Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Messzi-e a messzi?  (Megtekintve 171247 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #465 Dátum: 2021. április 30. - 22:46:21 »

Bár limitált a tudásom a témában azért egy két észrevételem lenne a lőszerrel kapcsolatban.
Ha ez katonai levedlett lőszer akkor ennek a szavideje lejárt. A szavatossági idő megállatása a gyártó részéről egy eléggé körülményes és nehéz vizsgálatokon alapuló procedúra. Pontosan azért van a lőszereknek szavideje mert még optimális tárolás esetén is történnek változások a lőporban.
Főleg akkor ha ez úgymond átmigrál civilbe.
A problémát illetve az ilyen jellegű drasztikus nyomás emelkedést okozhatja jónéhány dolog. Ami nagy valószínűséggel bizonyos hogy a 12,7-be egy kátbázisú lőpor volt. És stabilizátor is csak volt benne. Stabilizátor szerepe egyrészt a az NC természetes vagy hő hatására létrejövő különböző méretű bomlásának moderálása. Nagy valószínűséggel ebben difenil-amin meg centralit meg talán egyéb stabilizátor is volt.
Ezeknek kettős a szerepük mert egyrészről védik a lőport azaz stabilizálják, másrészről pedig az égési sebességét, vivacitását moderálják. Na most ha ez nem normálisan van tárolva azaz hol meleg hol hidegben akkor a stabilizátor gyorsabban fogy és a lőpor hamarabb eléri az életciklusának végét, ami azt jelenti, hogy nem a gyári érték szerinti lesz a égése és a nyomása jóval nagyobb lesz a gyári értéknél. Ha ez még ráadásul már levedlett lőszer akkor ennél az csak hatványozó tényező lesz.
Arról nem is beszéltünk még, hogy ha sok időt töltött alacsony hőmérsékleten akkor a kétbázisú lőporban található NG a lőporszemcséket törékenyebbé azaz porózusabbá teszi . Ami ha utána már normálisan van tárolva akkor a megnövekedett porozitás miatt sokkal nagyobb felületen ég és a kamranyomás elszáll a picsába.
Az szintén hatványozó tényező, hogy a csappantyúval vaj történt e valami és azzal ugyan mi történt....
Emlegeti a péncéltörő lövedéket. Azt nem tudom, hogy ez az volt-e de azoknál még van olyan fajta amiben nem csak a W-karbid mag van hanem van benne kis okosság. Azt szintén nem írnám, hogy ott is van még ami bele tud fosni a lecsóba.

Szóval szerintem a srácnak nagyon nagy mákja volt, és a lőpor volt makkant.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #466 Dátum: 2021. Május 01. - 08:00:36 »

Ezt olcsón megúszta a srác. Nagy mákja volt. Nekem az egész puska valami fosnak tűnik. Nagyon gyenge a szerkezet szerintem  egy  50 BMG-hez.
 Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #467 Dátum: 2021. Május 01. - 19:58:18 »

Ilyen baleset volt a Budakeszi lőtéren is, egy élmény lövészeten. Nem zárolt jól az .50 BMG, és a srácot úgy vitték be az SBO-ra hogy
kiállt a vállából a forgótolózár. (eltörte a kulcs csontját, váll csontját)

A srác írt egy blogot is az "élményeiről" de most a keresés ellenére sem találom.....

Na neki is mákja volt.
Ezzel kapcsolatosan tudnál valami forrást?
Ilyesmiről azért hallanunk kellett volna bizonyos körökben.... Budakeszin Barrettel lőnek, olyan nincs, hogy nem zárol.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Salmo
Vendég
« Új üzenet #468 Dátum: 2021. Május 03. - 22:45:27 »

Nem volt egyszerű szülés de megtaláltam a srác blogját:
https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06/


Ha barrett, ha nem, ez azért elég csúnya munka:
https://1.bp.blogspot.com/-D0PL0rzONUU/XuDDceCA0kI/AAAAAAAC1YE/4RpBpl4g1h0kedjirtlFhM0vL73zeGKFgCLcBGAsYHQ/s1600/20200531_185651.jpg

Bizonyos körökben halottunk róla....  Kacsint Kacsint
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #469 Dátum: 2021. Május 04. - 10:14:40 »

Nem volt egyszerű szülés de megtaláltam a srác blogját:
https://puskaslaci.blogspot.com/2020/06/


Ha barrett, ha nem, ez azért elég csúnya munka:
https://1.bp.blogspot.com/-D0PL0rzONUU/XuDDceCA0kI/AAAAAAAC1YE/4RpBpl4g1h0kedjirtlFhM0vL73zeGKFgCLcBGAsYHQ/s1600/20200531_185651.jpg

Bizonyos körökben halottunk róla....  Kacsint Kacsint
Ez milyen fegyverből jött ki?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #470 Dátum: 2021. Május 04. - 10:29:59 »

Ez milyen fegyverből jött ki?

Kettővel lejjebb cal. 50 Barett-et emlegetnek...
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #471 Dátum: 2021. Május 05. - 07:50:26 »

Kettővel lejjebb cal. 50 Barett-et emlegetnek...
Megtaláltam az oldalukon, a Barrett Model 99-nek van ilyen dugattyúja. https://barrett.net/wp-content/uploads/2020/09/barrett-Model-99-Bolt.jpg

Budakeszin is valami "okosba" szerzett lőszert lövettek belőle vajon, vagy mi csaphatta szét?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #472 Dátum: 2021. Május 05. - 07:59:42 »

Megtaláltam az oldalukon, a Barrett Model 99-nek van ilyen dugattyúja. https://barrett.net/wp-content/uploads/2020/09/barrett-Model-99-Bolt.jpg

Budakeszin is valami "okosba" szerzett lőszert lövettek belőle vajon, vagy mi csaphatta szét?

Nem tudom, de ha a sérülésről készült képen a zárdugattyúból csak annyi látszik ki a csávóból, és a maradék benne van a körbevágott ruhával együtt, akkor a csávókám nyugodtan dobhatott a perselybe vasárnap...  Meglepődött
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #473 Dátum: 2021. Május 05. - 08:26:56 »

Egy nagyon hülye kérdésem lesz a fenti balesettel kapcsolatban... Hogy az égbe juthatott ki így a fegyverből a tolózár,miközben tisztán látható,hogy legalább két oldalon a háromból az összes reteszelőszemölcs a helyén van? Ezt nem értem... Ez számomra csak úgy értelmezhető,hogy még a zárolás előtt a lőszer feladásánál "rászaladt" az ütőszeg a lőszerre és akkor tudta hátrafelé kilökni a zárat...
Az biztos,hogy olyan szerencséje van az illetőnek,mintha megnyerte volna a lottó ötöst milliárdos nyereménynél,de itt még többet nyert,az életét!

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #474 Dátum: 2021. Május 05. - 08:30:47 »

Egy nagyon hülye kérdésem lesz a fenti balesettel kapcsolatban... Hogy az égbe juthatott ki így a fegyverből a tolózár,miközben tisztán látható,hogy legalább két oldalon a háromból az összes reteszelőszemölcs a helyén van? Ezt nem értem... Ez számomra csak úgy értelmezhető,hogy még a zárolás előtt a lőszer feladásánál "rászaladt" az ütőszeg a lőszerre és akkor tudta hátrafelé kilökni a zárat...
Az biztos,hogy olyan szerencséje van az illetőnek,mintha megnyerte volna a lottó ötöst milliárdos nyereménynél,de itt még többet nyert,az életét!

És mi van, ha a zárdugattyún lévő szemölcsök épek maradtak, és a zárban lévő "belső" szemölcsök adták meg magukat?  Vállat von
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #475 Dátum: 2021. Május 05. - 09:02:23 »

És mi van, ha a zárdugattyún lévő szemölcsök épek maradtak, és a zárban lévő "belső" szemölcsök adták meg magukat?  Vállat von
Vagy "szétszakadt" a tok, darabokra ment mindenfelé.....????
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #476 Dátum: 2021. Május 05. - 09:05:47 »

Vagy "szétszakadt" a tok, darabokra ment mindenfelé.....????

Úgy úgy, azt sem lehet kizárni, hogy az egész tokot szanaszét bontotta...
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #477 Dátum: 2021. Május 05. - 09:13:16 »

Nem tudom, de ha a sérülésről készült képen a zárdugattyúból csak annyi látszik ki a csávóból, és a maradék benne van a körbevágott ruhával együtt, akkor a csávókám nyugodtan dobhatott a perselybe vasárnap...  Meglepődött
Az a vicc, hogy annyira nem durva: elég messze van a hónaljtól és a nyaktól is, ahol igazán komoly, néhány percen belül halált okozó vérzést tudna csinálni. Látványosnak látványos, nem kérnék belőle én se, de túlélhető a sérülés.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #478 Dátum: 2021. Május 05. - 11:01:53 »

Az a vicc, hogy annyira nem durva: elég messze van a hónaljtól és a nyaktól is, ahol igazán komoly, néhány percen belül halált okozó vérzést tudna csinálni. Látványosnak látványos, nem kérnék belőle én se, de túlélhető a sérülés.


És a tüdő?...
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #479 Dátum: 2021. Május 05. - 11:26:21 »

És a tüdő?...
A nagy erek ott is beljebb vannak, és a zárdugattyú szerencsére rosszul gombásodik, nem fragmentálódik, így a roncsolás arra a területre korlátozódott, amit nagyrészt el is zárt. Ha nem kapott volna gyors sebészeti ellátást a beteg hosszasan nem sportolt volna tovább valószínűleg (pl. harctéren lehet végzetes lett volna), de Budkesziről elég gyorsan kórházba került, ahol meg tudták oldani a feladatot. Szerintem az idegentest eltávolítása az izgalmas ilyen esetben, ha a helyszínen sikerült stabilizálni, szerencsére itt tudták megfelelően kontrollálni a vérzést.

Nem vagyok orvos vagy főleg sebész, ezt csak széleskörű tapasztalataim (Vészhelyzet + Grace Klinika  Vigyorog ) alapján gondolom.....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: