Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétlocsolás  (Megtekintve 89235 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Október 14. - 15:43:39 »

M-98  Wave  

Lenne létjogosultsága,mert van mögötte eredmény.Nem is Kicsi .Számoljuk kb 50000 fizető vadász és nincs saját müsor.A sokak által nevetséges
és buta nagy országokban közvetités van még egy horgászversenyről is .PL.ha jól emlékszem pár éve déli szomszédunknál volt Vadászíjász VB.
Ha nem pontos az adat" kijavítanak "tudtommal a 15 arany éremből 7-et elhoztunk. Erről szinte semmi hir. / nézzük a focit 68 óta semmi eredmény/ a csapból is az folyik.  Rííí

 Igen Igen Igen

Hagyján hogy nézzük, de mennyi pénzt is tolunk bele? Aki emlékszik Igaly Diánával készített interjúra Pekingből... á nem is akarom folytatni.

Költői kérdés: még fatornyos kisfalumban is volt anno kispuskalőtér, ma miért nincs a lövészetnek becsülete?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Október 14. - 18:46:18 »

"ma miért nincs a lövészetnek becsülete?"

Talán azért amiért a vadászatnak sincs.
Én is szívesen emlékszem vissza gyerekkoromba az MHSZ-es időszakra, először a légpuskás, majd a kispuskás versenyekre. Tényleg minden faluba volt lőtér, akkoriban valahogy ezt fontosnak tartották.
Jó nem nosztalgiázok, mert még rámkiabálják hogy a régi rendszert sírom vissza  Nem szól szám.
A fiam most ér a légpuskás korszakba, már beolajoztam neki a Slavia 631-et.  Lő
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Október 14. - 19:49:58 »

Én is elővettem neki a 631-t, de idén megvettem már neki a kis TOZ-8 0.22 LR-ot.
Nálunk még működik az "MHSZ"-es rendszer  Nyihi Nyihi. Igaz nem itt Sopronban, hanem Fertőrákoson, ahol az önkormányzat igen jelentősen támogatja a fiatalok ilyen nemű fejlődését ( nem csavarog és tartozik valahova!) Igen Igen
A vezetőjük egy igen szimpatikus fiatalember ki az édesapjától vette át a lőtér vezetését és gyerekek nevelését. Újdonságként az íjászattal is próbálkoznak.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Október 15. - 12:59:38 »

Az MHSZ-időkben az ki nem mondott (néha pedig ki is mondták) gondolat volt, hogy ha "jönnek a gaz imperialisták", akkor a lakosság fegyverkezelésből jártas legyen. Az csak bónusz volt, hogy a lányok miniszoknyában a fekpadon nem mutattak rosszul... Kacsint

Oda kéne eljutni, mint Németország, hogy kultúrája legyen a lövészetnek, a lőtér egyben társadalmi központ is, sörözővel, étteremmel... De amíg itthon a diákoknak 20 darab vashüvelyest is nehéz kigazdálkodni alkalmanként, addig ne álmodjunk róla, hogy minden nap a lőtéri vendéglőbe járunk...Sajnos.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #49 Dátum: 2009. November 29. - 09:28:36 »

Sziasztok!

Frissen megjelent vadászújságban sörétlövés, korongvadászat témában olvasok egy cikket. A cikkíró - láttam már lőni, eredményes korongvadász, mesterien kezeli a fegyvert - írja: " nem lehetünk biztonságos és egyben eredményes sörétlövők, ha nem használjuk mindkét szemünket a célzás és lövés folyamatának teljes végrehajtása során."

No. Ezt szívesen vitára bocsátanám. Ugyanis ismerek néhány - a kimondottan jó lövő kategóriába tartozó - korongvadászt, akik szigorúan egy szemmel lőnek, eredményesen. Külföldről ott van Nora Ross többszörös trapplövő bajnok, szintén egy szemmel lő. Nálunk a pályán is sokszor téma, hogy ki az egy és ki a kétszemes.

Magam is az elmúlt tizenévben a vadászatok alatt két szemmel lőttem. Így tanultam meg, magamtól. Az utóbbi néhány évben azonban elkezdtem egyre sűrűbben korongozni. Idén azt vettem észre, hogy a trapp jellegű és a nyúl korongot jobban meg tudom lőni fél szemmel. Rászoktam, persze ez beidegződött, és most már az összes korongot fél szemmel lövöm, két szemmel sokkal több a hibázásom, sőt már nem is tudok így lőni, mert ha jön a korong, automatikusan csukom a bal szemem. És nem lövök rosszabbul (talán még egy kicsit jobban is) egy szemmel, mint kettővel.

Szóval fórumtársak, kíváncsi vagyok a véleményetekre, egy szem vagy kettő?


Üdv. bferi

« Utoljára szerkesztve: 2009. November 29. - 09:57:55 írta Boar » Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #50 Dátum: 2009. November 29. - 13:46:44 »

Szia!
Én speciel mind a két (bal) Kacsint szememet használom. Ami azt illeti, ez megint egy kicsit túl van lihegve. Tökmindegy hány szemmel lő valaki csak szétessen a korong!
 Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #51 Dátum: 2009. November 29. - 13:54:24 »

Kettő Mosolyog
Ha nyitva van mindkét szemed, nagyobb a látótér, hamarabb érzékeled a mozgást. (pl. jobb válból lőve a bal szem pálcikáival)
Vagyis ha becsukjuk az egyik szemünket, megfosztjuk magunkat egy részlettől amit láthatnánk, valamint a tér érzékelésünk sem az igazi 1 szemmel.
Én igyekszem rászoktati magam a 2 szemre.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #52 Dátum: 2009. November 29. - 14:14:19 »

Kettő Mosolyog
Ha nyitva van mindkét szemed, nagyobb a látótér, hamarabb érzékeled a mozgást. (pl. jobb válból lőve a bal szem pálcikáival)
Vagyis ha becsukjuk az egyik szemünket, megfosztjuk magunkat egy részlettől amit láthatnánk, valamint a tér érzékelésünk sem az igazi 1 szemmel.
Én igyekszem rászoktati magam a 2 szemre.

A korongot én is két szemmel kérem, tehát a mozgást időben érzékelem, csak közvetlen lövés előtt csukom be a szemem. Amit mondasz Fkorei (a térlátás beszűkül), annak sztem csak a szimpla dubléknál van jelentősége.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #53 Dátum: 2009. November 29. - 14:29:26 »

Szia!
Én speciel mind a két (bal) Kacsint szememet használom. Ami azt illeti, ez megint egy kicsit túl van lihegve. Tökmindegy hány szemmel lő valaki csak szétessen a korong!
 Emelem

Nincs ez túllihegve Gabi, nézd csak meg, amikor cikksorozatok születnek Szollár Andrástól vagy Hegyes Zoltántól, vagy könyvek íródnak a sörétlövés tudományáról. Még Széchenyi is boncolgatja az Ünnepnapokban A fácánvadászat "magas" tudományáról c. fejezetben. Azért ők nem azt írják, hogy mindegy az, hogy hogyan lősz, csak a korong szétessen, vagy a madár essen.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #54 Dátum: 2009. November 29. - 14:35:07 »

Amit mondasz Fkorei (a térlátás beszűkül), annak sztem csak a szimpla dubléknál van jelentősége.

Valószínüleg.

Engem Szoillár András írása(i) győztek meg, hogy szoktassam maga a két szemhez. Gondolom olvashattad Te is:

Egy szemmel lőve, hajlamosak vagyunk a célzásra, ti. a cél-gömb és a vad helyzetének tudatos összehasonlítására, mivel a célzás kétdimenziós cselek vés. Pedig egy térben mozgó célpontot eltalálni, annak "elé tartani", odamutatni mindenképpen könnyebb há-rom dimenzióban. Ehhez pedig mind a két szem kell!
Fogadjuk el, hogy a két szem-mel szerzett információ bő-vebb, gyorsabb, a sebesség és az iránybecslés jobb, a térlátás hatékonyabb, ezáltal a szem-kéz koordináció lényegesen pontosabb. Sz.A.


Teljes cikk(közép tájéktól, a hasábosítás miatt nálam kicsit nehéz olvasni, a cikket, mert folyton átmegyek a másik hasábba):
http://www.szollarandras.hu/szollara/hun/cikkek/cikk_2/soretloves_maskeppen_2.htm

Érdemes elolvasgatni a cikkeit szerintem, sokat tanul belőle az ember:
http://www.szollarandras.hu/szollara/hun/cikk.htm
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #55 Dátum: 2009. November 29. - 14:38:25 »

Még annyi, hogy ellenérvet még nem hallottam a 2 szemre, hogy miért is lenne jobb egy szemmel. Így aztán jobbnak gonodolom a kettőt a mellette felhozott érvek miatt.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2009. November 29. - 16:01:33 »

Még annyi, hogy ellenérvet még nem hallottam a 2 szemre, hogy miért is lenne jobb egy szemmel. Így aztán jobbnak gonodolom a kettőt a mellette felhozott érvek miatt.

Hány fácán, nyulat lőttél eddig?
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #57 Dátum: 2009. November 29. - 20:27:58 »

Hány fácán, nyulat lőttél eddig?

Nem sokat. Ezért nem a saját tapasztalatim alapján gondolom hogy 2 szemmel jobb, hanem mint mondtam, meggyőzött Szollár András írása, erre alapoztam a választ.
Viszont nem értem hogy jön ez ahhoz, hogy nem hallottam ellenérvet a 2 szemre. Sima paraszt logika szerint többet lát az ember.  Vállat von
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. November 29. - 20:31:04 »

Ez igaz, több szem többet lát. Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2009. November 29. - 20:34:36 »

"Sima paraszt logika szerint többet lát az ember."---az már igaz, de a legnemesebb részeket tapogatva találja el az ember!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: