Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Messzi-e a messzi?  (Megtekintve 171258 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 09. - 12:44:23 »



 Az hogy mire löttek teljesen indiferens a teljesítmény szempontjából.

Szerintem nem.

Szia Attila!

Én azt hiszem amíg nem a "célballisztikáról" van szó a témában addig ez belefér.
Hidd nekem meg az érdemtelen csacsogások, locosgások vannak ellenemre, de szerencse a fórum jelenlegi megjelenítésének/beállításainak, nem kell szembesülnöm ezekkel, nem nyitom meg azokat a topicokat és kész, nincsenek a szemem előtt és ennyi.

Egyet értek Viktorral a Maderschpach-os hasonlatával...mert sok embernek a Maderschpac név hallatán nem a vadászat, hanem a "Maderschpac-kommandó" jut eszébe.

Ettől még számomra ő a No.1. vadász. (Fekete István meg a No. 1. vadászíró)

Na a "h" bötűt 2x is lehagytam a végéről... Fejvakarás
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 09. - 13:27:18 »

Ne felejtsük el, hogy igen sok mesterlövész egyben vadász is volt, a háborúkban is általában a vadászok lőnek a legjobban.


Így igaz.
"Kérdező: Milyen csoportokból választották ki a mesterlövészeket?
Matthias H.:Az önálló harcban jártas emberek (vadászok, prémvadászok, erdészek) közül, tekintet nélkül arra, mióta szolgáltak."
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 09. - 23:15:44 »

Hali Wetzlar. En a te hsz edre probaltam meg valaszolni. Elnezest ha nem volt ertheto. De a koncentralo kepesseg es a kitartas ennel a foglalkozasnal mindig es mindenhol a kivalasztas alapja volt. de ez a fajta kepesseg kezd kiveszni az emberekbol Annyira felgyorsult a vilag. Egy pszichologiai folyoiratban olvastam, hogy ha egy mult szazadi embernek ma vegig kellene setalni az Andrassy ut elejetol a vegeig akkor  nem tevedne el mert a fontosabb epuletek ma is ugyan azok  de valszeg meghallna a stressztol mire a Hosok tereig er.  Amig anno volt mibol meriteni, addig ma urbanus kornyezetben elo szamitogep elott levo kolykokbol kell snipert csinalni. Ehhez tetszik nem teszik kell a technika segitsege is.
Mert mar nincs ido arra, hogy a "termeszetes kivalasztodas utjan  legyen valakibol a legjobb.
A CNN tema pedig ugy jott a kepbe, hogy igazabol Zajcevet is " megcsinaltak"   az akkori propagandistak. mert az atlagnak mindig kell egy peldakep akihez igazodhat. Lehet hogy rajta kivul volt meg 100 masik aki szinten jo volt vagy akar jobb is mint o csak nem voltak jo idoben jo helyen ( Nem becsulom le a teljesitmenyet mert hogy felfigyeljenek ra ahhoz valamit le kellett tenni az asztalra. Csak az akkori CNN t Komszomolszkaja Pravdanak hivtak es o bizony pozolt nekik.

Valami meg eszembe jutott: hogy valoban a vadaszbol lesz e jobb mesterlovesz vagy a teljesen kezdobol? Itt a forumon is es az eletben  is etikatlannak tartjuk a tulsagosan nagy tavolsagbol leadott lovest.  Arra  iranyul minden igyekezet, hogy ne messzirol hanem igen is vadaszias lotavrol adjon le a lovest minden vadasz  .Marpedig a mesterlovesz nagy tavolsagrol kell hogy lojon,  ha  viszont az rogzult benne hogy a nagy tavolsagu loves veszelyel jar akkor ezt nagyon nehez kinevelni belole.

Ha valakit erdekel a mostani haboruk mesterloveszeinek helyzete annak ajanlom Donala A Davis Shooter cimu konyvet ( azt hiszem Mo -n is megjelent Mesterlovesz cimmel.
Kicsit ameriakai kicsit CNN feeling de sok erdekes reszlet van benne  a mostani tapasztaltokrol (Mogadishu Irak )


Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 09. - 23:17:06 »

Bocs ma megint az iro neve helyesen Donald A Davis  Fejbever
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 09. - 23:27:55 »

Bocs ma megint az iro neve helyesen Donald A Davis  Fejbever

Taser!
Láttalak az origo-n. Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 10. - 04:04:58 »

Engem ? Mikor ? Meglepődött
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 10. - 15:20:27 »

Hali Wetzlar. En a te hsz edre probaltam meg valaszolni. Elnezest ha nem volt ertheto. De a koncentralo kepesseg es a kitartas ennel a foglalkozasnal mindig es mindenhol a kivalasztas alapja volt. de ez a fajta kepesseg kezd kiveszni az emberekbol Annyira felgyorsult a vilag. Egy pszichologiai folyoiratban olvastam, hogy ha egy mult szazadi embernek ma vegig kellene setalni az Andrassy ut elejetol a vegeig akkor  nem tevedne el mert a fontosabb epuletek ma is ugyan azok  de valszeg meghallna a stressztol mire a Hosok tereig er.  Amig anno volt mibol meriteni, addig ma urbanus kornyezetben elo szamitogep elott levo kolykokbol kell snipert csinalni. Ehhez tetszik nem teszik kell a technika segitsege is.
Mert mar nincs ido arra, hogy a "termeszetes kivalasztodas utjan  legyen valakibol a legjobb.
A CNN tema pedig ugy jott a kepbe, hogy igazabol Zajcevet is " megcsinaltak"   az akkori propagandistak. mert az atlagnak mindig kell egy peldakep akihez igazodhat. Lehet hogy rajta kivul volt meg 100 masik aki szinten jo volt vagy akar jobb is mint o csak nem voltak jo idoben jo helyen ( Nem becsulom le a teljesitmenyet mert hogy felfigyeljenek ra ahhoz valamit le kellett tenni az asztalra. Csak az akkori CNN t Komszomolszkaja Pravdanak hivtak es o bizony pozolt nekik.

Valami meg eszembe jutott: hogy valoban a vadaszbol lesz e jobb mesterlovesz vagy a teljesen kezdobol? Itt a forumon is es az eletben  is etikatlannak tartjuk a tulsagosan nagy tavolsagbol leadott lovest.  Arra  iranyul minden igyekezet, hogy ne messzirol hanem igen is vadaszias lotavrol adjon le a lovest minden vadasz  .Marpedig a mesterlovesz nagy tavolsagrol kell hogy lojon,  ha  viszont az rogzult benne hogy a nagy tavolsagu loves veszelyel jar akkor ezt nagyon nehez kinevelni belole.

Ha valakit erdekel a mostani haboruk mesterloveszeinek helyzete annak ajanlom Donala A Davis Shooter cimu konyvet ( azt hiszem Mo -n is megjelent Mesterlovesz cimmel.
Kicsit ameriakai kicsit CNN feeling de sok erdekes reszlet van benne  a mostani tapasztaltokrol (Mogadishu Irak )




Szevasz!

Én azt gondolom anno azért választották a vadászokat, erdészeket...stb., mert nekik már megvolt a fegyverekhez való kapcsolata.
Nem kellett a nulláról kezdeni velük, nem derült ki pár napon belül, hogy elsütni sem meri a fegyvert és kellette egy új embert újra próbálgatni.
Kezébe nyomták a puskát, amit már eleve jól kezelt, nem félt tőle, sőt szinte napi szinten használt.
Óriási dolog volt ez a kiképzési idő szempontjából, főleg a háboró vége felé, amikor már tényleg csak minimális kiképzést kaptak a katonák. (a németeket teikntve)
Az, hogy milyen messzire lő, szerintem nincs összefüggésben a vadászattal, mert jól felfogott érdeke, hogy messze legyen a céltól, a "cserkelés" egyenlő volt a halállal...de tudták ők ezt jól.

Szóval ezeknek az embereknek már csak a harcászatot kellett beleverni a fejükbe, a fegyverkezelés szinte magától értetődő volt.
Ilyen ismereti szintről sokkal könnyebb volt gyorsabban egy jó lövész kiképezni, mint tök nulláról kezdeni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 10. - 17:24:59 »

Hali Wetzlar. En a te hsz edre probaltam meg valaszolni. Elnezest ha nem volt ertheto. De a koncentralo kepesseg es a kitartas ennel a foglalkozasnal mindig es mindenhol a kivalasztas alapja volt. de ez a fajta kepesseg kezd kiveszni az emberekbol Annyira felgyorsult a vilag. Egy pszichologiai folyoiratban olvastam, hogy ha egy mult szazadi embernek ma vegig kellene setalni az Andrassy ut elejetol a vegeig akkor  nem tevedne el mert a fontosabb epuletek ma is ugyan azok  de valszeg meghallna a stressztol mire a Hosok tereig er.  Amig anno volt mibol meriteni, addig ma urbanus kornyezetben elo szamitogep elott levo kolykokbol kell snipert csinalni. Ehhez tetszik nem teszik kell a technika segitsege is.
Mert mar nincs ido arra, hogy a "termeszetes kivalasztodas utjan  legyen valakibol a legjobb.
A CNN tema pedig ugy jott a kepbe, hogy igazabol Zajcevet is " megcsinaltak"   az akkori propagandistak. mert az atlagnak mindig kell egy peldakep akihez igazodhat. Lehet hogy rajta kivul volt meg 100 masik aki szinten jo volt vagy akar jobb is mint o csak nem voltak jo idoben jo helyen ( Nem becsulom le a teljesitmenyet mert hogy felfigyeljenek ra ahhoz valamit le kellett tenni az asztalra. Csak az akkori CNN t Komszomolszkaja Pravdanak hivtak es o bizony pozolt nekik.

Valami meg eszembe jutott: hogy valoban a vadaszbol lesz e jobb mesterlovesz vagy a teljesen kezdobol? Itt a forumon is es az eletben  is etikatlannak tartjuk a tulsagosan nagy tavolsagbol leadott lovest.  Arra  iranyul minden igyekezet, hogy ne messzirol hanem igen is vadaszias lotavrol adjon le a lovest minden vadasz  .Marpedig a mesterlovesz nagy tavolsagrol kell hogy lojon,  ha  viszont az rogzult benne hogy a nagy tavolsagu loves veszelyel jar akkor ezt nagyon nehez kinevelni belole.

Ha valakit erdekel a mostani haboruk mesterloveszeinek helyzete annak ajanlom Donala A Davis Shooter cimu konyvet ( azt hiszem Mo -n is megjelent Mesterlovesz cimmel.
Kicsit ameriakai kicsit CNN feeling de sok erdekes reszlet van benne  a mostani tapasztaltokrol (Mogadishu Irak )




Szevasz!

Én azt gondolom anno azért választották a vadászokat, erdészeket...stb., mert nekik már megvolt a fegyverekhez való kapcsolata.
Nem kellett a nulláról kezdeni velük, nem derült ki pár napon belül, hogy elsütni sem meri a fegyvert és kellette egy új embert újra próbálgatni.
Kezébe nyomták a puskát, amit már eleve jól kezelt, nem félt tőle, sőt szinte napi szinten használt.
Óriási dolog volt ez a kiképzési idő szempontjából, főleg a háboró vége felé, amikor már tényleg csak minimális kiképzést kaptak a katonák. (a németeket teikntve)
Az, hogy milyen messzire lő, szerintem nincs összefüggésben a vadászattal, mert jól felfogott érdeke, hogy messze legyen a céltól, a "cserkelés" egyenlő volt a halállal...de tudták ők ezt jól.

Szóval ezeknek az embereknek már csak a harcászatot kellett beleverni a fejükbe, a fegyverkezelés szinte magától értetődő volt.
Ilyen ismereti szintről sokkal könnyebb volt gyorsabban egy jó lövész kiképezni, mint tök nulláról kezdeni.

Így van! Mindemellett ha tetszik, ha nem, a mesterlövész is "vadászik"... sarzsikra, futárokra, vagy "egyszerűen" "csak" emberekre. Élő emberekre, akiknek szeme van, akik olyanok, mint mi, csak más ruha van rajtuk, de még az sem biztos, hogy más nyelvet beszélnek. A mesterlövész a sereg legkifinomultabb "gyilkosa", feladata, hogy különösen sok embert öljön meg, különösen az egyszerű bakához képest.

Volt egyszer a TV-ben egy dokumentumfilm,  "Az ember, mint vonakodó gyilkos" címmel. Azok, akik a kiképzésen céltáblára lőttek, azok emberre nem tudtak, éles helyzetben blokkoltak. Kiderült, hogy a háborúkban azért olyan nagy a lőszerpocsékolás, mert az emberek legnagyobb része önkéntelenül félrecéloz,

Ahogy én látom:  sorozottak többsége olyan ember, aki a hirtelen öléssel sosem találkozott. Egy része városi ember, aki még egy legyet sem ölt meg sosem, a vidékieknek sem mindig napi gyakorlat még az ölés sem, nemhogy lőfegyverrel - a csirke az asszonyok dolga minden kultúrában, azt az évi 1-2-3 disznót is sokszor a böllér szúrja meg... de a vadásznak más a praxisa. Olyan lényekre vadászunk, amiket - már ha tényleg vadászok vagyunk - tisztelünk, szeretünk. És - ha vadászok vagyunk - ezeket a lényeket nagy biztonsággal hozzuk terítékre. Ha tetszik, ha nem, NÁLUNK a napi rutin az ölés, meg a hentesnél, de az inkább közelharcra lenne alkalmas. Mi lövünk és ha jól lövünk, ölünk. És itt esik ránk a választása valakinek, aki távcsöves puskához keres embert, olyat, aki tudja kezelni, jól tud elbújni és adott esetben nem habozik TALÁLNI.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 10. - 17:28:04 »

Engem ? Mikor ? Meglepődött

Ez nem te vagy? Vigyorog Vigyorog

http://www.origo.hu/itthon/20080508-afganisztan-polikai-konszenzus-van-a-magyar-szerepvallalasrol.html
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 10. - 17:33:05 »

Wetzlar,Viktor!
Én még azt hozzátenném hogy szerintem a vadászok nagy részében azok mellett,amit felsoroltatok,megvan az a fontos tulajdonság,hogy türelmesek,képesek várakozni,akár hosszú ideig is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 10. - 17:41:43 »


 :ALC :ALC :ALC
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 10. - 17:42:34 »

Wetzlar,Viktor!
Én még azt hozzátenném hogy szerintem a vadászok nagy részében azok mellett,amit felsoroltatok,megvan az a fontos tulajdonság,hogy türelmesek,képesek várakozni,akár hosszú ideig is.


Teljesen igazad van. Valahol mi önfegyelmet tanulunk..
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Május 10. - 17:47:17 »


"Elképzelhető, hogy az egyik csapat tagjai éles harcokban is részt vesznek majd, amire a második világháború óta nem volt példa"

Hm! A cikkíró elfelejtkezett '56-ról, meg '68-ról? Mintha akkor magyar katonák részt vettek volna harcokban!? Érdekes kis történelemhamísítás tanúi vagyunk.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Május 10. - 20:05:48 »

 :ALC :ALC :ALC ha en igy neznek ki lesulne a pofamrol  a bor ( na jo tudom erre azt fogjak mondani persze azert van rajtam  maszk. ) Aki a kepen van az egy egyszeru loveszkatona bar mostansag modernul Force protectionnak hivjak oket.
Latszik, hogy meg zold szinu repesz allot viseli es az ocska "Bundeswehr selejt" malha mellenyt ( aki megvette annak Elver)  nem a kevlar sisak van rajta hanem egy regi fem bili csak beboritottak alca ronggyal.  Fejvakarás



Hogy ne csak offoljak az idezek az emlitett konyvbol. "Az apamnak meg csak nem is volt lofegyvere igy vadaszni  sem jartunk. Voltakeppen nem is lottem puskaval mindaddig mig be nem leptem a tengereszgyalogsaghoz, es ma sem vadaszom allatokra. A varos kozelsege inkabb arra tanitott meg hogyan kell eletben maradni az utcan" Na ez a tag volt az Iraki haboru leredmenyesebb mesterlovoje.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Május 10. - 20:31:45 »


"Elképzelhető, hogy az egyik csapat tagjai éles harcokban is részt vesznek majd, amire a második világháború óta nem volt példa"

Hm! A cikkíró elfelejtkezett '56-ról, meg '68-ról? Mintha akkor magyar katonák részt vettek volna harcokban!? Érdekes kis történelemhamísítás tanúi vagyunk.

Hát igen... de nem hinném hogy ez hamisítás... csak hülyeség. 68-ban viszont szerencsére nem volt nagy lövöldözés.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: