Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130108 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #225 Dátum: 2012. Október 25. - 23:13:15 »


És nem utolsó sorban ő is kezdő hannoveris mint én, úgyhogy rossz ember már csak ezért sem lehet.  Vigyorog
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #226 Dátum: 2012. Október 26. - 15:27:09 »

Kipróbálom vér nélkül a csapázás azt hiszem. Kíváncsi vagyok mit csinál a kutyus. A láb húzása által hagyott szagnyom és a csapacipővel készített nyom között lehet különbség? A hétvégén egyébként is barkácsolni akartam egy csapacipőt...

Most, hogy kint voltam nyomot fektetni, elgondolkoztam a kérdéseden. Megvallom őszintén kifejezetten csapacipőm nincs. A bakancsom talpára szoktam felkötni a lábakat. Nézve a nyomokat amiket hagytam, nem vagyok biztos benne, hogy a csapacipővel fektetett nyom nehezebb lenne mint a vonszalék nyom. Mert ha az embernek ne kifejezetten olyan spéci csapa cipője van amibe hátul beleállítja a lábat, akkor talppal lefelé fektetve köt fel a csapacipőre, vagy esetemben a talpra. Na most én vagyok 120+ kiló, így a disznó láb benyomódik a földbe vagy 5-6 cm-re. Míg a vonszaléknál igaz, hogy egy folyamatos nyomot készítünk, de csak felületi talaj sérülést okoz. Így szerintem a legkevesebb nyomot hagyó módszer a botra kötözött láb. Azt sosem értettem, hogy miért van a vonszalék némelyek által lenézve. Miért gondolják, hogy az sokkal könnyebb? Az FB ezért szólt meg valaki. Mondjuk én váltogatom a csapafektetés módjait, hogy mindennel megismertesse a kutyát.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2012. Október 27. - 07:50:11 »

Most, hogy kint voltam nyomot fektetni, elgondolkoztam a kérdéseden. Megvallom őszintén kifejezetten csapacipőm nincs. A bakancsom talpára szoktam felkötni a lábakat. Nézve a nyomokat amiket hagytam, nem vagyok biztos benne, hogy a csapacipővel fektetett nyom nehezebb lenne mint a vonszalék nyom. Mert ha az embernek ne kifejezetten olyan spéci csapa cipője van amibe hátul beleállítja a lábat, akkor talppal lefelé fektetve köt fel a csapacipőre, vagy esetemben a talpra. Na most én vagyok 120+ kiló, így a disznó láb benyomódik a földbe vagy 5-6 cm-re. Míg a vonszaléknál igaz, hogy egy folyamatos nyomot készítünk, de csak felületi talaj sérülést okoz. Így szerintem a legkevesebb nyomot hagyó módszer a botra kötözött láb. Azt sosem értettem, hogy miért van a vonszalék némelyek által lenézve. Miért gondolják, hogy az sokkal könnyebb? Az FB ezért szólt meg valaki. Mondjuk én váltogatom a csapafektetés módjait, hogy mindennel megismertesse a kutyát.

Szerintem pedig a csapacipős nyomfektetés esetén a gazda vagy a nyomfektető szaga mindenképpen együtt lesz a vad szagával viszont ha botra erősített csülökkel jó szélirányt választva fektetünk nyomot akkor jóval kevésbé támaszkodhat a gazdi szagára a kutya. Nem tartom elítélendőnek ugyan ezen okból hogy gépkocsi vagy motor után vonszolva (lassan) valami nagyobb alkatrésszel (fej) fektessünk csapát.  Emelem

Csak a magas labdát leütők kedvéért : Tudom hogy némely gazdának a szagára nem csak a kutya támaszkodhat de még biciklit is neki lehet tánasztani .  Stoel
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #228 Dátum: 2012. Október 27. - 18:57:16 »

Most, hogy kint voltam nyomot fektetni, elgondolkoztam a kérdéseden. Megvallom őszintén kifejezetten csapacipőm nincs. A bakancsom talpára szoktam felkötni a lábakat. Nézve a nyomokat amiket hagytam, nem vagyok biztos benne, hogy a csapacipővel fektetett nyom nehezebb lenne mint a vonszalék nyom. Mert ha az embernek ne kifejezetten olyan spéci csapa cipője van amibe hátul beleállítja a lábat, akkor talppal lefelé fektetve köt fel a csapacipőre, vagy esetemben a talpra. Na most én vagyok 120+ kiló, így a disznó láb benyomódik a földbe vagy 5-6 cm-re. Míg a vonszaléknál igaz, hogy egy folyamatos nyomot készítünk, de csak felületi talaj sérülést okoz. Így szerintem a legkevesebb nyomot hagyó módszer a botra kötözött láb. Azt sosem értettem, hogy miért van a vonszalék némelyek által lenézve. Miért gondolják, hogy az sokkal könnyebb? Az FB ezért szólt meg valaki. Mondjuk én váltogatom a csapafektetés módjait, hogy mindennel megismertesse a kutyát.

Ma mi is csapáztunk. Még nem csapacipővel, de figyeltem arra, hogy legyenek olyan helyek, ahol többször egymásután elemelkedik a talajtól a szarvasláb. Plusz csináltam olyan 50 m-t is, ahol a vércseppeket elhagytam úgy ahogy van. Hát egyik sem zakkantotta meg a kutyust. Délután 14:30-kor fektettem a nyomot közepes aljnövényzettel megáldott erdőben, és 18:00-kor dolgoztuk ki. A 400 m-es nyomban volt 3 db 90 fokos törés. Még szerencse, hogy a törések helyét megjelöltem zsebkendővel, mert eléggé szürkült már, amikor végigmentünk rajta. Egy helyen elfelejtettem merre tovább, és korábban akartam kanyarodni. A kis hannoveri viszont nem engedett hibázni, húzott arra, amerre a nyom ment, és kanyarodott ott ahol kell. Mosolyog A vérhiányos részek, meg a lépést szimuláló részek nem lassították le. A vér megint hígított anyag volt, mint múltkor anyagtakarékossági okokból. Ez az esős idő viszont könnyűvé tette a feladatot szerintem. Következőre nő a táv, + kipróbálom a botos megoldást végre.

Amikor végigértünk, egyértelműen mutatta azt az irányt, amerre kimentem a csapakészítés után. Ez azért sejteti, hogy követi a kicsike a bakancsnyomomat is (pedig hétvégenként még lábat is mosok néha  Vigyorog).  Szóval valahogy ki kellene iktatni a "lábszagot" a követési muriból szerintem a későbbiekben. Több helyen olvastam a "nylonzacskót a cipőre" megoldást. Próbáltad már?

A kutyus egyébként nagyot fejlődik most fegyelem terén. A héten 3. napja megy a klikkeres kondicionálás. Egyelőre a hangot tanulja a könyvnek megfelelő módon. Ma viszont kihasználtam az alkalmat, hogy erősítsem az ugatást.  Elkezdett morogni és ugatni a bokorban vmit, úgyhogy klikkeltem, kaját adtam, dicsértem. Tisztára olyan érzésem volt utána, mintha már a dicséretért ugatott volna. Persze lehet, hogy még csak bele akarom képzelni... 
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #229 Dátum: 2012. Október 27. - 19:08:03 »

Szerintem pedig a csapacipős nyomfektetés esetén a gazda vagy a nyomfektető szaga mindenképpen együtt lesz a vad szagával viszont ha botra erősített csülökkel jó szélirányt választva fektetünk nyomot akkor jóval kevésbé támaszkodhat a gazdi szagára a kutya. Nem tartom elítélendőnek ugyan ezen okból hogy gépkocsi vagy motor után vonszolva (lassan) valami nagyobb alkatrésszel (fej) fektessünk csapát.  Emelem

Csak a magas labdát leütők kedvéért : Tudom hogy némely gazdának a szagára nem csak a kutya támaszkodhat de még biciklit is neki lehet tánasztani .  Stoel

Nem tudom egyáltalán hogy lehet a saját szagot kiszedni a játékból.  Vállat von
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #230 Dátum: 2012. Október 27. - 19:58:04 »

Nem tudom egyáltalán hogy lehet a saját szagot kiszedni a játékból.  Vállat von

Szerintem sehogy. A lábszag ellen javaslom a motoros fűrészt  Nyihi

Szerintem a régebbi csapákon már nem érezni az ember szagot.
A másik pedig szerintem a vércsapánál nem feltétlenül az a lényeg, hogy teljesen izolált csapákat készítsünk. Véleménye szerint teljesen mindegy, hogy ott van-e a szagunk vagy sem. Az is mindegy, hogy csapacipővel, vonszalékkal vagy esetleg bottal készítjük a csapát. Ebben a szakaszban az a lényeg, hogy a kutyának azt a szagot kövesse amit a nyom elején a "rálövés helyén" felvesz. Lehetne az rohadt sajt is. Teljesen mindegy. azt a szagot amit felvett kövesse végig a csapa végéig ahol az ösztöncél kielégül és megtalálja azt amivel fektettük a csapát. Ne hagyja azt el semmilyen zavaró körülmény, keresztező nyom vagy esetleg felugró vad. Aztán majd amikor élesben keres a kutya úgysem lesz ember nyom, csak a meglőtt vad és az általa kieresztett egyedi szagnyom. Úgysem tudjuk még nyomokban sem utánozni egy valódi sebzett nyomát. Ha repülnénk akkor is hagynánk nyomot. Így szerintem időpocsékolás azon rágódni, hogy hogyan iktassuk ki a szagunkat. Az autó vagy a motor nem hagyna szagnyomot? Dehogynem.

Szerintem

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #231 Dátum: 2012. Október 27. - 20:08:15 »

Szerintem sehogy. A lábszag ellen javaslom a motoros fűrészt  Nyihi

Na akkor irány a műhely...  Röhög

Érdekes, amit a szagokról írsz. A blökim imádja a gyomrát. Éhes mindig. Nincs az a kajamennyiség, amit meg ne enne.  Mosolyog Szóval ha kaja kerül elő, azonnal elém ül feszesen, mivel így kapja mindig a jutalomfalatot. Ha azonban a mélyhűtőből előveszem a szarvaslábat, azonnal jön szertelenkedni: próbálja elkapni, mint a csapázás végén, aztán indul az ajtó felé, mert tudja hogy apa megy előkészíteni a későbbi murit. Szóval nem kajának tekinti a szarvaslábat, tehát differenciál a szagok közt. Lehet, hogy ha rohadt sajt csapát csinálok, kétpercenként leül majd és néz rám okosan.   OOO
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2012. Október 27. - 20:15:53 »

Na akkor irány a műhely...  Röhög

Érdekes, amit a szagokról írsz. A blökim imádja a gyomrát. Éhes mindig. Nincs az a kajamennyiség, amit meg ne enne.  Mosolyog Szóval ha kaja kerül elő, azonnal elém ül feszesen, mivel így kapja mindig a jutalomfalatot. Ha azonban a mélyhűtőből előveszem a szarvaslábat, azonnal jön szertelenkedni: próbálja elkapni, mint a csapázás végén, aztán indul az ajtó felé, mert tudja hogy apa megy előkészíteni a későbbi murit. Szóval nem kajának tekinti a szarvaslábat, tehát differenciál a szagok közt. Lehet, hogy ha rohadt sajt csapát csinálok, kétpercenként leül majd és néz rám okosan.   OOO

Vagy köszön mint a vak a sajtgyár előtt  :  "Helló lányok!"
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #233 Dátum: 2012. Október 27. - 20:19:55 »

Vagy köszön mint a vak a sajtgyár előtt  :  "Helló lányok!"

 Röhög
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #234 Dátum: 2012. Október 27. - 21:14:08 »


Idézet
Ne hagyja azt el semmilyen zavaró körülmény, keresztező nyom vagy esetleg felugró vad
Na ezzel van nekem nagy bajom.Ha megyünk a csapán és keresztezi valami,legyen az váltó vagy frissebb nyom,mindig elmegy azon.Ha visszaviszem a nyomra felveszi,de ha valami megint érdekesebb neki,kezdődik elölről.Ebben segítsetek,ha lehet.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2012. Október 27. - 21:29:29 »

Na ezzel van nekem nagy bajom.Ha megyünk a csapán és keresztezi valami,legyen az váltó vagy frissebb nyom,mindig elmegy azon.Ha visszaviszem a nyomra felveszi,de ha valami megint érdekesebb neki,kezdődik elölről.Ebben segítsetek,ha lehet.

Ha most mesterséges csapáról van szó és biztosan tudod, hogy elhagyja az eddig követett csapát, akkor azt én úgy szoktam javítani, hogy abban a pillanatban mikor letér a csapáról, megállok és várom, hogy magától, persze az elején biztatásra találjon vissza az eredeti nyomra.  Mikor ezt megteszi, akkor nagyon megdicsérem és engedem tovább menni. Amikor eltér nem engedem az elején ki csak max. póráz hosszra. így megszokja, hogy csak akkor mehet tovább ha a jó nyomon megy.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #236 Dátum: 2012. Október 27. - 21:51:13 »

Ha most mesterséges csapáról van szó és biztosan tudod, hogy elhagyja az eddig követett csapát, akkor azt én úgy szoktam javítani, hogy abban a pillanatban mikor letér a csapáról, megállok és várom, hogy magától, persze az elején biztatásra találjon vissza az eredeti nyomra.  Mikor ezt megteszi, akkor nagyon megdicsérem és engedem tovább menni. Amikor eltér nem engedem az elején ki csak max. póráz hosszra. így megszokja, hogy csak akkor mehet tovább ha a jó nyomon megy.


Nekem is ez vált be maximálisan. Bár abból a szempontból könnyű dolgom volt, hogy a kicsinek érdekesebb a beteg vad nyoma, mint az egészségesé egyelőre. Próbáld meg esetleg a műcsapa előtt lemozgatni olyan környezetben ahol sok egészséges nyom van. Nálunk ez sokat javította a betegnyomra való koncentrálást.   
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #237 Dátum: 2012. Október 28. - 11:19:26 »

Kösz a segítséget,majd próbálkozom a tanácsotok szerint visszafogni.De félek tőle,hogy fog e sikerülni ,mert tacskókopóról van szó amiben több van a kopó vérből és hiperaktív.Szerintetek kihat a természetére kutyának,hogy a visszamenőit hajtásra használták?Nálunk,szlovákiában főleg hajtásra használják a tacskókopókat. 
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Október 28. - 12:53:50 »

Kösz a segítséget,majd próbálkozom a tanácsotok szerint visszafogni.De félek tőle,hogy fog e sikerülni ,mert tacskókopóról van szó amiben több van a kopó vérből és hiperaktív.Szerintetek kihat a természetére kutyának,hogy a visszamenőit hajtásra használták?Nálunk,szlovákiában főleg hajtásra használják a tacskókopókat. 

Szia!

Nemrég képeztem egy Tacskókopót. Ő is nagyon rohant. Folyamatosan lassítottam. Sokszor megállítottam, lefektette a csapán,majd dicséret után tovább engedtem. de folyamatosan menet közben is lassítani kellett, apró rántásokkal megakasztottam folyamatosan. Pár alkalom után szépen felvett egy kellemes tempót.
Úgyhogy kitartás.Még egy ötlet, hogy a lassan vezényszót, ne a csapán kezd el tanítani, hanem séta közben.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Október 31. - 16:55:37 »

Sziasztok!

Ismét bejegyzés a négykézlábas blogban, ismét némi videómelléklettel!

http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2012/10/fejlodes.html

Üdv
SC
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: