Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Messzi-e a messzi?  (Megtekintve 169725 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #480 Dátum: 2021. Május 05. - 16:10:45 »

Hogy miket tud produkálni az élet!
Vagy húsz évvel ezelőtt a Hungária krt és a Thököly út sarkán egy autó nekiment a villamosmegállót szegélyező narancssárga vaskorlátnak. A korlát vízszintes eleme átment a szélvédőn, és a sofőr homlokán úgy, hogy a tarkóján jött ki. A helyszínelők és a mentő is pillanatokon belül a helyszínem voltak, de nem tudtak mit kezdeni a sebesülttel. Kb negyedóra múlva a tűzoltók is megérkeztek. Elvagdosták a csövet, úgy vették ki az embert. Minden helyszínem lévő elkönyvelte, hogy az ember nem fog beérni élve a korházba, a mentősök is úgy voltak vele, hogy várnak egy két percet, azután hívják a hullaszállítókat. Mivel nagy volt a tömeg (bámészkodók) betették a mentőbe és elvitték.   Három hónap múlva volt a vizsgálati tárgyalás, és mivel a férfi élt, beidézték.  Na, akkor volt csak meglepetés, mert a saját lábán jött be a Hungáriára. A bal lábát picit húzta, de teljesen normális állapotban volt. Mint kiderült, a vascső ellapított vége a két agyfélteke között élével függőlegesen, úgy ment át a fején, hogy nem roncsolt semmit, és csontszilánkot sem vitt be a fejbe!  Na, erre varjunk gombot!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Salmo
Vendég
« Új üzenet #481 Dátum: 2021. Május 05. - 21:49:01 »

Az a vicc, hogy annyira nem durva:

Én sem vagyok sebész, de az Álmos könyv szerint egy-két centire az artéria axiláristól
becsapódó fém tömb nem jelent jót

Mindig van nálam Tourniquet, chest seal és hemosztatikus kötszer, de ha egy lőtéren bekap mellettem valaki egy ilyet
artériába nem nagyon tudnék mit csinálni.......
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #482 Dátum: 2021. Május 05. - 21:59:15 »

Hát azér én nem szívesen nyalnék be egy ilyen 'nem tul durva' balesetet... Stoel
Ott a tokot vihette szét.
Gyanítom, hogy ott is valami  levedlett Trockij idejében gyártott lőszer volt.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #483 Dátum: 2021. Május 06. - 07:52:23 »

Én sem vagyok sebész, de az Álmos könyv szerint egy-két centire az artéria axiláristól
becsapódó fém tömb nem jelent jót

Mindig van nálam Tourniquet, chest seal és hemosztatikus kötszer, de ha egy lőtéren bekap mellettem valaki egy ilyet
artériába nem nagyon tudnék mit csinálni.......
Csak egyetérteni tudok, magam maradok is a biztonságos pockozóknál, a la Anti és Zolimester, azokban nagyrészt a helyén marad a dugattyú.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #484 Dátum: 2021. Május 06. - 09:46:36 »

Hogy miket tud produkálni az élet!
Vagy húsz évvel ezelőtt a Hungária krt és a Thököly út sarkán egy autó nekiment a villamosmegállót szegélyező narancssárga vaskorlátnak. A korlát vízszintes eleme átment a szélvédőn, és a sofőr homlokán úgy, hogy a tarkóján jött ki. A helyszínelők és a mentő is pillanatokon belül a helyszínem voltak, de nem tudtak mit kezdeni a sebesülttel. Kb negyedóra múlva a tűzoltók is megérkeztek. Elvagdosták a csövet, úgy vették ki az embert. Minden helyszínem lévő elkönyvelte, hogy az ember nem fog beérni élve a korházba, a mentősök is úgy voltak vele, hogy várnak egy két percet, azután hívják a hullaszállítókat. Mivel nagy volt a tömeg (bámészkodók) betették a mentőbe és elvitték.   Három hónap múlva volt a vizsgálati tárgyalás, és mivel a férfi élt, beidézték.  Na, akkor volt csak meglepetés, mert a saját lábán jött be a Hungáriára. A bal lábát picit húzta, de teljesen normális állapotban volt. Mint kiderült, a vascső ellapított vége a két agyfélteke között élével függőlegesen, úgy ment át a fején, hogy nem roncsolt semmit, és csontszilánkot sem vitt be a fejbe!  Na, erre varjunk gombot!


Menet közben meggondolták odafenn. Vagy eleve csak figyelmeztetésnek szánták.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #485 Dátum: 2021. Szeptember 14. - 17:35:38 »

Tisztelt Sporttársak, Vadásztársak!
2021. 09.18.-án 09.00-tól Optikai irányzékú nagykaliberű puska (100m.) minősítő verseny, utána Precíziós lőverseny Nagytétényben a BRSE szervezésében.
2021. 09.19.-én 09.00-tól 'Nagyszájúak' vadászversenye szintén Nagytétényben.
Nevezés és a versenykiírás a www.shooting.hu -n.
Mindenkit szeretettel várunk!!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #486 Dátum: 2021. Szeptember 16. - 16:22:49 »

Tisztelt Sporttársak, Vadásztársak!
2021. 09.18.-án 09.00-tól Optikai irányzékú nagykaliberű puska (100m.) minősítő verseny, utána Precíziós lőverseny Nagytétényben a BRSE szervezésében.
2021. 09.19.-én 09.00-tól 'Nagyszájúak' vadászversenye szintén Nagytétényben.
Nevezés és a versenykiírás a www.shooting.hu -n.
Mindenkit szeretettel várunk!!

 Emelem

Erre megy valaki?
Én erősen gondolkozok rajta.  Fejvakarás
(Jó lenne menni, de még nem tudom "van-e kedvem".  :Mosolyog)

 Emelem
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #487 Dátum: 2021. Szeptember 16. - 18:10:54 »

Bár közel van, de én olyan rosszul lövök, hogy nincs pofam elmenni.
Gaben biztos megy.ő moat a holdig lődözik Nevet
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #488 Dátum: 2021. Szeptember 16. - 18:24:44 »

Bár közel van, de én olyan rosszul lövök, hogy nincs pofam elmenni.
Gaben biztos megy.ő moat a holdig lődözik Nevet

Szeva Papesz, (hódig persze  Ördög)

én is néztem ezt és lenne is kedvem, de vendégek jönnek.
Az Október 02-i versenyre viszont neveztem, kíváncsi vagyok mit fogok bénázni a többiekhez képest.  Vigyorog

üdv, gaben  Piál Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #489 Dátum: 2021. Október 07. - 20:22:55 »

Sziasztok,

szombaton megvolt életem első versenye, már ami a céllövészetet illeti.  Vigyorog

Hántán van egy frankó lőtér, ahol már voltam párszor és itt volt az alábbi verseny: PRECÍZIÓS NAGYTÁVOLSÁGÚ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG MDLSZ.
A feladat az alábbi volt 100-200-300-400-500-600m re 5-5 lövést leadni körkörös lőlapra.
Illetve ott derült ki, hogy a 100m távra csak bemelegítő lövéseket leadni, max 3db-ot, majd az értékelt lövések 200m-től kezdődnek.

Az idő szerencsére kiváló volt, szikrázó napsütés, 15-20C, viszont nagy szél, aminek az erőssége, összevissza hullámzott.
Mivel szélmérőm nem volt, kénytelen voltam egy időjárási adatokat szolgáltató applikációra bíznom magam.
A ballisztikához az orosz StrelokPro app-ot használtam.

Egyszerre 15 lövész feküdt a lőállásban, kb 80-an lehettünk, én a harmadik etapban kerültem sorra.

A szél olyan mértékű volt, hogy már 100m-en is csak a fehérbe (jobbra és picit le) csapódtak a lövedékek.
A 200 és 300m-re történő lövéseket még láttam, próbáltam is korrigálni a balról támadó erős szelet, több-kevesebb sikerrel.
A magassággal úgy láttam nem volt nagy probléma.
Az 5perc 5 lövés kevésnek tűnhet, de meglepően jól tudtam tartani az iramot és még a kivetett hüvelyeket is mind el tudtam rakni a tartóba.
Inkább az adott távok közötti átálláshoz volt kevés az 1 perc, de azért ez is egész jól ment.

400m-nél nem láttam semmit az első 2 lövésnél, aztán ránéztem a ballisztikai toronyra és akkor látom, hogy 1 MOA-val kevesebbet tekertem a magasságon.  Tasli Ördög
Gyorsan korrigáltam és a többi lövést már láttam a lapon, szintén jobb oldalon.
5 és 600m-en gyakorlatilag nem láttam a lövéseket, csak reméltem, hogy a céllapra mennek.
Mivel még dél sem volt, úgy döntöttem, hogy nem várom meg az eredményhirdetést, ettem egy melegszenyót, kicseréltem a defektet kapott bal hátsó kereket a kocsin és léptem haza.

Kicsit megkésve, de ma végre fölkerültek az eredmények, ami alapján kiderült az igazság, 122 pontom lett, szóval van még hová fejlődni, de talán nem vagyok reménytelen.  Vigyorog

Puska: Tikka T3x A1 Tactical 6.5 Creedmoor
Lőszer: Hornady Precision Hunter 6,5 Creedmoor 143 gr ELD-X
Céltávcső: Swarovski X5i 5-25x56



http://www.5fegyverkupa.hu/wp-content/uploads/2021/10/2021.10.02.-Eredmenyek-Precizios-Nagytavolsagu-Orszagos-Bajnoksag-MDLSZ.pdf







Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #490 Dátum: 2023. Június 30. - 17:46:54 »

Tisztelt Vadásztársak, Sporttársak!
A Budapesti Rendészeti Sportegyesület lövész szakosztálya 2023. 07.09.-én 08.30-tól 'Nagyszájúak' vadászversenyét rendezi az ORFK ROKK Nagytétényi lőterén.
Nevezés és a versenykiírás a www.shooting.hu -n.
Mindenkit szeretettel várunk!!
Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: