Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121241 alkalommal)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #435 Dátum: 2018. Május 29. - 12:19:36 »

Sziasztok.

Napraforgót mivel tudnám szarvastól megvédeni?
Főleg bikák, későn járnak, illetve kiszámíthatatlan időben, több nagyobb méretű tábla.
Elsősorban valamilyen vadriasztó szerben vagy eszközben gondolkodnék.
Ajánljatok valami használhatót.

 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #436 Dátum: 2018. Május 29. - 17:14:36 »

Sziasztok.

Napraforgót mivel tudnám szarvastól megvédeni?
Főleg bikák, későn járnak, illetve kiszámíthatatlan időben, több nagyobb méretű tábla.
Elsősorban valamilyen vadriasztó szerben vagy eszközben gondolkodnék.
Ajánljatok valami használhatót.

 Emelem
Nincs egyetlen jó megoldás sajnos.
De kezdésnek érdemes körbefújni jó szélesen káliszapanos oldattal, az egy ideig távol szokta tartani őket.
De gímet a legbiztosabban az állandó nyugtalanítással, zaklatással lehet elzavarni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #437 Dátum: 2018. Május 30. - 07:58:39 »

Sziasztok.

Napraforgót mivel tudnám szarvastól megvédeni?
Főleg bikák, későn járnak, illetve kiszámíthatatlan időben, több nagyobb méretű tábla.
Elsősorban valamilyen vadriasztó szerben vagy eszközben gondolkodnék.
Ajánljatok valami használhatót.

 Emelem

Tapasztalatról nem tudok beszámolni, de ezt ajánlják ilyenkor: Nevibes Special SC
pl.: https://www.gazdabolt.hu/vadriaszto-szer/537-nevibes-special-vadriasztoszer-1-l.html

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #438 Dátum: 2018. Május 30. - 08:10:41 »

Tapasztalatról nem tudok beszámolni, de ezt ajánlják ilyenkor: Nevibes Special SC
pl.: https://www.gazdabolt.hu/vadriaszto-szer/537-nevibes-special-vadriasztoszer-1-l.html

 Emelem
Mi használjuk gyümölcsösökben. A Kornitol szagsorompó rémzsinórral és kétnaponta frissített szaganyaggal időleges védelmet jelentett. /körbehúztam a fákat zsinórral,hőtükörfóliát felcsíkoztam,rákötögettem a zsinegre,,helyenként beiktattam egy-egy rongydarabot,amire légfrissítőt,öblítőt miegymást fújtam-kentem. Száraz fűből kis tüzeket raktam,hagytam ,hogy a füst bejárjon mindent,aztán betapostam. /Ennek ellenére -szerintem-akkor eszik a szarvas,amikor éhes.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #439 Dátum: 2018. Május 30. - 08:22:55 »

Sziasztok.

Napraforgót mivel tudnám szarvastól megvédeni?
Főleg bikák, későn járnak, illetve kiszámíthatatlan időben, több nagyobb méretű tábla.
Elsősorban valamilyen vadriasztó szerben vagy eszközben gondolkodnék.
Ajánljatok valami használhatót.

 Emelem
Kossuth rádió 0-24 h,régi Sokol-ból max.hangerőn
Dózis: 1db/ha
 Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #440 Dátum: 2018. Június 06. - 14:13:40 »

https://www.zaol.hu/eletstilus/vadkar-miatt-elpusztulhat-a-magyarsag-tortenelmenek-egy-resze-2394558/
 

:Mosolyog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #441 Dátum: 2018. Június 06. - 14:30:26 »

Be kell keríteni normálisan, aztán nincs vadkár.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #442 Dátum: 2018. Június 13. - 10:28:16 »



"Megkerestük a terület vadgazdálkodásáért felelős osztrák céget"     Nem------- A magyarság történelmének ez is része sajnos ....................megvettek bennünket kilóra  Nem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2018. Június 13. - 19:39:40 »


"Megkerestük a terület vadgazdálkodásáért felelős osztrák céget"     Nem------- A magyarság történelmének ez is része sajnos ....................megvettek bennünket kilóra  Nem

Unio! Nem ezt akartátok?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #444 Dátum: 2018. Június 14. - 07:27:45 »

Unio! Nem ezt akartátok?

De igen. Én speciel valami ilyesmit akartam. 20 éve is, meg most is. Már ami a tágabb környezetünket illeti. A szűkebb környezetet bizony egészen másként képzeltem. Demokratikusan.
Amit nem akartam sem akkor, sem most, az a Szovjet Unió.
Ahogy a Farkasházi által idézett Fradi drukker skandálta:
"Élni jó, kúrni jó, vesszen a Szovjetunió!"
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #445 Dátum: 2018. Június 14. - 08:23:01 »


"Megkerestük a terület vadgazdálkodásáért felelős osztrák céget"     Nem------- A magyarság történelmének ez is része sajnos ....................megvettek bennünket kilóra  Nem
Azt lehet megvenni amit eladnak.
Illetve fideszkéim gondoskodnak róla, hogy el akard adni azt, ami nekik kell de a zsebszerződéses majd nyílt földeladásokat nem ők kezdték, ez össznépi játék volt. És nem az únió tehet róla hanem a pénzéhes magyarság...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #446 Dátum: 2018. Június 14. - 10:21:59 »

Azt lehet megvenni amit eladnak.
Illetve fideszkéim gondoskodnak róla, hogy el akard adni azt, ami nekik kell de a zsebszerződéses majd nyílt földeladásokat nem ők kezdték, ez össznépi játék volt. És nem az únió tehet róla hanem a pénzéhes magyarság...

A cikkben említett vadászterület tudtommal nem osztrák többségi földtulajdonon alapul.
Úgy emlékszem - bár lehet, hogy tévedek és az egy másik terület volt - hogy a sógor beígért 1400 Ft-ot hektáronként évente vadászati haszonbérleti díjként.
A végkövetkeztetésed ettől függetlenül helytálló.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2018. Június 21. - 08:29:08 »

Azt lehet megvenni amit eladnak.
Illetve fideszkéim gondoskodnak róla, hogy el akard adni azt, ami nekik kell de a zsebszerződéses majd nyílt földeladásokat nem ők kezdték, ez össznépi játék volt. És nem az únió tehet róla hanem a pénzéhes magyarság...

Van véleményem minden eddigi kormányzó pártról de mintha ez az egész már a kezdet kezdetén el lett volna baxva 1990 -nel kezdődően és onnét visszalépni nehéz ha egyáltalán van ilyen akarat .  Fejvakarás
Naplózva
Gerschli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #448 Dátum: 2019. Március 07. - 11:04:58 »

 Emelem

Kedves Fórumtársak!

Van esetleg itt valakinek tapasztalata a Doxmand által forgalmazott ultrahangos vadriasztókkal kapcsolatosan? A leírás alapján elég ígéretesnek tűnik, de szeretnék ezekkel kapcsolatosan objektív és pártatlan felhasználói véleményeket is olvasni.  Mosolyog

Előre is köszönöm!

  Wave
Naplózva
Gerschli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #449 Dátum: 2019. Március 13. - 08:14:14 »

Emelem

Kedves Fórumtársak!

Van esetleg itt valakinek tapasztalata a Doxmand által forgalmazott ultrahangos vadriasztókkal kapcsolatosan? A leírás alapján elég ígéretesnek tűnik, de szeretnék ezekkel kapcsolatosan objektív és pártatlan felhasználói véleményeket is olvasni.  Mosolyog

Előre is köszönöm!

  Wave

A válaszok számából ítélve nincs sok tapasztalat ezzel a gyártóval...

És úgy álltalában véve, márkától függetlenül az ultrahangos vadriasztókkal van valakinek tapasztalata a hatékonyságát illetően? Hálás lennék, ha megosztaná velem.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: