Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétlocsolás  (Megtekintve 89438 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #60 Dátum: 2009. November 29. - 20:45:31 »

Nem sokat. Ezért nem a saját tapasztalatim alapján gondolom hogy 2 szemmel jobb, hanem mint mondtam, meggyőzött Szollár András írása, erre alapoztam a választ.
Viszont nem értem hogy jön ez ahhoz, hogy nem hallottam ellenérvet a 2 szemre. Sima paraszt logika szerint többet lát az ember.  Vállat von

Szia!

Az én esetemben két szemmel homályosabban látom a korongot. Biztosan tudod, hogy a két szemes célzásnál is van domináns szem, tehát tulajdonképpen csak egy, a domináns szemeddel célzol.
Nekem így kényelmes, lehet, hogy a füves háttér teszi (trappnál és nyúlkorongnál) én jobban látom egy szemmel. Az meg hogy többett lássál, nekem az egy szem is elég, a skeetnél úgy is tudod a korong pályályát, a korongvadászatnál pedig van bemutató korong, tehát felkészülve várod a korongot, tudod a röppályályát, nincs szükség arra, hogy pontosan belásd az egész mezőt.
Egy orvosi lexikonban találtam: "A térbeli látáshoz két szemmel kell nézni, egy szem sík képet vesz fel, de az
agyműködés szerepe miatt ez is térérzetté egészül ki."

De nyilván ez egyénfüggő, kinek hogy kényelmes.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #61 Dátum: 2009. November 29. - 20:50:59 »

Szia!

Az én esetemben két szemmel homályosabban látom a korongot. Biztosan tudod, hogy a két szemes célzásnál is van domináns szem, tehát tulajdonképpen csak egy, a domináns szemeddel célzol.
Nekem így kényelmes, lehet, hogy a füves háttér teszi (trappnál és nyúlkorongnál) én jobban látom egy szemmel. Az meg hogy többett lássál, nekem az egy szem is elég, a skeetnél úgy is tudod a korong pályályát, a korongvadászatnál pedig van bemutató korong, tehát felkészülve várod a korongot, tudod a röppályályát, nincs szükség arra, hogy pontosan belásd az egész mezőt.
Egy orvosi lexikonban találtam: "A térbeli látáshoz két szemmel kell nézni, egy szem sík képet vesz fel, de az
agyműködés szerepe miatt ez is térérzetté egészül ki."

De nyilván ez egyénfüggő, kinek hogy kényelmes.

Igen
És mint mondtad, vannak versenyzők is, akik egy szemmel lőnek.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #62 Dátum: 2009. December 01. - 13:46:27 »

Na én meg megkavarlak beneteket  Ördög
Nekem teljesen az adott helyzet és környezet adja, hogy egy vagy mindkettő szememet használom a célzáshoz.
Egy biztos: a kacsákat mikor már kevés a fény, ott mind a kettő szememet használom, de a magasan húzó kakas és a messziről érkező nyúlat, mindig egy szemmel célzom. Ha a sűrűben van a nyuszi, vagy a gallyak között húz el a madár, akkor kettő szem... >Nevet Ördög Bion Vadász
És néha el is találok valamit  Bion Bion Bion
És természetesen ezek nem szentírások, van mikor meg összevissza OOO

Én vadászat szempontjából a "kettő szemes" célzás előnyét, akkor érzem mikor kevés a fény, vagy nagy a takarás, és az "egy szemes" célzás előnye meg főleg akkor van ha pontot kell lőni...

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 11. - 09:00:19 írta Horrido » Naplózva

Üdv End
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2009. December 11. - 07:54:44 »

Forend,itt az igazság! Nagyjából én is így szoktam lőni,mind sörétessel,mind íjjal.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 18:54:59 »




     http://picasaweb.google.hu/wittredi/Korongloveszet20100814#
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #65 Dátum: 2011. Július 09. - 14:38:45 »

Üdv Hölgyek és Urak!

Népes vendégsereggel locsolgattuk söréttel a gönyüi buckákatt Vadász, mikor megérkezett Tudjátokki.
Vérszomja és gyilkos ösztönei azt hiszem mindannyiunk előtt ismertek, ezért az első rottéknál még csodálkoztam is, mennyire visszafogott. (Sejtettem, hogy ez csak álca.)
Az utolsó körben aztán kimutatta foga fehérjét. Ocsmány. egyes lövésekkel, hidegvérrel végzett minden egyes koronggal. Csak úgy fröcsögött a vér.
Voldi, ez valami egészen undorító volt.
Pfuj. Ördög

L.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #66 Dátum: 2011. Július 09. - 16:28:37 »

 Röhög Röhög Röhög Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #67 Dátum: 2011. Július 09. - 22:08:59 »

Üdv Hölgyek és Urak!

Népes vendégsereggel locsolgattuk söréttel a gönyüi buckákatt Vadász, mikor megérkezett Tudjátokki.
Vérszomja és gyilkos ösztönei azt hiszem mindannyiunk előtt ismertek, ezért az első rottéknál még csodálkoztam is, mennyire visszafogott. (Sejtettem, hogy ez csak álca.)
Az utolsó körben aztán kimutatta foga fehérjét. Ocsmány. egyes lövésekkel, hidegvérrel végzett minden egyes koronggal. Csak úgy fröcsögött a vér.
Voldi, ez valami egészen undorító volt.
Pfuj. Ördög

L.

Sziasztok!

Április elején hasonló vérengzésnek voltam tanúja!

Remélem, szeptembertől is folytatjátok e nemes hagyományt és ismét ott lehetek én is. (Tudom, hogy ősztől inkább az erdőt-mezőt bújnánk, de hátha...)
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #68 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 19:30:55 »

Egyik vadásztársammal szerveztünk egy baráti koronglövészetet, melyen többekkel egyetemben vendégül láttam a Diana Vadászhölgy Klub J-Nk-Sz megyei tagjait is.
A Hölgyeknek ezúton is köszönöm, hogy elfogadták a meghívásomat, és megtisztelő jelenlétükkel emelték a rendezvény színvonalát!  Emelem
A lövészet szombat reggel 08:00-kor kezdődött, és a kitartóbbaknak vasárnap 18:00-körül ért véget.
Az első rotte és az ebéd után lehetősége volt még lőni annak akinek volt kedve és lőszere, este pedig egy kis nyársalással múlattuk az időt.
Másnap ébredezés után sátorbontás, majd ebédre ismét csak nyársalás volt a program. Ezután egy kis pihi következett, majd rendrakással és a vadászházba visszapakolással zárult a kétnapos hétvégi program.
Néhány kép a hétvégéről:
(Bocs, ha túl sok a kép!)

Koronglövészet Jászjákóhalma 2011.08.13-14.
Érkezés a lőtérre, majd egy gyors balesetvédelmi oktatás



A kombinált skeet-nyúl lövészet néhány pillanata



Csoportkép


Köszönöm Hölgyeim


Lövészet utáni "lazulás"



Vasárnapi reggeli


Csendes pihenő vasárnap dél körül


Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #69 Dátum: 2011. Augusztus 16. - 20:04:25 »

 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #70 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 18:10:47 »

Sziasztok!
Látom itt azért vannak gyakorló koronglöbők  Mosolyog Tanácsot szeretnék kérni. Mivel elég jól megy a sörétlövés (azt figyelembevéve hogy sose tanítottak és nem is igazán gyakoroltam eddig), első lőtéri eredményem 16/70-es izs 27-tel 50 korongból 40 találat és azóta is azon a pár alkalmon amikor lőtérre jutotam hasonló eredménnyel lőttem, szeretnék egy megfizethető árú, de mégis jó sport puskát venni. Konkrét kiszemeltjeim is vannak:
-Fabar Elos C sporting
-Fabar Axis sporting
-Fair Master de Luxe sporting
Ennél többet nem tudok fegyverre szánni. Véleményeket, tanácsokat szívesen vennék. Főleg ezekről a fegyverekről, de más javaslatot is meghallgatok.

Üdv Gábor
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #71 Dátum: 2011. Október 05. - 20:56:04 »

Ha én 50/40-et lőnék, bizony nem cserélném le azt a puskát..
 Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #72 Dátum: 2011. Október 06. - 16:30:29 »

Ha én 50/40-et lőnék, bizony nem cserélném le azt a puskát..
 Kacsint

El nem is adom, csak éppen nem erre való. Időközben megszületett a döntés. A puska amit megveszek egy Fair Master De Luxe Sporting 12/70 kezdő fegyvernek szerintem jó lesz.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #73 Dátum: 2011. Október 11. - 13:32:49 »

 Igen Emelem

Utána meg jöhet a többi, ez olyan mint egy fertőzés... Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
gyeli
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #74 Dátum: 2012. Március 08. - 13:48:06 »



Sziasztok,

Használt már ilyet valaki?

« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 08. - 14:12:49 írta Pyrus » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: