Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tacskókopó  (Megtekintve 104839 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #240 Dátum: 2018. November 22. - 10:04:25 »

Persze amit ismerek kikötni sem lehet órákra, mert összeszecskázza a pórázt is, ha nem vaslánc.  Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #241 Dátum: 2018. November 22. - 10:36:58 »

Szia! Gratulálok, csak így tovább! Lövésállók a kutyáid ezek szerint. Érdekelne, hogyan viselkednek lesen,  vagy les alatt. Nem zavar? Fészkelődik, ugat, nyüszít, menne, unatkozik... Stb. Sok minden eszembe jut és persze mindennek az ellenkezője is. Például, hogy fel ül figyel ha jön a vad és nem zavarja az embert és tűri a lövést. Na ilyent nem láttam még. Egy ismerősöm tacskója a mozgó Niva ablakon is kiugrott hátulról mert meglátta a disznót.

Abszolút nincs gond velük ilyen téren. Ha odajön a róka a les lábához, akkor is kussban van, és figyel csak...szerencsére. Az elődjük egy szálkás tacsi volt, neki az első alkalommal volt olyan, hogy rávakkantott a rókára, kapott egy kis kokit aztán azóta se többet. Nyilván ha szél alól jön valami, akkor azt jóval előbb megérzik, a szálkás olyankor izgatottabb lett és ment a les azon felébe szimatolni, Bicsak jól bírja. Viszont neki meg sokkal jobb a szeme, mint a szálkásnak. Zárt lest sem én, sem ők nem szeretik, ezért kb sosem ülünk ilyen helyen. Előző ciklusban volt egy ilyen örökölt szóróm, ott láttam, hogy nem csípik...Mindig kell hátrafelé nézegetni nekik. Bicska már lövés után sem izgatott. Tudja hogy majd megyünk, ha megyünk. Megtanulta, mert én mindegy mire megyek, a rókát lövöm, ahhoz meg nem szállok le egyből, csak a végén. Most szombaton is 1 disznó meg 3 róka (jöttek az előtte esti zsigerekre...), igaz jó nagy placc volt, de az őzek, szarvasok fel sem emelték a fejüket, rókát is láttam még nem egyet jönni menni...ennyit arról, hogy zajongjunk e rókára...A kocsiban sokkal izgatottabb lesz, ha lát valamit az út szélén, vagy átmenni előttünk, vagy faluban macskát...a könyöktámaszon figyel előre mindig középen  Ördög
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #242 Dátum: 2018. November 22. - 18:50:46 »

Egy ördög...nem csak a színe miatt  Ördög
Nem tudom megszámolni már az általa okozott károkat. A cipők, ruhák, kerti párnák szétrágása ugye alap, de volt ülésfűtés kábel, légzsák kábel autóban és ilyen finomságok elrágása is...
Ezeket leszámítva is egy gyönyörűség. Szerintem több értelem van benne, mint az apjában, nekem eddig ez a tapasztalatom. Snoopy Bicskáról is csak jókat mondott, úgyhogy ez biztató jel. Fegyelmezésben mondjuk feleségem jár élen, őt nagyon sokszor az őrületbe kergette már...sztem ki is nyírta volna már párszor legszívesebben Ördög Neki szólni se nagyon kell, azonnal tudja a helyét  Röhög Volt már vadászni többször is, barátkozott is már vaddal, de még bőven az ismerkedési fázisban van. Mivel Pesten élünk, vidéken vadászom, ahol az apja is él, zömében Bicskát viszem még magammal. Kettővel azért nem vállalom, igaz Rozihoz nem kell (még) póráz sem, nem megy el mellőlem pár méternél messzebb. Ha itt a környékben tudok menni, akkor mindig viszem magammal. Most hétvégén látott két sertevadat is, szarvas borjúval is találkozott...Sokkal hamarabb rákattant a vadászatra, értem ez alatt, hogy ha meglát zöld ruhában már megőrül, mint az apja. Otthon a pincében van a fegyverszekrény, az ajtó nyitása elég hangos, már a csattanásra nekiállnak vonyítva koncertezni az udvaron, meg se kell lássanak  Röhög Nekem nincs annyi időm a képzésére, mint ami kellene, de ő is majd be fog költözni kollégiumba  Röhög, ha Snoopy elvállalja Ördög Májusban lesz 2 éves.
Képeket teszek fel majd.
Szia!
Miénk is május 1en lesz 2eves és Snoopytol való! Nagyon jó kutyus most már!vagy vizsga már megvan és keres is! Párom nagyon sokat foglalkozik vele (napi szinten 4ora)!Vác vizsgán gyönyörűen elengedte a disznót parancsra!
Szerintem érdemes rá időt áldozni!
Lehet hogy tesók a miénknél!Sarreti portyázó cimbi Emelem
Vadász üdvözlettel !
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #243 Dátum: 2018. November 22. - 21:17:39 »

Szia!
Miénk is május 1en lesz 2eves és Snoopytol való! Nagyon jó kutyus most már!vagy vizsga már megvan és keres is! Párom nagyon sokat foglalkozik vele (napi szinten 4ora)!Vác vizsgán gyönyörűen elengedte a disznót parancsra!
Szerintem érdemes rá időt áldozni!
Lehet hogy tesók a miénknél!Sarreti portyázó cimbi Emelem
Vadász üdvözlettel !

 Emelem

Bicska "csak" kiképzésen járt Snoopynál. Magyarszecsődi, Plájász kennel. Az ő lánya Rozi, zabi gyerek (papír nélküli) szukától.
Foglalkoznék én vele többet, de hát...8-10 órát irodázom, meg van 3 ember gyerekem is  Röhög
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #244 Dátum: 2018. November 23. - 04:20:06 »

Emelem

Bicska "csak" kiképzésen járt Snoopynál. Magyarszecsődi, Plájász kennel. Az ő lánya Rozi, zabi gyerek (papír nélküli) szukától.
Foglalkoznék én vele többet, de hát...8-10 órát irodázom, meg van 3 ember gyerekem is  Röhög
Akkor a Krisztiántol származik 😎
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #245 Dátum: 2018. November 23. - 12:00:41 »

Szervusztok.
Őrömmel olvasom,hogy ujabb "hobyttal" gyarapodott a TK családja.
Vissza olvasva az irásokat az enyém nyugodt az autoban,bent lehet hagyni nem csinált semmi kárt. A vad láttán néha nyüszög ,toporod de meglehet nyugatatni.
A lesen is hasonloan viselkedik vagy alszik.
A vadat megrángatja rendesen sőt be is védi nem endeg idegent hozzá.

Bence Te miért nem Tk klub tag?
Hegyomlás téged is szívesen látunk az egyesületben .

most volt Devecserben a klub találkozó

üdv :HSanyi

Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #246 Dátum: 2018. November 23. - 17:42:06 »

Szervusztok.
Őrömmel olvasom,hogy ujabb "hobyttal" gyarapodott a TK családja.
Vissza olvasva az irásokat az enyém nyugodt az autoban,bent lehet hagyni nem csinált semmi kárt. A vad láttán néha nyüszög ,toporod de meglehet nyugatatni.
A lesen is hasonloan viselkedik vagy alszik.
A vadat megrángatja rendesen sőt be is védi nem endeg idegent hozzá.

Bence Te miért nem Tk klub tag?
Hegyomlás téged is szívesen látunk az egyesületben .

most volt Devecserben a klub találkozó
Szia Sanyi!

Lidérc már bent van! Találkoztunk Szalajka kupán!
Üdv Németh Pisti tudod
üdv :HSanyi


Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2019. November 26. - 13:47:29 »

Érdekes állatmentők vannak !  Nem

Bárki , bármilyen célra viheti Pacsit csak vadász nem arra a célra amire született amire kitenyésztették és amit valószínűleg szeret is szegény ha jól bevezették .

https://www.facebook.com/Viharsarki-%C3%81llat%C5%91rs%C3%A9g-Alap%C3%ADtv%C3%A1ny-167549303605668/?__tn__=kCH-R&eid=ARAVNln6Tr7FIfKsfBPsUow5z_H69QtgYCyfCavVQgoI5XHd4I2H7SIeASmv-doJ0DXQgwYWEi-nwnBB&hc_ref=ARRV31iz9gdEcQrYSNN1qIbTRtpTrJ6eI5MgBj_GoapJASNyt0rRyxpzuJGLPiM_SOo&fref=nf&__xts__
  • =68.ARAxoIHGYBvu0TSTkLEvnmz5M4LO_xk2NVFkR_xr5jU0WRWK5IWyA19SyXsJZwXCv6b0w0ZRg5lRMEfVtfXvcjni_yK2WrOJ1hCGUhG7xM1tm7PELBjamMZw_NtvDEjsHPSp7WRQ_ltlkCoLDnh0sVuHOwe1OmMlvu2WfI_lyCMhScHFQTsknCHWfyzfUfuJy8jH-9IdR0PHLetIccCMYmrxefIOEXIhQ028brHfT04aUcFiHCZfJe7F8QNRmVV_fCgcaaYBjqnbr5rHHipPR2xBMoLKdusd4x2tcdfIu-sUuoCJcCDt59BJ4eWvUE_HTBSsTYenUvxrG7mZYMcuYk7YBORu4X1xh85RDoICmT9OpkIlH4Dh5MN_JaPNTC7A_GRLwSvZGME9Wf8vSDarseX4aHzy03wa8NK3ubUEqIaYmQsMj99Ji7OTocJZGyEQS9JdE9HWgiKYXyWgRhYqkdDxu2b188Oit-JBudTQGC6Beiw-946xjw
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: