Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vérebekhez köthető: utánkeresés, mindennapok, öröm és bánat, tapasztalat  (Megtekintve 130522 alkalommal)
mikac
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #135 Dátum: 2012. Február 28. - 21:20:37 »

Köszönöm Meteor a válaszodat! Üdv!
Naplózva
vadőr1155
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Március 05. - 19:58:33 »

Nem tudja valaki, hogy ki nyerte az idei Kaszó Kupát? És főleg milyen munkával?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #137 Dátum: 2012. Március 05. - 21:36:40 »

Nem tudja valaki, hogy ki nyerte az idei Kaszó Kupát? És főleg milyen munkával?
Azt nem írja a helyi újság, de azt igen, hogy egy tízkilós dámbika másfél milliós értéket képvisel... Taps
Hogy az ilyen firkászokat miért nem küldik el a picsába Fejvakarás
Elővizsgán az első Flajsz Szilárd, második Bolla Csaba, harmadik Cseh László lett.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #138 Dátum: 2012. Március 07. - 08:47:36 »

Elővizsgán az első Flajsz Szilárd, második Bolla Csaba, harmadik Cseh László lett.

Boar, sajnos rosszul írtad, mert ez nem az elővizsgájuk volt, hanem a fővizsga. Okos
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #139 Dátum: 2012. Március 07. - 09:56:42 »

Elővizsgán az első Flajsz Szilárd, második Bolla Csaba, harmadik Cseh László lett.

Boar, sajnos rosszul írtad, mert ez nem az elővizsgájuk volt, hanem a fővizsga. Okos
Nem voltam ott, a helyi újságból idéztem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #140 Dátum: 2012. Március 07. - 18:12:26 »

Az újságíró minden szinten hozta a formát. Tízkilós dámbika -- gímben sem lenne rossz.
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Március 07. - 18:22:02 »

A rendezvényen ott voltam, a szombati napon elkísértem az egyik fővizsgás kutyát és vezetőjét. A rálövés pénteken 17 óra körül történt, hátsó láblövést kapott a tavalyi gím. A rálövés helyén csontszilánkot találtak, azt szépen mutatta a kutya. Több mint 10 kilométeres vezetékmunka következett, klasszikus értelemben vett sebágy nem volt, csak néha állt meg gy rövid időre a sebzett. A munkát késő délután felfüggesztették, az utolsó vérnyomnál. A továbbiakat nem ismerem, mert szombat éjszaka hazautaztam. Emlékezetem szerint elővizsgára 5-6 kutya jelentkezett, egy kutyának nem sikerült a vizsga.     
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Március 07. - 20:22:08 »

A rendezvényen ott voltam, a szombati napon elkísértem az egyik fővizsgás kutyát és vezetőjét. A rálövés pénteken 17 óra körül történt, hátsó láblövést kapott a tavalyi gím. A rálövés helyén csontszilánkot találtak, azt szépen mutatta a kutya. Több mint 10 kilométeres vezetékmunka következett, klasszikus értelemben vett sebágy nem volt, csak néha állt meg gy rövid időre a sebzett. A munkát késő délután felfüggesztették, az utolsó vérnyomnál. A továbbiakat nem ismerem, mert szombat éjszaka hazautaztam. Emlékezetem szerint elővizsgára 5-6 kutya jelentkezett, egy kutyának nem sikerült a vizsga.     

 Emelem Csak nem Jenei úr Kisújról?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #143 Dátum: 2012. Március 08. - 12:39:29 »

A rendezvényen ott voltam, a szombati napon elkísértem az egyik fővizsgás kutyát és vezetőjét. A rálövés pénteken 17 óra körül történt, hátsó láblövést kapott a tavalyi gím. A rálövés helyén csontszilánkot találtak, azt szépen mutatta a kutya. Több mint 10 kilométeres vezetékmunka következett, klasszikus értelemben vett sebágy nem volt, csak néha állt meg gy rövid időre a sebzett. A munkát késő délután felfüggesztették, az utolsó vérnyomnál. A továbbiakat nem ismerem, mert szombat éjszaka hazautaztam. Emlékezetem szerint elővizsgára 5-6 kutya jelentkezett, egy kutyának nem sikerült a vizsga.     



A kutyáknak és a vezetőiknek természetesen szívből gratulálok.  Emelem
Csak azt nem értem, hogy Pont a vizsga előtti estén elfelejtenek a helyiek lőni és egyszerre van vagy húsz véletlen sebzés.  Fejvakarás
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #144 Dátum: 2012. Március 08. - 12:47:15 »


Csak azt nem értem, hogy ...


Szerintem, maradjunk ennyiben!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #145 Dátum: 2012. Március 08. - 13:05:38 »



A kutyáknak és a vezetőiknek természetesen szívből gratulálok.  Emelem
Csak azt nem értem, hogy Pont a vizsga előtti estén elfelejtenek a helyiek lőni és egyszerre van vagy húsz véletlen sebzés.  Fejvakarás


Van ilyen! Sajnos ilyen rosszul lőnek azon a környéken! Mosolyog Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #146 Dátum: 2012. Március 08. - 14:56:24 »


Csak azt nem értem, hogy Pont a vizsga előtti estén elfelejtenek a helyiek lőni és egyszerre van vagy húsz véletlen sebzés.  Fejvakarás


Szia Csaba!

Nem volt húsz sebzés. Egyébként sem helyben vannak ezek a sebzések. A legtöbb sebzéshez sok kilométert kell autózni, esetenként akár 150km-t is. Egyszerűen összegyűjtik az információt egy kb 100-150 km-es körzetből és onnan választják ki a munkákat. Hidd el, hogy ha valaki komolyan foglalkozik az utánkereséssel, akkor szinte minden napra tudna munkát találni, csak távolság kérdése. Egy vadász sem dicsekszik egy sebzéssel, de mindenki örül, ha végül megkerül a sebzett vad. Egy megbízható vérebesre szívesen számítanak. Kaszón pedig sok ilyen szokott lenni a vizsga idején.

Ne legyünk rosszhiszeműek! Becsüljük a vérebeseket! Ez ne csak akkor jusson az emberek eszébe, amikor előszedik az elveszettnek hitt bikát, kost, bakot, vagy kant. (amire esetleg évekig spórolt / cserkelt az ember) Mert olyankor nagyon jó ám, hogy vannak ezek a kutyák... de CSAK olyankor jó?

Üdv, Dani Emelem
Naplózva

Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #147 Dátum: 2012. Március 08. - 15:19:42 »

Szia Csaba!

Nem volt húsz sebzés. Egyébként sem helyben vannak ezek a sebzések. A legtöbb sebzéshez sok kilométert kell autózni, esetenként akár 150km-t is. Egyszerűen összegyűjtik az információt egy kb 100-150 km-es körzetből és onnan választják ki a munkákat. Hidd el, hogy ha valaki komolyan foglalkozik az utánkereséssel, akkor szinte minden napra tudna munkát találni, csak távolság kérdése. Egy vadász sem dicsekszik egy sebzéssel, de mindenki örül, ha végül megkerül a sebzett vad. Egy megbízható vérebesre szívesen számítanak. Kaszón pedig sok ilyen szokott lenni a vizsga idején.

Ne legyünk rosszhiszeműek! Becsüljük a vérebeseket! Ez ne csak akkor jusson az emberek eszébe, amikor előszedik az elveszettnek hitt bikát, kost, bakot, vagy kant. (amire esetleg évekig spórolt / cserkelt az ember) Mert olyankor nagyon jó ám, hogy vannak ezek a kutyák... de CSAK olyankor jó?

Üdv, Dani Emelem
Emelem Igen
Naplózva

Üdv:Kapszli
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Március 08. - 18:25:08 »

Horváth Dániel által leírtakkal teljes mértékben egyetértek. A mostani vizsgán is volt vérebes aki Zalába utazott a kutyájával, mert onnan érkezett jelzés sebzésről. A sebzésről meg annyit, hogy szerény véleményem szerint minden tizedik elejtésre esik egy- vagy két sebzés. Van aki elismeri és sajnos van aki el sem mondja, vagy letagadja, hagyja a sebzett vadat méltatlan módon szenvedni, elpusztulni.
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #149 Dátum: 2012. Március 08. - 18:27:10 »

Üdv Bassman Úr

Ráhibáztál. Benned kit tisztelhetek?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: