Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Messzi-e a messzi?  (Megtekintve 171250 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Május 10. - 20:34:54 »

:ALC :ALC :ALC ha en igy neznek ki lesulne a pofamrol  a bor ( na jo tudom erre azt fogjak mondani persze azert van rajtam  maszk. ) Aki a kepen van az egy egyszeru loveszkatona bar mostansag modernul Force protectionnak hivjak oket.
Latszik, hogy meg zold szinu repesz allot viseli es az ocska "Bundeswehr selejt" malha mellenyt ( aki megvette annak Elver)  nem a kevlar sisak van rajta hanem egy regi fem bili csak beboritottak alca ronggyal.  Fejvakarás



Hogy ne csak offoljak az idezek az emlitett konyvbol. "Az apamnak meg csak nem is volt lofegyvere igy vadaszni  sem jartunk. Voltakeppen nem is lottem puskaval mindaddig mig be nem leptem a tengereszgyalogsaghoz, es ma sem vadaszom allatokra. A varos kozelsege inkabb arra tanitott meg hogyan kell eletben maradni az utcan" Na ez a tag volt az Iraki haboru leredmenyesebb mesterlovoje.

Na igen... de a legeredményesebb ami mesterlövő, a jó öreg White Feather vadászott ifjúságában... nem cicababákra a detroiti éjszakában...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Május 10. - 20:46:40 »


Kozkivanatra itt egy rolam keszult kep.  Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Június 10. - 11:49:09 »

Előző hétvégén volt a katonai és rendészeti mesterlövészek világbajnoksága itt, nálunk. Volt róla össz-vissz egy cikk vmelyik újságban, hogy a legjobb magyar a 14.-ik lett. Kféle feladatok voltak, kés élét ellőni ha jól emlékszem, 50 m-ről, 150-ről hüvelyt, éjszakai lővészet, stb... Kár, hohgy pontos és részletes infók nincsenek sehol
Naplózva

Üdv:
Huta
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Június 10. - 13:37:30 »

Előző hétvégén volt a katonai és rendészeti mesterlövészek világbajnoksága itt, nálunk. Volt róla össz-vissz egy cikk vmelyik újságban, hogy a legjobb magyar a 14.-ik lett. Kféle feladatok voltak, kés élét ellőni ha jól emlékszem, 50 m-ről, 150-ről hüvelyt, éjszakai lővészet, stb... Kár, hohgy pontos és részletes infók nincsenek sehol
Valamelyik adó sugárzott róla pár perces tudósítást.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Június 11. - 17:14:45 »

Mire lennél kiváncsi ,
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Június 18. - 10:07:54 »

Hogy milyen feladatok voltak és miként pontozták, meg persze a helyezésekre.
Naplózva

Üdv:
Huta
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Június 18. - 14:03:12 »

LÖVÉSZDZSEMBORI

A rekkenõ hõségben terepszínû egyenruhás, bakancsos rendõrök és katonák pihennek az RSZKK nagytétényi lõterének fái alatt. A VII. rendõri és katonai mesterlövõ világkupán éppen „fegyverszünet” van.

A június 1–3. között tartott megmérettetésen a nevezõknek számos versenyszámban kellett leküzdeniük a legkülönfélébb akadályokat. Bár a verseny a céllövés körül forgott, a rendezõk gondoskodtak a változatosságról. A lövészek nappal és éjszaka is kipróbálhatták tudásukat. A fegyverdörgés szüneteiben pedig változatos szakmai bemutatók szórakoztatták a versenyzõket.

A versenysorozat megálmodója, Franz Till, az alabamai nemzetõrség tiszteletbeli ezredese, aki a partvonalról figyelte a lövészek küzdelmét. – Az elsõ ilyen megmérettetést Amerikában, Új-Mexikóban rendeztük, késõbb Európában is nagy sikere volt – meséli a verseny történetét Franz Till. – Olyan fórumot szerettem volna teremteni, ahol a különbözõ országok mesterlövészei találkozhatnak. Az egymással való versengés közben barátságok kötõdnek, alkalom nyílik a tapasztalatok kicserélésére. A katonai, illetve a rendõri munka az egész világon hasonló, ezért fontos, hogy az azonos területen dolgozó emberek megismerjék egymást, és párbeszéd alakuljon ki közöttük. Akik egy ilyen versenyrõl hazamennek, már kollégaként, barátként fognak egymásra tekinteni – magyarázza a verseny célját Franz Till.

A mesterlövészek – mint a különleges alakulatok képviselõi általában – nem szeretnek a figyelem középpontjában lenni. Mint mondják, ha kitudódik személyazonosságuk, illetve az, hogy mivel foglalkoznak, akár családjuk életével is fizethetnek a könnyelmûségért. Ezért nem szívesen adtak interjút. Jan Berry, az angol deszantos mesterlövészcsapat vezetõ kiképzõje azonban bátran válaszolt lapunk kérdéseire.

– Ez egy igazi dzsembori, jó dolog itt lenni. A csapatunk ejtõernyõs alakulat. A versenyen hárman képviseljük Angliát. Rajtam kívül még egy mesterlövészbõl és egy felderítõbõl áll a trió. Remekül érezzük magunkat. Ez a küzdelem a világ minden pontjáról összehozza a legjobbakat, megtisztelõ részt venni ezen a kupán.
KISS-RÉVY ATTILA
FOTÓ: N. SZ.

KERETES ANYAG:

Orosz sikerek
Rendõr kategóriában Alekszej Barajev orosz versenyzõ állhatott a dobogó legfelsõ fokára a második helyezett ukrán Szerzsi Szolohubov és a harmadik helyezett Ile Andonovszki macedon versenyzõ elõtt.
A rendõri csapatversenyben az ukránok gyõzedelmeskedtek. A Gyõri Roland és Nagyabonyi Károly által képviselt magyar csapat teljesítménye ezúttal a hatodik hely megszerzésére volt elegendõ. A „Legjobb a legjobbak között” cím birtoklását az orosz Alekszej Barajev vívta ki magának, míg a legeredményesebb az elsõ versenyes Kiss-Vámosi Gábor lett.

(Zsaru, 2008/24. 8-9. o.)

Egyenlőre ennyi a többit hét vége után ( akkor találkozom az egyik szervezővel ) Vadász

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Június 20. - 02:19:03 »

Köszi, ,várom a folytatást!
Naplózva

Üdv:
Huta
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Június 30. - 20:15:20 »

Szia Huta.
 Sajnos nem sikerult megtudnom amit akartam. Kicsit kesve erkeztem  es a "celszemely" mar nagyon nem volt "szomjas"
Azert megprobaltam szora birni
-Hallom volt versenyetek?
-Ja adsz egy kis bort
- Milyen feladatok voltak?
-Hatmindenfele Hu bakker  ez nagyon szaraz, ezt csak vegen i szom meg
- Na megis mik voltak ?
- Hat kulonfele mertani formakra kellett loni es aki nem talalta el  elsore attol pontot vontunk le. Atyam ez voros ez nagyon jo. veled jott?
-Nem velem jott. Es mik voltak meg?
-Hat kitalaltunk  egy csomo trukkos dolgot. Az oroszok nagyon jok voltak legalabb olyan jok mint az a szoke. O se veled jott. Nem ? Akkor megyek megismerkedek vele.

Na itt feladtam Bocs. Azert nem adom fel hatha mas forrasbol sikerul


Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Június 30. - 21:25:51 »

Én ezt nem hiszem el !!! :-))
Még hogy alkholtól befolyásolt lett volna bárki is azon a helyszinen?!

De télleg jó lenne tudni, mi is volt a hogy is hivjákon...
Naplózva

Üdv:
Huta
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Június 30. - 21:49:11 »

Mar nem a versenyen volt hanem utana egy talalkozon Piál  Ördög  Koccint Pezsgő :SERV Ahol a fo cel a folyamatosan magas stressz szinten levo jogvegrehajtok aktiv pihenesenek
 biztositasa megfelelo korulmenyek kozott Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Július 10. - 11:46:16 »

Na ujabb toredek informacio de remelem segit

A feladatok speciálisan mesterlövész feladatok voltak; a legtöbb feladat egy lövésből, legfeljebb kettőből állt - hangsúlyozta Simonyi Ottó. Mint mondta, különböző távolságokról - 25 és 420 méter között - kellett eltalálni a kicsinyített célterületeket, például 420 méternél is csak egy hat centiméteres célterület volt kijelölve.

"A 100 méteres lövésnél egy 25 milliméteres karika volt az arcon elhelyezve úgy, hogy a lövedék a kisagyat érje. Ebbe kellett egy lövéssel betalálni úgy, hogy ne érintsük a vonalat. Ez nagyon speciális versenyszám volt, maximális felkészültséget és felszereltséget igényelt" - magyarázta.

Hasonlóan különleges, komoly fizikai és szellemi kihívást jelentett az, amikor 150 méterről kellett meglőni egy 5 centiméteres felületet egy emberi arcban úgy, hogy a versenyzők 30 méterre sorakoztak fel a lővonaltól a mintegy 10 kilós fegyverrel, majd be kellett rohanniuk a lővonalba, a földre kellett vetni magukat, meg kellett keresniük a célt, amelyre kétszer kellett lőniük. Mindezt 30 másodperc alatt kellett végrehajtani.

A mesterlövész szerint csak hasonló szituációs gyakorlatokkal lehet edzeni az ilyen megmérettetésekre. Hozzátette: a céllövőktől eltérően a rendőri és katonai mesterlövészeknél nincs úgynevezett "belövés". A sportlövőktől eltérően a rendőr, katona nem próbálhat az éles lövés előtt, hanem "hideg csővel", adott esetben ötnapi kúszás, mászás után kell a célpontot megtalálnia és egy lövéssel leküzdenie
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Július 14. - 13:49:37 »

Nem tudom, ide illik-e (vagy a céltávcső topicba), de árulja el nékem valaki, mit takar a Zplex célkereszt? nem találtam róla semmit. Köszi.
Naplózva

Üdv:
Huta
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Július 14. - 14:03:48 »

Nem tudom, ide illik-e (vagy a céltávcső topicba), de árulja el nékem valaki, mit takar a Zplex célkereszt? nem találtam róla semmit. Köszi.

Megpróbálom beilleszteni, ha sikerül.
Naplózva
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Július 14. - 21:30:04 »

Köszi! Azt hittem, bonyolultabb Mosolyog
Naplózva

Üdv:
Huta
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: