Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 32   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdészeti vadkár, vadkárelhárítás  (Megtekintve 121327 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #90 Dátum: 2010. Február 08. - 21:42:50 »

A szálalásos erdőgazdálkodás nem valamiféle "gazdasági áldozat" a természetvédelem oltárán, hanem a természetes folyamatokat alapul vevő, az Élet folyamataiba illeszkedő gazdálkodási mód, amely nem csak szem előtt tartja a gazdasági szempontokat, hanem kifejezetten arra törekszik, hogy minden egyes faegyed a biológiai lehetőségeinek teljes kihasználására lehetőséget kapjon, és gazdaságilag is a csúcson termeljük ki őket. Áldozatvállalásra, alázatra, és türelemre ahhoz van szükség, hogy ne egyszerre akarjunk egy önkényesen kijelölt területen maximális bevételhez jutni, nem törődve az általunk okozott természeti és gazdasági kárral.
(Forrás: Szelídvízország – A vízmegőrző Kárpát-medence gondolata)


A faarató és felkészítő gépeket meg egy időre elfeledhetjük ezzel a témával kapcsolatban, bár az én hibám, hogy ide keveredett azzal, hogy megemlítettem, hogy a tengelyen, választékban történő közelítés kíméletesebb, mint a teljesfás vonszolás.
Csodálom, hogy még nem talált senki videót a helikopteres közelítésről  Rííí
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #91 Dátum: 2010. Február 08. - 23:11:49 »

....
A faarató és felkészítő gépeket meg egy időre elfeledhetjük ezzel a témával kapcsolatban, bár az én hibám, hogy ide keveredett azzal, hogy megemlítettem, hogy a tengelyen, választékban történő közelítés kíméletesebb, mint a teljesfás vonszolás.
Csodálom, hogy még nem talált senki videót a helikopteres közelítésről  Rííí


Az előre történő választékolást az értékes választékoknál lassan elfelejthetjük. Múlt héten volt nálam egy lengyel átvevő, bükk késelési rönköt vásárolt.
Az a tapasztalat, hogy ha mutatunk neki egy 9-12m-es szálfát, és hagyjuk hogy abból kivágassa a neki megfelelő szakaszt, akkor a bevételünk sokkal nagyobb, mint ha mi előre választékoltuk volna, és daraboltunk volna belőle 3-4db 3-4m-es rönköt.

Előre történő darabolást már csak a kommersz fűrészrönknél végzünk, illetve az alatti választékoknál.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #92 Dátum: 2010. Február 08. - 23:37:29 »

[
Csodálom, hogy még nem talált senki videót a helikopteres közelítésről  Rííí


Tessék
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #93 Dátum: 2010. Február 08. - 23:54:30 »

[ a tengelyen, választékban történő közelítés kíméletesebb, mint a teljesfás vonszolás.


Azért ezt a vonalat se ejtették teljesen
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #94 Dátum: 2010. Február 09. - 09:08:13 »

Ma este a Discoveryn.

http://port.hu/tonkre_vagva_extreme_loggers/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=12143704&i_where=1&i_where_tv=1
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #95 Dátum: 2010. Február 09. - 09:26:31 »

Szemfülesek és profik a Discovery szerkesztői, hogy ilyen gyorsan a fórumhoz tudták igazítani a műsort. Mosolyog
Kár, hogy nem tudom fogni ezt a csatornát.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #96 Dátum: 2010. Október 21. - 06:57:00 »

Vhr. 82. §
(3) Mezőgazdasági vadkárt a vadkárbecslési szabályok szerint a következő időszakokban lehet bejelenteni, igényelni:
a) őszi gabona
október 1.-augusztus 15.
b) tavaszi gabona
április 1.-augusztus 1.
c) kukorica
április 15.-november 30.
d) burgonya
április 15.-október 15.
e) napraforgó, szója
április 15.-szeptember 30.
f) borsó
március 1.-augusztus 30.
g) szőlő, gyümölcsös
egész évben

Ha közben nem változott
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #97 Dátum: 2010. Október 21. - 08:34:06 »

Vhr. 82. §
(3) Mezőgazdasági vadkárt a vadkárbecslési szabályok szerint a következő időszakokban lehet bejelenteni, igényelni:
a) őszi gabona
október 1.-augusztus 15.
b) tavaszi gabona
április 1.-augusztus 1.
c) kukorica
április 15.-november 30.
d) burgonya
április 15.-október 15.
e) napraforgó, szója
április 15.-szeptember 30.
f) borsó
március 1.-augusztus 30.
g) szőlő, gyümölcsös
egész évben

Ha közben nem változott

Te egy gondolatolvasó vagy! Pont most akartam utánanézni a kukoricában meddig lehet a vadkárt érvényesíteni. Ugyanis IB-én előjött róla a szó és a titkárunk állította, hogy okt. 31-ig. Én pedig  az általad leírt dátumra emlékeztem.
Köszönöm!
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #98 Dátum: 2010. Október 21. - 10:43:05 »

A szálalásos erdőgazdálkodás nem valamiféle "gazdasági áldozat" a természetvédelem oltárán, hanem a természetes folyamatokat alapul vevő, az Élet folyamataiba illeszkedő gazdálkodási mód, amely nem csak szem előtt tartja a gazdasági szempontokat, hanem kifejezetten arra törekszik, hogy minden egyes faegyed a biológiai lehetőségeinek teljes kihasználására lehetőséget kapjon, és gazdaságilag is a csúcson termeljük ki őket. Áldozatvállalásra, alázatra, és türelemre ahhoz van szükség, hogy ne egyszerre akarjunk egy önkényesen kijelölt területen maximális bevételhez jutni, nem törődve az általunk okozott természeti és gazdasági kárral.
(Forrás: Szelídvízország – A vízmegőrző Kárpát-medence gondolata)

 Igen Igen Igen
Annyit tennék még hozzá, hogy az efféle, természetes és normális alapállás kialakítása elsősorban az (szak)iskolák feladata lenne.
De nem ilyen világban élünk, a tanulók meg azt teszik magukévá, amit tanítanak nekik. Egy technokrata, bevételcentrikus világban pedig (főleg,ha mindezt meglehetősen szerény jövedelmi viszonyok is kísérik) az élet folyamataiba ileszkedő gazdálkodási mód meglehetősen bonyolult, és útálatos dolog. Baj is van vele, meg az ember kezét is köti. Sokkal egyszerűbb, ha a gazdálkodási folyamatba próbáljuk logikusan, tudományos módon az élet folyamatait integrálni, mint potenciális tulajdonosok. A baj pedig ott kezdődik, mikor meggyőződésünkké válik, hogy meg is tehetjük, sőt!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 21. - 10:46:35 írta Pyrus » Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #99 Dátum: 2010. November 05. - 21:54:33 »

Szia!

Érdekelne, hogy a Magyar erdökben is foglalkoznak a vadászok ilyesmivel ?

http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/wp-content/uploads/2008/10/picture-006siniladvad.jpg

Üdv                Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #100 Dátum: 2010. November 05. - 22:06:35 »

Szia!

Érdekelne, hogy a Magyar erdökben is foglalkoznak a vadászok ilyesmivel ?

http://blog.maaleht.ee/leilimetsalood/wp-content/uploads/2008/10/picture-006siniladvad.jpg

Üdv                Gyuri

Ha jól látom, ez lucfenyő természetes újulat vadrisztóval lekenve.
Nálunk egyrészt luc fenyőnek nincs ilyen újulata. Magyarországon nincs sok lucfenyő, ami van, annak nagy része beteg. Nincs jó termőhelyen, és a legyengült állományokban hatalmas károkat okoz a szú.
De ha csak a vadrisztóra vonatkozott a kérdés, akkor azt használják azért, de jobban szeret az erdőgazdálkodó keríteni.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #101 Dátum: 2010. November 05. - 22:29:26 »

Szia!

Nálunk a fehérfenyöt, bükköt, tölgyet,körist és a juharfát kell védeni, ezt a vadásznak kell elintézni, vagy fizet. ( A kárt )
A lucfenyöböl annyi van, nem védik, inkább azt kivánják, hogy a lucfenyö monokulturák eltünjenek.
Az utolsó pár vihar (Lothar, Cyrill, Wibke ) megmutatta, mit ér a monokultura.

Üdv                      Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #102 Dátum: 2010. November 05. - 22:30:06 »

Erről eszembe jutott a legelső tölgytelepítésem. A nyugati oldalán erdei fenyves van, mellette, a kerítésen belül olyan spontán erdei fenyő újulat jött fel, hogy öröm nézni.
Ez a mi fenyőnk, bár a fája nem sokat ér. Répafenyőnek is mondják, nagyon gyorsan tönkremegy épületfaként.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #103 Dátum: 2010. November 05. - 22:38:23 »

Szia!

Nálunk a fehérfenyöt, bükköt, tölgyet,körist és a juharfát kell védeni, ezt a vadásznak kell elintézni, vagy fizet. ( A kárt )
A lucfenyöböl annyi van, nem védik, inkább azt kivánják, hogy a lucfenyö monokulturák eltünjenek.
Az utolsó pár vihar (Lothar, Cyrill, Wibke ) megmutatta, mit ér a monokultura.

Üdv                      Gyuri

Mit hívtok fehér fenyőnek?
Közönséges jegenyefenyőt? Csak a latin neve miatt gondolom (Abies alba).
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #104 Dátum: 2010. November 05. - 22:40:32 »

Erről eszembe jutott a legelső tölgytelepítésem. A nyugati oldalán erdei fenyves van, mellette, a kerítésen belül olyan spontán erdei fenyő újulat jött fel, hogy öröm nézni.
Ez a mi fenyőnk, bár a fája nem sokat ér. Répafenyőnek is mondják, nagyon gyorsan tönkremegy épületfaként.

Így van, az erdei fenyőt az országban néhol őshonosnak ismerik el. Pl. az Őrség, ahol szintén szépen jön természetesen.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 32   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: