Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130044 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #165 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 13:02:55 »

Talán ide illik leginkább, merthogy utánkeresés közben történt:

"Vízibivaly öklelte fel a hivatásos vadászt

Szeptember 26-án, szerdán a csákvári Kittenberger Kálmán Vadásztársaság területén a Pro Vértes Természetvédelmi Közalapítvány által tartott vízibivaly támadt Bartha Ferenc hivatásos vadászra.

A hivatásos vadász sebzett gímbika utánkeresését folytatta hannoveri vérebével, amikor hátulról támadva öklelte fel a bivalybika. A vadász bezuhant a bokrok közé, ahová a bivaly követte és ismételten megpróbálta megölni. Puskájának használatára nem volt lehetőség és kutyájának köszönheti, hogy megmenekült. A támadás során Bartha Ferenc bal kézfeje sérült meg, a székesfehérvári kórház baleseti sebészetén látták el sérüléseit, de nem sokon múlott a tragédia. Az ügy valószínűleg a bírósági tárgyalóteremben fog folytatódni.

 2012. szeptember 28."


Besz@rás mik vannak!  Fejvakarás

Bár amennyi lesz@rommódon tartott ilyen-olyan állat van az országban, csoda, hogy eddig nem volt ilyen...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #166 Dátum: 2012. Október 03. - 12:05:10 »

Kedves Vadásztársak!

Bejelentkezem e topikba is, mint leendő vérebes. Jó egy éve fogott meg a vérebezés hangulata Bényei Tamás barátomnak köszönhetően. Látva kutyái munkáját, hatalmas tiszteletet éreztem azonnal a vérebek és vezetőik iránt. A hosszas előkészítés, szakirodalmazás után idén Augusztusban költözött be hozzám egy 6 hetes hannoveri szuka, Szeder.

A kerti párizsis játékok után tegnap először játszottunk keresős játékot az erdőben a kicsivel, aki már azért nyúlik, növekszik. Pajkos idegrendszerét nem leterhelendő persze nem volt ez más mint mókázás, de akkor is nagy büszkeséggel, örömmel töltött el látni, ahogy a kis hannoveri "belefúrja, belefújtatja" magát vérszagba, és természetes ösztöneinek megfelelően követi a kis csapát. Mosolyog

Szakértő segítséggel lesz belőle véreb, belőlem pedig vérebvezető, így a blöki és gazdi együtt tanulja a szakmát. Időről időre beköszönök majd nektek, talán van még itt rajtam kívül is kezdő vérebes, akinek tanulságos lesz látni Szeder és gazdája fejlődését. És persze szívesen fogadom majd tanácsaitokat is.

Üdv
SC
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #167 Dátum: 2012. Október 03. - 12:33:55 »

Kedves Vadásztársak!

Bejelentkezem e topikba is, mint leendő vérebes. Jó egy éve fogott meg a vérebezés hangulata Bényei Tamás barátomnak köszönhetően. Látva kutyái munkáját, hatalmas tiszteletet éreztem azonnal a vérebek és vezetőik iránt. A hosszas előkészítés, szakirodalmazás után idén Augusztusban költözött be hozzám egy 6 hetes hannoveri szuka, Szeder.

A kerti párizsis játékok után tegnap először játszottunk keresős játékot az erdőben a kicsivel, aki már azért nyúlik, növekszik. Pajkos idegrendszerét nem leterhelendő persze nem volt ez más mint mókázás, de akkor is nagy büszkeséggel, örömmel töltött el látni, ahogy a kis hannoveri "belefúrja, belefújtatja" magát vérszagba, és természetes ösztöneinek megfelelően követi a kis csapát. Mosolyog

Szakértő segítséggel lesz belőle véreb, belőlem pedig vérebvezető, így a blöki és gazdi együtt tanulja a szakmát. Időről időre beköszönök majd nektek, talán van még itt rajtam kívül is kezdő vérebes, akinek tanulságos lesz látni Szeder és gazdája fejlődését. És persze szívesen fogadom majd tanácsaitokat is.

Üdv
SC

Sok sikert, örömet a kutyával!

Svferi leírta anno vizslája felnevelésének, tanításának folyamatát, nagyon élveztük, sokunknak tanulságos volt.


Itt: http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=441.0

Ha van hozzá energiád, megtehetnéd Te is, szívesen olvasnánk kutya és gazdája fejlődésének állomásait.

Üdv:Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #168 Dátum: 2012. Október 03. - 13:34:19 »

... Időről időre beköszönök majd nektek,...

Én is örömmel olvasnám...
Üdv, Dani
Naplózva

Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #169 Dátum: 2012. Október 03. - 13:34:58 »

Mivel grafomán/fotomán/videomán vagyok ezért nem okoz majd terhet.  Másrészt tanulságos is lesz valóban. Az első sikeres munkánál pedig pezsgőt bontunk.  Kacsint
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #170 Dátum: 2012. Október 03. - 20:00:04 »

Space Cowboy!
Sok sikert kívánok!
És természetesen én is kíváncsi vagyok az "előmenetelre".
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #171 Dátum: 2012. Október 03. - 20:50:44 »

El is kezdtem írni a dolgot. Asszem valami blogformában lesz érdekes a dolog. Pár postban megírom az eddig eltelt időt (kiválasztás, házhoz, kutyatárshoz, családhoz szoktatás, első játékok, egyebek), aztán már teljesen naprakész jelleggel folytatom a napi/heti eseményekkel.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #172 Dátum: 2012. Október 08. - 15:50:42 »

Szervusztok!

Többek biztatására egy blogban kezdtem el megírni a kis véreb és vezetője fejlődését. Az olvasnivalót az alábbi link alatt találjátok.
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/

Ma a későbbiekben egy videót is felteszek majd a kutyus második csapájáról vágatlanul.

Várom észrevételeiteket, javaslataitokat!

Üdv
SC
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #173 Dátum: 2012. Október 08. - 18:16:55 »

Nekem nagyon tetszett! Igen Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #174 Dátum: 2012. Október 08. - 19:26:06 »

Nekem nagyon tetszett! Igen Taps

Köszönjük! Még két post van, hogy a mánál tartsunk, aztán mér teljesen aktuálisba váltok. remélem továbbra is hálás sztori lesz a kezdő vérebes kezdő kutyával történő bénázása.  Táncol
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #175 Dátum: 2012. Október 08. - 19:53:00 »

Nekem nagyon tetszett! Igen Taps

Csatlakozom Attila véleményéhez!
Nagyon aranyos a tanítvány!
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #176 Dátum: 2012. Október 08. - 20:01:07 »

No ezen kívül még egy post, és máris a jelennél tartunk. Ebben a postban láthatjátok Szeder második csapáját vágatlan videón:
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2012/10/a-masodik-csapa-es-az-elso-kozos.html

Üdv
SC
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #177 Dátum: 2012. Október 08. - 20:04:50 »

Jó volt elolvasni és nekem is nagyon tetszett ! Igen
Csak így tovább ! Wave
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #178 Dátum: 2012. Október 08. - 20:10:41 »

Szervusztok!

Többek biztatására egy blogban kezdtem el megírni a kis véreb és vezetője fejlődését. Az olvasnivalót az alábbi link alatt találjátok.
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/

Ma a későbbiekben egy videót is felteszek majd a kutyus második csapájáról vágatlanul.

Várom észrevételeiteket, javaslataitokat!

Üdv
SC

Üdv!
Ezt nagyon jónak találom. Biztosan sokat fog segíteni azoknak akik szintén vérebezésre (vagy akár más utánkereső kutya képzésre) vállalkoznak.
Nekem is többször megfordult a fejemben egy utánkereső kutya kiképzése, de ezt hiszem azért mégsem a véreb mellett fogok kikötni. No meg a jelenlegi kettő kutyám is akadájoz még egy beszerzésében, mert a három kutya már kicsit soknak tűnik a szerény anyagi lehetőségeimhez.
 Büki
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #179 Dátum: 2012. Október 08. - 20:46:18 »

No ezen kívül még egy post, és máris a jelennél tartunk. Ebben a postban láthatjátok Szeder második csapáját vágatlan videón:
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2012/10/a-masodik-csapa-es-az-elso-kozos.html

Üdv
SC

Szia!

Először is gratulálok a blogodhoz. Sajnos még nem volt időm átolvasni, csak átfutottam és a videót néztem meg. Mivel elkövetted azt a felelőtlenséget, hogy pofázzunk bele  Nyihi én meg is eszem a videóval kapcsolatban. A kölyök korához képest és ahhoz, hogy ez csak a második csapája volt, szerintem nagyon sokat vártok el tőle. Mint a videón is látszik egy ilyen idős kutya nem képes ilyen hosszú ideig koncentrálni. A törések pedig teljesen meghaladják a képességeit. Szerintem ne ilyen nagy lépésekkel haladjatok és főleg ne ugorjatok egyszerre ilyen nagyot.Neki még inkább kevesebb munka és gyors sikerélményre van szüksége. Rövid csapák 30-40 méteresek és nagyon sok játék a lábbal a végén. Aztán már ha ezeket könnyen megoldja, akkor lehet hosszabb csapákat fektetni és kis elhajlásokat beletenni. Ha nagyon gyorsan haladsz és szinteket ugrotok át akkor az később az éles munkánál bosszulhatja meg magát. mert nem fog tudni dolgokat megoldani, amit az alapoknál kellett volna megtanulnia és rögzítenie. Jelöld meg a csapát,általad jól követhetően, hogy te biztosan tudd, merre ment. Mert ha te eltévedsz, akkor nem fogod tudni kontrollálni a kutyát.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: