Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297626 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #615 Dátum: 2012. Február 11. - 16:19:24 »

Köszönöm Mindenkinek !  Wave  Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #616 Dátum: 2012. Február 11. - 17:15:21 »

Szia Robi! Emelem

Gratulálok! Igen Igen

Én azt a könyvet várom, amelyik az illusztrációiddal és írásaiddal van tele! Türelmetlenül

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #617 Dátum: 2012. Február 15. - 12:40:58 »

Noha a szerző messze nem tartozik a kedvenceim közé, ez a Te érdemeidből semmit nem von le.
Gratulálok! Emelem

 Igen Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #618 Dátum: 2012. Február 15. - 20:34:16 »

Szervusz Robi Barátom.
Egy olyan könyvet szeretnék a polcra tenni amiben nincs írás vagy csak kevés amit Te írtál és Te rajzaid vannak benne.
Üdv:HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #619 Dátum: 2012. Február 15. - 22:59:06 »

Rendesek Vagytok! Nekem még sokat kellene érnem és addig is néhány új élményt begyűjteni, hogy legyen mondanivaló is a sorok között.  Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #620 Dátum: 2012. Február 21. - 20:49:37 »

Tegnap végeztem Bornemisza Péter Vadászszívvel című könyvével.
Ahhoz képest, hogy pénteken vettem a FEHOVÁn , ahhoz képest elég egyszuszra olvastam el.

Hihetetlen jó könyv, le a kalappal a szerző előtt.

Egy kicsit azt hiszem hirtelen is olvastam, úgyhogy valószínűleg hamarosan újra nekifutok, mert nem egyszerű olvasmány és egyes mondatain, gondolatain bizony lehet rágódni akár félórákat is.

Szóval nagyon jó könyv, az előző testvérével együtt csak ajánlani tudom. Nem fog mellé aki megveszi!  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #621 Dátum: 2012. Február 23. - 14:44:08 »

Tegnap kézbe vettem Dr. Palkovics György (Giorgio a showman, vagy Dzsordzsibácsi, ki, hogyan ismeri Vigyorog) újabb, második könyvét, "A zisten fölvitte a dolgomat" címmel.
http://www.libri.hu/konyv/a-zisten-folvitte-a-dolgomat.html
Mivel itt-ott érintett is vagyok a könyv témáját illetően, ezért vacsora után neki is ültem és hajnalban be is csuktam a művet.
Érzelmeim eléggé vegyesek, mit tagadjam.
Maga a téma érdekes és izgalmas, olyan világba enged betekintést egy újabb kulcslyukon át, amibe a közönséges "halandók" általában soha nem nézhettek be. Ez még akkor is érdekes, ha a mű támájául szolgáló politikai Istenségek státusza átmeneti, kérészéletű volt csupán.
Ugyan akkor nem titkolom, hogy egyben csalódás szaga is van a dolognak, mert (habár egy önéletrejzi műbe sok minden belefér) olyan, intim elemekkel is gazdagon van tarkítva a könyv, amik rám, olvasóra egyáltalán nem tartoznak és nem is vagyok rájuk kíváncsi.
Félreértés ne essék, nem vagyok prűd, de az, hogy Gyuri bácsi egyetemista korában "kivel, hogyan és hányszor", az nem tart számot az érdeklődésemre.
Ettől eltekintve azt gondolom, hogy az a kb.40 év, amiről a könyv szól, szerves része a mai vadgazdálkodásunknak is és nagyon sokat köszönhetünk az akkori ideológia nyomdokvizén felfejlesztett vadgazdálkodási gyakorlatnak.
Ha nem is fogom sűrűn elővenni, azért megfér a polcon a többi között.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #622 Dátum: 2012. Február 23. - 19:51:27 »

Ezt a könyvet (az író előző Kakpuszta című kötetével együtt) átlapozás és némi gondolkodás után én is megvettem, de még csak beleolvasgatni volt időm. Jónak ígérkezik!
Egyébként olyan bődületes könyvárak vannak már, hogy egy egyszerű fizetésből élő vadász nem csoda, hogy nem vásárolja őket! Én nem dohányzom, nem iszom, így valamennyit áldozok az olvasnivalóra, de ezúttal is több mint a felét otthagytam, azoknak a könyveknek amelyek érdekeltek volna!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #623 Dátum: 2012. Március 12. - 11:55:13 »

Most olvasom hogy Széchenyi Zsigmond "A szarvas selejtezése" csak 500 példányban jelent meg .
Akkor nekem egy ritka művem van , igaz csak másolatban.  Táncol  Szerintem igencsak ajánlott irodalom lehetne a vadászoknak !
Én tulajdonképpen olyan dolgokat tudtam meg belőle amit az idős vadászok se mondtak el vagy nem tartották lényegesnek. Ezek után mertem fegyvert emelni bikára az akkor még minuszpontos világban.  S.Peti
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #624 Dátum: 2012. Március 12. - 17:55:28 »

Sziasztok!
Elgondolkoztam azokon a hozzászólásokon, amik arról szóltak, hogy mit érdemes a polcra tenni...
A közelmúltban vásároltam néhány olyan könyvet ( szerzőt, címet szándékosan nem írok, mert nem akarok megsérteni, illetve befolyásolni senkit), amelyek a tetszetős küllemükön kívül más értéket nem hordoztak és képviseltek.
Csapnivaló stílus, tele olyan kifejezésekkel, amiket -egy magára valamit is adó- vadászíró soha nem használ.
Utólag már bántam, hogy képes voltam ezekért a "művekért" pénzt adni.( Nem is keveset!)
Okultam a történtekből és ha valami új kiadású vadászkönyvet találok, akkor egy kis időt rászánok a beleolvasásra és csak azután rakom a kosárba.
Nem okoskodni akartam, csak szeretném, ha közületek nem járna így senki...
Üdv.: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #625 Dátum: 2012. Március 12. - 19:20:10 »

Szervusz J vadász.
Vagyunk itt egy páran akik olvasnak könyvet.Minket is megtisztelnél avval ha elmondanád a véleményedet a könyvekről amiket olvastál.
A szerzők sem sértődnek meg szerintem ha ezt kulturált formában vadász emberhez illően teszed.A negatív kritika is kritika csak legyen értelme.
Mindenkinek más az ízlése nem csak 'Girl terén hanem a könyvek terén is.
Üdv:HSanyi
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #626 Dátum: 2012. Március 12. - 20:36:48 »

Kedves Hegedűs Sándor!
Azt nem vonom kétségbe, hogy a fórumozók közül sokan olvasnak vadászirodalmat, amit ennek a topicnak a hozzászólásai és véleményei is fényesen bizonyítanak.
Abban is igazad van, hogy mindenkinek más az ízlése, mivel nem vagyunk egyformák.
Amint írtam nem okoskodni akartam..
Nem vagyok sem könyvkritikus sem pedig lektor, csak egy hétköznapi olvasó, aki több, mint 30 éve rajong a vadászirodalomért.
Az alábbi két könyvről van szó:
1. Dr. Kopa János: Egyperces vadászatok
A könyv alapját a szerző rövid naplóbejegyzései adták. Ez nem baj, mert sokan mások is csak néhány rövid mondattal írnak naplót ( én is közéjük tartozom).
Ezeket a rövid bejegyzéseket bővítette ki a Kopa doktor. Nagyon sok vadásznapot örökített meg könyvében ilyen "egypercesként".
Így azonban ezzel a "távirati stílussal" egy kicsit sűrűre sikerült, ami sokat ront az élvezhetőségén.
A jó könyvet nehezen tudja letenni az olvasó. Ettől a mennyiségű vadászsikertől azonban hamarosan ráun az olvasásra. Nekem legalábbis sikerült.
2. Tráser Ferenc: A leopárd földje
A szép kivitelű könyv jó olvasmánynak ígérkezett. Különösen örültem neki, mert éppen kórházban feküdtem. Végre valami jó a két infúzió között!
Már a tartalomjegyzék olvasásánál ért az első negatív élmény a szóhasználatot illetőleg.
A kötet olvasása közben még jó néhány hasonlóval hasonló kifejezéssel találkoztam, amire vadásznyelvünkben több-sokkal odaillőbb- kifejezés található.
Egy kicsit lenyomta a könyv hangulatát és élvezhetőségét. Mindenesetre elolvastam végig.
Valószínű, hogy nem azok közé a könyveim közé fog tartozni, amelyeket időről-időre szívesen újraolvasok. 
Üdv.:J vadász


 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #627 Dátum: 2012. Március 12. - 21:09:25 »

...... Mindenesetre elolvastam végig.
Valószínű, hogy nem azok közé a könyveim közé fog tartozni, amelyeket időről-időre szívesen újraolvasok. 
Üdv!
Talán itt van a lényeg Igen
Én mindent elolvasok ami a kezembe kerül, ha már egyszer elkezdtem. Lehet, van ebben valami mazochizmus Ördög.
De anélkül miként alakítanék/nyilvánítanék róla véleményt Vállat von?
Aztán persze sok könyv le sem kerül többé a polcról, legfeljebb költözködéskor, nagytakarításkor Nyihi
Olvastam, hogy kedveled Videcz Ferenc könyveit. Több alkalommal találkoztunk, vadásznapon rendszeres vendég volt, soha nem mulasztottam el legalább egy rövid beszélgetést vele. Habár az írói stílusát nem kedveltem, de verbálisan nagyon szórakoztató partner volt. Sőt, nagyon sok bölcs és megszívlelendő gondolatot hallottam tőle, főleg a fiatalokkal kapcsolatban. Igazi pedagógus volt!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #628 Dátum: 2012. Március 12. - 21:33:23 »

Szia galoscsabus!
Az irodalmi ízlésünk ezek szerint eltér, viszont az emberi szimpátiánk megegyezik.
Ennek nagyon örülök, mert ezek szerint hasonló emberi értékeket tartunk nagyra.
Feri bácsi utolsó könyve a "Mária könnyei" bár nem igazán vadászkönyv, de számomra sok pozitív emberi vonást örökített meg.
Csak egyet sajnálok. Ez a kötet már dedikálatlanul pihen a polcomon.
Üdvözlettel: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #629 Dátum: 2012. Március 19. - 17:51:02 »

Sziasztok!

Czifferszky István: A bőgőkürt c. könyve, 1957-es kiadás, 6800 Ft.

A borítólapja kissé kopottas, egyik oldalán ragasztásnyom, az előlapon ajándékozási bejegyzés.

Megéri az árát szerintetek?

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: