Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130118 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #90 Dátum: 2011. Január 11. - 23:42:34 »

Mivel több fórumtársamat érdekel Bernd Krewer könyve,úgy döntöttem,hogy megválok tőle. Mivel nem akarok igazságtalan lenni annak adom,aki a legtöbbet kínálja érte. Ajánlatokat várom privátban. Emelem

Vagy odaadod valakinek, vagy tedd fel a Vaterára! Ne itt indíts aukciót....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #91 Dátum: 2011. Január 12. - 17:12:27 »

Vagy odaadod valakinek, vagy tedd fel a Vaterára! Ne itt indíts aukciót....
Horrido! Nem kupeckodni akarok,az nem az én világom!! Nem kell mindjárt nekem esni!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
vadőr1155
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #92 Dátum: 2011. Március 02. - 18:00:05 »

Krewer könyvét esetleg antikváriumi oldalakon is meg lehet nézni. Én például láttam egyet az antikvarium.hu-n. Aki tud németül az Ausztriában is próbálkozhat, onnan rendeltem Frevert könyvét 25 Euróért.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #93 Dátum: 2011. Június 23. - 18:53:38 »

III. Börzsönyi Vérebes Hétvége, 2011. Nem csak vérebeseknek!

Kedves vadászkutyás, utánkeresés iránt érdeklődő barátunk!

Szeretnénk idén is meghívni Téged, (és Családodat,) és négylábú társadat, egy jó hangulatú, kötetlen kikapcsolódást nyújtó vadászias hétvégére, a Börzsöny legszebb részére Királyházára. A tartalmas hétvége során közösen fektetünk csapát, és azokat közösen is dolgozzuk ki. Egy érdekes, házi verseny is megrendezésre kerül, a kétlábú és négylábú szagdoktoroknak, és vendég előadóink is lesznek! Fuchs Tamás, Fuchs Antal legendás vérebvezetőről mesél, míg Németh Balázs, az elöltöltős fegyvereket mutatja be nekünk.

Helyszín: Kemence, Királyháza Vadászház
Időpont: 2011. augusztus.19-20-21.
.
Jelentkezés: Acsai Szilvia,
Elérhetőség, információ: 2638 Kemence, Királyháza Vadászház, tel./fax: 06-27-365-130, mobil: 06-30-241-09-21, 06-30-626-91-94,
email: acsaiszilvi@freemail.hu,

GPS: Királyháza Alsó Vadászház K: 644130, 205 É:293750,675
Királyháza Felső Vadászház: K: 643985,730 É 294064,275

Útbaigazítás: Budapest felől: 2-es úton Diósjenőig, itt az iskolánál balra, tábla van a villany oszlopon: Kemence, Királyháza -az erdőnél jobbra- Királyháza a 9.km kőnél található.
Balassagyarmat felől: Parasapusztánál Kemence irányába kanyarodni, első Bernecebaráti, utána Kemence, itt a faluban a sárga nagy épületnél balra kell kanyarodni.
Esztergom irányából szintén a sárga nagy épület az irányadó.

Üdv:HSanyi
Naplózva
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 10:21:43 »

Két hét múlva hozok el egy hannoveri vérebet. Nagyon jó osztrák vérvonalból van, de aki elhozta annak van még 9 vizslája, 2 kopója s nincs ideje a vérebbel foglalkozni. Most a kutya 1 éves és 4 hónapos. Eddig annyit tud hogy ülj és maradj. Mondta hogy ha akarom akkor hozzam el, még a kajáját is fizeti csak hozzam el s ha lehet foglalkozzak. Gondolkoztam rajta és úgy döntöttem hogy elhozom és ahogy engedi az időm foglalkozom vele. Majd jövök a képekkel.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #95 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:01:14 »

Szervusz Loránd.
Jó döntés csak ne csak akkor foglakóz vele amikor  rá érsz,ha nem pontos tematika szerint lehetőleg nap mint nap.Mert egy kicsit már meg vagy vele csúszva 1év 4 hónap. Ez nem azt jelenti,hogy már késő mert akár 3 éves kutyából is lehet nagyon jó után kereső.
Üdv:HSanyi
Naplózva
vadőr1155
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #96 Dátum: 2011. Október 15. - 18:00:51 »

Sziasztok!

Nagy segítség kéne nekem...Keresek egy képet (pontosabban rajzot),de sehol nem találom. Azt a képet, amin a véreb egy sebzett bikát állít. Ez a jelenet volt Fuchs Tóni bácsi kitűzője is, illetve már több véreb fővizsga emblémája is. Nincs meg valakinek jó minőségű fotón, vagy esetleg ha megtaláljátok, akkor egy internetes link is sokat segítene.
Köszi.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #97 Dátum: 2011. Október 15. - 19:48:55 »

Szervusz.
Igen Tóni bácsi kalapján volt egy ilyen jelvény egy véreb előtt egy leszeget fejű bika állt.
Azt nem tudom,hogy van  a kép valahol róla,talán a Vérebegyletnél .Esetleg hívd fel őket biztos,hogy tudnak segíteni.Üdv:HSanyi
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #98 Dátum: 2011. November 06. - 18:47:42 »

Üdv!
Érdeklődöm van-e valakinek tapasztalata beagle-vel való vércsapázásról?
Véleményeket szeretnék olvasni a fajtával kapcsolatosan, alkalmas-e utánkeresésre?
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #99 Dátum: 2011. November 06. - 20:31:09 »

Szervusz Büki.
A Vadászkutya 2011/4.számban olvashatsz a Beagle vadászati alkalmazásáról.Természetesen lehet használni után keresésre hiszen a képessége meg van,csak nálunk a show vonalba ment át a tenyésztés.Ez nem azt jelenti ,hogy nincs jó kutya csak ha veszel akkor jól nézd meg kitől honnan származik és látott e egyáltalán erdőt nem hogy vadat.
A kutya eredetileg falka vadász kutya(ami nálunk tiltót vadászati mód) de kellő türelemmel és gyakorlattal lehet belőle jól képzet vadásztárs.
A Mosonmagyaróváron a kutya iskola jelenlegi vezetője képzet ki kutyát nagyon jó vérű de nagyon mennős volt nagyon vitte a vére(gondolom a falka jelleg miatt).
Minden esetre ha e mellet a fajta mellet döntesz akkor őrölnék neki ha megosztanád velünk a tapasztalataidat.

Üdv:HSanyi
Naplózva
Dzseni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #100 Dátum: 2011. November 07. - 11:21:56 »

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni. A vérebem most 5 hónapos, és már rendszeresen viszem ki az erdőbe, de a behívás még nem megy valami jól.
Érdekelne, hogy ki hogyan szokta megtanítani a vérebének a feltétlen visszajövetelt. (mivel nem szeretném állandóan pórázon tartani).

Köszönöm
Naplózva
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2011. November 07. - 12:47:29 »

Szia Dzseni
Konkréten vérebes tapasztalaton nincs, de elég sok fajtánál beválik a jutalomfalatok alkalmazása, ha a gazda iránti kötődés nem alakult ki korábban. Szerintem nem rontod el a kutyád későbbi munkáját azzal, ha így csinálod. Ez röviden úgy működik, hogy hívod a kutyát és ha odamegy hozzád adsz neki valami kaját (apró legyen, amit rögtön le tud nyelni, ne rágódjon rajta, én kolbász vagy virslikarikákat használok, negyedelve) kezdetben pórázon gyakorolj, majd mikor már így szuperál próbálhatod anélkül is.     
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
Dzseni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #102 Dátum: 2011. November 07. - 13:23:06 »

Szia Dzseni
Konkréten vérebes tapasztalaton nincs, de elég sok fajtánál beválik a jutalomfalatok alkalmazása, ha a gazda iránti kötődés nem alakult ki korábban. Szerintem nem rontod el a kutyád későbbi munkáját azzal, ha így csinálod. Ez röviden úgy működik, hogy hívod a kutyát és ha odamegy hozzád adsz neki valami kaját (apró legyen, amit rögtön le tud nyelni, ne rágódjon rajta, én kolbász vagy virslikarikákat használok, negyedelve) kezdetben pórázon gyakorolj, majd mikor már így szuperál próbálhatod anélkül is.     

Köszönöm
Én is erre gondoltam, már el is kezdtem, csak én összekötöttem még egy sípjellel is, mivel szerintem az mégiscsak messzebbre elhallatszik, mint a hangom.
Ráadásul nincs egyedül, egy jagddal van (ami szintén 5 hónapos). Pont most próbáltam ki, hogy ha megkapják az egyik kedvenc játékukat, amit persze semmi pénzért sem hagynának ott, hogy akkor is bejönnek-e a sípra. Eddig a véreb jobban teljesít... Mondjuk ő jobban is szereti a hasát. (azt azért hozzá kell tennem, hogy játék nélkül a jagd jön be hamarabb).
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #103 Dátum: 2011. November 07. - 17:33:26 »

Én külön gyakorolnék a vérebbel. Úgy hogy a jagd ne legyen ott.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Dzseni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #104 Dátum: 2011. November 07. - 18:46:14 »

Én külön gyakorolnék a vérebbel. Úgy hogy a jagd ne legyen ott.

Természetesen külön-külön is gyakorlok velük, de együtt is szoktam, mivel úgy többet "megengednek" maguknak.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: