Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Messzi-e a messzi?  (Megtekintve 171253 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. November 10. - 09:31:24 »

Kommersz, nem "otthoni" töltögetésű lőszerrel három lövés egy lukba jó?
Erősen gondolkodom, hogy átállok erre...
Odakoccoltam a leshez, aztán állítani kellett...
Várakozáson felüli a Hornady.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #106 Dátum: 2008. November 10. - 10:36:27 »

Kommersz, nem "otthoni" töltögetésű lőszerrel három lövés egy lukba jó?
Erősen gondolkodom, hogy átállok erre...
Odakoccoltam a leshez, aztán állítani kellett...
Várakozáson felüli a Hornady.

 Igen
De távolságtól sokkal jobban függ:)
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #107 Dátum: 2008. November 10. - 10:55:46 »

Igen
De távolságtól sokkal jobban függ:)
Ez csak 50m.
Pár hónapja lőttem lapra...messzebbre is.
De ez a költözködés sok időmet elvette most...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. November 10. - 21:52:05 »

Bocsi én irtam túl tömören.

Azt magyaráztam hogy mik a 6mm előnyei a 308 al szemben.
A magtömeg pedig nem jelent igazi előnyt, hisz sokkal lasabb, és az oldalfelülete is nagyobb.

Bocsi és  kérdezz ha még valami érthetetlen.

Hali

Szóval azt mondod, hogy a 6 mm BR Norma pontosabb még messzire is, mint a .308 W! Mekkora lövedéksúllyal lőssz és milyen hosszú a lövedék?
Kezdősebesség mennyi?
De az igaz, hogy azonos sebességnél a nehezebb lövedék a jobb, főleg oldalszeles időben?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #109 Dátum: 2008. November 11. - 00:49:57 »

Köszönöm mindenkinek:)

Én 6mm BR Normát használok, de többen lőnek 308 al

A versenysportban már viszont senki nem használ 308-at 98% -ban 6mm BR-t

Hali
Ez így igaz!
Kevesen tudják, mi a 6 mm BR.
Kezdjük a végénél, a 6 mm BR Norma 1996 ban kelt életre és a 6 mm BR Remington továbbfejlesztett változata. A 6 mm BR Remingtont pedig 1981-ben fejlesztették ki, a 6 mm PPC konkurensének szánták. A 6 mm PPC 1975-ben született az unatkozó és precíziófóbiás Palmisano és Pindel urak jóvoltából.(PPC=Palmisano & Pindel Cartridge) Érdekes, hogy ezt a lőszert a 7,62x39 Kalasnyikovról koppintották. A hüvelynyak szögének emelésével rendkívüli V0-ra tettek szert. 300 yardig talán máig verhetetlen a PPC.
E fölött jönnek a BR Norma, 6x51 Atzl és társai. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #110 Dátum: 2008. November 11. - 00:50:49 »

Szóval azt mondod, hogy a 6 mm BR Norma pontosabb még messzire is, mint a .308 W! Mekkora lövedéksúllyal lőssz és milyen hosszú a lövedék?
Kezdősebesség mennyi?
De az igaz, hogy azonos sebességnél a nehezebb lövedék a jobb, főleg oldalszeles időben?
5,8 vagy 6,8 gramm. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #111 Dátum: 2008. November 12. - 07:51:30 »

Köszi Horrido.

Annyit hozzáteszek, hogy a Norma BR hüvelyt azt már a 308 as hüvely megrövidítéséből kapták.

Sanyoo- Azonos kaliberről ha beszélünk akkor igaz hogy azonos sebességgel kilőtt lövedékek közül a nehezebb állja jobban  a szelet.
De sajna ami nehezebb azt ugyanabból a kaliberből csak lassaban lehet kilőni.

Én 90 grain azaz 5,8 g tömeggell kövök aminek a hossza 27,9mm (lapua scenar)

Nem azt irtam hogy a 308 nem lenne jó!!
"-Lőszer szórása (javarészt jobb)   (a 308 ban is vannak jó lőszerel de a br hez csak lapua scenar és norma diamond line létezik, azaz csak sportra van kifejlesztve)"
Ezt irtam.
308 hoz is van jó lőszer, és persze lehet ahhoz is építeni egy jó fegyvert és már versenyképes is.
Nálunk a precizios lövők 95% (nem a versenysortolók) 308 al lő, és nagyon jól.
Egy lothar walther plma match csővel csodákta képes a 308. de kell bele jó lőszer.
Hiába raksz bele olcsó remington vagy mfs vagy saller béla .....lőszereket nem fog az sem jól lőni velük.

Hali





Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. November 12. - 18:23:58 »

Ansch!  Igen

Aki ilyen szinten űzi ezt a sportot annak bizonyosan van összehasonlítási alapja.
Sokat hallani ilyen, vagy olyan sportlövedékekről, Te miért kötöttél ki a Scenar mellett, a Norma DL miben volt másabb/rosszabb?
(mert ugye a kaliberedben ez a két muníció van ha jól olvastam)
Mi a véleményed a LM céllövő lövedékekről, ár/érték arányban mit tudnál erről mondani?

Köszi!
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #113 Dátum: 2008. November 13. - 06:29:02 »

Halli.

Sajnos nincsen 6.5 grammnál (105grain) könnyebb diamond.
A puskám csöve 10 drallos azaz 95 rainnél könyebb lövedék kell hozzá.
Igy tehát a scenar marad.
Ennyire egyszerü volt:)
Szívesen kipróbálnám az LM et is, de sajna nem lehet beszerezni.
Anti próbált hatni az "illetékesre" de semmi eredménye.
Pedig én szívesen kipróbálnám és versenyeznék is vele ha jó.
Árát nem tudom , nem jutott el még hozzám, értéke számomra még semmi mert nem jut el a felhasználóhoz , hisz a terjesztés akadozós.
Sajna az a gyanu hogy a codys biznisz gátolja hogy egyéb uton LM kerüljön az emberekhez. (szerintem)

 Mosolyog Netán van egy pár LM ed hatosban:) ??
Jo lenne...

Üdvicsek
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. November 14. - 18:57:03 »

Szia!

Nincs LM-em sem hatosban sem egyébben... Mosolyog
De nem is lesz, nem az én stílusom, már ami a vadász lövedékekel illeti. (KJG) (persze ettől függetlenül én is szívesen kipróbálnám, mit tudnak egy hagyományos vadászcsőből, természetesen ahhoz töltött munícióra gondolok.)
Nos pont a költségessége miatt nem vágtam bele a sportlövészetbe...pedig anno kacsingattam egy SSG-vel, mert azzal tisztában kell lenni mindenkinek, hogy sikereket csak minőséggel lehet elérni, ami nem olcsó.
Én meg úgy vagyok vele, ha csinálunk valamit, azt csináljuk jól, vagy sehogy.
(mert ugye van olyan "sniper" aki megvesz egy gyári, tucatpuskát ilyen-olyan kaliberben, ezáltal ilyen.olyan drallal, ahhoz veszünk olcsó Wolf, SB, vagy Barnaul FMJ-t, egy kompenzátoros - lehetőleg olcsó - távcsövet és csodálkozunk, hogy nem jön össze a szóráskép... Ördög

Köszi a választ.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Február 02. - 09:36:32 »

A másik fórumon feltettem Kondor Imrének egy kérdést...
"Szia Imre!
Tudom, hogy nem kapcsolódik szorosan a KJG-hez a kérdésem, de ha már bemutattad a fegyvert, akkor szerintem ez belefér...
Jó lenne, ha felvilágosítást adnál arról is, hogy milyen "lőtávig" előnyös az alacsonyan szerelt céltávcső, és mennyitől érdemes magasabbra szerelni.
A tapasztalat és a táblázatok azt mutatják, hogy nagyobb távon, pl 300m fölött jobb a magas.
Eddig még sehol nem találtam infót a kérdésről, megköszönném ha adnál valami tájékoztatást!
peti "
Jöhetnek a kérdések és válaszok...
Nagyban befolyásolja!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Február 02. - 10:45:50 »

A másik fórumon feltettem Kondor Imrének egy kérdést...
"Szia Imre!
Tudom, hogy nem kapcsolódik szorosan a KJG-hez a kérdésem, de ha már bemutattad a fegyvert, akkor szerintem ez belefér...
Jó lenne, ha felvilágosítást adnál arról is, hogy milyen "lőtávig" előnyös az alacsonyan szerelt céltávcső, és mennyitől érdemes magasabbra szerelni.
A tapasztalat és a táblázatok azt mutatják, hogy nagyobb távon, pl 300m fölött jobb a magas.
Eddig még sehol nem találtam infót a kérdésről, megköszönném ha adnál valami tájékoztatást!
peti "
Jöhetnek a kérdések és válaszok...
Nagyban befolyásolja!
Ez a kérdés engem nagyon érdekel.
Én eddig úgy tudtam, hogy ha alacsonyan van szerelve a távcső, akkor kisebb a találati hely eltolódás a távolság növekedésével, mint ha magasan lenne a távcső.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Február 02. - 10:51:07 »

Ez a kérdés engem nagyon érdekel.
Én eddig úgy tudtam, hogy ha alacsonyan van szerelve a távcső, akkor kisebb a találati hely eltolódás a távolság növekedésével, mint ha magasan lenne a távcső.
Rövid távon valóban jobb az alacsony szerelék...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Február 02. - 10:52:42 »

Rövid távon valóban jobb az alacsony szerelék...
Lehet, hogy ha 300 méter fölé lövünk, akkor már akkora emelkedése van a lövedéknek a céltávcsõ optikai tengelyéhez képest, hogy ott már tényleg jobb lehet a magas szerelés. Vállat von
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Február 02. - 11:01:38 »

Lehet, hogy ha 300 méter fölé lövünk, akkor már akkora emelkedése van a lövedéknek a céltávcsõ optikai tengelyéhez képest, hogy ott már tényleg jobb lehet a magas szerelés. Vállat von
Gondolj bele, hogy a görbe lefelé ívelő szakaszához sokkal könnyebb egy megfelelően "előre dőlő" céltávcső tengelyét igazítani.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: