Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130355 alkalommal)
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #150 Dátum: 2012. Március 08. - 18:48:29 »

Üdv Bassman Úr

Ráhibáztál. Benned kit tisztelhetek?

Szia!

Gyere be gyakrabban hozzám a Fordhoz, beszéljük meg, hogy haladsz a kutyával...
Így már tudod!?
 Emelem
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #151 Dátum: 2012. Március 08. - 18:51:28 »

Bassman

Képben vagyok, holnap meglátogatlak.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #152 Dátum: 2012. Március 09. - 13:03:23 »

A sebzésről meg annyit, hogy szerény véleményem szerint minden tizedik elejtésre esik egy- vagy két sebzés.

Azért ezt embere válogatja.

A magam dolgába belegondolva - hála Istennek - nem ennyire vészes a helyzet.
Mondjuk viszonylag keveset vadászom hajtáson, ill. kétes helyzetben inkább nem lövök.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #153 Dátum: 2012. Március 10. - 11:40:28 »

Kama

Igen embere válogatja. Én az átlagra gondoltam (számszakilag), van aki sose hibáz (ezt kétlem), meg van olyan is aki többet hibáz mint talál. A legjobb lövőnél is előfordulnak olyan sebzések, amik nem az Ő hibájából történnek meg pl. a lövés pillanatában a vad belelép, elfordul, a lövedék valami apró ágon irányt téveszt.
A sebzésekkel kapcsolatban idézném Buzgó Józsefet, a Magyar Vérebegylet vezetőjét: "25 ezer nagyvad kerül Somogyban terítékre egy évben, és az elejtett vad 10 százaléka sebzés, amelynek csak töredékét tudjuk megkeresni."
Üdv Meteor
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #154 Dátum: 2012. Március 10. - 13:01:08 »

Néhai vérebvezető kollégámmal és főnökömmel, Tóth Lajossal elmentünk megnézni egy eladó puskát.
Szeptember dereka volt, akihez mentünk, tele volt náluk a vadászház vendéggel.
Lajos indulás előtt gondolt egyet és vittük magunkkal akkori "sztár" hannoverijét Pasát is, aki akkor kezdett csúcsformába kerülni.
Dél körül értünk oda, a vadászháznál igen nagy volt az izgalom.
Ketten is sebeztek azon a reggelen, az egyik bikát meg is találták egy tacsival, de a másiknak nyoma veszett.
Maradtunk dékztánra és a bika annak rendje és módja szerint meg is lett.
Csodálkoztak a helyiek, hogy talán megérezte Lali a sebzéseket? Mert nem szóltal róla indulásunk előtt.
Erre mondta Lajos azt, ami nagyon megmaradt bennem, miszerint átlagosan minden 10, vadra leadott lövésre jut egy sebzés, csak sajnos ezeknek
jó, ha a fele vérebvezető tudomására jut. Ennek oka a tudatlanság, a gyakorlatlanság, vagy akár a szégyenérzet, ami miatt a sebző inkább elhallgatja amit tett.
Minden esetre azt jövendölte, hogy a hatalmas vadbőség után el fog jönni az az idő, amikor a véreb szerepe felértékelődik és a korábban elnéző félmosollyal csak
bolondnak tartott vérebvezetők munkája is több megbecsülést fog kapni.
Mostanában, ahogyan elnézem, bele is trafált. Habár Ő ezt sajnos már nem élhette meg, de nagy szerepe volt (pár "öreg mohikánnal" együtt) abban, hogy ma a magyar vérebkultúra itt tart!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #155 Dátum: 2012. április 01. - 20:20:47 »

Szervusztok.
Ma Babatpusztán a Nehezített vércsapa versenyt Ozvári Zoltán nyerte Hanoveri vérebével maximális pont számmal.
Ez úton is gratulálunk neki.
Üdv:HSanyi
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #156 Dátum: 2012. Június 17. - 12:09:21 »

Sziasztok.
Egy rövid történet. Tegnap este 17:30 lefektettem egy kb 350-400 méteres csapát a kutyámnak. A csapát egy vadmalac fejjel együtt lenyúzott bőrével húztam, 4 törést tettem bele. Ma reggel 8 órakor mentem ki a kutyával (már 25 celsius volt). Meglepetésre, a csapától 100 méterre egy tehén csorda legelt + gulyás + terelőkutya. Szerencsére Dexter közömbös volt a tehenekre, szépen megindult a csapán, kidolgozta az első törést, majd a másodikhoz értünk, amikor a tehenész kutyája ugatva odarohant hozzánk, odavágódott a vérebhez "ismerkedni", a tehenész kb 5 perc múlva észre is vette a kutyája hiányát és érte jött a kutyának és elvitte. Mi itt megálltunk, visszavittem a kutyát a csapa kezdetéhez és újra megindultunk, a második törésnél ahol a tehenész kutyája meglátogatott minket a kutya tévesztett, de egyből korrigált is és haladtunk tovább, az utolsó törésnél is volt némi bizonytalanság, de kis segítséggel ezt is megoldotta, majd rövidesen megtalálta a csapa végét. Röviden ennyi.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #157 Dátum: 2012. Június 17. - 22:09:08 »

Sziasztok.
Egy rövid történet. Tegnap este 17:30 lefektettem egy kb 350-400 méteres csapát a kutyámnak. A csapát egy vadmalac fejjel együtt lenyúzott bőrével húztam, 4 törést tettem bele. Ma reggel 8 órakor mentem ki a kutyával (már 25 celsius volt). Meglepetésre, a csapától 100 méterre egy tehén csorda legelt + gulyás + terelőkutya. Szerencsére Dexter közömbös volt a tehenekre, szépen megindult a csapán, kidolgozta az első törést, majd a másodikhoz értünk, amikor a tehenész kutyája ugatva odarohant hozzánk, odavágódott a vérebhez "ismerkedni", a tehenész kb 5 perc múlva észre is vette a kutyája hiányát és érte jött a kutyának és elvitte. Mi itt megálltunk, visszavittem a kutyát a csapa kezdetéhez és újra megindultunk, a második törésnél ahol a tehenész kutyája meglátogatott minket a kutya tévesztett, de egyből korrigált is és haladtunk tovább, az utolsó törésnél is volt némi bizonytalanság, de kis segítséggel ezt is megoldotta, majd rövidesen megtalálta a csapa végét. Röviden ennyi.


 Igen Csak ügyesen. Lesz még sok nehezítő körülmény, nem baj, ha a kutya megszokja. Örülj, hogy a tehénpásztor kutyája nem lopta el a "vadat", mert az ilyen kutyák sok mindenre hajlamosak.
Remélem máskor is megosztod majd hogy halad Dexter a tudományokkal.

Üdv, Dani
Naplózva

Nanuk
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #158 Dátum: 2012. Június 18. - 15:30:33 »

Gondolom nem haragszik meg az a vérebes aki a képen van,hogy felteszem ide, mert a facebookon ez a profilképe...
http://kepfeltoltes.hu/120618/a_paraszt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg    Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2012. Június 18. - 16:48:53 »

Gondolom nem haragszik meg az a vérebes aki a képen van,hogy felteszem ide, mert a facebookon ez a profilképe...
http://kepfeltoltes.hu/120618/a_paraszt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg    Fejvakarás

Sok minden másként lehet mint ahogy a képen látszik ( pl. szerintem vérebes nem keres távcsöves fegyverrel, főleg kukoricában nem  ) !
Az a fa@ság hogy ilyen képet tesz fel profilnak ! A többi akárhogy is történhetett .
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #160 Dátum: 2012. Június 18. - 21:26:26 »

Sok minden másként lehet mint ahogy a képen látszik ( pl. szerintem vérebes nem keres távcsöves fegyverrel, főleg kukoricában nem  ) !
Az a fa@ság hogy ilyen képet tesz fel profilnak ! A többi akárhogy is történhetett .
Nem hinném, hogy aki a képen van "az egy Vérebes " Nem szól szám
Tisztelettel: Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #161 Dátum: 2012. Június 21. - 21:42:32 »

Sziasztok!

A héten "lett" egy Angol Vérebem. Csermely 8 hónapos szuka. Egyenlőre nagyon jó fej, viszonylag könnyen tanul, bár nehezen mozdítható és elég sok erő kell hozzá mert bőven több 50 kilónál. Most még a fegyelmezőt gyakoroljuk és a keresés alapjait. Remélem nemsokára elkezdjük az érdemi munkát.

 
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #162 Dátum: 2012. Június 23. - 09:52:57 »

Sziasztok
Egy ismerősömnek volt angol vérebe, a rendőrségen dolgozik a srác, a kutya a sajátja volt, de ennek ellenére sokat besegített az ottani munkába is a kutyával, sok sikeres munkája volt. A tyúktolvaj c.... szabályosan tartottak a kutyától, mert nem egynek a nyomára vezetett. Sajnos a kutya 2011-ben betegségben elpusztult. 
Naplózva
zsozso79
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65



« Új üzenet #163 Dátum: 2012. Június 24. - 16:23:44 »

A képhez csak annyit,hogy nem a távcsöves puska a gáz.Szívesen ráülnék én is erre a "vadászrá". Szégyen Vadász
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #164 Dátum: 2012. Június 29. - 20:58:16 »

Nagyon élvezem a munkát Csermellyel. Megmondom őszintén kicsit féltem tőle, hogy nem lesz egy egyszerű eset. De nagyon kellemesen csalódtam benne. 10 napja van nálam és nagyon könnyen tanul. Talán az eddigi vadászkutyák közül a legkönnyebben. Nagyon jól halad a csapázás is, de a fegyelmezőben egy fenomén. Már póráz nélkül dolgozik és nagyon lelkes.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: