Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297728 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #405 Dátum: 2011. Január 07. - 19:31:13 »

Ha szeretnél olvasni a régi időkről akkor ajánlom még neked József Ágost kir fő herceg (Ő Ferenc József unokája) Fenséges vadászat.
Az nekem is megvan! Vigyorog Habsburg-Lotharingiai Mihály által dedikálva (szintén Fehova-n) Vigyorog
Én is csak ajánlani tudom, egyik legkedveltebb vadászkönyvem (pedig csak véletlenül vettem meg: ismerősömmel voltunk a Fehova-n, megtudta, hogy van dedikálás és meg is vette. Amíg ő dedikáltatott, én is beleolvastam egy másik példányba és megtetszett, én is megvettem. És persze dedikáltattam is Mosolyog )
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Anser
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #406 Dátum: 2011. Január 07. - 20:04:14 »

Szia Sanyi!
Nagyon érdekelne a könyv, átkerestem az egész Nimród oldalt de  gr Károlyi Lajos könyvét sehol sem találtam.
Egyik könyvesbolt sem árulja, antikváriumokban sincs. Valószíűleg , valamilyen egyszeri kiadást csináltak belőlle.
üdv:Anser
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #407 Dátum: 2011. Január 07. - 20:26:07 »

Szia Anser.
Szerintem hívd fel a kiadót 225-0748 vagy 225-0749 vagy 225-0750.
Biztosan tudnak neked segíteni.
Üdv:HSanyi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #408 Dátum: 2011. Január 11. - 19:15:02 »

Ha valakit érdekel: Almásy László: Autóval Szudánba http://mek.oszk.hu/07500/07530/ Már régóta kerestem, éppen most leltem rá. Így legalább pdf-be letöltve tudom nézegetni. Megvenni úgyse tudom. Ritka mint a fehér holló... Szomorú Szeretem az ilyen afrikai útleírásokat. Mosolyog Sajátos hangulatuk van. Mosolyog
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #409 Dátum: 2011. Január 17. - 11:32:07 »

Idézet
© Bukovszky Róbert   ma 10:32 | Válasz | #1477
1. Remélem senkit nem vezettem félre a Kandalgó című könyvről írt pozitív (#1465) kritikámmal. Sajnos az a könyv az általam valaha olvasott (nem 2-3) leggyengébb vadászkönyv. Egy remek első 20-25 oldal után jön a nagy-nagy semmi.
Abból kiindulva, hogy ki írta ezt a "kritikát", nyugodtan felfoghatjuk pozitívnak is Röhög (mit várjunk olyasvalakitől, aki "kilóra" akar pl. Wass Albert könyveket venni...)
Egyébként az utóbbi idők legjobb vadászkönyve...azok a képek, eszközök, amelyeket oly sokan próbálnak meg vérrel verítékkel és bizony sokszor elég izzadtságszagúan beépíteni, Lajosnál teljesen természetesen jönnek.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #410 Dátum: 2011. Január 17. - 12:02:11 »

Jesszusom....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #411 Dátum: 2011. Január 17. - 12:09:09 »

Ízlések, pofonok különbözőek! Az is kérdés, ki, mit ért meg abból amit olvas.
Nekem azon kevés könyvek közé tartozik amelyet rövid időn belül kétszer is kiolvastam.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #412 Dátum: 2011. Január 17. - 12:57:27 »

Ízlések, pofonok különbözőek! Az is kérdés, ki, mit ért meg abból amit olvas.
Nekem azon kevés könyvek közé tartozik amelyet rövid időn belül kétszer is kiolvastam.


Miért, elsőre nem értetted?  Nyihi Wave
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #413 Dátum: 2011. Január 17. - 13:00:08 »

Miért, elsőre nem értetted?  Nyihi Wave

Csaba! Emelem

 "Az is kérdés, ki, mit ért meg abból amit olvas. "

Nem véletlenül írtam oda!
Istenem! Elsőre én sem értem meg amit olvasok! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #414 Dátum: 2011. Január 17. - 19:28:53 »

Egyszer már megállapítottuk, hogy ez a Bukó nevű lény bunkó.
Fontos itt is olvasni a baromságait?
Nem hiszem.
Egyébként maga a könyv engem lebilincselt, egy nekifutásra kivégeztem.

Egyedüli bántó dolog néhány helyen a helyesírási hibák gorombasága volt, de ezért valószínűleg a lektort, vagy a szedőmestert kell pofán b@szni egy Zsiguli kardántengellyel, nem az írót.

Összegezve:
Bukó bunkó, oszt kísz (H-B megyei népieschség)

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #415 Dátum: 2011. Január 17. - 19:31:36 »

De ezért valószínűleg a lektort, vagy a szedőmestert kell pofán b@szni egy Zsiguli kardántengellyel, nem az írót.
 Effendi

Lehet a szedőmester a ludas... de érdekes mennyire kiböki az ember szeme.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #416 Dátum: 2011. Január 17. - 19:57:28 »

Egyébként az utóbbi idők legjobb vadászkönyve...azok a képek, eszközök, amelyeket oly sokan próbálnak meg vérrel verítékkel és bizony sokszor elég izzadtságszagúan beépíteni, Lajosnál teljesen természetesen jönnek.

Teljesen egyetértek!  Igen
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #417 Dátum: 2011. Január 18. - 19:26:15 »

Szervusztok.
Mostanában van egy kis időm olvasni.
Ettől egy kicsit felbuzdulva szeretnék nektek ajánlani egy pár könyvet amit ebben a pár hónapban elolvastam.
már említtek mellet a következők:
Ilosvay Ferenc Tizenkét ösvény
Gróf Károlyi Lajos Egy élet a vadászatért
József Ágost Fenséges vadászat
Cifferszky István Ördöggyűrű
Csathó Kálmán Tavasztól tavaszig
Somssich Pongrácz Húsz Év Afrika Szívében
és tegnap fejeztem be Ugray Tamás Gavallérral a csúcsokon.
Talán teremthetnénk egy hagyományt ezzel,ha valamelyikünk ki olvas egy könyvet azt meg osztaná velünk és ez által szemezgethetnénk az irodalmi alkotások között .
Üdv:HSanyi

Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #418 Dátum: 2011. Január 18. - 19:57:56 »

Hát, akkor én is írnék egy listát két kedvenc írómtól (persze Széchenyi Zsigmond-on kívül, akinek a könyvei nekem alapművek Vigyorog ).
Szóval.
Nem túl rég fedeztem fel Nadler Herbert vadászkönyveit. Vagyis még csak kettőt, ha valaki tudna segíteni, hogy milyen könyvei vannak még a köv. kettőn kívül, azt megköszönném.
A két mű: Vadásznapok, vadászévek, ill. A Keleti- és a Déli-Kárpátokban.
Már elgondolkoztam azon, miért is tetszenek ennyire a művei. Talán van egy kis elfogultság is ebben, mivel a Vadásznapok, vadászévek c. könyvében sok börzsönyi vadászatáról ír, és hát talán már köztudott valamennyire itt a fórumon is, hogy nekem a Börzsöny a szívem csücske. Az "én" drága Börzsöny-öm. Erre viszont rácáfol, hogy a másik művet olvastam előbb, és már akkor megtetszett. Talán az írások sajátos hangulata teszi, nem tudom. Vállat von
Másik kedvenc íróm Maderspach Viktor.
Töle olvasott művek: Havasi vadászataim, Medve!, Páreng-Retyezát, Vadászataim a Déli-Kárpátokban. Illetve, ugyan, ezek nem vadászati témájú művek, de azért leírom ezeket is: Az oláhok vérnyomában a Fekete-tengerig, Menekülésem Erdélyből, Élményeim a nyugat-magyarországi szabadságharcból. Hogy őt miért kedvelem? Talán azért, mert másik szivem csücske Erdély, illetve a Déli-Kárpátok vidéke. Sajnálom, hogy még nem tudtam eljutni erre a tájra, de talán majd egyszer. Kacsint
Fekete István és Bársony István műveit szintén kedvelem.
Illetve, amit még szeretek olvasni, azok az afrikai útleírások. Kittenberger Kálmán-tól a Vadász- és gyüjtőúton Kelet-Afrikában c. mű tetszett ezek közül a leginkább.
Valamint egy kicsit későbbi, talán kevésbé ismert író, Peter Hathaway Capstick volt még rám nagy hatással, Halál a fekete kontinensen és Halál a magas fűben című könyveivel, amik nem klasszikus útleírások, hanem tényleg arról szólnak, amit a cím leír: a halálról. Megtörtént -tapasztalt, vagy  hallott - esetekkel írja le, hogy az afrikai nagyvadfajok milyen válogatott módszerekkel ölik meg a "rosszkor, rossz helyen" lévő embereket. Perzse nem csak ennyi, a könyvet saját, megélt vadászkalandokkal, élményekkel is gazdagítja. Hát, végülis ízlés dolga, nekem tetszett az írásmód, aztán persze, ez nem kötelező érvényű mindenkire. Kacsint

Ha kérdésetek van, állok rendelkezésre! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #419 Dátum: 2011. Január 18. - 20:23:28 »

Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: