Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fényképezőgépek-tanácsok-kérdések  (Megtekintve 78450 alkalommal)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #315 Dátum: 2015. Június 21. - 22:12:45 »


 Szia Péter!  Emelem

 Engem érdekelne...előre is köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #316 Dátum: 2015. Július 23. - 12:23:15 »

Üdv Mindenkinek!
A jó tanács sokat érne!  Kacsint
Fényképezőgépet vennék ajándékba, de teljesen láma vagyok hozzá (mihez nem?  Vigyorog )
A kedvezményezett személy igényes, és én nem akarok csalódást okozni neki.
Tükörreflexes, cserélhető objektíves jó gép kéne, első körben minden árkategória (ésszerű keretek között), aztán szűkítenék.
Aki ért hozzá kérem segítsen!
Köszönöm! sanyooo
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #317 Dátum: 2015. Július 23. - 17:30:10 »

Üdv Mindenkinek!
A jó tanács sokat érne!  Kacsint
Fényképezőgépet vennék ajándékba, de teljesen láma vagyok hozzá (mihez nem?  Vigyorog )
A kedvezményezett személy igényes, és én nem akarok csalódást okozni neki.
Tükörreflexes, cserélhető objektíves jó gép kéne, első körben minden árkategória (ésszerű keretek között), aztán szűkítenék.
Aki ért hozzá kérem segítsen!
Köszönöm! sanyooo

Ezt most kaptam. Nézd meg: http://www.edigital.hu/online_flyer.php?id=614&utm_source=20150723_hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=sony_androidtv&utm_content=sony_androidtv
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #318 Dátum: 2015. Július 23. - 17:53:15 »


A kedvezményezett személy igényes, és én nem akarok csalódást okozni neki.
Tükörreflexes, cserélhető objektíves jó gép kéne, első körben minden árkategória (ésszerű keretek között), aztán szűkítenék.
Aki ért hozzá kérem segítsen!
Köszönöm! sanyooo

A tükörreflexeshez miért ragaszkodsz?

Kezdjük a legfontosabbal mennyi a plafon? Nőnek, férfinak? Nem röhög nagyon nem mindegy....
pl férfinak:
http://digifenykep.hu/panasonic-lumix-dmc-g6h-fekete-14-140-mm-f-3-5-5-6

Hölgynek:

http://olympusmintabolt.hu/pl6-dupla-kit-feherezust-p-1355.html

Erre a rendszerre ha van elfekvő régi filmesgéphez való objektíved rá tudod tenni adapterrel. Kis túlzással akár a szemüvegem is lehetne hozzá objektív. Ördög

De készletsöprés van:
http://mlzphoto.hu/2015/07/21/nikon-es-pentax-gepek-raktarsoprese-a-tripontban-20-30-ot-is-sporolhatsz/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #319 Dátum: 2015. Július 23. - 18:33:54 »

Köszönöm válaszotokat!
Miért "ne" ragaszkodjak a tükörreflexeshez?
Hogy férfinak,  vagy nőnek az itt nem döntési kérdés, a minőség a legfontosabb!
200-250 eFt-ig gondoltam.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #320 Dátum: 2015. Július 23. - 19:44:31 »

Köszönöm válaszotokat!
Miért "ne" ragaszkodjak a tükörreflexeshez?
Hogy férfinak,  vagy nőnek az itt nem döntési kérdés, a minőség a legfontosabb!
200-250 eFt-ig gondoltam.

Hmmm Sanyooo a minőség relatív... ami tényleg minőség azon nem ilyen ár szerepel. A vázak java tudja a profi szintet is. Ellenben az optika az nem biztos, hogy teljesíti elvárásaidat. Na ott kezdődik a lényeg, hogy a gyártók rájöttek rendszert veszel. A drága jó minőségű, fényerejű obikat nem fogod elherdálni kidobni tehát ha "jó és szép" képet akarsz lőni akkor áldozz objektívre. A vázat cserélheted.... ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kit obikkal nem tudsz jó képeket készíteni. De pl a mai tendencia a bokeh ( háttérmosás) azt viszont nagy fényerejű, sok lamellás, meg még ki tudja milyen üvegekkel szerelt cuccal tudod elérni kis mélységélességnél.

Ha minőségre utazol talán egyik legfőbb érv a garancia mennyisége, az talán mutat valamit. Stoel
http://panashop.hu/items/category/1385/ 5 éves garral kínálják....

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #321 Dátum: 2015. Július 23. - 19:50:24 »

Hmmm Sanyooo a minőség relatív... ami tényleg minőség azon nem ilyen ár szerepel. A vázak java tudja a profi szintet is. Ellenben az optika az nem biztos, hogy teljesíti elvárásaidat. Na ott kezdődik a lényeg, hogy a gyártók rájöttek rendszert veszel. A drága jó minőségű, fényerejű obikat nem fogod elherdálni kidobni tehát ha "jó és szép" képet akarsz lőni akkor áldozz objektívre. A vázat cserélheted.... ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kit obikkal nem tudsz jó képeket készíteni. De pl a mai tendencia a bokeh ( háttérmosás) azt viszont nagy fényerejű, sok lamellás, meg még ki tudja milyen üvegekkel szerelt cuccal tudod elérni kis mélységélességnél.

Ha minőségre utazol talán egyik legfőbb érv a garancia mennyisége, az talán mutat valamit. Stoel
http://panashop.hu/items/category/1385/ 5 éves garral kínálják....



Köszönöm!
Nem rólam van szó, én megragadtam a Szmena-8 szintjén, ha felismerhető vagyok a fényképen, az már jó! Mosolyog))
A lehetőségeket megvitatom az érdekelttel, úgyis Ő dönt.
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #322 Dátum: 2015. Július 23. - 20:00:58 »

....... ha felismerhető vagyok a fényképen, az már jó! Mosolyog)) .....

Kinek?  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #323 Dátum: 2015. Július 23. - 20:14:14 »

Kinek?  Röhög Röhög Röhög

A központi nyilvántartóban így mondták.  Kacsint
Naplózva
BODRI
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


vadász?


« Új üzenet #324 Dátum: 2016. Február 13. - 19:47:45 »

Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy Canon ae-1 program típusú gépem hozzá 5db  különböző objektívvel. Szeretnék egy CanonEOS digitális tükörreflexes gépet venni. Kérdésem a következő lenne. Tudom e a "régi" objektíveimet használni ezekhez a digitális gépekhez ?
Naplózva

A nyugalom mindent pótol, de a nyugalmat nem pótolja semmi.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #325 Dátum: 2016. Február 13. - 20:11:59 »

Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy Canon ae-1 program típusú gépem hozzá 5db  különböző objektívvel. Szeretnék egy CanonEOS digitális tükörreflexes gépet venni. Kérdésem a következő lenne. Tudom e a "régi" objektíveimet használni ezekhez a digitális gépekhez ?

Elvileg tudod ha jól rémlik akkor FD az objektívek bajonettje. Viszont az ebay-t elnézve lencsés adapter van eosra ezzel az a gond hogy, ront a képminőségen. Viszont ha lencse nélkülit veszel akkor végtelen nincs.
Még egy gond van csak manuális üzemmódban használhatod őket így.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #326 Dátum: 2016. április 27. - 12:54:30 »

Üdv! Szeretnék egy fényképezőgépet. Nem profi természetfotósnak készülök, egyszerűen szeretném megmutatni másoknak, hogy milyen vadak kerülnek elém, terítékeknél normális képeket csinálni. Ezért nem is szeretnék drága gépet. Amire még használnám, az a bőgés, illetve az agancshullatás előtti időszak, ahol azért felismerhető képet szeretnék csinálni a bikákról.
Amit kinéztem, az egy Sony DSC-H400. 63x-os optikai zoom.
Viszont épp az ára az ami elbizonytalanított, ugyanis túl olcsónak találom a többihez képest.
Megfelelő lenne nekem ez a gép vagy érdemes jobbat venni?

 Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #327 Dátum: 2016. április 27. - 13:03:49 »

Üdv! Szeretnék egy fényképezőgépet. Nem profi természetfotósnak készülök, egyszerűen szeretném megmutatni másoknak, hogy milyen vadak kerülnek elém, terítékeknél normális képeket csinálni. Ezért nem is szeretnék drága gépet. Amire még használnám, az a bőgés, illetve az agancshullatás előtti időszak, ahol azért felismerhető képet szeretnék csinálni a bikákról.
Amit kinéztem, az egy Sony DSC-H400. 63x-os optikai zoom.
Viszont épp az ára az ami elbizonytalanított, ugyanis túl olcsónak találom a többihez képest.
Megfelelő lenne nekem ez a gép vagy érdemes jobbat venni?

 Emelem


Nézd meg ezt a teszt videót (nem gyári PR!) , ami nem igazán ideális fényviszonyok mellett készült, ennek ellenére elég jól teljesített a gép:


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #328 Dátum: 2016. április 27. - 13:10:46 »

Üdv! Szeretnék egy fényképezőgépet. Nem profi természetfotósnak készülök, egyszerűen szeretném megmutatni másoknak, hogy milyen vadak kerülnek elém, terítékeknél normális képeket csinálni. Ezért nem is szeretnék drága gépet. Amire még használnám, az a bőgés, illetve az agancshullatás előtti időszak, ahol azért felismerhető képet szeretnék csinálni a bikákról.
Amit kinéztem, az egy Sony DSC-H400. 63x-os optikai zoom.
Viszont épp az ára az ami elbizonytalanított, ugyanis túl olcsónak találom a többihez képest.
Megfelelő lenne nekem ez a gép vagy érdemes jobbat venni?

 Emelem


Ezek a bridge gépek alapvetően jók lehetnek, habár közel sem tudnak annyit mint amit az ember a számok alapján gondolna főleg nem annyit, amennyibe kerülnek. Nekem Panasonic van (DMC-FZ200), fix fényerővel. Igen korlátos. Már kb. fele annyi, mint amennyiért vettem  OOO  Ez a Sony kb nappali fénynél lesz használható. Állvány mindenképpen kell hozzá, ekkora zoomnál még azt mondom, hogy távkioldó is kb. Ha már megy le a nap, árnyékban hiába hiszed azt a szemed miatt hogy még világos van...neki már nem lesz és csak olyan záridőt tudsz használni amivel esélyed nincs. Vagy te, vagy a vad bemozdul úgyis annyit.
Nem tudom mi az amiből könnyebben engedsz. A Zoom vagy a fényerő. Mert ha a zoom nem annyira fontos, akkor szerintem nyugodtan nézz egy belépő kategóriás tükörreflexeset, esetleg egy jobb objektívvel, használtan. A sokkal jobb képminőség miatt. Rég bújtam már a piacot, és nem is tudom mit szánnál rá. Lehet, hogy ez a vonal eleve kilőve.

Remélem majd Csaba/Sakac/Lesi tud időd szakítani egy szakmaibb tanácsra.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #329 Dátum: 2016. április 27. - 13:15:52 »

Nézd meg ezt a teszt videót (nem gyári PR!) , ami nem igazán ideális fényviszonyok mellett készült, ennek ellenére elég jól teljesített a gép:


Igen, amit éppen látsz a kijelzőn, az ilyen.
Max zoom mellett ha kattingatott volna egyetlen egy képe nem lett volna értékelhető. Főleg nem kézből. Sajnos.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: