Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Messzi-e a messzi?  (Megtekintve 171249 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 09. - 10:09:46 »

GI Joe / Jane aki pozol a CNN nek is lehet kitarto, mert azt odaat is tudjak, hogy ehhez a "szakmahoz " az kell Lő Viszont azt is tudjak, hogy az uj generacio amelyik mar szamitogepeken nott fel ( es most mar a "bevetheto" korosztaly gerincet kepezi) , baromi jo eredmenyeket er el ha gyors donteseket kell hozni egy tobbszereplos tobbinformacios helyzetben( ahogy megszokta a PC s jatekokban).Ugyanakkor nagyon gyengen teljesit monoton, hosszu kitarto, koncentralast igenylo szituacioban. Marad tehat a technika ami ezen segit A ho szel paratartalom mero ballisztikai tavolsagot szamolo zsebben elfero szamitogep, a szinet valtogato alcaruha es termeszetesen olyan kaja es tabletta amitol nem alszol es nem sz@rsz 3-4 napig ( aztan meg johet a meregtelenito infuzio) Mar napszemuvegben sem a Ray Ban a meno hanem az Oakley meg a ESS aminek shellproof es cserelheto a lencseje. Kacsint
Ezzel nem becsulom le az ember szerepet, mert amit anno tettek es tesznek az kozeliti az ember feletti, de ma mar tobb Zajcevet lehet "eloallitani" technikai segitseggel. Es mar itt vannak azok a rusnya kis dogok amiknek mar semmi mas nem kell csak aram  es nem farad nem ehes nem qrvazik es nem iszik   Higgadt es turelmes Lat ejjel es nappal esoben kodben es oda lo ahova a programoztak Fejvakarás Na majd ha ok pozolnak a CNN nek akkor lesz itt igazan balhe. Woest

Hát nem tudom, hogyan jön ez a téma ahhoz, hogy mitől voltak olyan jók a II. VH lövészei... ???
Megjegyzem emberi tényezőkre igyekeztem kiélezni a dolgokat, az írásodban meg pont az van, hogyan lehet emberből technikával lövészt "csinálni".
Szóval az írásod tanulságos, csak nem tudom hogyan Jan által feltett kérdéshez...

Mintha nem arra lett volna válasz.
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 09. - 10:59:48 »

Igaz, hogy nem a második világháborúban tevékenykedett, de nem lenne szép megfeledkezni Simo Häyhä finn mesterlövészről aki a "Téli háború"-ban rövid szolgálati ideje alatt 500 igazolt találattal rendelkezett. Ő nyílt irányzékkal lőtt Suomi K31 SMG és Mosin Nagant M28 fegyvereivel. Mindíg arcra célzott a "Hazafi"-ból is ismert "Kis cél, kis hiba" elv alapján. A Kolla területen tevékenykedett 31 társával tartóztatott fel 4.000 orosz katonát ! Finnországban a mai napig nemzeti hősként tartják számon. Az összesen 100 napos szolgálati idejét, egy orosz mesterlövész találatától elszenvedett sérülése miatt fejezte be. 1905.12.17.-én született és 2002.04.01. halt meg 97 éves korában.
Csaxolok én is december 17.-én születtem csak egy kicsit később !  :Mosolyog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 09. - 11:17:28 »

Igaz, hogy nem a második világháborúban tevékenykedett, de nem lenne szép megfeledkezni Simo Häyhä finn mesterlövészről aki a "Téli háború"-ban rövid szolgálati ideje alatt 500 igazolt találattal rendelkezett. Ő nyílt irányzékkal lőtt Suomi K31 SMG és Mosin Nagant M28 fegyvereivel. Mindíg arcra célzott a "Hazafi"-ból is ismert "Kis cél, kis hiba" elv alapján. A Kolla területen tevékenykedett 31 társával tartóztatott fel 4.000 orosz katonát ! Finnországban a mai napig nemzeti hősként tartják számon. Az összesen 100 napos szolgálati idejét, egy orosz mesterlövész találatától elszenvedett sérülése miatt fejezte be. 1905.12.17.-én született és 2002.04.01. halt meg 97 éves korában.
Csaxolok én is december 17.-én születtem csak egy kicsit később !  :Mosolyog

De 10.-vel még Én is jó lehetek valamire.... gyozo
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 09. - 11:21:40 »

Igaz, hogy nem a második világháborúban tevékenykedett, de nem lenne szép megfeledkezni Simo Häyhä finn mesterlövészről aki a "Téli háború"-ban rövid szolgálati ideje alatt 500 igazolt találattal rendelkezett. Ő nyílt irányzékkal lőtt Suomi K31 SMG és Mosin Nagant M28 fegyvereivel. Mindíg arcra célzott a "Hazafi"-ból is ismert "Kis cél, kis hiba" elv alapján. A Kolla területen tevékenykedett 31 társával tartóztatott fel 4.000 orosz katonát ! Finnországban a mai napig nemzeti hősként tartják számon. Az összesen 100 napos szolgálati idejét, egy orosz mesterlövész találatától elszenvedett sérülése miatt fejezte be. 1905.12.17.-én született és 2002.04.01. halt meg 97 éves korában.
Csaxolok én is december 17.-én születtem csak egy kicsit később !  :Mosolyog

Émmeg 14.-én bibibííí... amúgy Hayha nem fukarkodott a Lahti géppisztoly használatával tudomásom szerint...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 09. - 11:33:30 »

Én mindösszesen csak annyit mondanék, hogy az igazi ászok mérhetetlenül higgadt, türelmesek voltak.
Mert aki órákat, fél napokat, vagy napokat feküdt kint, az bizony maga alá sz.rt, hugyozott, mindezt úgy, hogy mozogni csak éjjel, csak minimálisan.
Ha valaki nappal bemozdult az meghalt a legtöbb esetben...vagy lebuktatta a neki kaját hordó katona.

Szóval első sorban ember kellett ehez, cefetül kitartó ember.
Mert egy higgadt, türelmes, minden idegszálával a feladatra koncentráló lövész kezében a K98-as sokkal veszélyesebb, mint a CNN-en, Ray Ban napszemüvegben pózoló terepruhás GI. Joe...  Kacsint

(Magyarul nem csak technikai kérdés ez, de nem ám)

"az bizony maga alá sz.rt, hugyozott," ---Nem kell ahhoz mesterlövésznek lenni, egy bizonyos koron túl megy magától! Te még fiatal vagy, nem tudod!  Bion Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 09. - 11:52:02 »

Biztos, hogy ez a kis "eszmecsere" egy vadászfórumra szükséges???
Azért, ne feleftsétek el, ezek "az igazi ászok"ők emberekre vadásztak!
Szerintem ezeknek itt semmi keresnivalója!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 09. - 11:53:33 »

Igaz, hogy nem a második világháborúban tevékenykedett, de nem lenne szép megfeledkezni Simo Häyhä finn mesterlövészről aki a "Téli háború"-ban rövid szolgálati ideje alatt 500 igazolt találattal rendelkezett. Ő nyílt irányzékkal lőtt Suomi K31 SMG és Mosin Nagant M28 fegyvereivel. Mindíg arcra célzott a "Hazafi"-ból is ismert "Kis cél, kis hiba" elv alapján. A Kolla területen tevékenykedett 31 társával tartóztatott fel 4.000 orosz katonát ! Finnországban a mai napig nemzeti hősként tartják számon. Az összesen 100 napos szolgálati idejét, egy orosz mesterlövész találatától elszenvedett sérülése miatt fejezte be. 1905.12.17.-én született és 2002.04.01. halt meg 97 éves korában.
Csaxolok én is december 17.-én születtem csak egy kicsit később !  :Mosolyog

De 10.-vel még Én is jó lehetek valamire.... gyozo
Igaz, hogy nem a második világháborúban tevékenykedett, de nem lenne szép megfeledkezni Simo Häyhä finn mesterlövészről aki a "Téli háború"-ban rövid szolgálati ideje alatt 500 igazolt találattal rendelkezett. Ő nyílt irányzékkal lőtt Suomi K31 SMG és Mosin Nagant M28 fegyvereivel. Mindíg arcra célzott a "Hazafi"-ból is ismert "Kis cél, kis hiba" elv alapján. A Kolla területen tevékenykedett 31 társával tartóztatott fel 4.000 orosz katonát ! Finnországban a mai napig nemzeti hősként tartják számon. Az összesen 100 napos szolgálati idejét, egy orosz mesterlövész találatától elszenvedett sérülése miatt fejezte be. 1905.12.17.-én született és 2002.04.01. halt meg 97 éves korában.
Csaxolok én is december 17.-én születtem csak egy kicsit később !  :Mosolyog

Émmeg 14.-én bibibííí... amúgy Hayha nem fukarkodott a Lahti géppisztoly használatával tudomásom szerint...

Lábam nyomába nem jöttök !   Bibíí Nekem édesapám is 12.17.-én született !   Nyihi És ez nem vicc !
Az öregem a születésemkor egy teljes évi alkoholmennyiséget nyert a kollégáitól !  Piál  OOO
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 09. - 11:56:41 »

Biztos, hogy ez a kis "eszmecsere" egy vadászfórumra szükséges???
Azért, ne feleftsétek el, ezek "az igazi ászok"ők emberekre vadásztak!
Szerintem ezeknek itt semmi keresnivalója!

Ez igaz, de adjunk hálát Istennek,hogy nekünk nem kellett ilyen körülmények között gyakorolni a lövészetet. Az hogy mire löttek teljesen indiferens a teljesítmény szempontjából.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 09. - 11:59:22 »



 Az hogy mire löttek teljesen indiferens a teljesítmény szempontjából.

Szerintem nem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 09. - 12:04:30 »



 Az hogy mire löttek teljesen indiferens a teljesítmény szempontjából.

Szerintem nem.

Akkor azt hiszem, így fogunk meghalni.  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Május 09. - 12:08:53 »

Én osztom Gaby nézetét abban a tekintetben, hogy hatalmas emberi teljesítményekről van szó, még ha ezek a pokolban is történtek. Senki nem bíztatott emberölésre és azt hiszem háborús uszítók, vagy militarista szörnyetegek sem leszünk, ha megemlékezünk ezekről. Ne felejtsük el, hogy igen sok mesterlövész egyben vadász is volt, a háborúkban is általában a vadászok lőnek a legjobban.

És a fene vigye el azt is, aki Maderspachot olvas legközelebb?
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Május 09. - 12:15:29 »

Én osztom Gaby nézetét abban a tekintetben, hogy hatalmas emberi teljesítményekről van szó, még ha ezek a pokolban is történtek. Senki nem bíztatott emberölésre és azt hiszem háborús uszítók, vagy militarista szörnyetegek sem leszünk, ha megemlékezünk ezekről. Ne felejtsük el, hogy igen sok mesterlövész egyben vadász is volt, a háborúkban is általában a vadászok lőnek a legjobban.

És a fene vigye el azt is, aki Maderspachot olvas legközelebb?

Már megbocsáss nagyjóuram de itt fekszik előttem kinyitva a Havasi vadászataim.  :Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 09. - 12:19:27 »

Speckó az "Oláhok vérnyomán...."-ra gondoltam... de így se rossz... Mosolyog
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 09. - 12:23:55 »

Speckó az "Oláhok vérnyomán...."-ra gondoltam... de így se rossz... Mosolyog
Töredelmesen bevallom, a múlt héten olvastam ki !  Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 09. - 12:43:25 »



 Az hogy mire löttek teljesen indiferens a teljesítmény szempontjából.

Szerintem nem.

Szia Attila!

Én azt hiszem amíg nem a "célballisztikáról" van szó a témában addig ez belefér.
Hidd nekem meg az érdemtelen csacsogások, locosgások vannak ellenemre, de szerencse a fórum jelenlegi megjelenítésének/beállításainak, nem kell szembesülnöm ezekkel, nem nyitom meg azokat a topicokat és kész, nincsenek a szemem előtt és ennyi.

Egyet értek Viktorral a Maderschpach-os hasonlatával...mert sok embernek a Maderschpac név hallatán nem a vadászat, hanem a "Maderschpac-kommandó" jut eszébe.

Ettől még számomra ő a No.1. vadász. (Fekete István meg a No. 1. vadászíró)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: