Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 94   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkönyvek  (Megtekintve 297693 alkalommal)
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #135 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 21:09:29 »


  Wave  Engem meg az zavar ,gyerekkoromban "tarantella -most meg tarantula" melyik van helyesen irva és mondva? : Fejvakarás
Szerintem e gyerekkori az igazi.Ahogy régen Marmota volt,és Himálaja.Mért lettek átfogalmazva Fejvakarás
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #136 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 08:34:51 »

Akkor egy kicsi vadászkönyvekről is ( Nyihi):

A minap vettem meg Bornemisza Péter Varázslatos vadászatok című könyvét. Ugyan még nem olvastam végig, de amit eddig leszűrtem belőle az csak a legnagyobbakhoz mérhető.

Nagyon jó történetek, nagyon jól megírva - és minden szaván érződik, hogy VADÁSZ.

Egy pici hibája van (ami nem is biztos, hogy hiba - sőt): Sokhelyütt temeti a magyar vadállományt-vadgazdálkodást, amiben persze 90%-ban igaza van. Szóval gyakran érződik a sorok között az a bizonyos "bezzeg a mi időnkben" hangulat (mondjuk a hullott aganccsal puprarakott platós uaz fényképét elnézve tényleg más idők lehettek azok...).

Szóval száz szónak is egy a vége: nagyon jó könyv, szép kivitelben, nem is olyan veszekedett áron - érdemes megvenni!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 09:39:43 »


amiben persze 90%-ban igaza van.

100 %
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #138 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 10:51:04 »


amiben persze 90%-ban igaza van.

100 %
Hát igen ez a téma is megérne egy hosszabb misét.Azt mindenki tudja hogy baj van,valami nem stimmel.
De hányan tesznek is ellene.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 12:29:37 »


amiben persze 90%-ban igaza van.

100 %
Hát igen ez a téma is megérne egy hosszabb misét.Azt mindenki tudja hogy baj van,valami nem stimmel.
De hányan tesznek is ellene.

1 %
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #140 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 14:12:43 »

Viktor megint igazat kell hogy adjak Woest
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #141 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 18:21:34 »

Bocsánat! de én nem értek egyet! Sőt! Nagyon nem!

/Előre bocsátom, nagyon kevés fórumtagot ismerek személyesen, és még kevesebbről tudom, hogy egyáltalán milyen Vadász. Van e területe vagy nincs, tesz e valamit a saját keretein belűl a vadgazdálkodásért vagy sem, és Uram bocsá mennyit áldoz (pénzben, munkában, stb) a gazdálkodásra! Nem a vadászatra!!! Tehát, hozzászólásomat nem címzem senkinek, és legkevésbé sem kívánok megsérteni senkit, csak hangossan gondolkodom!/

Nézzünk már körűl, hány vadásztársaság, hány szakember, hány gazdálkodási egység  tesz nagyon- nagyon sokat azért, hogy a dolgok még így is működnek. Ez nem csak 1%!
Gondoljátok végig, hogy  csak a területek az elmúlt egy emberöltő alatt milyen változásokon mentek keresztül. Csökkennek a természetes élőhelyek, a vizek, átalakult a mezőgazdaság (itt a nagyteljesítményű, gyors gépekre gondolok) soha nem látott mennyiségű vadat ütnek el, ragyogóan jól felszerelt orvvadász csoportok alakultak….
Szinte megszüntek a nádasok, a vizes élőterek, az összefűggő erdők, szinte mindent felvált a nyárfa, mindent lezárnak a kerítések, elvágnak az utak...stb. Az évente többször - főleg fészkelési időben- tárcsázott nyárfasorokban eltapossák a fácánfészkeket, kisnyulakat, feltöltik a csatornákat, az egyetlen kis patakba ömlik egy-két település alig, vagy egyáltalán nem tisztított szenyvize...,és még nem is beszéltem az esztelen ragadozóvédelemről, a kóbor kutyákról, macskákról.
A tíz éves ciklusok egy rakás sz@rt sem érnek a gazdálkodásban. Ki az az elvetemült, aki több millát beinvesztál évente, és tíz évente remegő gyomorral várja, hogy melyik barátja, tulajdonostársa húzza ki alola a területet. A megfizethetetlen energia-, takarmányárak mellett szinte lehetetlen a nyereséges fácánnevelés.
   Hát, szvsz így kell nézni, mennyi munka van egy - egy elért eredményben!

 
Nem a régmúlthoz kell hasonlítgatni. Az a vadállomány már nem jön vissza. SAJNOS!
Nem siránkozni kell, hibáztatni kamarákat, vadőröket, intéző bizottságokat, vadászokat, hanem tenni! Tenni mindenkinek a maga képessége szerint. Igen! Meg kell fogni a zsákot, a szerszámot, …..és még zsebbe is kell nyúlni! Méghozzá mélyen, ha azt akarjuk, hogy gyerekeink is vadászhassanak.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #142 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 19:33:28 »

Attila,igen erről beszélni kell,hangosan gondolkodni stb.Igazat adok neked is,de amiket leírtál sajnos nagyon kevés helyen van így,lehet hogy az 1 százalék tulzás.Meg kell fogni a szerszámot stb stb fizetni.
Igen van ahol így működik,de nagyon nagyon sok helyen nem.Sok helyen egész évben megy a sunnyogás mikor munkáról van szó.De bezzeg amikor konyhára megy a vadászat mindenki ott van,még ha tolókocsival is kell menni.Megy a piszkálódás ha esetleg olyan tag kap bakra bikára engedélyt aki sokkal többet tett
a vadért a társaságért,de azért jövőre ők megint nem fognak egy ásónyomot se tenni a közösségért.A
másik dolog tavaly volt a területek újra osztása,átrendezése stb.Sok helyen ahol már tudni lehetett hogy nem ők lesznek ezután,mindent kilőttek amit tudtak.A másik fele,új tulajok meg kilőtték gyorsan amit találtak.Hidd el nem egy ilyen eset volt.Nekem ez a véleményem.Természetesen vannak olyan társaságok
vadászok akik mindent megtesznem hogy a magyar vadállomány újra a régi fényében tündököljön.Ezek
előtt megemelem a kalapom. Várom mások véleményét tapasztalatait. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #143 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:36:13 »

Két nap alatt kiolvastam Páll Endre: Vadásztarisznya című könyvét. Igen
Mit mondjak, Endre bácsi azért belekóstolt a jóba.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:43:25 »

Két nap alatt kiolvastam Páll Endre: Vadásztarisznya című könyvét. Igen
Mit mondjak, Endre bácsi azért belekóstolt a jóba.

Elég jó kanala is volt hozzá, a Jó Isten áldja meg! Igen
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #145 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 17:47:17 »

Két nap alatt kiolvastam Páll Endre: Vadásztarisznya című könyvét. Igen
Mit mondjak, Endre bácsi azért belekóstolt a jóba.

Elég jó kanala is volt hozzá, a Jó Isten áldja meg! Igen
Meg az a nehány évtized tepasztalat se kutya Igen
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Paleszq
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #146 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:34:09 »

Sziasztok vagy mély tisztelet mindenkinek!
Új fórumozó vagyok még! Igazából könyveket keresek neten, úgy találtam ide! Bele olvastam a fórumban, szét néztem itt nálatok! Jó és tetszik! Ami igazán megfogott a Molnár Attila Úr megjegyzése.
Bár én nem vagyok még se túl idős, se aktív vadász, de sok vadászaton és egyéb vadászattal, vadgazdálkodással kapcsolatos társadalmi munkában vettem részt. Gyermekkoromban látottak igazolják azt, hogy régen tényleg minden más volt! Az elmúlt néhány évben, megmaradtam a könyveknél, hiszen ott kevesebb sérelem éri az olyan embert, aki szívvel és lélekkel próbál tenni azért a gyönyörűségért, hogy élménnyel vadászhasson vagy csak részt vegyen azon. Véleményem szerint, a vadászatnak asok más öröme is van a vad elejtésén kívül. Ez csak megkoronázza a befektetett munkát.
Ez alatt azt értem, hogy a vadásztársadalom nagyban hozzá járul, ahhoz ami ma Magyarországon zajlik. Tisztelet a kivételnek!!!!
Én a környezetemben zajló eseményeket figyelve, csak bosszankodni tudok, hogy egy jó állományt hogyan lehet tönkretenni kapzsisággal és szűkmarkúsággal, amit még lustasággal is párosítottak. Teljesen nevetséges mikor csodálkoznak, hogy nincs vad a területen.
Véleményem szerint egy vadásztársaság is olyan mint egy társas vállalkozás, és mindenkinek az lenne az érdeke, hogy jól profitáljon. Nem teljesen  a pénz ami meghatározó, hanem a tagok hozzáállása! Elsősorban! Éltem meg olyan időt mikor még a helyi társaság valódi elkötelezett tagokból állt, akkor rengeteg társadalmi munkával és csak a legszükségesebb anyagi ráfordítással, virágzó vadállománnyal rendelkezett a terület. Örömmel jöttek vadászni a bérvadászok, külföldiek magyarok egyaránt. De mióta olyan emberek lettek "vadászok" akiknek pénzük van, de halvány fogalmuk sincs mi a vadászat. És ráadásul sajnálnak egy pohár vizet olyan emberektől, akik csupán csak saját vágyaik, vagy kedvtelésük kielégítése végett elmennek hajtani, társadalmi munkákra (Ami már nincs) stb. Az ne is várjon semmit.
Az ilyen emberek nagyon elvették a kedvem! Én soha nem sajnálnám az élményt senkitől!

Elnézést, ha kicsit elkalandoztam és egyeseket megsértettem, de én így látom!
Könyv témában lenne egy fontos kérdésem! Nádlernek a Vadásznaplóit csak az Országos Erdészeti Egyesület Erdészettörténeti Szakosztálya adta ki, vagy még az író korában is kiadták? 
Köszönöm! Tisztelettel Szabó!
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #147 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:20:46 »

Sziasztok vagy mély tisztelet mindenkinek!
Új fórumozó vagyok még! Igazából könyveket keresek neten, úgy találtam ide! Bele olvastam a fórumban, szét néztem itt nálatok! Jó és tetszik! Ami igazán megfogott a Molnár Attila Úr megjegyzése.
Bár én nem vagyok még se túl idős, se aktív vadász, de sok vadászaton és egyéb vadászattal, vadgazdálkodással kapcsolatos társadalmi munkában vettem részt. Gyermekkoromban látottak igazolják azt, hogy régen tényleg minden más volt! Az elmúlt néhány évben, megmaradtam a könyveknél, hiszen ott kevesebb sérelem éri az olyan embert, aki szívvel és lélekkel próbál tenni azért a gyönyörűségért, hogy élménnyel vadászhasson vagy csak részt vegyen azon. Véleményem szerint, a vadászatnak asok más öröme is van a vad elejtésén kívül. Ez csak megkoronázza a befektetett munkát.
Ez alatt azt értem, hogy a vadásztársadalom nagyban hozzá járul, ahhoz ami ma Magyarországon zajlik. Tisztelet a kivételnek!!!!
Én a környezetemben zajló eseményeket figyelve, csak bosszankodni tudok, hogy egy jó állományt hogyan lehet tönkretenni kapzsisággal és szűkmarkúsággal, amit még lustasággal is párosítottak. Teljesen nevetséges mikor csodálkoznak, hogy nincs vad a területen.
Véleményem szerint egy vadásztársaság is olyan mint egy társas vállalkozás, és mindenkinek az lenne az érdeke, hogy jól profitáljon. Nem teljesen  a pénz ami meghatározó, hanem a tagok hozzáállása! Elsősorban! Éltem meg olyan időt mikor még a helyi társaság valódi elkötelezett tagokból állt, akkor rengeteg társadalmi munkával és csak a legszükségesebb anyagi ráfordítással, virágzó vadállománnyal rendelkezett a terület. Örömmel jöttek vadászni a bérvadászok, külföldiek magyarok egyaránt. De mióta olyan emberek lettek "vadászok" akiknek pénzük van, de halvány fogalmuk sincs mi a vadászat. És ráadásul sajnálnak egy pohár vizet olyan emberektől, akik csupán csak saját vágyaik, vagy kedvtelésük kielégítése végett elmennek hajtani, társadalmi munkákra (Ami már nincs) stb. Az ne is várjon semmit.
Az ilyen emberek nagyon elvették a kedvem! Én soha nem sajnálnám az élményt senkitől!

Elnézést, ha kicsit elkalandoztam és egyeseket megsértettem, de én így látom!
Könyv témában lenne egy fontos kérdésem! Nádlernek a Vadásznaplóit csak az Országos Erdészeti Egyesület Erdészettörténeti Szakosztálya adta ki, vagy még az író korában is kiadták? 
Köszönöm! Tisztelettel Szabó!

Szia!Teljesen egyet értek veled,ugyanezt tapasztalom én is,de ezt már kifejtettem,itt valahol.
A Nadler naplók, csak az OEE adta ki és nem teljes a sorozat.Ha jól tudom az első magyarnyelvű naplóját
920-ban írta,előtte németül ???
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #148 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 13:13:42 »


Talán érdekel valakit!


Megnevezés:   Dékán István: Kalandozás a vadászat történetében
Jelenlegi ajánlat:    Nincs minimálár! 
 
Termék adatok:
Árukódja:   89201663
Eladó:   Jellicoe(113)
Az áru helye megye alapján:   Budapest
Áru mennyisége:   1 db
Kikiáltási ár:   1 444 Ft
Licitek száma:   0
Eddigi látogatók száma:   2
Állapot:   Használt
Aukció kezdete:   2008/08/31 07:37:20
Befejezés Dátum/Idő:   2008/09/11 07:37:20
Szállítási költség:   Vevő
Fizetési mód:   Banki átutalás, Készpénz
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #149 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 20:22:16 »

Ma megszereztem Czifferszky Istvántól az Ördöggyűrű c. könyvet egy antikváriustól hétszáz forintért. Nem tudom megérte e? Régóta kerestem. Pár novellát már elolvastam belőle, nagyon tetszik. Plusz Fekete István Versválogatását. Ez új kötet, még nem olvastam bele, de kíváncsian várom. Nekem már megérte kimenni a halfesztiválra, pedig nem is szeretem a halat... még ha az Ördöggyűrű nem is érte meg Mosolyog Apropó: Madersprach Viktornak van Medve! c. könyve? Mert láttam azt is, de az ő műveinek listájában nem vagyok jártas.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 94   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: