Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 296471 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #975 Dátum: 2016. December 22. - 09:57:56 »

nem öt, hanem hat  Ördög

A napokban kaptam egy könyvet ami érdekes módon jutott a birtokomba. Székesfővárosunk bizonyos lakóközöségeiben divat, hogy a megunt irodalmi alkotásokat az erre kijelölt helyre kiteszik, és ott mindenki szabadon turkálhat és viheti a megunt könyveket haza. Így jutott hozzá kedves ismerősöm is és juttatta el hozzám az alábbi könyvet.
J:P Szpangenberg : Egy természetbúvár feljegyzései c. munkáját 1953 as kiadású és az van kézzel beleírva valószínú ajándék volt, hogy Kedves tanítványomnak felgyógyulása alkalmából szeretettel Irén néni 1958.10.6

Nagyon szép kézi rajzok ilusztrálják, még nem olvastam ha valaki ismeri a szerző más munkáit akkor azt megköszönném ha leírná. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #976 Dátum: 2016. December 22. - 10:26:24 »

Természetesen elöl, de a nevezettek után. Nagyon szeretem, ahogy Maderspachot, Csathó Kálmánt is. Számomra ez az öt író, akiknek a műveit bármikor szívesen olvasom, nem kell hozzá hangulat, mert az úgyis megjön. Őszintén szólva csak néhány olyan vadászkönyv volt, amit képtelen voltam végigolvasni a meglévő, jóval száz felettiből. Egyikkel már hónapok óta küzdök, mert valahogy mindig más akad a kezembe a könyvespolcon. 

Ha már értékrendeket állítunk akkor csak a beszélgetés kedvéért kérdem, hogy. Igaz nem klasszikus vadászkönyv, én inkább olyan korabeli vadászvizsgára felkészítő segédletnek tartom, de nekem nagyon kedves, a pár éve megkapott az eredeti reprint kiadása, Cserszilvásy Ákos (Vajda János) A vadászat mestere C írását hová rangsorolnád. Van még a polcon egykét kilenc, de azok már XX. sz i írók. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #977 Dátum: 2016. December 23. - 08:24:28 »

Én is élvezettel olvastam. Amiatt pedig különösen kedves, hogy az egyik legjobb Vadászbarátomtól kaptam meg.
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #978 Dátum: 2016. December 23. - 11:37:10 »

Üdvözletem!

Kezdek kifogyni a vadászirodalomból és erősen gondolkodom a következő adag olvasnivaló beszerzésén, de szerencsére elég gazdag a választék, így szeretnék tanácsot kérni.
Széchenyi Zsigmond könyveit már olvastam és Kittenberger Kálmántól sincs már sok időre elegendő olvasnivalóm. Ha sikerül hozzájutnom Nádler Herbert kiadványaihoz akkor azzal szeretném, folytatni. De ha már rendelek akkor szeretek többet egyzserre így érdeklődnék, hogy tudtok-e ajánlani "alap" műveket elsősorban magyar szerzőktől? Többen ajánlották Nemeskéri-Kiss Sándort, Bársony Istvánt és termésetesen Feket Istvánt, de remélem itt kapok még egy-két jó tanácsot a nézelődéshez!

Előre is köszönöm a segítséget!

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #979 Dátum: 2016. December 23. - 13:56:33 »

Üdvözletem!

Kezdek kifogyni a vadászirodalomból és erősen gondolkodom a következő adag olvasnivaló beszerzésén, de szerencsére elég gazdag a választék, így szeretnék tanácsot kérni.
Széchenyi Zsigmond könyveit már olvastam és Kittenberger Kálmántól sincs már sok időre elegendő olvasnivalóm. Ha sikerül hozzájutnom Nádler Herbert kiadványaihoz akkor azzal szeretném, folytatni. De ha már rendelek akkor szeretek többet egyzserre így érdeklődnék, hogy tudtok-e ajánlani "alap" műveket elsősorban magyar szerzőktől? Többen ajánlották Nemeskéri-Kiss Sándort, Bársony Istvánt és termésetesen Feket Istvánt, de remélem itt kapok még egy-két jó tanácsot a nézelődéshez!

Előre is köszönöm a segítséget!

 Emelem


Újfalvi Sándor, Zsindely Ferenc,Esetleg Studinka László, vagy Gyimesi György(ez egy kicsit eltér  az előzőektől ,de életszagú dolgok vannak benne, igaz egyik másik részletről más olvasatok is vannak, a környezetében ahol alkotott)
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 23. - 15:18:49 írta nagysas » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #980 Dátum: 2016. December 23. - 13:57:40 »



elb.....tam Stoel

engedd el  Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 23. - 15:19:11 írta nagysas » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #981 Dátum: 2016. December 23. - 16:51:37 »

Üdvözletem!

Kezdek kifogyni a vadászirodalomból és erősen gondolkodom a következő adag olvasnivaló beszerzésén, de szerencsére elég gazdag a választék, így szeretnék tanácsot kérni.
Széchenyi Zsigmond könyveit már olvastam és Kittenberger Kálmántól sincs már sok időre elegendő olvasnivalóm. Ha sikerül hozzájutnom Nádler Herbert kiadványaihoz akkor azzal szeretném, folytatni. De ha már rendelek akkor szeretek többet egyzserre így érdeklődnék, hogy tudtok-e ajánlani "alap" műveket elsősorban magyar szerzőktől? Többen ajánlották Nemeskéri-Kiss Sándort, Bársony Istvánt és termésetesen Feket Istvánt, de remélem itt kapok még egy-két jó tanácsot a nézelődéshez!

Előre is köszönöm a segítséget!

 Emelem

Nadler mellé Fekete István és Nemeskéri tökéletes. Bársony-t hagyd későbbre, szerintem. Aztán, ha a felsoroltakkal végeztél, majd még ajánlunk. Maderspach, Studinka pl.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #982 Dátum: 2016. December 23. - 18:15:33 »

Nadler mellé Fekete István és Nemeskéri tökéletes. Bársony-t hagyd későbbre, szerintem. Aztán, ha a felsoroltakkal végeztél, majd még ajánlunk. Maderspach, Studinka pl.

 Igen

Yonas, annyit tennék hozzá, hogy Maderspachnak nem minden műve a vadászatról szól és pl a Karaván a havasokban címéből ez nem egészen egyértelmű. Páll Endrével sem lősz mellé  Kacsint .

Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #983 Dátum: 2016. December 23. - 20:20:05 »

Üdvözletem!

Kezdek kifogyni a vadászirodalomból és erősen gondolkodom a következő adag olvasnivaló beszerzésén,

 Emelem
Én is... OOO Ördög
A Fórumtársak által felsorolt írók mindegyike jó választás! Igen
Egyikben sem fogsz csalódni!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #984 Dátum: 2016. December 23. - 21:03:03 »

Igen

... Páll Endrével sem lősz mellé  Kacsint .


Bizony...  Wave

Az újkoriak közül pedig bátran forgasd Bornemisza Peti bácsi két eddig megjelent könyvét (Varázslatos vadászatok, Vadászszívvel).
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #985 Dátum: 2016. December 24. - 08:54:06 »

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a tanácsot !
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1341



« Új üzenet #986 Dátum: 2016. December 24. - 14:55:48 »


 Megjött a Jézuska! ... Táncol



             Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #987 Dátum: 2016. December 24. - 17:03:40 »

 Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #988 Dátum: 2016. December 24. - 17:48:22 »

Megjött a Jézuska! ... Táncol



             Emelem


 Emelem
Balról kezdve a sort mindhárom olyan, amit érdemes elolvasni. Igen
A jobb szélsőt nem olvastam.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #989 Dátum: 2016. December 24. - 18:40:23 »


 Emelem
Balról kezdve a sort mindhárom olyan, amit érdemes elolvasni. Igen
A jobb szélsőt nem olvastam.
 Emelem

A jobb szélső svferi fórumtársunk most mrgjelent könyve!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: