Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297719 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Június 15. - 20:17:57 »

Sziasztok!Az egyik barátomnak sikerült megszereznem a két Jim Corbett könyvet.Mivel nemtom mikor találkozok vele elkezdtem olvasni az emberevő tigriseket/a sajátom egy doboz mélyén lapul valahol/
megint meg kell állapítanom hogy kib@szott jó könyv nem lehet letenni.Csak ezt akartam elmondani,tudom hogy már ezerszer megbeszéltük. Wave



Ha már így belelendültem,gyorsan az emberevő leopárdot is kiolvastam.Akinek megvan és rég olvasta
ajánlom figyelmébe.Akinek nincs meg szerezze be őket!!!! Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Június 16. - 14:46:04 »

Sziasztok!Az egyik barátomnak sikerült megszereznem a két Jim Corbett könyvet.Mivel nemtom mikor találkozok vele elkezdtem olvasni az emberevő tigriseket/a sajátom egy doboz mélyén lapul valahol/
megint meg kell állapítanom hogy kib@szott jó könyv nem lehet letenni.Csak ezt akartam elmondani,tudom hogy már ezerszer megbeszéltük. Wave



Ha már így belelendültem,gyorsan az emberevő leopárdot is kiolvastam.Akinek megvan és rég olvasta
ajánlom figyelmébe.Akinek nincs meg szerezze be őket!!!! Wave

Nekem is megvan mind a két könyv, nagyon szeretem őket. Igen
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Június 16. - 17:29:06 »

Jim Corbett kiváló könyvein felbuzdulva megvettem Kenneth Anderson: Ilyen a dzsungel c. könyvét. A téma, mint sokan tudják, ugyanaz, mégsem kötött le annyira, mint Corbett két könyve. Valahogyan más az egész, legalábbis szerintem...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Június 16. - 18:08:43 »

Többen is próbáltak a nyomdokaiba lépni "emberevő" történetekkel, de nem sokaknak sikerült, mondhatni senkinek, szerintem őt nem lehet felűlmúlni tigrisvadászat szintjén. Egész életét a dzsungelben töltötte, hónapokig-évekig tanulmányozta a tigrisek szokásait egy huzamban, anélkül, hogy vadászott volna rájuk. Filmet is készített róluk, nem tudom fenn maradt-e az utókorra, ha nem az hatalmas veszteség, de ha igen  Táncol jó lenne megnézni valahogy.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Június 16. - 18:27:10 »

Ha jól emlékszem Londonban őrzik a felvételeit, amelyeket készített.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Június 16. - 20:45:09 »

Az Anderson könyvet is olvastam de egész más!!!!!!!!! Nemtom elmagyarázni de Corbett teljesen más,egyszerű tárgyilagos szinte napló szerű,mégis olvasmányos .Nem is tudom kihez hasonlítható??
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Június 16. - 22:50:43 »

Az általam olvasott írók közül talán még Kittenberger Kálmán stílusa veszi fel vele a versenyt.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Június 23. - 11:55:23 »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek!
Régóta szeretném megszerezni Páll Endrétől A vaddisznó és vadászata című könyvet. Csak nem akar összejönni! Esetleg tudtok tanácsolni valamit, hogy merre kutakodjak?

Előre is köszönöm!
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Július 09. - 21:19:30 »

bookline.hu
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Július 09. - 22:38:45 »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek!
Régóta szeretném megszerezni Páll Endrétől A vaddisznó és vadászata című könyvet. Csak nem akar összejönni! Esetleg tudtok tanácsolni valamit, hogy merre kutakodjak?

Előre is köszönöm!
Ha nem sikerül megszerezni, akkor szívesen elküldöm elolvasni.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Július 10. - 08:12:09 »

Idézet
Ha nem sikerül megszerezni, akkor szívesen elküldöm elolvasni.

Szia Egon!

Köszönöm szépen, sikerült megszereznem!  Táncol

 Wave
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Július 10. - 14:41:45 »

Idézet
Ha nem sikerül megszerezni, akkor szívesen elküldöm elolvasni.

Szia Egon!

Köszönöm szépen, sikerült megszereznem!  Táncol

 Wave
Akkor jó. Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Július 12. - 11:57:03 »

Ugye miket talál az ember a "szemét" között, lomtalanításkor...érdemes bogarászni.
Erre a két 1943-as kiadású, 30 és 50 oldalas kiadványra is így találtam rá.  Kacsint
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Július 12. - 12:52:37 »

Heló Wetzlar!

Szólj, hogy hova és mikor kell menni ilyen "kincsekért", én is eljövök szívesen! Ha esetleg elcseréled vadászkönyvre, akkor is szólhatsz! Bion (Van kb. 30db duplumom!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Július 12. - 14:50:51 »

Talán egy hónapja jött a hír a Terraprint kiadó sajnálatos megszűnéséről és az ezzel kapcsolatos "végkiárusításról".
Itt rendeltem meg Tóth Ferenc Az első és a századik című könyvét - már bánom...

Ahhoz képest, hogy a szerző több mint 60 éves vadászmúltat és nyilván több éves vadászati felügyelői múltat tudhat a háta mögött, sokszor hajmeresztő dolgokat ír.
Minden írása napra pontos dátummal van ellátva, így az 1984. július 27.-ével jelzett írás is, amiben a gímállomány csökkentésének "módszerét" írja le. A lényeg a következő: Felügyelőként hívták vadászni nyári időszakban (a lesről üzekedő őzeket látott tehát július vége - augusztus eleje lehetett). Érdeklődött, hogy a társaság hogy áll az engedélyezett ünőkeret kilövésével. Kiderült, hogy sehogy, mert az elnök elfelejtette az engedélyt tartalmazó borítékot kibontani még valamikor májusban...
Na erre jött a "szakmai jótanács a felügyelő úrtól", hogy jól van - jól van, máskor bontsátok ki a postát, és mostantól jobban figyeljetek az ünőlövésre, hisz a tarvadlétszám magas, apasztani kell. Nade hogyan!!! Nemám akárhogy ami elénk kerül, hanem a borjas ünőket (!!!) kell válogatni, hisz azoknak a borja gyengébb szokott lenni, és mellesleg így egy lövéssel kettővel csökkentjük a létszámot.

Szóval ez nálam kiverte a biztosítékot. Előtte is voltak már "gyanús" történetek (két gyöngygolyós duplázással szórón elejtett négy disznó - nade ez még az 50-es években történt, tudjuk be a kevesebb zavarásnak meg a piszok szerencsének), de ez az ünő dolog több volt a soknál.
Ezután már csak "kötelességből" olvastam végig a könyvet.

Egyébként - és talán ezzel kellett volna kezdenem - nagyon rossz stílusú író a szerző. Nagyon száraz, leíró jellegű, és mindent hajszálprecízen fogalmaz - főleg emiatt élvezhetetlen.
Néhány példa: 17 óra 25 perckor elrepült egy cserebogár nyugatról kelet felé a les előtt. Vagy: vadászházi tanyázáskor egy vadásztársuk a közelben szedett őzlábgombát elkészítette rántva. Ez mindannyiszor úgy van említve, hogy kirántott nagy őzlábgomba, finom volt ez a nagy őzlábgomba, szedjünk még nagy őzlábgombát... A lesek megközelítésének leírása szintén túlprecíz. Annak aki ismeri az adott környéket, biztosan sokatmondó (azt hiszem az olvasók közül ez a kisebbik "tábor"), ismeretlenül nagyon zavaró.

Szóval nem ajánlom senkinek.  Dühös  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: