Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétlocsolás  (Megtekintve 89492 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Dátum: 2008. április 12. - 21:54:14 »

A régi fórum hozzászólásai
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Május 02. - 17:07:02 »

Jön valaki holnap szászberekre?
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 19:18:40 »

Sziasztok!

Mostanában szeretném letenni a vadászvizsgát. A tanfolyamot elvégeztem és augusztus 5.-én lett volna a vizsgám, de mint tudjátok a lövészetet kell elötte abszolválni. Ez az ami nekem nem sikerült. Kimentem a tanfolyamon megjelölt lőtérre (név nélkül) és elkezdtem a vizsgalövészetet.Soha nem volt puska a kezemben elötte. 5 rotéból nem sikerült teljesíteni a vizsgaszintet (25/8). A lövészet elején jeleztem, hogy van a szememmel egy kis probléma. Az íjászatban ezt sikerült leküzdenem, de a sörétessel ez nem ment. Szóval jobb kezes vagyok, de a bal szemem a domináns. Azt mondták a lőtéren, hogy ez nem baj. Tegnap voltam egy céges buli miatt egy másik lőtéren ahol a versenyen ötöt kellett lőni amiből egyet találtam el. Majd másnapra megbeszéltem a lőtérvezetővel, hogy megyek gyakorolni. Ott is azzal kezdtem, hogy elmondtam a problémámat. Mire azt mondta a lőtérvezető, hogy már érti miért nem sikerült a vizsgám és hogy Ő meg tud tanítani lőni, de azért nem lesz egyszerű. Mindeképpen elmegyek többször hozzá mert szeretnék idén már puskával menni kotorékozni. Az egészben csak az fáj, hogy az első lőtéren 20.000.- ft-tal és egész nap ott voltunk a lőtéren mert mindíg jöttek klubtagok és Ők elsőbbséget élveztek. Szerintem neki is tudnia kellett volna, hogy másként kell elkezdeni velem.

Nektk mi a véleményetek erről?
Hogy érdemes elkezdeni a gyakorlást?

Bal kézzel nagyon suta vagyok. Megpróbáltam felvenni bal vállhoz a puskát de nagyon nem ment. Úgyhogy ez az utolsó amit szeretnék, hogy átszokni balos puskára.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 21:01:18 »

Sziasztok!

Szia!

Hasonló cipőben járok, most készülök a Vadászvizsgára, most pénteken voltam gyakorolni (nem először). Igazán szakszerű segítséget kaptam, egy skeet-versenyzőtől, sokan itt is ismerik valószínűleg. Egy rotte bár 6500 ft volt, mégis olyan borzasztó sokat tanultam, hogy megérte... Pedig nem vagyok eleresztve, de olcsóbb, mint az emiatti pótvizsga. Pár motívum, amiket megjegyzett:
- megfelelő fegyver (tusahossz), jó lőtéren tudsz több darab közül választani
- két agy harmóniája (fegyveragy-emberi agy)
- testtartás (lövés előtt a szem-csővég-könyök által bezárt, gyorsan vállba irányítható háromszög)
- dinamikus, gyors lövések
- és pár hasonló érdekesség, amiket alkalmazva ugrásszerű eredményjavulás volt...
- és amit mindezek előtt kellett volna írnom: biztonságos, higgadt, gondos és pontos fegyverkezelés - ez elengedhetetlen...
Szóval megéri a pénzt a gyakorlás, a vizsga szintjére eljutni őszerinte nem kell több ezer lőszert ellőni, ugyanis szerinte a vizsgára nem lőni kell tudni, hanem elsősorban biztonságosan fegyvert kezelni. Azt mondta biztonságos fegyverkezelés, higgadtság és odafigyelés mellett az a 8 korong széttörik.
Remélem, segítettem valamicskét az oktató szavait tolmácsolva!

Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 21:03:39 »

Ja és egy valami fontosat kifelejtettem: azzal kezdte, ez nem golyós fegyver céltávcsővel, úgyhogy felejtsük el az egyszemes célzást, innentől mindegy a domináns szem, mindegy, hogy a fejed et pár fokkal elfordítod vagy nem.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 21:47:59 »

Szia Manipulus!
Nem tudom most hogy van, de amikor én vizsgáztam 25/5 találat elég volt és "elmenő" korongra lőttünk először. A skeet-pálya közepén volt egy kő, a fölött repültek a korongok, én kinéztem a követ és amikor fölé ért a korong, meghúztam az izs bock "ravaszát". Mind az öt korongot leszedtem egy lőállásból, pedig egy csett is "bosszantott"! Mosolyog Neked is menni fog, csak ne idegeskedj! Mosolyog Egyszer gyakoroltam vizsga előtt, és nekem sem volt "vadászmultam"! (nem mintha most lenne  Bion )
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 07:57:39 »

Sziasztok

 Gmacsan 8 korongot kell megloni az eredmenyes vizsgahoz, es ha ugyan arrol a helyrol meglottel ket korongot akkor tovabb kell menni egy masik loallasba. Anno legalabb is igy vizsgaztattak. Ez jobb szem bal szem dominancia szerintem tul van egy kicsit misztifkalva. Ahogy Shooter is irta, soretesnel ( pisztolynal geppisztolynal stb) ket szemmel celozva "illik " loni. A probalkozasok : egyik szem letakarasa vagy zavarasa ( feher folt a vedoszemuvegen stb) csak arra jok, hogy meg jobban osszezavarjak a lovot. Az egesz a szem kez koordinacion mulik van akinek kevesebb gyakorlas is eleg van akinek tobb kell. Ami aztan meg ratesz egy lapattal a stressz. Minden ferfiember elhiszi magarol hogy neki muszaj jol loni mert az az elvaras vele szemben. Amikor rajon hogy megse megy akkor jon a stressz a gorcsos akaras es a hibazas. Anno az egyik foiskolan egesz jo eredmenyeket ertunk el amikor a lanyokat hatra kuldtuk hogy ne lassak a fiuk hogy szenvednek. gyozo Szoval nyugi es ha nem megy keresd Szijut ok csinalnak "biztos loves treninget" ( igaz ijaszoknak de ha jol tudom azzal is lossz es technikak majdnem ugyan azok )
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 08:58:23 »

Ja és egy valami fontosat kifelejtettem: azzal kezdte, ez nem golyós fegyver céltávcsővel, úgyhogy felejtsük el az egyszemes célzást, innentől mindegy a domináns szem, mindegy, hogy a fejed et pár fokkal elfordítod vagy nem.
Jó nagy butaságot mondott. Hiába van nyitva mindkét szemed, akkor is a dominánsal célzol.
Egyébként meg ki kell próbálni. először ragaszd le a másik szemed, és ugyanúgy fogsz lőni. Utána ragaszd le a dominánst és próbálj meg eltalálni valamit.
Amúgy a domináns szem megkeresésre kitalált "közelítős" módszer is ezen alapul.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 09:14:04 »

Feri!

Nem azért mondta, hogy két szemmel kell célozni, mert valóban két szemmel kell célozni! Hangsúlyozta, hogy a domináns szemmel célozzunk, de a másik szem perifériás látását kihasználva figyeljük a korongot, mert jelentősen előbb célozhatunk... Nem tudom mi igaz belőle, de nekem bejött valamelyest.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 13:54:19 »

"A bal szemre domináns lövők jobb vállról, két szemmel lőve a cél- pontnak mindig jelentősen balra mellé fognak lőni. Ugyan-úgy azok is, akiknek mindkét szemük egyformán működik közre. Bármelyik eset fordul elő, a hiba kiküszöbölésének legegyszerűbb módja, becsukni a bal szemet.
Amennyiben a bal szem a vezérszem, és a jobb szem nem hamarosan sokkal természetesebbnek fogja érezni a lövést, éppen nyitott szemei miatt!"

Ezt Szollar Andras irta  neki azert lehet hinni.  Akit erdekel a teljes soretlovesi metodus a honlapjan tobb cikk is foglalkozik vele (www.szollarandras.hu)
Vannak nagyon jo otthon vegezheto gyakorlatok is a cikkeiben , es kimondottan a soretlovesre es koronglovesre vannak kihegyezve Vadász  nem pedig vmi egyebre  Lövök Gun Lő Sorozat





Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 19:34:13 »

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Nekem is azt javasolták, hogy takarjam le  a bal szememet. Azóta többe megkerestek mailen is és javasoltak pár helyet ahol tudnak segíteni nekem. Mindenképpen beszámolok az eredményről. Remélem már vadászként. gyozo

Mindenkinek szép estét.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 19:42:47 »

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Nekem is azt javasolták, hogy takarjam le  a bal szememet. Azóta többe megkerestek mailen is és javasoltak pár helyet ahol tudnak segíteni nekem. Mindenképpen beszámolok az eredményről. Remélem már vadászként. gyozo

Mindenkinek szép estét.

Üdv: Csaba
Te, dagi, ne takargasd, kinyomjuk... Ördög
A vizsgától persze még nem leszel Vadász, csak felfegyverzett kutyapecér... Vadász Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 21:05:36 »

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Nekem is azt javasolták, hogy takarjam le  a bal szememet. Azóta többe megkerestek mailen is és javasoltak pár helyet ahol tudnak segíteni nekem. Mindenképpen beszámolok az eredményről. Remélem már vadászként. gyozo

Mindenkinek szép estét.

Üdv: Csaba
Te, dagi, ne takargasd, kinyomjuk... Ördög

Azt mindjárt gondoltam, hogy erre lenne eszed!!! Már megijedtem az előző hozzászólásodat olvasva, hogy vagy beteg vagy vagy kiheréltek.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 21:11:31 »

Offolást befejezni dagattak! Nyihi
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 21:24:06 »

 Bemutat Nyelv Nyilaz 

Viktor!

Ezt most nem is értem. Táncol Vigyorog
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: