Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297636 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #285 Dátum: 2009. December 11. - 18:27:14 »

Már a felénél járok Ilosvay Megfordul a szél című könyvének.Úgylátom ez sem egy utolsó darab. Táncol
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #286 Dátum: 2009. December 15. - 20:44:47 »


Fekete István: Magasles című könyvét, amit Nagy Domonkos Imre fejezett be, olvasta valaki?

Vélemény?
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #287 Dátum: 2009. December 15. - 22:37:15 »

Én épp most olvasom másodszor. Először vagy 10 éve olvastam, karácsonyra kaptam, és mohó vággyal vetettem rá magam. Annyira nem tetszett...Most szándékosan keztm újra, hogy véleményt alkothassk, és kritikus szemmel olvasom. Egyenlőre addig jutottam, ameddig valóban Fekete István írta, és az a véleményem, hogy egy vázlatról van szó, nincsenek  részletek kidolgozva. Se a Tüskevárban, se a Téli berekben nem a 2. oldalon jutunk ki a természetbe, hiányzik a körítés valahogy. Csupa cselekmény az eleje. Szerintem később lett volna "feltöltve", kikerekítve. És úgy jobb is lenne. A Nagy-Domokos - féle részről még nincs véleményem, de pár nap múlva lesz.  Mosolyog
(csak félek, hogy csalódni fogok)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #288 Dátum: 2009. December 16. - 08:50:29 »

Szerintem is egy harmatgyenge produkció.
Rendszeresen visszatérő, vadászattól idegen tényezők (anyagi kérdések, ellopott süldő), iróniának szánt erőltetett jópofizás (egérkamion), farmeros vadászat, szóval könnyen felejthető iromány.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #289 Dátum: 2009. December 16. - 09:09:32 »

Szerintem is egy harmatgyenge produkció.
Rendszeresen visszatérő, vadászattól idegen tényezők (anyagi kérdések, ellopott süldő), iróniának szánt erőltetett jópofizás (egérkamion), farmeros vadászat, szóval könnyen felejthető iromány.


Reggel kezdtem el olvasni a vonaton:
eddig annyi a véleményem, hogy nem ismerhető fel benne Feket István stílusa.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #290 Dátum: 2009. December 17. - 06:19:02 »

Valaki kereste

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=159207311
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #291 Dátum: 2009. December 17. - 06:24:30 »

De ha valki megveszi és nem osztja meg a tudást  Tasli.....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
bferi
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #292 Dátum: 2010. Január 06. - 14:18:08 »

Sziasztok!

Tegnap hozta meg a postás Iklódy Dezső: Az élet napos oldalán c. könyvét. A könyv a huszadik század első felében történt erdélyi, dobrudzsai, havasalföldi vadászatokat meséli el.
Még csak az első ötven oldalt olvastam el, de lebilincselő, valóban kiváló vadászkönyv.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #293 Dátum: 2010. Január 06. - 14:48:54 »

Sziasztok!

Tegnap hozta meg a postás Iklódy Dezső: Az élet napos oldalán c. könyvét. A könyv a huszadik század első felében történt erdélyi, dobrudzsai, havasalföldi vadászatokat meséli el.
Még csak az első ötven oldalt olvastam el, de lebilincselő, valóban kiváló vadászkönyv.

Üdv. bferi

A többi is nagyon jó!
Kicsit más mint a "megszokott" Maderspach, Nadler, Nemeskéri elbeszélések.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #294 Dátum: 2010. Január 06. - 15:25:15 »

Nekem Karácsony előtt megjött, de csak a fa alatt kezdte el olvasni, ez volt az ajándékom magamnak.

Nagy kár, hogy egy nyelvi lektorral nem nézették (jobban) át, mert engem nagyon megzavartak a tényleg szokatlan, érdekes tájakon, helyeken, körülmények között játszódó történetek közben a nyakatekert, vagy éppen középpontozatlan, néhol egyeztetetlen mondatok. Pár helyen a szakkifejezések is érdekesek, például ha Széchenyitől látnám leírva azt, a szarvasbőgést utánzó eszköz használatára, hogy "megszólaltattam a kagylómat", akkor biztos lennék benne, hogy tanultam valami újat, így viszont vannak fenntartásaim, hogy ezt tényleg így akarták-e mondani. Vagy egy érdekesség, hogy egy "öreg kan" agyara 13 cm.

A mondanivalója nagyon ott érdekes (rögtön ki is olvastam), de egyenlőre a német eredeti sokkal többet nyújthat. A benne lévő humort sem tudták így jól visszaadni, pedig nem csak az anekdotákban lelhető fel finom humor.

Ha átnézetnék egy jó nyelvi meg egy jó szakmai lektorral, szerintem többszörös példányban lehetne eladni a második kiadást.

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #295 Dátum: 2010. Január 06. - 15:39:38 »

Pár helyen a szakkifejezések is érdekesek, például ha Széchenyitől látnám leírva azt, a szarvasbőgést utánzó eszköz használatára, hogy "megszólaltattam a kagylómat", akkor biztos lennék benne, hogy tanultam valami újat, így viszont vannak fenntartásaim, hogy ezt tényleg így akarták-e mondani.


Nyilván a Triton csigára gondolt, azt szokták kagylózni.

Egyébként igazad van, érdekes a nyelvezete.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bferi
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #296 Dátum: 2010. Január 06. - 15:49:21 »

Nyilván a Triton csigára gondolt, azt szokták kagylózni.

Egyébként igazad van, érdekes a nyelvezete.

Ezt én is észrevettem egy-két helyen. Nem is gondoltam, hogy az eredeti mű német nyelven íródott és nem a szerző írta magyarul.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #297 Dátum: 2010. Január 06. - 15:53:41 »

http://www.prolibri.de/tigross.jsp?GID=BSRum1240HD12
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #298 Dátum: 2010. Január 06. - 18:28:18 »

Vagy egy érdekesség, hogy egy "öreg kan" agyara 13 cm.

Én már tartottam ilyet a kezemben. Tényleg öreg volt, és tényleg 13-14 cm körüli hosszal.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #299 Dátum: 2010. Január 06. - 19:22:08 »

Ennyit szerintem megérne az eredeti kiadás!
Csak hogy érne ez haza és mennyiből jönne ki?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: