Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130356 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #180 Dátum: 2012. Október 08. - 21:55:09 »

Először is gratulálok a blogodhoz. Sajnos még nem volt időm átolvasni, csak átfutottam és a videót néztem meg. Mivel elkövetted azt a felelőtlenséget, hogy pofázzunk bele 

Szia Csaba!

Dehogy felelőtlenség az. Mosolyog Pont azért létezik a blog, hogy legyen miről beszélni! Kezdőként szívesen fogadom a tanácsotokat. A kezdő csapák hosszáról beszélgettünk sokat segítőmmel, plusz a szakirodalmakat is átnyálaztam ez ügyben. A probléma legalább kétféle megközelítéssel rendelkezik értelmezéseim szerint, melyek közül egyik sem tűnik hibásnak. A rövid csapákkal kezdett bevezetésnek és a hosszabbaknak is van előnye és hátránya. A kicsinek persze, hogy nagy a feladat, nem is várjuk el tőle, hogy tökéletesen oldja azt meg egyelőre. A lényeg, hogy élvezze a játékot, találkozzon hiba lehetőségekkel, és már jó korán tanulja meg javítani is azokat. A csapa hossz valószínűleg nem fog rövidülni ha a kicsi érdeklődése megmarad, de nehézsége úgy fog változni, ahogy a kutyus idegrendszere igényli. Segítőm ebben a módszerben hisz.

Egyébként érdekes lesz látni a következő videót (holnap fent lesz), melyen két órás csapán megy. Itt lassabb lesz a kicsi, átgondoltabban megy, kevésbé húz, amikor nyomon van, és kevesebbet is hibázik.

A csapa megjelölése viszont praktikus valóban, jó ha segíteni tudok a kutyusnak, és a játék sikere, élvezete kevésbé függ az én hibáimtól. Szerintem.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #181 Dátum: 2012. Október 09. - 09:25:25 »

Hölgyeim, Uraim!

A legfrissebb bejegyzés a blogban ismét kis videóval:
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2012/10/kiralyhazan-ismet.html

És ezennel egyben naprakészre váltott a napló.

Üdv
SC
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #182 Dátum: 2012. Október 09. - 10:48:33 »

Hölgyeim, Uraim!

A legfrissebb bejegyzés a blogban ismét kis videóval:
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2012/10/kiralyhazan-ismet.html

És ezennel egyben naprakészre váltott a napló.

Üdv
SC


Szia!

Csak gratulálni tudok a bloghoz!  Igen Visszatérő és lelkes olvasója leszek.

Üdv, Dani
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #183 Dátum: 2012. Október 09. - 11:06:47 »

Szia Csaba!

Dehogy felelőtlenség az. Mosolyog Pont azért létezik a blog, hogy legyen miről beszélni! Kezdőként szívesen fogadom a tanácsotokat. A kezdő csapák hosszáról beszélgettünk sokat segítőmmel, plusz a szakirodalmakat is átnyálaztam ez ügyben. A probléma legalább kétféle megközelítéssel rendelkezik értelmezéseim szerint, melyek közül egyik sem tűnik hibásnak. A rövid csapákkal kezdett bevezetésnek és a hosszabbaknak is van előnye és hátránya. A kicsinek persze, hogy nagy a feladat, nem is várjuk el tőle, hogy tökéletesen oldja azt meg egyelőre. A lényeg, hogy élvezze a játékot, találkozzon hiba lehetőségekkel, és már jó korán tanulja meg javítani is azokat. A csapa hossz valószínűleg nem fog rövidülni ha a kicsi érdeklődése megmarad, de nehézsége úgy fog változni, ahogy a kutyus idegrendszere igényli. Segítőm ebben a módszerben hisz.

Egyébként érdekes lesz látni a következő videót (holnap fent lesz), melyen két órás csapán megy. Itt lassabb lesz a kicsi, átgondoltabban megy, kevésbé húz, amikor nyomon van, és kevesebbet is hibázik.

A csapa megjelölése viszont praktikus valóban, jó ha segíteni tudok a kutyusnak, és a játék sikere, élvezete kevésbé függ az én hibáimtól. Szerintem.

Üdv
SC

Szia Balázs!

Persze nem kötelező megfogadni mindent amit az itt írogató önjelölt tudósok-mint én is-mondanak  Nyihi . Az a jó, ha van egy kialakult elképzelésed és az itt hozzászólók véleményéből annyit szűrsz le pro és kontra, amennyit szükségesnek tartasz. Ezeket beépíted a kiképzésbe vagy messze elkerülöd őket. Nekem a véleményem továbbra is az, hogy fokozatosan kell felépíteni a munkát mert akkor fog megfelelően berögzülni. De ez az én véleményem. Most képzek egy másfél éves Hannoverit. Őt már lehet hibára kényszeríteni és kijavíttatni vele(de nála is nagyon figyeltem rá, hogy az alapok be legyenek rögzítve), de szerintem egy ilyen fiatal kutya még erre nem képes. Mint ahogy az embernél is megvan az életkorának és az agya fejlettségi szintjének megfelelő fejlesztési gyakorlatok. Ha ezeket átugrod akkor lehet, hogy egyszer-egyszer megcsinálja, de ez inkább véletlen. Itt fokozatosan igaz a lassan járj tovább érsz mondás. De drukkolok nektek, hogy ne legyen igazam és ne kelljen többször az alapokra visszaugrani. Végül is nekem is jó lesz olvasni a blogodat. Mert ha sikerül így nektek annak nagyon fogok örülni és bebizonyosodik újra, hogy a kutyakiképzésben nincsenek szabályok, hanem mindig az adott kutyára kell megtalálni a legjobb módszert.
De azért később is leírom a véleményemet.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #184 Dátum: 2012. Október 09. - 11:13:35 »

De azért később is leírom a véleményemet.

Szia Csaba!

Remélem, hogy így lesz. Azért vállalom a nyilvánosságot a kicsivel - meg valszeg hajolok majd bele pár sallerba önkéntesen Mosolyog -, hogy tanuljak a tapasztaltabbaktól. Én messze nem vagyok olyan szinten, hogy magam találjam ki mi jó a blökinek.

Segítőm, Bényei Tomi kutyáit úgy képzi, hogy a csapa hossz már a kezdetektől ilyen szinten van, és ha soknak bizonyul a kutyusnak, akkor inkább a csapa többi összetevőjét módosítja: kevesebb kanyar, több szaganyag, könnyebb terep. Szerintem ez teljesen egybevág azzal amit te is írsz, hogy nem szabad lépcsőket átugrani és be kell tartani a fokozatosság elvét. A hossz értelmezésem szerint csak az egyik összetevő.

Szerdán egyébként újra szeánsz lesz, úgyhogy aznap folytatódik a blog.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #185 Dátum: 2012. Október 09. - 11:14:39 »

Szia!

Csak gratulálni tudok a bloghoz!  Igen Visszatérő és lelkes olvasója leszek.

Üdv, Dani

Szia Dani!

Köszönöm! Utólagos engedelmeddel feltettem a bannereteket a blog címlapjára.

Üdv
SC
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #186 Dátum: 2012. Október 09. - 12:40:40 »

Szia Dani!

Köszönöm! Utólagos engedelmeddel feltettem a bannereteket a blog címlapjára.

Üdv
SC

Rendben.
Naplózva

Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #187 Dátum: 2012. Október 09. - 13:41:40 »

Rendben.
Szia Dani! Nem akar mostanában a Somád véletlenül tüzelni/fialni? Engem és egy cimborámat is érdekelne egy-egy kölyök...
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #188 Dátum: 2012. Október 10. - 12:13:02 »

Szia Dani! Nem akar mostanában a Somád véletlenül tüzelni/fialni? Engem és egy cimborámat is érdekelne egy-egy kölyök...

Szia!

Biztosan fog tüzelni, de nem tervezem ,hogy kiskutyák legyenek. Ha lennének valamikor, akkor is inkább tavasszal. Az az igazság, hogy nem feltétlenül akarok kutyaszaporító lenni, vannak Magyarországon rendes tenyésztők. Nem akarok minden árok kölyköket, a körülmények se megfelelőek most hozzá.. Ezen kívül nem tudnám odaadni, eladni őket... Akkor meg jobb, ha nincsenek is. Sajnálom, de úgy tűnik Somából csak egy van és egy is marad egyelőre.

Szia, Dani
Naplózva

Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #189 Dátum: 2012. Október 11. - 07:29:30 »

Szia!

 Az az igazság, hogy nem feltétlenül akarok kutyaszaporító lenni, vannak Magyarországon rendes tenyésztők. Nem akarok minden árok kölyköket, a körülmények se megfelelőek most hozzá..

Szia, Dani




 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #190 Dátum: 2012. Október 11. - 10:44:17 »

Sziasztok!

Ismét egy bejegyzés a négykézlábas blogban:

http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2012/10/gesztusok.html

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #191 Dátum: 2012. Október 11. - 17:08:13 »

Hölgyeim, Uraim segítsetek nekem! Szeretnék venni bőr vérebvezető pórázt. Az egyetlen netes cím amit találtam a Bende Kft-é. Ezt ma megnéztem, de több darabból van összetoldva, ezért elvetettem a lehetőséget. Mást meg sehol nem találtok. Kinek van vmi kontaktja? Köszönöm előre is! SC
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #192 Dátum: 2012. Október 11. - 18:12:10 »

Egyáltalán milyen hosszúra gondoltál??
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #193 Dátum: 2012. Október 11. - 20:59:03 »

Egyáltalán milyen hosszúra gondoltál??

Szia Dama!
8-10 m-es póráz kellene.
üdv
SC
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #194 Dátum: 2012. Október 11. - 21:04:43 »

Szia Dama!
8-10 m-es póráz kellene.
üdv
SC
Hát én illen hosszú marháról nem hallottan . Röhög
Valszeg mindegyik póráz toldott lessz .  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: