Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297505 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #735 Dátum: 2012. Október 08. - 13:18:44 »

Úgy látom, csak kettőből van két példány, egyikből ráadásul otthon is van. Valóban elajándékoznám őket.
DE ... azt az életben nem gondoltam volna, hogy valaki fel tud tenni 25 olyan különböző vadászkönyvet, amelyekből egy sincs meg, pedig otthon van már több száz. Ezért gondoltam egyben megvenni.

Még valami: hol van itt vita?  Vállat von
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #736 Dátum: 2012. Október 08. - 13:22:11 »

Visszafelé:
3.Ott, hogy Zoli hétfői lebaszós hangulatban van, te meg beflegmázósban.

2.Láttam, hogy több száz van.

1.Mint írtam, nem az én dolgom.

S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #737 Dátum: 2012. Október 08. - 13:38:42 »

Mokavicka, küldtem privit
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #738 Dátum: 2012. Október 08. - 14:09:33 »

Köszi a választ, a megmaradókról kérlek küldj egy listát  Igen
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #739 Dátum: 2012. Október 08. - 14:33:59 »

Vadásztársak!

Tud valaki olyan beszerezhető könyvet, amiben a vadászati és vadgazdálkodási létesítmények (sózó, nagyvad etető, les) méretezett rajzai megtalálhatóak?

Előre is köszönöm a segítséget!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 10. - 10:53:16 írta Németh Lajos » Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #740 Dátum: 2012. Október 08. - 19:09:43 »

Urak!
Az egészben az töltött el örömmel, hogy vannak egy páran, akik szeretik a könyveket!
Minden tiszteletem a Tiétek! Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #741 Dátum: 2012. Október 12. - 07:21:08 »

Nem is rossz ötlet  Igen Havas téli estén kint az öreg faházban
miközben ég a tűz egy jó kandallóban , Csaba felolvasást tart !  Taps  Igen
Az ötlet még mindig díjazandó.....de nem a Tálas-féle könyvből olvasnék, az biztos.

Ma hajnalban befejeztem a könyvet.
Lehet bennem van a hiba, de nekem ez a könyv nagyon nem tetszik.
Vannak benne nagyon jó történet-alapok, de a prezentáció a legtöbb esetben számomra szinte értékelhetetlen módon lett összerakva.
Hivatásos vadász nem írhat ilyen mérhetetlen egocentrikus módon, lépten-nyomon kihangsúlyozva felsőbbrendűségét az általa lenézett sportvadászok felett.
Mert bármennyire is próbálja exkuzálni magát a szerző minden ilyen irányú megállapításánál és véleményalkotásánál (hogy ő nem bántani akarja ám az imént még lesajnált vadászvendéget), azzal
csak tovább rontja a helyzetet. Mert ugyan akkor kéjes hangsúllyal teszi elém, hogy a vendégek micsoda alázattal vetették alá magukat akaratának és irányításának.
Volt ezen kívül még jópár, apróságnak tűnő epizód, aminek olvasása közben bizony megszaladt a szemöldököm.
Tudom, hogy '60-70-es évek, de a többi kortárs esetében nem igen törtek rám hasonló gondolatok, olvasás, beleélés közben.
Szóval ez a könyv is megy arra a polcra, ahonnan csak nagytakarítás ürügyén bújnak elő kicsit a könyvek, hogy aztán hamarosan visszabújhassanak újból zavartalan kis világukba.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #742 Dátum: 2012. Október 12. - 09:19:47 »

Az ötlet még mindig díjazandó.....de nem a Tálas-féle könyvből olvasnék, az biztos.
...
Ma hajnalban befejeztem a könyvet.
Lehet bennem van a hiba, de nekem ez a könyv nagyon nem tetszik.

 Emelem
A Nimród-sorozatban sajnos több ilyen is akad.Dicsérendő dolog,hogy egy-egy könyvben nagy vadászegyéniségek írhatják meg mozgalmas életük,mindannyiunk által irigyelt momentumait,azonban azt is be kell látni,hogy még olyanok is, akiknek esetleg élőszóban napestig hallgatnám élményeit-az írásban rossz stílust választanak. Néhány sorozatbeli könyvnél alig vártam,hogy végigrágjam/szenvedjem rajta magam,mert -többek között- az általad is említett hibákba esnek a szerzők. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #743 Dátum: 2012. Október 12. - 16:52:19 »


Volt ezen kívül még jópár, apróságnak tűnő epizód, aminek olvasása közben bizony megszaladt a szemöldököm.
Tudom, hogy '60-70-es évek, de a többi kortárs esetében nem igen törtek rám hasonló gondolatok, olvasás, beleélés közben.
Szóval ez a könyv is megy arra a polcra, ahonnan csak nagytakarítás ürügyén bújnak elő kicsit a könyvek, hogy aztán hamarosan visszabújhassanak újból zavartalan kis világukba.



Üdv Csabi!
Az egy más világ volt... Ördög
Azonban komolyra fordítva a szót:
Én inkább korrajznak fogtam fel a fejezetek zömét.
Guth egy gyönyörű terület, és külön jó a könyvben, hogy egy "tő melletti" szakember vállalkozott arra, hogy bemutassa.
Az, hogy ilyenre sikerült a könyv -véleményem szerint-több oknak tudható be.
És vannak "homályos" utalások is benne a Szerző pályájával kapcsolatban.... Valóban van néhány olyan "apróság" is, ami valóban furcsa mentalitásról árulkodik...
De azért van benne egy-két érdekesség is..
Számomra talán az volt a legérdekesebb, hogy hogyan alakult át egy hajdani jó apróvadas terület az ország és Európa egyik- mára elég híres- nagyvadas területévé.
A saját területünkön éppen most történik ez az "átalakulás". Igazából nem is tudjuk, hogy örüljünk vagy bánkódjunk ezen.... Vállat von
Én azért nem tettem "B" vágányra a könyvet....ott van a többi Nimród könyv között.
Üdvözlettel: J. vadász Emelem



 

« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 12. - 16:54:10 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #744 Dátum: 2012. November 07. - 20:18:54 »

Üdv !

Sajnálatos módon, de bővült a gyűjteményem, 2 Fekete István és egy Molnár Gábor kötettel.

Az egyik Fekete-kötet az egy 1944-es kiadású ÖREG UTAKON című novella gyűjtemény.  Fantasztikus !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #745 Dátum: 2012. November 16. - 14:00:48 »



Üdv Csabi!
Az egy más világ volt... Ördög
Azonban komolyra fordítva a szót:
Én inkább korrajznak fogtam fel a fejezetek zömét.
Guth egy gyönyörű terület, és külön jó a könyvben, hogy egy "tő melletti" szakember vállalkozott arra, hogy bemutassa.
Az, hogy ilyenre sikerült a könyv -véleményem szerint-több oknak tudható be.
És vannak "homályos" utalások is benne a Szerző pályájával kapcsolatban.... Valóban van néhány olyan "apróság" is, ami valóban furcsa mentalitásról árulkodik...
De azért van benne egy-két érdekesség is..
Számomra talán az volt a legérdekesebb, hogy hogyan alakult át egy hajdani jó apróvadas terület az ország és Európa egyik- mára elég híres- nagyvadas területévé.
A saját területünkön éppen most történik ez az "átalakulás". Igazából nem is tudjuk, hogy örüljünk vagy bánkódjunk ezen.... Vállat von
Én azért nem tettem "B" vágányra a könyvet....ott van a többi Nimród könyv között.
Üdvözlettel: J. vadász Emelem



 


Az ötlet még mindig díjazandó.....de nem a Tálas-féle könyvből olvasnék, az biztos.

Ma hajnalban befejeztem a könyvet.
Lehet bennem van a hiba, de nekem ez a könyv nagyon nem tetszik.
Vannak benne nagyon jó történet-alapok, de a prezentáció a legtöbb esetben számomra szinte értékelhetetlen módon lett összerakva.
Hivatásos vadász nem írhat ilyen mérhetetlen egocentrikus módon, lépten-nyomon kihangsúlyozva felsőbbrendűségét az általa lenézett sportvadászok felett.
Mert bármennyire is próbálja exkuzálni magát a szerző minden ilyen irányú megállapításánál és véleményalkotásánál (hogy ő nem bántani akarja ám az imént még lesajnált vadászvendéget), azzal
csak tovább rontja a helyzetet. Mert ugyan akkor kéjes hangsúllyal teszi elém, hogy a vendégek micsoda alázattal vetették alá magukat akaratának és irányításának.
Volt ezen kívül még jópár, apróságnak tűnő epizód, aminek olvasása közben bizony megszaladt a szemöldököm.
Tudom, hogy '60-70-es évek, de a többi kortárs esetében nem igen törtek rám hasonló gondolatok, olvasás, beleélés közben.
Szóval ez a könyv is megy arra a polcra, ahonnan csak nagytakarítás ürügyén bújnak elő kicsit a könyvek, hogy aztán hamarosan visszabújhassanak újból zavartalan kis világukba.
 Emelem

Egy biztos ez a folyamat mármint az apróvad eltűnése és a nagyvad szaporodása felgyorsult. Ezt saját területünkön is tapasztalom ( nagyon nem csodálkozom rajta mert a szomszédok jelentős része nagyvadas ) de például egy olyan társaságnál ahova 10 évvel ezelőtt kiváltságos dolog volt egy nyúlvadászati meghívás ma már sokkal több disznót lőnek mint nyulat.
Azt hogy ki hogyan nézi le a sportvadászokat jó példa egy vadászvendégünk elbeszélése (a közelmúltból !) melynek lényege hogy egy állami terület vadászházába délben megjelent a terület illetékese és esedezve kérte hogy minden vendég 14 órától egy egy kísérővel menjen ki a területre mert XY vagy xy bankvezér érkezik és hát  Fejvakarás "üres legyen a ház" meg közben meg is lőné a neki kiszemelt dám bikát. A sztorit elmondó ekkor lőtte élete legnagyobb kanját délután kettő körül (!) természetesen grátisz volt a "kényszervadászat" miatt. (Nem nagyon bánkódott !) A bankvezér meglőtte a nyilván óramű pontossággal érkező kapitális bikát - lett is aztán nagy mulatás és közös berúgás az "alacsonyabb szintű" vendégekkel , sőt még spiritiszta szeanszra is futotta mert asztaltáncoltatást tartottak csak nem a tenyerek voltak az asztallapján hanem lengén öltözött "táncoslányok" ! Szóval szemben a lapulás és a seggnyalás a hátamögött meg lenézett sportvadász ??????   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #746 Dátum: 2012. November 25. - 16:26:05 »

Egész jó árak!!

http://shopline.hu/search/categories.action?_v=Vadaszat&id=shopline-hu-book_012_normal_100
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Baglyas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #747 Dátum: 2012. December 01. - 08:12:03 »

Szia Attila!

Igaz, de azért becsúsztak "horror" árak is!
Pl:
- Vadásziskola 1-6 30.000  OOO
- Az őz és vadászata 12.000
- Zakar: Kárpáti vadászatok 15.000

Ha érdekel, privátban küldök "jobb" listát... Stoel

Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #748 Dátum: 2012. December 01. - 12:58:08 »

Szervusztok.
Egy kis segítségre szorulnék.
Keresem Pápai Gábor Erdőgazdák új könyvét akár kölcsön akár megvételre .
Nagyon fontos lenne mert tananyag vizsgáznom kell belőle.
Köszönettel.
HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #749 Dátum: 2012. December 01. - 15:20:49 »

Szia Sanyi! Emelem

Ennyit tudok segíteni!
http://www.booker.hu/konyv/erdogazdak_uj_konyve_papai_gabor/

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: