Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297439 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #810 Dátum: 2013. Március 30. - 20:59:06 »

Ja kérem, ez dedikált a szerző dédunokája által.
Ami nekem van, az is dedikált, pár éve a Fehován írt bele Habsburg-Lotharingiai Mihály. Mondjuk azt nem igazán értem mi értelme, ha nem az dedikál egy könyvet aki írta, de mivel amúgyis meg akartam venni a könyvet, és ha már ott volt az öregúr, gondoltam beszélgetek vele kicsit. Szimpatikus úriember egyébként.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #811 Dátum: 2013. Március 31. - 13:05:17 »

Szervusz Norbi.
Mihály föherceg József Ágsost unokaöccse .József Ágost 1967 ben elhunyt .A dedikálásról még annyit ,hogy nem minden nap ír alá egy föherceg egy könyvet.
Én teljesen elérzékenyültem mikór vittem neki a József Föherceg Erdei magány cimü könyvét és leült és mesélt,hogy nagyapa igy úgy ott volt ö is itt ott mutatta a képeket ez hol van stb
de a maga föuri elegnciájával a kimért modorával és nem tünt fenhéjázonak lenézönek és nem dicsekedet az el ért eredményekkel.
számomra egy élmény volt .az idén is kint volt.
akkor én 3 könyvet vettem meg köztük Gróf Károlyi Lajos Egy élet a vadászatért csak ajánlani tudom ezt is .Akik olvasták már azok tudják ,hogy akkor sem adták ingyé a vadászatot .

üdv:HSanyi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #812 Dátum: 2013. Március 31. - 15:57:57 »

Szervusz Norbi.
Mihály föherceg József Ágsost unokaöccse .József Ágost 1967 ben elhunyt .A dedikálásról még annyit ,hogy nem minden nap ír alá egy föherceg egy könyvet.
Én teljesen elérzékenyültem mikór vittem neki a József Föherceg Erdei magány cimü könyvét és leült és mesélt,hogy nagyapa igy úgy ott volt ö is itt ott mutatta a képeket ez hol van stb
de a maga föuri elegnciájával a kimért modorával és nem tünt fenhéjázonak lenézönek és nem dicsekedet az el ért eredményekkel.
számomra egy élmény volt .az idén is kint volt.
akkor én 3 könyvet vettem meg köztük Gróf Károlyi Lajos Egy élet a vadászatért csak ajánlani tudom ezt is .Akik olvasták már azok tudják ,hogy akkor sem adták ingyé a vadászatot .

üdv:HSanyi
Sanyi! Igen Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #813 Dátum: 2013. április 01. - 18:58:03 »

A minap forgattam kézdivásárhelyi Benkő Pál vadászati szakkönyvét "A vadászat - gyakorlati kézikönyv" címmel 1935-ből.

Nettó vélemény: megdöbbentő  Meglepődött  Igen

Ami napi gittrágás itt van a gímbikától a puskacső hosszáig, az ideális sörétátmérőtől a jó hajtás szervezéséig, az ott nagyjából 330 oldalban jogerősen meg van mondva. Full.  Igen

Egy a bajom: apósomtól nemigen tudtam elkunyerálni, itthon meg már 50 rugóért kapni is.  Fejvakarás   Ördög




Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #814 Dátum: 2013. április 01. - 19:11:35 »

Nagysas  Emelem ! Szkenneld le magadnak .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #815 Dátum: 2013. április 19. - 16:02:05 »

Tanácsot kérnék:

Barassó Péter könyveiről mi a véleményetek?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #816 Dátum: 2013. április 29. - 14:54:08 »

Tanácsot kérnék:

Barassó Péter könyveiről mi a véleményetek?

Senkinek semmi?

Vagy jót vagy semmit?  :Mosolyog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #817 Dátum: 2013. április 29. - 20:56:30 »

Üdv Kama! Emelem
Nekem megvan mindkét könyve a szerzőnek.
A második könyvében van egy-két jó írás.
Az az igazság, hogy mást és többet vártam a címek alapján....
De lehet, hogy ez csak az én finnyás ízlésem?  Vállat von
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #818 Dátum: 2013. április 29. - 21:00:47 »

Tanácsot kérnék:

Barassó Péter könyveiről mi a véleményetek?

Megvettem annak idején a "Vadőr voltam, vadőr lettem újra" címűt, biztatóak voltak a címek, meg a fotók benne, aztán egy-két fejezet olvasása után megváltam tőle...  Vállat von
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #819 Dátum: 2013. április 30. - 07:56:15 »

Köszönöm!

Akkor nem kapkodok értük.

Viszont most olvasom Felsőeőri-Nagy Gyula könyvét - hát mit mondjak... Szenzációs.
Fantasztikus vadászatok, a két világháború közötti fantasztikus apróvadterítékek - beleszédül az ember ha belegondol azokba a számokba...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
sifony
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #820 Dátum: 2013. Május 09. - 00:29:28 »

Sziasztok! Szükségem lenne Csathó Kálmán - Tavasztól tavaszig cimü könyvre elektronikus formában, egy beadandó dolgozatomhoz lenne rá szükségem! Várom a linkeket estleg az e-mailem-re: istvan.fabian@citromail.hu
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #821 Dátum: 2013. Május 09. - 07:32:26 »

A napokban "habzsoltam fel" Márok Tamásnak A képzelet vadászmezején című könyvét.
Hát, mit mondjak - rég olvastam ilyen jó könyvet. Nem nagyon tudtam letenni.
Szerintem a legnagyobbak között van. Aki hozzá tud jutni, az semmiképpen ne hagyja ki.

Ma reggel nézegettem kicsit a vaterán lévő vadászkönyvek listáját, és - őszintén szólva - megdöbbentem.
Fantasztikus jó könyvek (Széchenyitől, Kittenbergertől szinte minden, meg még rajtuk kívül is sok gyöngyszem) kaphatók 500 - 2000 Ft közötti árkategóriában.
Érdemes keresgélni.

Segítségeteket is kérem:
Már régóta gondolkodok, és nem tudok rájönni, hogy mi volt az a könyv...
Már van 10 éve is, hogy olvastam, talán könyvtári példány volt.
Nem tudom ki írta, nem tudom mi volt a címe, csak egy két történetből maradt meg egy két momentum.
Próbálom leírni, aztán hátha rájön valaki Fejvakarás

Szóval: valami olyasmi volt, hogy az egyszeri magyar vadőrt kihívja magához Ausztriába vagy Németországba a gazdag vendég (még az "átkosban").
Aztán ezalatt megnéz valami kígyóméreg-ellenszérum kutatótelepet (ahol talán dolgoznia kellene, ha úgy dönt, hogy kint marad?  Fejvakarás), átrándulnak egy kicsit Franciaországba vacsorázni (ahol a mellesleg  'Girl jól ellátott tulajdonosnő megkérdezi, hogy milyen sajtot szeretne az adott borhoz. Erre ő bedobja az itthon megszokott: miért, milyen van? kérdést. Mire a tulajdonosnő fölfortyan - az amúgy sem kicsi domborulatokat kidüllesztve - válaszol, hogy nagy súlyt helyez arra, hogy az ország összes sajtjából tartson.
Aztán még egy olyan maradt meg, hogy mikor letelik a két hét (vagy ameddig kint volt), és a vendéglátó fölteszi a kérdést, hogy akkor marad-e, hisz otthon se családja, se senkije, a munkahelyén se becsülik meg, itt meg mennyivel több fizetést kapna, stb.-stb. Csak annyi váltizna, hogy esténként a barátaival nem tud meginni egy üveg bort. Aztán emberünk azt feleli, hogy pont emiatt az üveg bor miatt nem marad.

 Vállat von Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #822 Dátum: 2013. Május 09. - 18:48:45 »

A napokban "habzsoltam fel" Márok Tamásnak A képzelet vadászmezején című könyvét.
Hát, mit mondjak - rég olvastam ilyen jó könyvet. Nem nagyon tudtam letenni.
Szerintem a legnagyobbak között van. Aki hozzá tud jutni, az semmiképpen ne hagyja ki.

Ma reggel nézegettem kicsit a vaterán lévő vadászkönyvek listáját, és - őszintén szólva - megdöbbentem.
Fantasztikus jó könyvek (Széchenyitől, Kittenbergertől szinte minden, meg még rajtuk kívül is sok gyöngyszem) kaphatók 500 - 2000 Ft közötti árkategóriában.
Érdemes keresgélni.

Segítségeteket is kérem:
Már régóta gondolkodok, és nem tudok rájönni, hogy mi volt az a könyv...
Már van 10 éve is, hogy olvastam, talán könyvtári példány volt.
Nem tudom ki írta, nem tudom mi volt a címe, csak egy két történetből maradt meg egy két momentum.
Próbálom leírni, aztán hátha rájön valaki Fejvakarás

Szóval: valami olyasmi volt, hogy az egyszeri magyar vadőrt kihívja magához Ausztriába vagy Németországba a gazdag vendég (még az "átkosban").
Aztán ezalatt megnéz valami kígyóméreg-ellenszérum kutatótelepet (ahol talán dolgoznia kellene, ha úgy dönt, hogy kint marad?  Fejvakarás), átrándulnak egy kicsit Franciaországba vacsorázni (ahol a mellesleg  'Girl jól ellátott tulajdonosnő megkérdezi, hogy milyen sajtot szeretne az adott borhoz. Erre ő bedobja az itthon megszokott: miért, milyen van? kérdést. Mire a tulajdonosnő fölfortyan - az amúgy sem kicsi domborulatokat kidüllesztve - válaszol, hogy nagy súlyt helyez arra, hogy az ország összes sajtjából tartson.
Aztán még egy olyan maradt meg, hogy mikor letelik a két hét (vagy ameddig kint volt), és a vendéglátó fölteszi a kérdést, hogy akkor marad-e, hisz otthon se családja, se senkije, a munkahelyén se becsülik meg, itt meg mennyivel több fizetést kapna, stb.-stb. Csak annyi váltizna, hogy esténként a barátaival nem tud meginni egy üveg bort. Aztán emberünk azt feleli, hogy pont emiatt az üveg bor miatt nem marad.

 Vállat von Fejvakarás

Rakk Tamás: A vadász is ember című könyvében olvastam valami hasonló történetet-ha jól emlékszem-, bár nem biztos, hogy erre gondolsz. Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #823 Dátum: 2013. Május 10. - 21:15:49 »

Üdv Mindenkinek! Emelem
Ma érkezett meg Siegfried Erker: Bakok! című könyve.
Még csak arra volt időm, hogy belelapozzak az igényes kivitelű könyvbe, amit a Zalaerdő Zrt.
adott ki itthon.
Egy pár éjszakára legalább lesz olvasnivalóm.... Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #824 Dátum: 2013. Május 17. - 12:14:00 »

Egy nagy-nagy vágyam teljesült: feleségemtől házasságunk első ajándékaként megkaptam Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt című könyvét, másodk kiadás.

Meglesz az elfoglaltság, nagyon-nagyon jó könyv.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: