Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297653 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Július 12. - 15:25:16 »

Szia Kama!

Nekem van tőle hat könyvem, egyik jobb a másiknál! Bion A "csúcs" A nagybereki vaddisznók című, de a többi se kutya!!! Nem túl olvasmányos, annak ellenére, hogy valószínűleg egy képzett ember írta őket (vadászati felügyelő). Mint Te is írtad, nagyon precíz, pontos, de szerintem száraz történetek! Kezdő vadásznak nem ezt ajánlanám, hogy megkedvelje az olvasást, haladóknak meg főleg nem jó, úgyhogy ennyi!
(Ha nem lennék ilyen bolond könyvgyűjtő, akkor én sem vettem volna meg!) A terraprintesek közül van sok jó kiadvány, pl. aki a humoros történeteket kedveli, az olvassa el Ádám Jenő néhány könyvét.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Július 12. - 19:06:06 »

Wetzlar gratulalok a szerzeményekhez, ritka darabok. A "Válaszok"-ba még nem sikerült belefutnom,a ritkábbik a kettő közül. Más hasonló jó dolgokat nem találtál még? Vagy megelzött a kukáskocsi?
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Július 13. - 06:15:21 »

Üdv Mindenkinek!
Julius Komarek-Kárpáti vadászatok c. könyve érdekelne engem,de sajnos ezidáig nem tudtam beszerezni.Könyvtárból kölcsönöztem ki,de sajnos abban a képek nagyon hiányosak voltak.Ha valakinek megvan és eladó,esetleg ha valaki tudna segíteni a beszerzésében,azt nagyon megköszönném!
Ajánlatokat a btibike@gmail.com emailcímemre kérnék!
Előre is köszönöm!
Üdv: Balogh Tibor
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Július 14. - 08:33:35 »

Talán egy hónapja jött a hír a Terraprint kiadó sajnálatos megszűnéséről és az ezzel kapcsolatos "végkiárusításról".
Itt rendeltem meg Tóth Ferenc Az első és a századik című könyvét - már bánom...


Szóval nem ajánlom senkinek.  Dühös  Vállat von

Én még tavaly vettem ezt a könyvet, nagy nekibuzdulással el is olvastam és utána jó mélyen eltettem a szekrényembe, ne is lássa senki nálam ezt a könyvet, nehogy kölcsön kelljen adnom, mert ez nem az a könyv, amit terjeszteni kellene. Szomorú
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Július 14. - 11:31:17 »

Sziasztok!

Olvasom, hogy belefutottatok ketten is Feri bácsi könyveibe. Anno én is olvastam, azt hiszem van is egy vagy kettő belőlük, de soha többet nem vettem és nem is fogok.
Személyesen is ismerem az írót, sőt, trófeabírálóként is láttam dolgozni, inkább nem részletezem, miket művelt.
Erőltetett történetei, borzasztóan nyögvenyelős stílusa gyorsan elveszi a kedvet az olvasástól, legalábbis az ő könyveitől.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Július 14. - 21:00:18 »

Wetzlar gratulalok a szerzeményekhez, ritka darabok. A "Válaszok"-ba még nem sikerült belefutnom,a ritkábbik a kettő közül. Más hasonló jó dolgokat nem találtál még? Vagy megelzött a kukáskocsi?

Hát pl. 20, azaz húsz Ft-ért könyvtári kiárúsításon vett Jim Corbett könyvem is...nagy pénzt adtam érte.  Vigyorog
De vettem a fiamnak XX. századeleji mesekönyvet is ezért a gigantikus összegért. Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Július 14. - 21:01:54 »

Ja, majd elfelejtettem Kittenberger könyvet már 40-Ft-ért vettem, indoklás:
Ez azért ennyi, mert kemény borítású...na jól van, mondom nyögve-nyelve "megadom" az árát.  Kacsint
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Július 18. - 13:23:58 »

Könyvtári selejtezés utáni kiárusításon én is vettem több könyvemet is.Pl:Maderspach Viktor-Medve! c. könyvét is a régi kiadásban.Egy barátom mikor megtudta,hogy nekem ez megvan,ledobta a láncot.Ő még nem beszélt emberrel,aki eggyáltalán olvasta...Ezek után rákerestem a neten és megtaláltam egy antikvárium oldalán ugyanazt,círka tizenpárezer forintért...én 50 forintot adtam az enyémért...
Később nekiajándékoztam az említett barátomnak,miután többször is meg akarta vásárolni.Én nem adok el könyvet sohasem.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Július 18. - 13:33:36 »

Könyvtári selejtezés utáni kiárusításon én is vettem több könyvemet is.Pl:Maderspach Viktor-Medve! c. könyvét is a régi kiadásban.Egy barátom mikor megtudta,hogy nekem ez megvan,ledobta a láncot.Ő még nem beszélt emberrel,aki eggyáltalán olvasta...Ezek után rákerestem a neten és megtaláltam egy antikvárium oldalán ugyanazt,círka tizenpárezer forintért...én 50 forintot adtam az enyémért...
Később nekiajándékoztam az említett barátomnak,miután többször is meg akarta vásárolni.Én nem adok el könyvet sohasem.
Itt azért vagyunk egy páran akik olvasták, sőt ott is a polcon az 1936-os kiadás. Szerencsére egyre többen... Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Július 18. - 15:20:06 »

Könyvtári selejtezés utáni kiárusításon én is vettem több könyvemet is.Pl:Maderspach Viktor-Medve! c. könyvét is a régi kiadásban.Egy barátom mikor megtudta,hogy nekem ez megvan,ledobta a láncot.Ő még nem beszélt emberrel,aki eggyáltalán olvasta...Ezek után rákerestem a neten és megtaláltam egy antikvárium oldalán ugyanazt,círka tizenpárezer forintért...én 50 forintot adtam az enyémért...
Később nekiajándékoztam az említett barátomnak,miután többször is meg akarta vásárolni.Én nem adok el könyvet sohasem.

Nekem megvan, mégpedig 2000 körüli kiadásban. Színes borítós, a címlapon egy medve ágaskodik vicsorogva.
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Július 18. - 15:38:23 »

Sziasztok,
ilyen selejtezéseknél valóban lehet szerezni jó könyveket, nem azt mondom, hogy első kiadású vagy háború elötti darabokat, de olyan is lehet közte, mint például ez a Medve. Viszont az ár az nagyon baráti szokott lenni, néhány 10ft vagy mondjuk 100ft per könyv, ennyi pénzért felőlem a 20. kiadás is lehet. Sajnos egyre ritkábbak az ilyen jellegű "akciók", már a legtöbb könytárat megdézsmálták.

Viktor, ha mész Danikutyához, feltétlen menjetek el a közös ismerősünkhöz, nézzétek meg a könyvespolcát...pár óra kell hozzá de megéri! Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Július 18. - 15:40:18 »

Sziasztok,
ilyen selejtezéseknél valóban lehet szerezni jó könyveket, nem azt mondom, hogy első kiadású vagy háború elötti darabokat, de olyan is lehet közte, mint például ez a Medve. Viszont az ár az nagyon baráti szokott lenni, néhány 10ft vagy mondjuk 100ft per könyv, ennyi pénzért felőlem a 20. kiadás is lehet. Sajnos egyre ritkábbak az ilyen jellegű "akciók", már a legtöbb könytárat megdézsmálták.

Viktor, ha mész Danikutyához, feltétlen menjetek el a közös ismerősünkhöz, nézzétek meg a könyvespolcát...pár óra kell hozzá de megéri! Kacsint

OK!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Július 18. - 16:25:57 »

Sziasztok,
ilyen selejtezéseknél valóban lehet szerezni jó könyveket, nem azt mondom, hogy első kiadású vagy háború elötti darabokat, de olyan is lehet közte, mint például ez a Medve. Viszont az ár az nagyon baráti szokott lenni, néhány 10ft vagy mondjuk 100ft per könyv, ennyi pénzért felőlem a 20. kiadás is lehet. Sajnos egyre ritkábbak az ilyen jellegű "akciók", már a legtöbb könytárat megdézsmálták.

Viktor, ha mész Danikutyához, feltétlen menjetek el a közös ismerősünkhöz, nézzétek meg a könyvespolcát...pár óra kell hozzá de megéri! Kacsint

Egy Medvét még fogok Veled szereztetni Zsömbi, na meg a Párenget... Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Július 18. - 17:05:35 »


 Üdv Mindenkinek! Vártam másfél hetet ,hátha más is látta Maderspach Viktorról készült
 dok.filmet. Ezek szerint nem látta a Forúmom  senki. Mit ne mondjak érdekes volt.
 Rájöttem miért  olvastam csak egyszer a könyveit . Kb .30 évvel ezelőtt . De igérem ,ha találok
 egy -két könyvet  azt felajánlom ingyen.

 U.i. Nem fogok erről vitázni ez az én magán véleményem! Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Július 18. - 18:29:48 »


 Üdv Mindenkinek! Vártam másfél hetet ,hátha más is látta Maderspach Viktorról készült
 dok.filmet. Ezek szerint nem látta a Forúmom  senki. Mit ne mondjak érdekes volt.
 Rájöttem miért  olvastam csak egyszer a könyveit . Kb .30 évvel ezelőtt . De igérem ,ha találok
 egy -két könyvet  azt felajánlom ingyen.

 U.i. Nem fogok erről vitázni ez az én magán véleményem! Wave

Szia Laci!

Sajnálom, ha így érzel, nekem a kedvencem Nadler herbert, de Maderspach ott van "mögötte a dobogón" Mosolyog
Ha találsz könyvet szólj kérlek Mosolyog Mosolyog Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: