Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130158 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. December 26. - 09:11:34 »

Sziasztok

Basset-hound kutyát szeretnék vásárolni után keresésre szeretném használni !!
És azt szeretném kérdezni hogy akinek már volt dolga ilyen kutyával , mit tudna róla elmondani munkásságáról stb ?
Előre is kőszőnőm a segitséget ! Emelem Wave
 

Szia!

Bár nekem nincs Bassetem, de nagyon jó Barátaim azt tenyésztenek. Szerintem nagyon elnehezültek már a Bassetek. Ösztön van bennük csak gondolom ez egyedenként változó. Magyarországon senki nem tenyészt vadászatra. Elsősorban kopó. Képesség vizsgák szoktak lenni, de ez nagyon gyenge ahhoz, hogy le lehessen mérni az ösztönöket. Sok kitartást és eredményeket kívánok hozzá.
Én biztos, hogy egy "könnyebb" fajtát választanék.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #16 Dátum: 2009. December 26. - 20:31:11 »

Köszönöm szépen a segitséget ,válaszokat ! Emelem

Picit utána néztem a fajtának ösztön elvileg van bennük de , nagyon önfejű fajta álitolag de én szeretem a kihívásokat Mosolyog
Ha meg nem válik be lesz belőle családi kutya Mosolyog   Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2009. December 26. - 21:57:04 »

Köszönöm szépen a segitséget ,válaszokat ! Emelem

Picit utána néztem a fajtának ösztön elvileg van bennük de , nagyon önfejű fajta álitolag de én szeretem a kihívásokat Mosolyog
Ha meg nem válik be lesz belőle családi kutya Mosolyog   Wave

Mielőtt megveszed nézz utána, hányan vadásznak Magyarországon basset-el?  Fejvakarás
 Wave
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2009. December 26. - 23:11:24 »

Jágerboy!
A basset hound felvetésedhez: sok sikert és számolj be, mire jutottál! A kölyök kiválasztásánál erősen figyelj a szülőkre!
Egy dologra szeretném ráirányítani a figyelmed. Legjobb tudomásom szerint a basset hound falkakutya, s mint olyan falkába érzi jól magát. Egyébként unatkozik, kapar, kertet ás, kerítést szaggat és vonyít.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #19 Dátum: 2009. December 27. - 14:31:20 »

Jágerboy!
A basset hound felvetésedhez: sok sikert és számolj be, mire jutottál! A kölyök kiválasztásánál erősen figyelj a szülőkre!
Egy dologra szeretném ráirányítani a figyelmed. Legjobb tudomásom szerint a basset hound falkakutya, s mint olyan falkába érzi jól magát. Egyébként unatkozik, kapar, kertet ás, kerítést szaggat és vonyít.


ÜDV
Igérem majd beszámolok !
Nem lesz egyedül , van egy welsh-terrierem meg egy szálkás-szőrű tacskóm is !  Mosolyog Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #20 Dátum: 2009. December 27. - 22:15:28 »

Akkor szép kis bagázs verődik össze  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #21 Dátum: 2009. December 31. - 00:10:15 »



ÜDV
Igérem majd beszámolok !
Nem lesz egyedül , van egy welsh-terrierem meg egy szálkás-szőrű tacskóm is !  Mosolyog Wave
Huhh ennek a triónak a harmada is bőven terrortámadás. Ördög
Naplózva

Láss a szimatoddal!
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #22 Dátum: 2009. December 31. - 13:19:04 »

Huhh ennek a triónak a harmada is bőven terrortámadás. Ördög


A környékbeli  macskák pontosan abba élnek  Vigyorog  
Szerencsétlen szomszéd vagy már 10 kismacskát hozott de semelyik se élte meg a felnőtt kort  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 01. - 08:55:00 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #23 Dátum: 2010. Január 06. - 16:27:44 »



ÜDV
Igérem majd beszámolok !
Nem lesz egyedül , van egy welsh-terrierem meg egy szálkás-szőrű tacskóm is !  Mosolyog Wave

Hú bakker  Fejvakarás Fejvakarás Bion Bion Te tényleg szereted a kihívásokat... Bion
Naplózva

Üdv End
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #24 Dátum: 2010. Március 07. - 11:15:53 »

Sziasztok!
Érlelődik bennem a gondolat,hogy beszerzek egy hannoveri kölyköt! :  Kutyaalszik

Sokszor előfordult,hogy sebzés esetén kellett volna utánkereső kutya,ami nem mindig volt elérhető! Eb a vadász

Ezért megpróbálkozom egy kutyával,talán sikerül megfelelően betanítani: Már egy ideje olvasom az ezzel kapcsolatos irodalmat,de jó lenne gyakorló vérebesektől is tanácsot kapni!
Mire kell ügyelnem a kölyök kiválasztásánál,meg úgy általában mik a legfontosabb teendők egy kölyökkel ?
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #25 Dátum: 2010. Március 07. - 13:49:29 »

Szia Trója!
Nagyon szép és nemes gondolat,de egyben egy "nehéz" feladat is.A vérebezés nem hobby,hanem élet forma.A kis kutya ki választásától a képzésig (be vezetésig)a tanulási folyamat minden lépcsőfokát együtt járja a vezető a kutyájával.Igy alakul ki az a szimbiózis ami később a sikeres munkát kíséri. Ha lehet akkor ismert kollegátol vásárolj kutyát,akinek van dolgozó kutyája,vagy olyannal menj vásárolni akinek már van kutyája.
A kis kutya kiválasztásánál ne elsőre válasz nézd meg az almot kb időpontban,hogy fejlődnek a kis kutyák,milyen az idegrendszerűk,az orrúk.stb.
A kutya kiválasztása és haza vitele után kezd el a képzését(a véreb egy gazdás kutya) nem családi kutyu mutyu.Te foglalkozz vele ,hogy minden foglalkozás tanulás és játék de öröm is legyen számára.Aztán szépen lassan nagy türelemmel lehet be vezetni a "szakmába" a kutyát.Egészen a fő vizsgáig.
De csak egy gondolat még csak akkor válasz magad mellé társnak vérebet,ha tudsz neki elegendő "munkát" biztosítani.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #26 Dátum: 2010. Március 07. - 19:28:37 »

Köszi a válszt!
Ahogy vártam,nem egyszerű dolog vérebet tartani! :Mosolyog
Egyenlőre gyűjtöm a bátorságot és majd meglátjuk mi lesz belőle!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #27 Dátum: 2010. Március 08. - 18:22:40 »

Szia Trója!
Azért ne tántorítson el az utánkereséstől a kezdeti nehézség. De lehet,hogy nem vérebbel kellene kezdeni.
A véreben kívül vannak más, jól dolgozó utánkereső  kutyák.(pl a tacskókopó ) A harmadik elismert utánkereső kutyafajta. Kisebb,könnyebb, gyorsabban érő fajta. És nem kisebb érdemei vannak mint a vérebnek. Merem ajánlani neked.www.tacskokopo.atw.hu itt találsz róla egy kis információt.
Üdv:HSanyi
 
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 08. - 20:13:02 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #28 Dátum: 2010. Június 16. - 17:58:52 »

Szervusztok!
 Segítsetek! Pölöskei Balázs barátomnak elveszett a 8 éves, vörös színû tacskopó szukája Csesznek térségében. A kutya Bella névre hallgat. Tel.:06-30/949-78-40
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #29 Dátum: 2010. Június 17. - 19:17:04 »

Sziasztok!
Nagy az öröm, a kutya épen és egészségesen megkerült.
Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 17. - 20:43:20 írta Pyrus » Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: