Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297607 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #675 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:56:58 »

Köszönöm az építő jellegű tanácsot! Ördög Ördög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
kpi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #676 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 20:22:18 »

Üdv Mindenkinek!
Szabolcs József "Apám és én száz éven át vadásztunk" című könyvét a TerraPrint kiadó adta ki 1995-ben.
Nekem ugyan nincs dedikálva, de az én gyűjteményemnek is becses darabja.
Hasonlóan jó élmény volt olvasni a szerző 2011-ben kiadott "Megfigyeltem" című kötetét.
És még a család birtokában vannak Szabolcs József vadásznaplói is!
Jámbor János könyvének a megjelenése után már "plágium-visszhangja" volt.
Akit bővebben érdekel a történet a Nimród 1979. júliusi számában bővebben olvashat erről.
Üdvözlettel: J. vadász Emelem
Mivel  a régi vadászirodalomban jártas cikkíró konkrétan megadta hogy mely (háború előtti) vadászkönyvekből honnan másolt a szerző, az oktatni "való" plagizálás volt ...
Naplózva
kpi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #677 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 20:36:00 »

Én általában kisebb helyekre esek be, pár száz forintokért túrok. Szuper antikos volt a pl Wesselényi utcától nem messze a Vörösmarty utcában, de sajnos tavaly be kellett zárnia, viszont úgy tudom az idős úr otthon tárolja az el nem adott könyveket, sajnos ennek elérhetőségét nem tudom. Ebbe a kis boltba is teljesen véletlenül jutottam annó, és alig egy éven belül meg is éltem a bezárását.
....
Kevesebbet olvasok én is, főleg mert Pesten a sok embert meg morajlást sokszor zenével próbálom elnyomni. Pár hete viszont nincs lejátszóm mert rossz, azóta a második könyvet olvasom, más témában, de olvasok megint. Emellett persze sokat veszek is, fillérekért, mert sok ezer forintom nekem sincs a nagy könyvekre. Tavaly karácsonykor kaptam kis pluszpénzt nagynénémtől gyerekvigyázás miatt, és úgy adta oda, magamra költsem. Nem kaja, nem az élet, magamra. Ebből a pénzből ruháztam be a Jászain a Vadásziskola könyvre.

Gyűjtögetek. Túrával kapcsolatos könyveket, mivel lehet az útvonalak változtak (ezt meg úgy is mindig ellenőrzöm elinduláskor netröl) de a vidék nagy része nem, regényeket hazai íróktól, és hát a vadászattal kapcsolatos műveket is. Fekete István humora ejtett rabul, azóta keresem ezeket.
Győrben a vasárnapi piacon sok vadász tárgyat és könyvet is lelni, de elképesztő milyen árakat mondanak rá. -_-

Egy másik szívfájdalmam, a nagy  könyvesboltokban az új kötéssel újra kiadott könyvek. Fekete István írásait látni, egy olyan külsőben....a belső wc papír minőségű, 14-16-os betűmérettel nyomtatott tartalomról nem is beszélve...
Fekete István, de általában a vadászkönyveket tekintve ajánlom a vaterát, megdöbbentően olcsón hozzájuthatsz téged érdeklő kötetekhez, főleg ha úgy vásárolsz, hogy bp-i eladót választasz, és így  a 6-800 Ft postaköltséget meg tudod spórolni személyes átvétellel.
Különben az évek óta tartó válságnak "köszönhetően" jelentősen estek a könyvárak a vaterán, pl. Fekete köteteit 200 Ft-tól már meg lehet kapni, de a háború előtti ritka vadászkönyvekre is igaz az áresés. Aki abban a helyzetben van hogy megteheti, most tud a pár évvel ezelőtti helyzethez viszonyítva akár feleáron/harmadáron megkapni még 45 előtti köteteket is.
Ha  ezt tudtam volna, kis túlzással 2009-2010 előtt nem vettem volna meg egy ilyen kötetet sem  Meglepődött
Naplózva
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #678 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 20:56:34 »

Üdvözlet !  Emelem

Kérdésem lenne, hogy (....pálinkát mérnek e már... by CST  Mosolyog ) , na de komolyan, szóval kisfiamnak szeretnék egy olyan vadász témájú könyvet ami 8 évesen is "emészthető" . HA esetleg tudnátok ilyet ajánlani.

Előre is köszönöm ! üdv
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #679 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 21:03:31 »

Üdvözlet !  Emelem

Kérdésem lenne, hogy (....pálinkát mérnek e már... by CST  Mosolyog ) , na de komolyan, szóval kisfiamnak szeretnék egy olyan vadász témájú könyvet ami 8 évesen is "emészthető" . HA esetleg tudnátok ilyet ajánlani.

Előre is köszönöm ! üdv

Kérdésem volna...  klasszikusokat csak pontosan!  Wave

Vannak ugyanis itt olyan vadásztársak, akik mondjuk egy vadászházi kandalló mellett estétől reggelig bírnak Cseh Tamás dalokat énekelgetni!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #680 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 21:29:58 »

ohhhh, felismert Tanár Úr ?? Nevet:D    Tudom ám pontosan is ! Mosolyog  Meg lassan a gitár is összeáll alá, ...lassan. Mosolyog  A legnagyobb páros a Cseh-Bereményi.  Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #681 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 22:02:24 »

Üdvözlet !  Emelem

......... na de komolyan, szóval kisfiamnak szeretnék egy olyan vadász témájú könyvet ami 8 évesen is "emészthető" . HA esetleg tudnátok ilyet ajánlani.

Előre is köszönöm ! üdv

Talán, Rudo Moric: A kincses vadásztarisznya c könyvét javasolnám!
De szerintem Fekete Istrván könyveiből is lehet novellákat kiválogatni ami lekötheti a srácodat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #682 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 07:27:02 »

ohhhh, felismert Tanár Úr ?? Nevet:D    Tudom ám pontosan is ! Mosolyog 

No azééé!

Egyébként tisztán emlékszem, hogy a Vukot általános iskola harmadik osztályában olvasta fel Kótai László tanítónk. Szájtátva hallgattuk az anyaróka és a kutyák küzdelmét.
Arra is emlékszem, hogy utána a szünetben kisebb csetepatéba torkollt vita alakult ki azon, hogy ki kinek szurkolt. Volt olyan elvetemült osztálytársam, aki eleve a kutyát szerette volna győztesnek. Alaposan helyben hagytuk.  Ördög
Negyedik osztályban már a Tüskevár ment.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #683 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 14:15:33 »

Üdvözlet !  Emelem

Kérdésem lenne, hogy (....pálinkát mérnek e már... by CST  Mosolyog ) , na de komolyan, szóval kisfiamnak szeretnék egy olyan vadász témájú könyvet ami 8 évesen is "emészthető" . HA esetleg tudnátok ilyet ajánlani.

Előre is köszönöm ! üdv
Ezt például nagyon szívesen ajánlom ennek a korosztálynak: Panigay Róbert: Muki, egy medvebocs története
Tavaly második osztályosaim voltak, nagy volt a kísértés, hogy a Vuk mellé felvegyem a "kötelező olvasmányok" közé... 
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #684 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 14:18:25 »

Kolléga!
Megelőztél,szerintem is nagyon jó választás a Muki...Kb.Ilyen idősen olvastam,ma is megvan.De Feketétől bármelyiket (Kele ,Cí-Nyí,Téli berek) vagy még ez is bár kicsit komolyabb:
http://moly.hu/konyvek/swend-fleuron-snipp-a-nagy-vadasz
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #685 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 20:37:59 »

Köszönöm a válaszokat ! Fekete István műveit magam miatt is be fogom szerezni egytől-egyig. És a többi ajánlásra is elkezdek vadászni. Mosolyog

 üdv Coachman
Naplózva
kpi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #686 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 21:40:21 »

Üdvözlet !  Emelem

Kérdésem lenne, hogy (....pálinkát mérnek e már... by CST  Mosolyog ) , na de komolyan, szóval kisfiamnak szeretnék egy olyan vadász témájú könyvet ami 8 évesen is "emészthető" . HA esetleg tudnátok ilyet ajánlani.

Előre is köszönöm ! üdv
Lestyán Sándor: Zúg a nádas
Ha hasonló a témája a megelőző kötetnek is (azt nem olvastam), akkor szintén tőle a "Muzsikál a Bükk " is mehet.
Naplózva
Vadi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #687 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 11:53:52 »

Sziasztok.
Elcserélném más vadászkönyvekre az alábbiakat.

Czifferszky István:A gemenci bak és más vadászelbeszélések
Földi László:Vadászláz
Oláh Zoltán-Oláh Armand:Hajnalok és alkonyok (Hazai és afrikai vadászatok)
Széchenyi:Ahogy elkezdődött
Földi László:Alaszkai vadászatok
Bársony István:Lármás vizek
Széchenyi:A két kecske (Új könyv)
Ambrózy Árpád:Egy vadászíjász kalandjai

Ami igazán érdekelne
Beregszászi György:Vadásztűznél
Csathó Kálmán:Tavasztól tavaszig.
Studinka László könyvei
Gyimesi könyvei
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #688 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 23:02:13 »

Eladó vagy elcserélhető az alábbi két könyv:

Nadler Herbert: Vadásznapok, vadászévek
Széchenyi Zsigmond: Két kecske

Mindkét könyv új, ovasatlan.

Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
kisspe
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #689 Dátum: 2012. Szeptember 15. - 15:53:53 »

Sziasztok!
Eladó Bornemisza Péter: Varázslatos vadászatok c. könyve. Ár megegyezés szerint.
Akit érdekel, írjon e-mailt a kisspe (kukac) gmail (pont) hu email címre!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: