Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297720 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2009. április 26. - 09:50:28 »

Jó könyv a Titokzatos őzbak, pár hónapja olvastam (az elmúlt 1-1.5 év Wass A. jegyében telt) de szerintem nem vadászirodalom és messze nem a legjobb könyve W.A.-nak.
Mondanivalójának a lényege egy általános emberi tulajdonság: mindig arra vágyunk leginkább, amit soha nem érhetünk el. Talán nem is baj ez, hiszen elégedett emberek ritkán tolták előre a haladás szekerét.
Ismételem, tetszett a könyv, de sokkal jobban tetszettek az alábbiak:
- Kard és kasza I-II. /hogy megérezd az erdélyi havasok ízét/
- A funtineli boszorkány I-II-III.  /hogy jobban megérezd az erdélyi havasok ízét/
- Mire a fák megnőnek /hogy megértsd, miért vesztettük el Erdélyt/
- A kastély árnyékában /hogy jobban megértsd, miért vesztettük el Erdélyt/
- Tizenhárom almafa /hogy jót mosolyogj a székely furfangon/
- Elvész a nyom /mert jó/.


Nekem mind közül a kedvenceim:
-Átoksori kísértetek
-Jönnek!
-Adjátok vissza a hegyeimet
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #211 Dátum: 2009. április 26. - 10:05:19 »

 A Jönnek!-hez érdemes elolvasni a "megyünk"-öt is. Márai: Ajándék a végzettől c. könyvét.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #212 Dátum: 2009. április 27. - 07:54:51 »

Jó könyv a Titokzatos őzbak, pár hónapja olvastam (az elmúlt 1-1.5 év Wass A. jegyében telt) de szerintem nem vadászirodalom és messze nem a legjobb könyve W.A.-nak.
Mondanivalójának a lényege egy általános emberi tulajdonság: mindig arra vágyunk leginkább, amit soha nem érhetünk el. Talán nem is baj ez, hiszen elégedett emberek ritkán tolták előre a haladás szekerét.
Ismételem, tetszett a könyv, de sokkal jobban tetszettek az alábbiak:
- Kard és kasza I-II. /hogy megérezd az erdélyi havasok ízét/
- A funtineli boszorkány I-II-III.  /hogy jobban megérezd az erdélyi havasok ízét/
- Mire a fák megnőnek /hogy megértsd, miért vesztettük el Erdélyt/
- A kastély árnyékában /hogy jobban megértsd, miért vesztettük el Erdélyt/
- Tizenhárom almafa /hogy jót mosolyogj a székely furfangon/
- Elvész a nyom /mert jó/.


Tudom, hogy nem vadászirodalom, de ez a része már majdnem tökéletesen fogalmazza meg a vadászatot. Ezért nem írtam a többiről semmit.
(Na jó, nekem tetszik még belőle, amikor a szalonnát vizsgálják a főbérlő meg a boltos Bion)
A Tizenhárom almafát négyszer olvastam el mióta egyszer kézhez vettem. Annyit nevettem rajta, hogy fájt a hasam tőle... Kár, hogy nem írt még több ilyen könyvet.
Azóta szeretem az ilyen székelyes könyveket mióta Nyírő Uz Bencéjét elolvastam. Na, az tényleg a Havasok akkori életéről szól.
 Meghajol
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #213 Dátum: 2009. április 28. - 17:48:50 »

Sziasztok! A Was Albert könyvek olvasása alap szerintem mindenkinek.Ilyen hasonló jó könyvei vannak
nem vadászat,Zalai Szalay könyvei pld Mihály bácsi.Ha jót akartok szórakozni  a régi élet megismeré-
sével együtt csak ajánlani tudom.Erdőjárónak igaza van egyszerűen nem lehet eladni 2 ezer példány
vadászkönyvet se szép se szakirodalmat.Ez sajnos saját tapasztalat.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #214 Dátum: 2009. április 28. - 18:24:49 »

Burhinus65 Üdv  Wave 
 
Sajnos az életszivonal csökkenésével jár az olvasás is. De ez nem most kezdödőtt ,már több mint 20 éve.Egy jó, szép könyv ára 8-10 kg. hús.
Volt egy óriási olvasói kör ,amely egyre lejjebb csúszik.Régebben beszéltünk arról ,kik olvasnak vadász és útleírást.10000 példányból jó ha 50% vadászok vették meg.Vadászirók sem születnek minden bokorban.A 70-es évektől kezdve , nagyon felgyórsult fejlődésnek köszönhetően eltünt egy világ. Amely sajnos már nem fog visszatérni.Eltünt a szekér,  tehén ,disznó és tyúk a falvakból.Miről fognak irni a mai vadászok? ...........  :'(
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #215 Dátum: 2009. április 28. - 18:38:47 »

Szia Lacus!
Bár egy kicsit fiatalabb vagyok de teljesen hasonlóan gondolom ezeket a dolgokat mint te.Valamikor a falunkban volt vagy
1500 anyadisznó,most jó ha 20 van.Mindenkinek szinte vetett fű van a kertjében/nekem is / azt csak nyirni kell.
A fecske állományok drasztikos csökkenésének egyik oka ez is lehet.Igen a kultúrán spórolnak először az emberek,így a
vadászok is.Ez saját tapasztalat is,mondom ezt néhány FEHOVA és sok sok vadásznapi részvétel után.Ha van egy könyv
2 ezer példányban,annak a felét veszik vadászok.Ez hány százaléka is az 55 ezer vadászjegyesnek le sem merem írni.
Gondolom ez azért jelent valamit,ide válság oda válság.Az arányok 3-4 éve is hasonlók voltak.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #216 Dátum: 2009. április 28. - 18:50:03 »

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de azért azt se felejtsük el kimondani, hogy a színvonal is eléggé felhígult, ma már mindenki könyvet ír, mindegy miről, csak durrogjanak benne a puskák. Én ha könyvet veszek, inkább a régi, klasszikus vadászírók könyveit részesítem előnyben, régi, vagy új kiadásban.
Ahhoz pedig, amit Lacus és Burhinus65 írt, nem nagyon tudok mit hozzátenni. Sajnos így van...  Rííí
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #217 Dátum: 2009. április 28. - 19:04:20 »

Burhinus65  Wave
Pedig nem kellene nagy varázslat.Csak ész! De az eltünt.Itt nálunk a környéken bezártak 3 könyvtárat Miért .Nincs pénz a kultúrára,ez majd még vissza üt. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #218 Dátum: 2009. április 28. - 19:13:22 »

Lacus Wave
Sajnos ez országos probléma.Ugye azt gondolnánk hogy mivel elég drágák az új könyvek.Ezért egyre többen
járnak majd könyvtárba,na ez sajnos nem így van,nálunk sem.Pedig valamikor réges régen milyen öröm volt
számomra amikor először mehettem könyvtárba.Szerencsére az olvasás szeretete azóta is megmaradt,sőt
még nőtt is,s a gyerekeimet is rászoktattam az olvasásra.
Tomek a felhigulásról nem akarok itt beszélni,de sajnos nagyon is igazad van.De úgy vagyok vele addig nem
kritizálok/nyilvánosan/ míg nem tudok különbet írni. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #219 Dátum: 2009. április 28. - 19:23:00 »

Szervusz Lajos!

Engem is magával ragadt Wass Albert stílusa, tudása, bölcsessége!

Pár éve egy barátom tanácsára vettem meg a Funtineli boszorkányt...Fentartásokkal kezdtem el olvasni a  furcsa című regényt....aztán pár oldal elolvasása után, amikor a történettel odáig jutunk, hogy az örmény kocsmáros megtörli a "sok" beszédtől izzadt homlokát, éreztem, hogy IGEN, megtaláltam. Magával ragadott a stílus! Emlékszem éjjel kettőkor még olvastam...erőszakkal tetettem le magammal a könyvet. Hamar elolvastam a regényt.

Nem hittem volna, hogy találok még egy írót, Aki olyan kedves lesz nekem, mint Fekete István!

Azóta elolvastam az összes írását, amihez hozzájutottam, és a Róla szóló könyvek egy részét is....verseit tekintve viszont adósa vagyok...egyelőre!

Az én kedvenceim is azok, melyeket Te is említettél, de nekem nagyon tetszett az Ember az országút szélén is!

Sajnos manapság se térhet még igazán haza legalább lelkével a magyar emberek szívébe! ...
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #220 Dátum: 2009. április 28. - 19:44:00 »

 Kedves Fiatalok Wave

 Nem baj ha kiválasztotok egy - két kedvenc írót.Sőt példaképetek lessz .De nem szabad megállni,hála istennek nagyon sok jó tollú vadász író van ,.akiről nem is tudtok. Igaz nem divat,.Ki hallotta már azt a nevet Karai Puku ? Iskolás koromban a fél osztály ,akart játék közben Hosszú vadász lenni.De sorolhatnám ,mert régen sok jó könyvet fordítottak le magyar nyelvre.Pl. Leninről mi jut eszünkbe , a lámpa csupasz izzóval és egy kopott iró asztal.Viszont akkora vadászterülete volt amiről mi csak álmodunk. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #221 Dátum: 2009. április 28. - 19:46:05 »

"Ki hallotta már azt a nevet Karai Puku ?"

Ha kéred kölcsönadhatom! Mosolyog Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #222 Dátum: 2009. április 28. - 19:49:30 »

Nekem is megvan,sőt olvastam is. Bion Nekem tetszett még a védett erdők sűrűjében,Jan Kozák könyvei,Szpangenberg
Dersu Uzaláról szólók is.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #223 Dátum: 2009. április 28. - 20:07:50 »

 
Nekem talán 20-30 könyvem maradt meg.Sok költözés ,válás nem tesz jót egy házi könyvtárnak. :'(  Van egy két útleírás ami már szinte történelem. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #224 Dátum: 2009. április 28. - 20:48:05 »

Nekem is megvan,sőt olvastam is. Bion Nekem tetszett még a védett erdők sűrűjében,Jan Kozák könyvei,Szpangenberg
Dersu Uzaláról szólók is.

Az én fiatalkorom kedvencei:
Zsindely Ferenc: Isten szabad ege alatt, Dunáról fúj a szél,
Fekete István (összes)    (Ma vettem meg a Halászat c. könyvét!)
Spangenberg: Egy vadász naplójából
Jan Kozak: A tajgán vadásztam,
G. Uszpenszkij: Védett erdők sűrűjében
Gyöngyöshalászi Takács Gyula: Vadászösvényeken A Duna medencétől a Kárpátokig
Julius Komarek: Kárpáti vadászatok,
Rudolf Luskac: Végtelen vadászmezőkön
Theodora Kroeber: Ishi, az utolsó vadember  (szerintem minden íjász alapműve!)
Gyimesi György (összes)

És mindenek felett Széchenyi Zs : Ahogy elkezdődött, és Az ünnepnapok!


Szerintem az életszínvonal esésének nem sok köze van az olvasáshoz.  Fejvakarás Véleményem szerint az, hogy valaki szeret e olvasni, vagy nem az inkább nevelés, érdeklődés kérdése. Nem kell ahhoz minden könyvet megvenni, hogy olvasni lehessen. Szerintem  a rohanó élet, a fáradtság, a Tv, a VADÁSZFÓRUM,  Kacsint az internet, a nyakunkba zúdított rengeteg információ inkább okolható!
Emlékszem, amíg busszal, villamossal jártam dolgozni, vagy HÉV-vel, vonattal vadászni, annyit olvastam, hogy csak na. Állva a tömött járművön! Ma már nekem is vannak olyan könyveim, amelyeket évekkel ezelőtt megvettem, de még nem olvastam el.
Elég hülyén néznék ki ( mielőtt Boar lecsapná: eleve úgy nézek ki!) vezetés közben könyvet olvasva! Vigyorog

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: