben a sorrendben
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #573 Dátum: 2011. December 07. - 10:10:55 »

Fekete István,Széchenyi Zsigmond,Studinka László letehetetlenek. Gyerekkoromban persze Kittenberger és Széchenyi Afrikás élményei voltak a toplistámon,de ma már inkább a magyar élményeket részesítem előnyben ezért maradt ez a három név. Az újabb generációból még senki sem fogott meg.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #574 Dátum: 2011. December 07. - 10:21:11 »

Fekete István,Széchenyi Zsigmond,Studinka László letehetetlenek. Gyerekkoromban persze Kittenberger és Széchenyi Afrikás élményei voltak a toplistámon,de ma már inkább a magyar élményeket részesítem előnyben ezért maradt ez a három név. Az újabb generációból még senki sem fogott meg.

Én is így vagyok vele.
Gyerekkoromban az afrikai vadászatok és egy kicsit az indiai is, volt a mindenem, felnőtt fejjel meg a hazai, erdélyi vadászatokra szűkült a kör.
Az újabb (nem fiatal már) generációból nekem nagyon tetszik Bornemisza Péter két könyve! A Varázslatos vadászatokat egyszerűen nem tudtam letenni! A Vadászszívvel is hasonló, érdemes elolvasni mindkettőt!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2011. December 07. - 10:59:24 »

Studinka írhatott volna többet is.  Figyelmes olvasás Sugárzik írásaiból a "vérprofi" .  Igen  Vannak akik a"kevés" élményből is könyvtárnyit írnak. Studinka  szerintem tengernyi élményét és tapasztalatát sűrítette össze. Talán azért ilyen jó a Minden nap vadász nap.
Más :  Megérkezett Ősze Lacitól Bornemisza Péter két könyve  Igen ( kicsit húzós volt az ár ) Lesz mit olvasni  Kávé a tespedős ,vendégjárós ünnepekben. Próbáltam kiokoskodni a megjelenés időpontjait de nem találom. Ki tudja mi a kiadás sorrendje. ( Mégis valami alapján el kell kezdeni olvasni OOO  )    Táncol
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #576 Dátum: 2011. December 07. - 11:00:57 »

Studinka írhatott volna többet is.  Figyelmes olvasás Sugárzik írásaiból a "vérprofi" .  Igen  Vannak akik a"kevés" élményből is könyvtárnyit írnak. Studinka  szerintem tengernyi élményét és tapasztalatát sűrítette össze. Talán azért ilyen jó a Minden nap vadász nap.
Más :  Megérkezett Ősze Lacitól Bornemisza Péter két könyve  Igen ( kicsit húzós volt az ár ) Lesz mit olvasni  Kávé a tespedős ,vendégjárós ünnepekben. Próbáltam kiokoskodni a megjelenés időpontjait de nem találom. Ki tudja mi a kiadás sorrendje. ( Mégis valami alapján el kell kezdeni olvasni OOO  )    Táncol

Bornemisza Péternek a Varázslatos vadászatok volt az első könyve, utána jött a Vadászszívvel.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #577 Dátum: 2011. December 07. - 13:51:17 »

Lekértem a könyvtárba a két említett Bornemisza könyvet. Majd beszámolok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #578 Dátum: 2011. December 15. - 14:12:09 »

Talán még ebben az évben megjön.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #579 Dátum: 2011. December 15. - 15:16:38 »

A gödöllői Trófeában  hét elején mindkét Bornemissza könyvből volt több példány
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #580 Dátum: 2011. December 15. - 15:19:51 »

A Volierben is van mind két könyvből bőven.
Naplózva
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #581 Dátum: 2011. December 15. - 15:58:59 »

Üdv az uraknak!!
Cserére kínálom 3 hibátlan  (Pető János, Megismerni a vadászt,Fáczányi Ödön,Egy hajdani vadásztársaság,Széchenyi Zsigmond,Vadászat négy földrészen)című vadászkönyvemet a Vadásziskola 3. javított verziójáért! A könyvek hibátlanok, nem olvasottak!Csak személyesen Pest és 20 km.

 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2011. December 15. - 16:13:10 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #582 Dátum: 2011. December 25. - 10:43:53 »

Üdv Mindenkinek!  Emelem
Tegnap este a fa alatt, nekem felcimkézve ott lapult Bozóki László "REMETEKANOK" című könyve.
Mikor a család elcsendesedett és az aprónép is álmodni tért a karácsonyi varázslatban megfáradva, akkor jött el az én időm.
Szokásomnak megfelelően, egy jó bor társaságában nekiültem olvasni a nappaliban.
Ez az én ünnepem  Angyal

A könyv igen vegyes érzelmeket és gondolatokat váltott ki belőlem.
Maga a szerző írja a bevezetőjében, hogy rábízza az olvasóra, hogy mire tartja a kezébe került művet.
Én sajnos az általa felajánlott utolsó lehetőségre voksolok, igaz az általa megajánlott "gyenge" minősítést "középszerűre" váltva.
Találkoztunk már több ízben személyesen is (még ha valószínűleg ő maga erre nem is emlékszik), nagy kedvvel veszemm elő újból és újból a "VÁNDORVADÁSZ"-t is és ezek alapján én bizony többet vártam.
Sokkal többet.....
Emocionálisan talán úgy tudnám meghatározni kritikám alapját, hogy számomra kétféle élménybeszámoló irodalmi alkotás létezik, ahová a vadászati témájú könyveket is sorolom.
Az egyik elhozza a szobámba, akár a Karácsonyfa színes fényjátéka mellé az idegen tájakat, vadászélményeket. Nem mondom, ez sem rossz. Kellemes is lehet, langyos is lehet, olvasható is lehet.
De a másik, az magával visz!
Az elragad a fotelból, abban én is ízzadok, megfájdul a derekam a bozótban való nyomkövetés közben, megszomjazom a hosszú cserkelés alatt (ezért kell a bor  Ördög).
Abban érzem a szagokat, látom a fényeket, együtt szorongok a sötétben az íróval, megremeg a lábam a támadó kafferbivaly látványától, vagy a vackából keltett remetekant együtt lőjük gombóccá, miközben a tüdőm majd szétpattan a pecnyi lélegzetvétel hiánya miatt....
Remélem érthetően próbálom szemléltetni a különbséget.
Ez a könyv nekem nem fér bele a második kategóriába.
Megsérteni a világért sem álll szándékomban az íróját, annnál jobban tisztelem korábbi műve miatt és az általa bejárt, nem mindennapi életút okán.
Ezért nem is írom le azokat a gondolataimat, amik elsőre eszembe jutottak.
De annyit feltétlen, hogy érzek benne elég sok ideológiai zavart, sokszor túlzó egoizmust és némi sértődöttséget is, amik nem feltétlen viszik jó irányba az olvasó gondolatait.
Több alkalommal is azon kaptam magam, hogy egészen máshol járok fejben és vissza kellett olvasnom pár sort, hogy újból felvehessem a fonalat.
A könyv képanyaga is nagyon vegyes.
Vannak benne nagyon megkapó képek, de példának okáért a felélt, núdum élőhelyén bemutatott és pacallá hízlalt kerti kan látványa olyan módon hat rám, mint ha a szilvásváradi istállóban a hófehér lipicai mének közé valaki magyartarka tehenet kötne. Mondhatnám azt is, hogy "tájidegen" elemnek tartom.
Az pedig, hogy a korábbi könyv anyagából, mintegy "Tecsó Gazdaságos" módon vagy 35 oldal egy az egyben átköltözött, cseppet sem emeli a mű értékét.
Általa kissé kényszeredetté, amolyan "akkor is kiadom Karácsonyra 300 oldalon", megerőszakolt alkotássá válik.

Sommázva a benyomásaimat, mindenkinek ajánlom, hogy olvasssa el, mert sok értékes információt tartalmaz és itt-ott, egyes részleteiben még újat is ad, olyan szeletébe is betekintést enged a hazai vadászat történelmébe (fizető vendégek vadásztatása az "átkos" korszak vége felé), ahová eddig a kívülállók nem igen nyertek bebocsájtást.
De sokat nem szabad a könyvtől elvárni, mert az valószínűleg csalódáshoz vezet.
Nem ez lesz a könyvtáram következő tagja abban a csoportban, amiket szívesen újból és újból előveszek és lelkesen olvasok újra, akár évente több alkalommal is.
Mindenkinek Békés Ünnepet Kívánok az elkövetkező napokra is  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #583 Dátum: 2011. December 25. - 14:21:11 »



Én egy vadásztársamnál (aki áradozott a könyvről) olvastam bele egy - két helyen, de nem nyerte meg a tetszésemet.
Most, hogy elolvastam a hozzászólásodat megnyugodtam, hogy nem csak bennem van a hiba! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #584 Dátum: 2011. December 25. - 17:34:00 »

Szervusz Csabi.
Ezért tisztellek mert ami szíveden az a szádon,nem kőn tör falazol meg írtad a véleményed.Érdekes ez a vélemény hiszen a vadász ember akkor ír könyvet mikor "megtelik a tarisznya" élménnyel.Ezt teheti úgy,hogy csak megakarom osztani másokkal az élményeimet,tapasztalataimat,hogy hátha tudok segítséget adni az olvasóknak a sikeres vadászathoz.Vagy teheti marketing szemlélettel,hogy legyen egy könyv egy hangzatos címmel és megy az üzlet.
Nekem is a fa állá került belőle egy példány de még nem volt időm olvasni (mert mást olvasok) de nagyon lecsigáztál és kíváncsian fogok bele lapozni ezek után.
Jelenleg Bornemissza Péter új könyvét forgatom  Vadásszívvel címmel.Ez után következik a fenti könyv és az után meg írom a véleményem én is.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: