Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130163 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Október 11. - 21:10:26 »

Hölgyeim, Uraim segítsetek nekem! Szeretnék venni bőr vérebvezető pórázt. Az egyetlen netes cím amit találtam a Bende Kft-é. Ezt ma megnéztem, de több darabból van összetoldva, ezért elvetettem a lehetőséget. Mást meg sehol nem találtok. Kinek van vmi kontaktja? Köszönöm előre is! SC

Szia!

Szerintem innen érdemes rendelni, ha olcsót és jót akarsz. http://zubicek.cz/produkty/obojky-voditka.html
Töredéke az ára, mintha itthonról rendelnél.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Október 11. - 21:26:55 »

 Kacsint Nem biztos. A szíjat ugyanis olyan szerszámmal hasítják, mely spirálisan vágja a bőrt. Egy teljes marhabőrből ki lehet vágni úgy 150-200 m csíkot szélességtől függően persze.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Október 11. - 21:28:21 »

Szia!

Szerintem innen érdemes rendelni, ha olcsót és jót akarsz. http://zubicek.cz/produkty/obojky-voditka.html
Töredéke az ára, mintha itthonról rendelnél.


Ez tényleg olcsó! Köszönöm a linket!
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Október 11. - 22:55:26 »

Kacsint Nem biztos. A szíjat ugyanis olyan szerszámmal hasítják, mely spirálisan vágja a bőrt. Egy teljes marhabőrből ki lehet vágni úgy 150-200 m csíkot szélességtől függően persze.

A cserzéshez és a hasításhoz hogyan fogják le a jószágot?

Mert holtában nem nagyon tudják spirálban vágni... Tömlőre nyúzott tehenet se láttam még...

Többek között hajtószíjakkal foglalkozom, azok között akad azért még bőrös is, de még toldás nélkülit nem láttam.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Október 12. - 07:37:44 »

Szia!

Szerintem innen érdemes rendelni, ha olcsót és jót akarsz. http://zubicek.cz/produkty/obojky-voditka.html
Töredéke az ára, mintha itthonról rendelnél.




Éljen a cshe bőripar.Vesszenek a Magyar tímárok és bőrösök.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Október 12. - 07:44:06 »

A cserzéshez és a hasításhoz hogyan fogják le a jószágot?

Mert holtában nem nagyon tudják spirálban vágni... Tömlőre nyúzott tehenet se láttam még...

Többek között hajtószíjakkal foglalkozom, azok között akad azért még bőrös is, de még toldás nélkülit nem láttam.




Sima félbőrböl is ki lehet szabni 20métert, de csak a farfelöli rész használható.
A gyépszíj totál más. ott csak az un. krupont használják fel,( ez a bőr legerősebb része) ezét van 100-120cmkén toldva.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Október 12. - 11:24:50 »



Éljen a cshe bőripar.Vesszenek a Magyar tímárok és bőrösök.

Szívesen ajánlanék Magyar bőröst, ha nem lenne egy csapapóráz 15000 ft. Azt nem értem, hogy a csehek miért tudják ennyiért adni és a magyarok miért csak 3x annyiért? Nagyon tetszenek nekem a pórázaid és munkáid, de sajnos én nem tudom megfizetni.
Sajnos nekem számít, hogy mennyiért veszek meg egy pórázt. Gondolom másnak is.
Ha meg megveszem tőlük az alapanyagot,még olcsóbban kijön.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Október 12. - 12:44:50 »

El is kezdtem írni a dolgot. Asszem valami blogformában lesz érdekes a dolog. Pár postban megírom az eddig eltelt időt (kiválasztás, házhoz, kutyatárshoz, családhoz szoktatás, első játékok, egyebek), aztán már teljesen naprakész jelleggel folytatom a napi/heti eseményekkel.

Nem vérebesként beleugatva szerintem ügyes ez a kutya ! Azért manipulus tanácsát próbáld adaptálni . Én a helyedben próbálnám ugattatni a csapa végén - egyszer már meg is szólalt Szeder akkor kellett volna még kicsit távol tartani és ugattatni .

A blog jól sikerült , biztos hasznos lesz !   Igen
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #203 Dátum: 2012. Október 12. - 18:10:24 »

Szia Stefi!

Szederke 'hálisten ugat a csapa végén. Felrakok majd egy mp3 felvételt, csak ki kell szednem a videóból, amin a disznófejet ugatja. Kellemesen zajos a kicsike. Mosolyog  A videót nem teszem fel, nehogy valakinek a lelkivilágát sértsem vele, de a hang jó lesz.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Vérebes ismerős ajánlása alapján egy dél-magyarországi bőrös már készíti az egy darabból készült szíjat! Mindenkinek ajánlom ezen kívül Snoopy fórumtársait is, aki szintén jó áron készít szíjat. Az áruk egyébként csak kicsit drágább, mint a cseh árak, és nem 15000 Ft szerencsére.

Üdv
SC
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #204 Dátum: 2012. Október 12. - 21:00:22 »




Sima félbőrböl is ki lehet szabni 20métert, de csak a farfelöli rész használható.
A gyépszíj totál más. ott csak az un. krupont használják fel,( ez a bőr legerősebb része) ezét van 100-120cmkén toldva.
Ha van ilyen leírás a technikáról akkor szívessen olvasnám !
Tanulni sohasem késő ! 
 Emelem
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #205 Dátum: 2012. Október 13. - 09:30:21 »

Szívesen ajánlanék Magyar bőröst, ha nem lenne egy csapapóráz 15000 ft. Azt nem értem, hogy a csehek miért tudják ennyiért adni és a magyarok miért csak 3x annyiért? Nagyon tetszenek nekem a pórázaid és munkáid, de sajnos én nem tudom megfizetni.
Sajnos nekem számít, hogy mennyiért veszek meg egy pórázt. Gondolom másnak is.
Ha meg megveszem tőlük az alapanyagot,még olcsóbban kijön.




1: Adók/áfa. eleve drágább nálunk minden
2: 100% százalék kézi munka. A magyaroknak még meg kell érni arra,hogy becsülni és értékelni tudják.
3: Egy „vacak” nyakörvre is 3 év garanciát vállalok. Ami sejteti a vereték, alapanyag és a munka minőségét.
4: Egy hosszú vezetéknél, az íves szabás miatt sok a veszteség és csak a bőr legjobb részéből húzom le, így a nyak,has szél mind leeső.

Amúgy Csaba ugyan ez vagy csak kutyába, nálad sokkal drágább, mint másoknál, pedig lehet ,hogy közel ugyanazt a minőséget kínálod.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #206 Dátum: 2012. Október 13. - 09:55:31 »

Azt nem értem, hogy a csehek miért tudják ennyiért adni és a magyarok miért csak 3x annyiért?




Csaba.
 Megnéztem a csehek honlapját. Az általuk kínált vezeték, ami 12méter,14mm széles,2+3mm vastag, kezeletlen/élszedetlen,drót pergóscsattal 10000ft+ postaköltség.
 Nálam, ami 15000ft az 16mm széles,3+4mm vastag anyagból, élszedve/kezelve, saválló pergőscsattal van.
Tényleg háromszoros áron adom!?


Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #207 Dátum: 2012. Október 13. - 14:33:46 »



Csaba.
 Megnéztem a csehek honlapját. Az általuk kínált vezeték, ami 12méter,14mm széles,2+3mm vastag, kezeletlen/élszedetlen,drót pergóscsattal 10000ft+ postaköltség.
 Nálam, ami 15000ft az 16mm széles,3+4mm vastag anyagból, élszedve/kezelve, saválló pergőscsattal van.
Tényleg háromszoros áron adom!?




Ennyire nem értek hozzá, meg senkit nem akartam megsérteni, főleg, hogy barátok is vagyunk.. Csak azt gondolom, hogy megrendelek tőlük 10 méter bőrt 500 ft éter áron, abból csinálok egy 6 méteres vezetéket és  2-3 pórázt. Mivel én minden nap használom a vezetéket, nem érdekel, hogy hogyan néz ki (lehet, hogy ez az én igénytelenségem)és úgysem látja senki,  csak az a lényeg, hogy naponta használni tudjam. Ha innen nézem akkor egyharmad árból kihoztam 3-4 pórázt.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #208 Dátum: 2012. Október 13. - 16:22:23 »

Ha az olcsóság a lényeg, jó a spárga is! Röhög Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #209 Dátum: 2012. Október 13. - 19:53:30 »

Ennyire nem értek hozzá, meg senkit nem akartam megsérteni, főleg, hogy barátok is vagyunk.. Csak azt gondolom, hogy megrendelek tőlük 10 méter bőrt 500 ft éter áron, abból csinálok egy 6 méteres vezetéket és  2-3 pórázt. Mivel én minden nap használom a vezetéket, nem érdekel, hogy hogyan néz ki (lehet, hogy ez az én igénytelenségem)és úgysem látja senki,  csak az a lényeg, hogy naponta használni tudjam. Ha innen nézem akkor egyharmad árból kihoztam 3-4 pórázt.


Ok.
Ha megsértesz, küldök hozzád vagy három tacskókopót képzésre Nyihi.
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: