Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297598 alkalommal)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #750 Dátum: 2012. December 14. - 12:39:15 »

Sziasztok!

Többször is láttam bizonyos Szoboszlai Lajos: A vaddisznó vadászata című könyvét reklámozó hirdetést.

Pár napja írtam a szerzőnek az esetleges beszerzés kapcsán egy tájékozódó e-mailt, de az arra kapott válasz nekem túlzottan marketing szagú volt.
Ez eléggé meglepett, és elkezdtem utánanézni a véleményeknek, de csak egy érdemi írást találtam - a vadászapró fórumán láttam egy eléggé hervasztó értékelést:

Abraham Zoltan
Téma: vaddisznóvadászat titkai....
Elküldve: 2012.12.13, 07:22
"A  vadászaprón futó hirdetés alapján megrendeltem egy "iró" könyvét.....háát.. régen csaptak be ...egy összeollózott füzetecske, tartalom semmi, álltalános alapismeretek, "tanácsok" (ha támad a disznó, másszunk fára..), "csak" 4990 ft-ot fizettem ezért a bölcseletért! A legszörnyübb, ha az "iró" valóban elhiszi, hogy ez a füzet hasznos titkokat rejt...de inkább "lehúzós" szaga van a történetnek, szomorú, hogy ide csuszott le a vadásztársadalom egy része...És el ne felejtsem: vadászati lehetöséget is hirdet az "iró", gondolom hasonló szinvonalon........."

Engem ez eléggé elrettentett.

Olvasta már ezt valaki?
Mi a véleményetek róla?
Érdemes kiadni 5000 forint plusz postadíjat ezért a könyvért?

Előre is köszi a megosztott véleményeket:

Zoli
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #751 Dátum: 2012. December 14. - 14:55:29 »

Többször is láttam bizonyos Szoboszlai Lajos: A vaddisznó vadászata című könyvét reklámozó hirdetést.
Szia Zoli!
Mi is többször láttuk és minden alkalommal el is lett innen távolítva.
Ennek az oka rém egyszerű.
Ezen a fórumon, semmiféle öncélú reklámnak helye nincs!
Ha valaki olyan vadászati, vásárlási lehetőségről szerez tudomást, amivel sok embernek akar/tud segíteni, az eddig is közzé tehette és eztán sem lesz ez tilos.
De Szoboszlai úr, ismeretlenség homályából, szúrófényként feltörő és sötét titkokat leleplező könyve felkeltette bennünk a gyanút.
Mégpedig azt a gyanút, hogy az illető is segíteni szeretne, de kizárólag saját magán.
Ezt pedig (értelem szerűen a fórum szellemiségére való tekintettel) nem hagyhatjuk.
Részben megerősít az a bemásolt szöveg, amit olvasói véleményként ide ollóztál.

Amennyiben Szoboszlai úr olvassa ezen soraimat (biztos vagyok benne, hogy igen, hiszen egy író embernek illik figyelemmmel kísérni ezt a topikot) és szeretné ezt megcáfolni, annak is állunk elébe.
Én szeretném a legjobban ha kiderülne, teljesen ok nélkül állítottunk félre egy tehetséges embert, aki felfedte végre a vaddisznóvadászat rég lappangó titkait.
Így ez úton megkérem a kedves szerzőt, hogy küldjön egy könyvet.
Elolvasás után vagy kifizetem és közzéteszem, hogy megkövetem őt a valótlan vélekedésem miatt, vagy (amennyiben nem nyeri el tetszésemet) visszaküldöm az irományt és minden lehetséges fórumon megírom róla a szakmai szemmel született, teljesen objektív kritikámat.

Szoboszlai úr!
Itt a lehetőség, önnél pattog az a bizonyos labda.

Amennyiben úgy dönt, hogy nem él a lehetőséggel, abban az esetben viszont megkérem, hogy ne próbálkozzon többet házaló tevékenységével itt, a VadászFórumon.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #752 Dátum: 2012. December 14. - 15:10:47 »

Szia Zoli!
Mi is többször láttuk és minden alkalommal el is lett innen távolítva.
Ennek az oka rém egyszerű.
Ezen a fórumon, semmiféle öncélú reklámnak helye nincs!
Ha valaki olyan vadászati, vásárlási lehetőségről szerez tudomást, amivel sok embernek akar/tud segíteni, az eddig is közzé tehette és eztán sem lesz ez tilos.
De Szoboszlai úr, ismeretlenség homályából, szúrófényként feltörő és sötét titkokat leleplező könyve felkeltette bennünk a gyanút.
Mégpedig azt a gyanút, hogy az illető is segíteni szeretne, de kizárólag saját magán.
Ezt pedig (értelem szerűen a fórum szellemiségére való tekintettel) nem hagyhatjuk.
Részben megerősít az a bemásolt szöveg, amit olvasói véleményként ide ollóztál.

Amennyiben Szoboszlai úr olvassa ezen soraimat (biztos vagyok benne, hogy igen, hiszen egy író embernek illik figyelemmmel kísérni ezt a topikot) és szeretné ezt megcáfolni, annak is állunk elébe.
Én szeretném a legjobban ha kiderülne, teljesen ok nélkül állítottunk félre egy tehetséges embert, aki felfedte végre a vaddisznóvadászat rég lappangó titkait.
Így ez úton megkérem a kedves szerzőt, hogy küldjön egy könyvet.
Elolvasás után vagy kifizetem és közzéteszem, hogy megkövetem őt a valótlan vélekedésem miatt, vagy (amennyiben nem nyeri el tetszésemet) visszaküldöm az irományt és minden lehetséges fórumon megírom róla a szakmai szemmel született, teljesen objektív kritikámat.

Szoboszlai úr!
Itt a lehetőség, önnél pattog az a bizonyos labda.

Amennyiben úgy dönt, hogy nem él a lehetőséggel, abban az esetben viszont megkérem, hogy ne próbálkozzon többet házaló tevékenységével itt, a VadászFórumon.  Emelem

Szia, Csaba!  

Nekem is volt egy ilyen megérzésem, ezért hezitáltam.
Köszi szépen! Emelem

Zoli

« Utoljára szerkesztve: 2012. December 14. - 15:15:00 írta galoscsabus » Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #753 Dátum: 2012. December 14. - 15:20:16 »

A külön a könyv reklámozására létrehozott internetes oldalt végigolvasva, a tv-ben gyakran látható Teleshop hirdetések jutottak eszembe... Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #754 Dátum: 2012. December 15. - 10:45:24 »

Szervusztok .
Sajnos mondhatjuk ,ki vagyunk éhezhe az új szakmai könyvre és néha belelépünk az ilyen kukapcba .De aztán rá jövünk,hogy nincs új a napalatt és a régen meg írt könyveknél maradunk.
De a legjobb ha az ember saját tapasztalataira vagy egy tapasztaltabb barát utmutatására hagyatkozik .Egyre több olyan könyv jelenik meg ami valamikór valahol már kiadásra került cikkekből letanyit össze ollozva.
Akiknek viszont nagy tapasztalatai vannak azoknál vagy a fiokban lapul a kézirat vagy még nem szánták rá magukat az írásra (forrás hiány vagy csak idő hiány miatt) Igaz G Csabi vagy K Karcsibátyám .
üdv:HSanyi
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #755 Dátum: 2012. December 18. - 21:47:16 »

Ma megvettem magamnak a karácsonyi ajándékot,barátnőmtől kapom.Maderspach Viktor Páreng-Retyezát,és Nadler Herbert Vadásznapok,vadászévek című könyveit.Már azt is tudom,hogy a következő,Turn-Rumbach István könyve lesz!
Naplózva
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #756 Dátum: 2012. December 18. - 21:55:09 »

Ma megvettem magamnak a karácsonyi ajándékot,barátnőmtől kapom.Maderspach Viktor Páreng-Retyezát,és Nadler Herbert Vadásznapok,vadászévek című könyveit.Már azt is tudom,hogy a következő,Turn-Rumbach István könyve lesz!


 Emelem
Előbbit pár hete fejeztem be. Nagyon jó olvasmány volt, nem nagyon tudtam letenni. Maderspach keményen megküzdött minden egyes elejtett vadjáért és ez tetszett benne nagyon. Ízig-vérig vadász volt és Ember.

Nadler Herberttől meg remélem hoz valamit a Názáreti. Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #757 Dátum: 2012. December 21. - 08:36:52 »

Sziasztok!

Többször is láttam bizonyos Szoboszlai Lajos: A vaddisznó vadászata című könyvét reklámozó hirdetést.

Pár napja írtam a szerzőnek az esetleges beszerzés kapcsán egy tájékozódó e-mailt, de az arra kapott válasz nekem túlzottan marketing szagú volt.
Ez eléggé meglepett, és elkezdtem utánanézni a véleményeknek, de csak egy érdemi írást találtam - a vadászapró fórumán láttam egy eléggé hervasztó értékelést:

Abraham Zoltan
Téma: vaddisznóvadászat titkai....
Elküldve: 2012.12.13, 07:22
"A  vadászaprón futó hirdetés alapján megrendeltem egy "iró" könyvét.....háát.. régen csaptak be ...egy összeollózott füzetecske, tartalom semmi, álltalános alapismeretek, "tanácsok" (ha támad a disznó, másszunk fára..), "csak"

Zoli

Szia Zoli!
Mi is többször láttuk és minden alkalommal el is lett innen távolítva.

Mégpedig azt a gyanút, hogy az illető is segíteni szeretne, de kizárólag saját magán.



Azt hiszem teljes választ kaptam a korábban e témában feltett kérdésemre !    Ördög   Ennél a famászásnál és egyéb és a nagyvad vadászat de különösen a disznóvadászat témakörében egy sajnos már az örök vadászmezőkön cserkelő öreg CIGÁNY vadászbarátom is különb tanácsokat tudott volna adni. Szép Józsi bácsi sajnos még az írással is kűzködött de Ő igazán nagy titkokat tudott volna papírra vetni.  Emelem  Mikor egyszer otthon maradt a lőszertartóm és a hátizsákból elővadásztam két darab patront így fogalmazott : " Ha kettőt találtál akkor legalább nem kell fáramászni."  Röhög

Egy nagy titkot én ingyen elárulok a disznóvadászoknak ami önmagában nem elég de már jó alap .  Kitartás - állhatatosság  !            S.Peti 
Naplózva
szoboszlai
Vendég
« Új üzenet #758 Dátum: 2012. December 21. - 22:56:33 »

Tisztelt Szoboszlai úr!

Most távolítom el - ha jól számolom - negyedszer annak a bizonyos könyvnek a reklámját erről az oldalról.
Mindez 5 hozzászólásból azért nem akármilyen teljesítmény.
Nem kívánunk vitát nyitni az írás színvonala, a fedél keménysége, a papír minősége felett.
Egészen egyszerűen ezt a felületet nem szeretnénk a direkt marketing eszközeként felkínálni senkinek.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 22. - 22:50:38 írta Németh Lajos » Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #759 Dátum: 2012. December 22. - 14:35:34 »

Az írótól megrendeltem a könyvet (elég nagy melléfogás volt), amit meg is kaptam igen magas áron! A mostani új kiadású könyvek között azért ritka az ilyen drága! A kivitel az szép, ezzel nincs semmi probléma, de legalább a megrendelőknek dedikálhatta volna az író.
A beltartalom -szerintem- eléggé gyenge, olyan, mintha az író sok könyv, meg az internet alapján összeválogatta volna. Még nem értem a végére (időhiány miatt), noha alig 100 oldal úgy, hogy még néhány lapot a végén üresen hagytak "jegyzeteim" címszóval! Ki az az elvetemült, aki egy szép kiadású könyvbe írja le a gondolatait egy pl. vadásznapló helyett?
Magam sem az első disznómat készülök elejteni, de olyan gondolatot, titkot a könyvben nem találtam, ami eredményesebbé tehetné a disznóvadászatot.

Mindettől függetlenül, ha valakit érdekel a könyv, van belőle egy eladó példányom!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
G2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #760 Dátum: 2012. December 30. - 09:04:33 »

Helló Mindenki!

   Erről a könyvről tud valaki valamit:?

http://vadaszkonyv.hu/termek/415/Harangsz%C3%B3

üdv:
         G2
Naplózva
debrő74
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #761 Dátum: 2012. December 30. - 20:26:48 »

    Szia G2!

  Az írónak ez egy novelláskötete ,12 novella található benne. Főleg a személyes vadászélményeit meséli el , de van benne 1 amiben egy tölgyfát személyesít meg, nekem az tetszett a legjobban.Ha nagyon kukacoskodni akarok akkor megemlíthetem, hogy 3 novella helyet kapott az előző könyvében is.Ami vadásznapló jellegű volt.Egyébként Pétervására környékén vadászik az író.Elacc fórumtársunknak majdnem földije lehet. A vaterán olcsóbb , nekem annyit megért.
Naplózva
G2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #762 Dátum: 2013. Január 01. - 10:03:26 »

Hellóka!!

   Köszönöm a gyors válaszodat. Utána is nézek a vaterán.

  BUÉK mindenkinek.

  Üdv:
           G.G.
Naplózva
madárfestő
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15

madárfestő


WWW
« Új üzenet #763 Dátum: 2013. Január 06. - 16:28:42 »

Sziasztok!

Megvételre keresem Gyimesi György: Nem a trófeáért című könyvét.Ha valakinek van eladó példány, kérem, privátban keressen meg. Előre is köszönöm!
Üdv!
Kovács György
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #764 Dátum: 2013. Január 06. - 18:14:34 »

Karácsonyra a következőkkel bővült szerény könyvtáram:
Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagy-Magyarországom
Sterbetz István: Vadludak országútján
Sterbetz István: Puskával a Nagypusztán

Ennek az utóbbi két könyvnek nagyön örülök. Születésnapomra már megkaptam az Őszi vizeken-t, fantasztikus élmény volt. Még soha nem olvastam Tőle korábban, de nagyon megfogott a stílusa, ne tudom letenni, ha a kezembe veszem. Néha ismerős helyekre is bukkanok a leírásokban, nagyon hasonló a látásmódja ahhoz, amit én is gondolok, érzek a vadászat során. Tervezem a többi könyv beszerzését is.

Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: