Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130170 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #45 Dátum: 2010. Június 23. - 22:13:38 »

Esetleg a Larsen-csapdáról ha tudnátok valami anyagot. Nagyon megköszönném.

Ja és az is érdekelne, hogy rugót hol lehet kapni.

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Tasli

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy egy ilyen kérdésre milyen választ várna a kérdező!  ???  Vállat von
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #46 Dátum: 2010. Június 23. - 22:16:01 »

Talán ezt: "Igen. Valaki tud valamit."

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
titan 6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #47 Dátum: 2010. Június 24. - 07:59:51 »

 Ördög Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2010. Június 24. - 16:17:36 »

Esetleg a Larsen-csapdáról ha tudnátok valami anyagot. Nagyon megköszönném.

Ja és az is érdekelne, hogy rugót hol lehet kapni.

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog

B+ Kama olvasgattam a fórum mostani termését (nem semmi), de eddig bírtam, most tört belőlem ki a röhögés... Heheh
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2010. Június 24. - 16:46:31 »

Sziasztok!

A hétvégén Királyházán lezajlott a "Börzsönyi vérebes hétvége". Sok mesterséges csapa került lefektetésre, így a résztvevők kedvükre gyakorolhatttak. Esténként is a vérebezésről folyt a szó és egypár idevágó DVD is levetítésre került. Nem hivatalos fotós összefoglalót itt találhattok: http://sasfiok.blogspot.com/

Üdv a vérebesnek!

Csaba királyi házból!

Ments életet és válaszolj legalább néhány feltett kérdésre!

üdv
kikinda
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Csaba királyi házból
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #50 Dátum: 2010. Június 24. - 16:56:52 »

A "Börzsönyi vérebes hétvége" bővebben.

Ez egy nyilt hétvége volt Királyházán, ami azt jelenti, hogy nem csak vérebeket és gazdáikat várták, hanem bármilyen fajtájú kutyák résztvehettek, sőt még kutya nélküli érdeklödőket is fogadtak. A fő tevékenység mesterséges vércsapák fektetése és ezek kinyomozása a kutyák által, vagyis a gyakorlás volt. A csapa fektetéshez a helyiek biztosították a szükséges anyagot - vért, lábat stb. A második legfontosabb tevékenység tevékenység az eszme csere, beszélgetés, tapasztalat csere volt.
Nem voltak előadók, nem volt vizsgázási lehetőség - ez egy barátságos tallálkozó volt, olyan emberek között, akiknek az érdeklődése valamilyen ponton találkozik.
Szerintem mindenki, aki résztvett nagyon jól érezte magát. Szerintem jövőre lesz folytatás, ugyan ott, ugyan úgy.

Amit a vérebezés jövőjéről írtam, az persze csak vicc volt - elnézést kérek. Inkám a vidám ,tréfálkozó hangulatot jellemzi.

Ennyit bővebben!

Ui.: Elnézést, de sajnos nem tudok gyakrabban fórumozni
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #51 Dátum: 2010. Június 24. - 20:05:35 »

Szervusz Csaba!

Köszi az infót!
Ha jövőre előre felteszed az időpontot, szívesen elmennék!

Teljesen véletlenül a  Hannoveri vérebről nem tudsz valamit? Főleg a bak Hannoveriről?  Ördög Ördög
Ez csak vicc, ne sértődjön meg senki!


Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Csaba királyi házból
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #52 Dátum: 2010. Június 28. - 16:11:03 »

Sziasztok!

Szivesen felteszem, de vadászújságokban és az ingyenes <webmaster@vadaszlap.hu> -on is megtalálható volt ez az esemény.
Kükönben a legtöbb résztvevő hannoveri véreb volt, a második legnépesebb tábor az erdélyi kopó, a végére összejött kb 4-5 db. Bajor hegy vérebből csak 1 volt.
Viszonylag sok hivatásos vadász volt hannoverivel.
Kicsit szűkszavúan írok, de ha van konkrét kérdésetek igyekszem alaposan válaszolni.

Üdv. mindenkinek!
Naplózva
hilux
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2010. Július 14. - 22:09:50 »

Hali!

Valaki tudna nekem tanácsokat adni abban,hogy melyik kutya lenne arra a legalkalmasabb,hogy amikor kimegyek vadászni és jön a vad,akkor a kutya ne kezdjen el ugatni,nyugtalankodni,hanem csak egyszerűen kapja fel a fejét és figyeljen?Több kennelt is ismerek,de nem tudom hogy milyen kutya...Véreb,vizsla vagy esetleg tacskó?
Válaszokat előre is köszönöm! Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #54 Dátum: 2010. Július 14. - 22:34:28 »

Hali!

Valaki tudna nekem tanácsokat adni abban,hogy melyik kutya lenne arra a legalkalmasabb,hogy amikor kimegyek vadászni és jön a vad,akkor a kutya ne kezdjen el ugatni,nyugtalankodni,hanem csak egyszerűen kapja fel a fejét és figyeljen?Több kennelt is ismerek,de nem tudom hogy milyen kutya...Véreb,vizsla vagy esetleg tacskó?
Válaszokat előre is köszönöm! Emelem

Nekem tacskóm van, nem ezzel a céllal (egyszerübb utánkeresésekre), de a lesen jelzi a vadat, és nem "hangoskodik". Az hozzá rartozik, hogy nem én neveltem, "készen" kaptam.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
hilux
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2010. Július 14. - 22:52:11 »

Szóval akkor nyugodt szívvel felvihetem lesre vagy után keresésre?Amúgy nyugodt természetű kutya?Neked milyen fajta tacskód van? Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #56 Dátum: 2010. Július 14. - 23:17:16 »

Szóval akkor nyugodt szívvel felvihetem lesre vagy után keresésre?Amúgy nyugodt természetű kutya?Neked milyen fajta tacskód van? Emelem

Az azért nem állítanám, hogy nyugodt természetű, de még nem "zavart el" vadat. A tanuló sem túl hangos, ha rászólok, csöndben marad. Nem vagyok egy nagy nevelő, sőt abszoludt kezdő (az öreg kutyus sokat segít), úgyhogy azt nem tudom, hogy alapból ilyenek, vagy erre lett "nevelve". Nekem hozzáértők azt ajánlották, hogy minnél többet vigyem magammal.
Szálkásszörű tacsik.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
hilux
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2010. Július 14. - 23:26:51 »

Ok,köszi
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2010. Július 15. - 08:04:54 »

Hilux!

A tacskó mellett még az alpesi tacskókopó is bátran szóba jöhet ilyen dologra.
Érdemes rajta is elgondolkodnod.
kikinda
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #59 Dátum: 2010. Július 15. - 08:08:42 »

Ok,köszi

Szívesen.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: