Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130121 alkalommal)
sankó84
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #330 Dátum: 2016. április 10. - 18:17:27 »

oké!! Meghajol
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #331 Dátum: 2016. április 10. - 19:10:50 »

Habár 6 hónapos csak, nekem tacskókopóm szerintem annyi idősen még nagyon gyerek volt/lett volna ehhez.
Még most is az ahogy szombaton láttam.  Stoel Vigyorog
Naplózva
sankó84
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #332 Dátum: 2016. április 10. - 19:15:51 »

Mi???
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #333 Dátum: 2016. április 11. - 08:27:45 »

Mi???

A tacskókopómra gondolt...
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #334 Dátum: 2016. április 11. - 18:51:10 »

Még most is az ahogy szombaton láttam.  Stoel Vigyorog


Kikérem Bicskának!  Vigyorog  A vezetőnek kell felnőni a kutyához! Ördög
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #335 Dátum: 2016. április 11. - 18:58:16 »


Kikérem Bicskának!  Vigyorog  A vezetőnek kell felnőni a kutyához! Ördög

 Igen Igen Röhög
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #336 Dátum: 2016. április 11. - 19:09:23 »

Sziasztok!Segítségre lenne szükségem!Van egy 6 hónapos vérebem az 5. vonszalékot csináltam neki vaddisznó lábbal egyszer nagyon jól sikerült neki megkeresni kb 200 300 méternél többet nem húzok!Várni szoktam 2-3 órát míg rárakom, de mostanában  nem sikerül nagyon rávezetnem minden érdekli csak a láb nem!!Meg ha elindul rajta 5-10 méter után lejön róla...!Más szag után megy...!!2-hétben 3-vonszalékot csinálok egyenlőre...!Valaki tudna nekem segíteni???Hogy mit csinálok rosszul!?


Egyszer végig ment mer újdonság volt.
 Készíts neki etető vonszalékot, tanítsd meg rá, hogy mit is vársz tőle, "dolgozza" ki a nyomot legyen a végén kaja, legyen motiváció, hogy miért keres. 1-2-3 órás nyom, 1-200 méter max, szarvas tüdő, farhát... stb, közben kis falatkákkal, lehetőleg  mindezt etetés előtt, hogy érdekelje a kutyát. Majd , ha sok órás és hosszabb ilyen nyomokat kidolgoz, akkor lehet váltani a  csülkös vonszalékra és utána érdemes váltani a csapacipőre.
Ne siettesd! A véreb nagyon lassan érő fajta és nem a szellem óriása, időt kell neki hagyni mindenre. Mosolyog Régi vérebesek 2-3 éves korukban vették munkába a kutyát, addig vonszalékoztak, és csapacipőztek, vagy egészséges vad csapán dolgoztattak vele. A fegyelmező gyakorlatok is fontosak ül, fekszik, helyben marad, behívható stb.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
sankó84
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #337 Dátum: 2016. április 11. - 23:30:09 »

Köszönöm a tanácsot!! Megfogadom és majd jelentkezem hogy mi a változás!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #338 Dátum: 2016. április 12. - 16:27:43 »



Ne siettesd! A véreb nagyon lassan érő fajta és nem a szellem óriása, időt kell neki hagyni mindenre. Mosolyog


 Röhög  Ezt megtapasztaltam , bezzeg a tacskó .   Ördög
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #339 Dátum: 2016. április 13. - 08:26:51 »


 Röhög  Ezt megtapasztaltam , bezzeg a tacskó .   Ördög


A véreb fajták közül az alpesi szerintem a legértelmesebb. Mosolyog
Tacsikat imádom, de nekem zsiráf kategóriásak, szép-szép de itthonra nem kellene. Vigyorog
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #340 Dátum: 2016. április 13. - 09:19:13 »



Tacsikat imádom,

2.38 perckor, illetve 3.44-kor keltett őfőtacskósága. Előbbi alkalommal pusztán szomjas volt, utóbbi esetében olthatatlan vágyat érzett a fa dísztalicska teraszon történő áthelyezésében. 6.10-es indulásunkkor miként az igazak álmát aludva csak a füle lógott ki az ólból.  Nyihi

Alázatra neveli az emberfiát a tacskó kéremszépen, csak így lehet méltósággal kiállni a tudatot, hogy a családunkat tulajdonképpen méltóztatik befogadni illetve létezésünket vállrándítva tudomásulvenni. Zseniális jószág  Piál
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #341 Dátum: 2016. április 13. - 11:55:24 »

2.38 perckor, illetve 3.44-kor keltett őfőtacskósága. Előbbi alkalommal pusztán szomjas volt, utóbbi esetében olthatatlan vágyat érzett a fa dísztalicska teraszon történő áthelyezésében. 6.10-es indulásunkkor miként az igazak álmát aludva csak a füle lógott ki az ólból.  Nyihi

Alázatra neveli az emberfiát a tacskó kéremszépen, csak így lehet méltósággal kiállni a tudatot, hogy a családunkat tulajdonképpen méltóztatik befogadni illetve létezésünket vállrándítva tudomásulvenni. Zseniális jószág  Piál


 Igen
Ó, ez más fajtánál is előfordul.
 Rozi ( aki nemsokára Godena családot boldogítja) is 2.30 ébresztőre van beállva, ilyenkor kirakom a szűrét boldogítsa a nagyokat az udvaron.  Vigyorog
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #342 Dátum: 2016. április 13. - 13:11:13 »

2.38 perckor, illetve 3.44-kor keltett őfőtacskósága. Előbbi alkalommal pusztán szomjas volt, utóbbi esetében olthatatlan vágyat érzett a fa dísztalicska teraszon történő áthelyezésében. 6.10-es indulásunkkor miként az igazak álmát aludva csak a füle lógott ki az ólból.  Nyihi

Alázatra neveli az emberfiát a tacskó kéremszépen, csak így lehet méltósággal kiállni a tudatot, hogy a családunkat tulajdonképpen méltóztatik befogadni illetve létezésünket vállrándítva tudomásulvenni. Zseniális jószág  Piál

Jó moderátorhoz méltóan akkor már át is nézted a fórumot. Röhög  Kacsint Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #343 Dátum: 2016. Május 12. - 19:21:04 »

Sziasztok.

Bernd Krewer Csülkös vad utánkeresése című könyvet honnan tudnám beszerezni??

Javaslatokat kérek.

VAGY Ha valakinek, aki megtisztelne a bizalmával, esetleg megvan  és tudná nélkülözni egy kiolvasás erejéig, abban az esetben jelezze már privátba. A postaköltséget mindenképpen oda vissza és esetleg bérleti díjat Ördög is fizetnék.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #344 Dátum: 2016. Május 13. - 12:58:43 »

Sziasztok.

Bernd Krewer Csülkös vad utánkeresése című könyvet honnan tudnám beszerezni??

Javaslatokat kérek.

VAGY Ha valakinek, aki megtisztelne a bizalmával, esetleg megvan  és tudná nélkülözni egy kiolvasás erejéig, abban az esetben jelezze már privátba. A postaköltséget mindenképpen oda vissza és esetleg bérleti díjat Ördög is fizetnék.

Nem vagyok benne biztos, de mintha megvolna. Megnézem, és ha megvan szívesen kölcsönadom.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: