Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297658 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #630 Dátum: 2012. Március 19. - 20:42:16 »

Sziasztok!

Czifferszky István: A bőgőkürt c. könyve, 1957-es kiadás, 6800 Ft.

A borítólapja kissé kopottas, egyik oldalán ragasztásnyom, az előlapon ajándékozási bejegyzés.

Megéri az árát szerintetek?

Köszönöm!  Emelem

Hol tudom megvenni?  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #631 Dátum: 2012. Március 19. - 21:12:27 »

ITT!   
http://hasznalt-konyv.vatera.hu/hobbi_szabadido/vadaszat/czifferszky_istvan_a_bogokurt_vadasztortenetek_1562057462.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #632 Dátum: 2012. Március 20. - 08:36:24 »


1. Dr. Kopa János: Egyperces vadászatok


 
A doktorúr a kutasi embervadászatról is megemlékezik?  Fejvakarás Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #633 Dátum: 2012. Március 30. - 16:08:03 »

Üdv Boar!
Az nem fért be az egypercesekbe.
Üdvözlettel:J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #634 Dátum: 2012. április 21. - 15:39:56 »

Sziasztok!
A kórházi "kényszerpihenő" alatt most fejeztem be Bornemissza Péter "Vadászszívvel" című könyvének olvasását.
Számomra hasonlóan érdekes a tartalma és igényes a kivitele, mint a szerző első kötetének.
Kama fórumtárshoz csatlakozva én is bátran merem ajánlani mindenkinek, aki szereti a jó és szép könyveket.
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #635 Dátum: 2012. április 21. - 19:49:02 »

Szervusz Jvadász.
Nagyon örülők annak,hogy osztod a véleményünket.
Remélem meg is gyógyultál testileg is ,egy ilyen könyv olvasása feledteti az ember problémáját és el tud vonatkoztatni egy kórházi ágytól.
Azóta sikerült a szerzővel személyes barátságot kötni és vadászni is vele.A könyv nem hazudtolja meg az íróját még ma is igy él és cselekszik a lehetőségeinek korlátai között.
üdv:HSanyi
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #636 Dátum: 2012. április 21. - 20:55:33 »

Kedves Hegedűs Sándor!
"Tökéletes" már soha nem leszek, de az ilyen tartalmú és kivitelű könyvből még szívesen olvasnék egy párat!
Egyébként szakmai és emberi okokból minden tiszteletem a szerzőé!
Az viszont szégyen, hogy az ilyen színvonalú könyvekkel (a szerző első könyvére gondolok) évekig kell "házalni", hogy valaki kiadja!
Üdvözlettel: J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #637 Dátum: 2012. április 21. - 21:25:30 »

Nem csak a könyvkiadás, de a vásárlási kedv is siralmas! Ma a legjobb vadászkönyveket sem lehet 1-2.000 példányban eladni az 56.000 vadásznak! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #638 Dátum: 2012. április 22. - 00:31:04 »

Vásárlási kedv??? Az irodalmi pályázatot 31-en tartották szavazásra érdemesnek,pedig ott ingyen lehet olvasni... :VvonAzért nem ennyien írnak ide rendszeresen...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #639 Dátum: 2012. április 22. - 10:07:38 »

Én ha tehetném, akkor minden nap vennék egyet, (már olyat, ami meg is éri az árát), de valljuk meg őszintén, manapság az embernek sajnos vannak fontosabb dolgai is, amire költheti a pénzét, mint könyvre. Sajnos... Pedig én aztán vásárolnék...  Rííí
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #640 Dátum: 2012. április 22. - 10:33:49 »

Szervusztok.
A könyv kiadás nem egyszerű és olcsó dolog de megoldható ha van elég saját tőkéd.Ma már a kiadok nem finanszírozzák teljesen a kiadványt.
Szó szerint a szerzőnek vastagon a zsebbe kell nyúlni e miatt.Több ismerősöm fiókjában lapul emiatt egy két kéz írat.
A vásárlási kedvet sokk estben a büdzsé is befolyásolja,de meg lehet találni olcsóbb kategóriájú olvasható könyveket.Akár antikvár könyvekben is (most egy kicsit haza beszéltem) de vannak új könyvek is megfizethető áron mondjuk  5-10 doboz cigiárán.De nem ez a lényeg inkább az ,hogy az olvasási kedv nagyon csekély pedig lenen mit és akkor a könyv kiadás is könnyebb lenne és nem kellene évekig várni egy új könyvre.
Ebben a témában a vadász képzés is hibás akár alsó -közép-vagy felső szinten minimális említést tesz a vadászati irodalomról és kultúráról .
Itt a kamarának a VKE nek OMV nek is nagy szerepe lenne hiszen közös érdek lenne a vadászati kultúránk megőrzése .
Üdv:HSanyi
 
Naplózva
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #641 Dátum: 2012. április 22. - 15:35:32 »


Ebben a témában a vadász képzés is hibás akár alsó -közép-vagy felső szinten minimális említést tesz a vadászati irodalomról és kultúráról .
Itt a kamarának a VKE nek OMV nek is nagy szerepe lenne hiszen közös érdek lenne a vadászati kultúránk megőrzése .
 

Üdv!  Emelem

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem a vadászsajtónak is szerepet kellene vállalnia az vadászirodalom népszerűsítésében. A sok képes beszámoló helyett sokkal jobban örülnék, ha lenne/több lenne az irodalom a vadászújságokban. Azért megvenném az újságot, ha tudnám, hogy igényesen megírt történetek vannak benne hónapról-hónapra.A jó vadásztörténetből tanul is mindig valamit az ember.
Ha van igény a képes vadásznapos írásokra (melyek értéke nálam kb. 0), akkor mért nincs igény az irodalomra?
Nekik (is) kellene segíteniük a vadászkultúra megmaradását nem csak arról cikkezni, hogy ez is ellenünk van meg az is ellenünk van.
 
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #642 Dátum: 2012. április 22. - 16:08:52 »

Osztom a véleményed...
Kezembe került néhány évvel ezelőtt néhány régi Nimród. Élvezet volt olvasni... három négy JÓ! történet, szakmai cikkek, minden, ami kell.
Most... képes beszámolók. Kit érdekel, hogy hogyan báloztak a mittudoménmilyenmegyei vadászok, és a többi... oldalakon keresztüli tudósítások vadásznapokról... őszintén szólva, kit érdekelnek ezek? Nem hiszem, hogy sok mindenkit. Mondjuk, én más miatt haragszom rájuk, de azért minden hónapban megveszem...  Ördög
Egy jó könyvet is sokkal hamarabb megvennék, ha nem lenne olyan drága. Kiadták manapság Damaszkin Arzén könyvét, Nemeskéri-Kiss Géza a Felső-Nílus mentén könyvét, 6000 Ft felett vannak... ez nekem sajnos sok. Erre már spórolnom kell...
Mondjuk ez az újságos része off topic.  Stoel
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #643 Dátum: 2012. április 22. - 18:59:29 »

Üdvözlet Mindenkinek!
Tomek fórumtárs gondolatához:
Jómagam is szívesen vennék jó vadászkönyvet akár minden nap, csak hát a piszkos anyagiak...
Van egy visszatérő álmom ezzel kapcsolatban.
Egyszer megtörténne velem a FEHOVA-n, hogy hordárt kellene fogadni, aki kicipelné a parkolóig a frissen vásárolt könyveimet...
De addig...jó reggelt és spórolgatok továbbra is.
A NIMRÓD számai 1977-től bekötve állnak a könyvespolcomon. Ezeket a régi évfolyamokat mindig nagy élvezettel lapozgatom, annak ellenére, hogy számtalanszor olvastam már.
A vadászkönyvek és újságok ára igen magas lett. Nem csoda, ha egyre kevesebben olvasnak nyomtatott irodalmat és sajtót.
Szerencsére azért még van aki olvas!
Számomra azt az élményt és élvezetet, amit egy könyv kézbevétele, lapozgatása okoz, azt a monitor nem tudja nyújtani.
Lehet, hogy "megkövesedtem"?
Üdv: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #644 Dátum: 2012. április 22. - 21:45:35 »

Hát a pénz nagy úr. Nekem is régi álmom, egy vadászkönyvtár, de ilyen árak mellett lassan gyarapodik. Mindegy majd lesz az is idővel.

Süldő koromban sokat olvastam Gyimesi György könyveit, talán az összes megvolt a falusi könyvtárban, én meg szedtem sorba. Tetszett is nagyon, jól írt/ír.
Most pár hónapja bementem a libribe és ott voltak felstócolva a könyvei, tematikusan földrészek szerint rendezve az írások. Megörültem, hogy de jó, de amint megláttam, hogy kb. 7500 Ft/db , rögtön eltűnt a mosoly az arcomról.

Azt olvastam valahol, hogy egy könyv, ha 2500 Ft-ba kerül akkor abból 1250 megy a kiadóba a többi pedig a terjesztő teszi el (persze neki is van költsége). Az írónak meg jut kb. 40 Ft/ könyv amiből még adóznia is kell. Ha magánkiadásban adja ki, akkor nyer egy ugyanilyen árú könyvön 1000 ft-t, de akkor maga kell terjesztenie.
Szerintem egy kezdő tehetséges író, nem a nyereségért ír, nem ebből akar megélni, szóval hajlandó lenne kevesebb nyereséggel is terjeszteni, hogy megismerjék. A másik oldala  a dolognak, hogy a terjesztők is dolgozhatnának kisebb nyereséggel.
Nem mi fogjuk megreformálni a könyvkiadást/terjesztést, de nem jó irány ez, hogy lassan, (erős hasonlattal) luxus cikk lesz a könyv és ezt nem csak a vadászkönyvekre értem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: